ŞL 12/13 ÇF 1. Maç | Real Madrid 3-0 Galatasaray | M.S | 3 Nisan - Sayfa 149 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 12/13 ÇF 1. Maç | Real Madrid 3-0 Galatasaray | M.S | 3 Nisan

Cevap: ŞL 12/13 ÇF 1. Maç | Real Madrid 3-0 Galatasaray | M.S | 3 Nisan

Beyler tutturmuşsunuz dünyanın en iyi takımı falan diye. Ronaldoyu al, real madridin Mallorcadan, Real Oviedo'dan farkı kalmaz. Adamların tek bi stratejisi var. Kanatlara top şişir, hızlı akın yap.. Hepsi bu. Ne dünyanın en iyi takımından bahsediyorsunuz siz? C. Çakır izin verse duman ederdi bunları Manchester.

Bilmiyorum siz nasil görüyorsunuz olayi ama ben hala kendime gelemedim, bu mac böyle bitmemeliydi, cok farkli seyler olmaliydi. Üstüme acayip bir üzüntü var, hadi Real domine ederek yense hic birsey demem, ama böyle OLMAMALIYDI !

Baska mac izledik galiba?? Bizim kacirdigimiz pozisyonlari agzima bile almiyorum.. ki mac degisir kopar yorumlari zaten her hali ile "olasilklara" dayali bir tartisma yaratir.. bunun anlami da olmaz sirf duygusal bir tartisma olur..

Benim izledigim evet 3-4 "gol" pozisyonumuz oldu.. atamadik.. ama atsak bile Real Madrid'in oynadigi oyun bile "el fireni" cekilmis bir oyundu.. bütün mac boyu 5-6-7 defa tempoyu artirdilar hepsinde cok ama cok zorlandik..

zaten bu ilk hizlanma ilk golu yememize neden oldu..

Yani biz 1 atsaydik 2de atsaydik madrid yine atardi gibi bir oyun izledim. Bende üzülüyorum ama burda kime kizmamiz gerekiyorki? ki sonucta golleri kaciran bizim oyuncular, taktigi degistiren bizim hoca, Penaltimizi vermiyen hakem.. neyse ayni pozisyonlarin tam tersi bize karsi olsa acik ve mertce nasil verilir diye isyan etmezmiydin?

Mersin Macinda ayakta Madrid Róvans macinda yine ayakta alkisliyarak bu takimla gurur duydugumuzu ispat etmek ve Sampiyon olup birdahaki sezonda tekrar!!

Hiçbir Galatasaray futbolcusu bu maçta eleştiriyi haketmiyor.Süpriz olmadı maçta,alıştırmış olmanız gerekiyordu kendinizi buna.

Bana maçtan önce 3-0 deseler kabule ederdim.Real orda 4 atsak kendi evimizde 5 atacak bir takım.Gereçkçi olmak laızm.

Şu maçı izlediktenden sonra bile hala abartabiliyorsunuz.İşte teknik heyet ve futbolcularda sizin gibi çok korktuğu için hiç inanmadılar.Fatih Terimin söylemleri ve icraatları çelişkilerle dolu.

Galatasaray futbollcuları oynanan oyun değil asıl şu maçtan sonra sergiledikleri rahat tavırlardan dolayı eleştirilmeliydi..

Bakın bakalım Mancester maçından sonra Mancesterlı oyuncular hırslarından Cüneyt çakırı yiyeceklerdi.Bizim şu maçtan sonra o maça göre daha fazla katledilmemize rağmen hala hakemi tebrik edenler oluyor.Hepsi lay lay lom tavrında.Sadece Melo ya batıyor olan bitenler diğerlerinin hiç umrunda değil.Ulan ben burada kıçımı yırttım o an hakem yanımda olsaydı tahmin edemiyorum neler olabileceğini.bBen bu durumdayken o futbolcuların tavrını şurada kimsenin görmemesi ve eleştiri yapmaması gerçekten enterasan.

Yani şu maçı Reale değilde Shalkeye karşı alsak şu forumda oyuncuların ne ruhsuzluğu kalırdı nede adamlığı.

Yahu bu hakem hataları gerçekten ben mi çok abartıyorum.Yahu her maç neredeyse penaltımız verilmiyor.

Yönetim ne iş yapar.Gönder yazıyı kardeşim şikeci Uefaya.Koy tepkini.Bakıyorum hakem ile ilgili bir gram etki yok.

Ondan sonra Semih neden eleştiriliyor,neden yetersiz oluyorumuş.Sen koca maç yapmadığın hata kalmasın buna eyvallah diyelim,canın sağolsun diyelim.Ama sen bana bunun karşılığında git hakemi hiçbirşey olmamış gibi tebrik et.

Semih sadece örnek.Çoğu futbolcuda aynı şekildeydi.Buraka bakıyorusn,ulan maçta hiçbirşey ortaya koyamıyorusun bari koş,mücadele et.topun arkasına geç.Oda yok.Bu maçın skoru falanda umrumda değil,Ama bu hırstan yoksun yapı beni çok rahatsız ediyor ve ligtede bu yüzden farkı çok açamadımızı düşünüyorum.

Fenerbahçeli ve Beşiktaşlıların dalga geçmesi yok mu! kafayı yiyorum arkadaş ya. Sabahtan beri sinir edecek tarzda şeyler konuşuyorlar. Yok madrid istese 5 tane atarmış. falan filan.

ikisi de hayatlarında real madrid mi görmüş ki menemenspor milattan önce oynadı gerçi ona bakıp tatmin olabilirler.

fıkra buldum alakasız ama olsun.

bir gün real madrid, fenerbahçe'yle maç yapmak için istanbul'a gelecekmiş. binmişler uçağa, real madrid'li oyuncular çok üzgün. raul sormuş:

- ne o çocuklar yüzünüzden düşen bin parça?

futbolcular demiş ki:

- ya abi fenerle oynamayı hiç istemiyoz.

stata gelmişler. hala millet surat yapıyor. raul arkadaşlarina;

- siz gidin istanbul'u gezin, ben fenerbahçe'yle tek basima maç yaparım. demiş.

bunu duyan arkadaşlari sevinçten havalara uçmuşlar. hemen dalmışlar istanbul gecelerine. maç başlamış. devre arası real madrid'li futbolcular stata gelmişler ve skorboarda bakmislar real madrid 1:0 önde. demişler bi laila yapalım gelelim bari. maçın sonunda geri gelmişler. bi bakmışlar skor 1:1. gitmişler soyunma odasına raul'u kutlamaya, ancak ral almış başını iki elinin arasına ağlıyor.

- niye ağlıyorsun, sen bütün takıma karşı tek başına oynadın ve maç berabere bitti. bu mükemmel bi şey.

raul cevap vermiş;

- eğer maçın 60. dakikasında kırmızı kart görmeseydim, farka gidecektim. ben ona üzülüyorum.

Turkiye'de spor seferberligi yapilmali ulkenin butun cocuklarin profesyonel spor elemanlariyla kontrol edilmesi lazim.

Baska mac izledik galiba?? Bizim kacirdigimiz pozisyonlari agzima bile almiyorum.. ki mac degisir kopar yorumlari zaten her hali ile "olasilklara" dayali bir tartisma yaratir.. bunun anlami da olmaz sirf duygusal bir tartisma olur..

Benim izledigim evet 3-4 "gol" pozisyonumuz oldu.. atamadik.. ama atsak bile Real Madrid'in oynadigi oyun bile "el fireni" cekilmis bir oyundu.. bütün mac boyu 5-6-7 defa tempoyu artirdilar hepsinde cok ama cok zorlandik..

zaten bu ilk hizlanma ilk golu yememize neden oldu..

Yani biz 1 atsaydik 2de atsaydik madrid yine atardi gibi bir oyun izledim. Bende üzülüyorum ama burda kime kizmamiz gerekiyorki? ki sonucta golleri kaciran bizim oyuncular, taktigi degistiren bizim hoca, Penaltimizi vermiyen hakem.. neyse ayni pozisyonlarin tam tersi bize karsi olsa acik ve mertce nasil verilir diye isyan etmezmiydin?

Mersin Macinda ayakta Madrid Róvans macinda yine ayakta alkisliyarak bu takimla gurur duydugumuzu ispat etmek ve Sampiyon olup birdahaki sezonda tekrar!!

Hakem dogru kararlar verseydi bir kere en az 1 gol atmistik, biraz da sansimiz olsaydi 2 gol olmustu ve bu deplasman icin cok iyi bir skor.

Real'in her an gol atacak hali yoktu. Real yavas oynadi ve bir kac kez tempo yapti dogru, ama zaten Real bu sene genelde böyle. Hadi gecen dönemlerin Real'i olsa neyse diyecem.

Adamlar istemeden degil, iyi oynayamadi bu kadar.

3. gol'e bak bir istersen, neresi foul? Yani dogru dürüst hakem olsaydi bu mac 2-2, hadi diyelim Real tempo yapip yine 2 gol atardi, 4-2 biterdi ve bu yine süper bir skor.

Ben yenıldıgımız ıcın zerre takımıma kızgın degılım ama tek uzuntum schalke macından sonra cıkıp burak ın aslanlar gıbı oynarız kım gelırse gelsın lafıyla sahada dun selcuk harıc 10 tane korkak oyuncunun olması.sadece bu yakısmadı

imza

Hakem turu olmasa bile umutlarımızı bitirdi. 3 tane direk sonuca etki eden karar ne demektir yahu? Yeter artık, yani anladık Real final oynayacak. Ok. İnşallah Bayern Munich güzelce tokatlar şunları.

Beyler tutturmuşsunuz dünyanın en iyi takımı falan diye. Ronaldoyu al, real madridin Mallorcadan, Real Oviedo'dan farkı kalmaz. Adamların tek bi stratejisi var. Kanatlara top şişir, hızlı akın yap.. Hepsi bu. Ne dünyanın en iyi takımından bahsediyorsunuz siz? C. Çakır izin verse duman ederdi bunları Manchester.
Fikrine katılıyorum Barca'yı yenmek bir başarı ve istatiksel olarak bir gösterge ama net olarak tek başına birşeyi ifade etmiyor. İnsanların Real çok iyi takım, istese daha şu kadar atardı lafına ben de açıkcası katılmıyorum. Bu bunu yendi, onu da şu yendi diye gidersek Pendikspor bile dünyanın en başarılı takımı olabilir. Üstelik Barcelona iki sezondur o eski havasıdan çok uzak. Her iyi şeyin bir sonu vardır ve onların da sonları yavaş yavaş geliyor ve Messispor'a dönmeye başladılar.

Şu Barca örneğine şöyle bir örnek verelim o zaman. Schalke'yi eledik hem de deplasmanda yenerek eledik. Schalke o maçtan önce şampiyonanın favorilerinden Dortmund'u Bundesliga'da kendi evinde 2-1 yendi. O Dortmund gruplarda Real Madrid'in önünde lider oldu. İspanya'da Real ile 2-2 berabere kaldı, kendi evinde ise kazandı. Tur maçı olsa Dortmund elerdi. Yani Alman futbolu Real'i durdurabiliyorsa ve biz de bu ekoldan Schalke gibi bir takımı eliyorsak teorik olarak bakınca bizim Real deplasmanında en azından gol atmamız gerekirdi. Ancak bu herşeyin göstergesi değil. Bu istatistik belli şeyleri elbette ifade ediyor, en azından silik futbol oynamadık (bunu maçtan önce de bekliyordum) bunu belli etti ancak futbolda günlük performans, oyuncu kalitesi vs gibi bir sürü parametre daha var. Sonuçta kaybettik. Yani Real'in Barca'yı son iki maçtır yenmesi de tek başına herşeyi ifade etmiyor.

Galatasaray'ın Avrupa'da yavaş yavaş A sınıfı takım olabilmesi için A sınıfı olan takımları zorlaması içlerinden de bazılarını yenmesi gerekiyor. Real Madrid A sınıfı olan takımlar arasından yenmeye en müsait olanlardan birisiydi benim gözümde. Makine düzeninde oynamıyorlar, aksak yönleri var, hücum yönleri çok iyi ama durdurulamaz değil. Modric'in inanılmaz golü olmasa Manchester onları 10 kişi bile eleyebilirdi. Demek ki bizim defans gerçekten A sınıfı olmamızı engelleyen en önemli faktör. Bu demek değil ki orta sahamız ve forvetlerimiz herşeyiyle A sınıfına layık ama en azından o bölgelerde rakibi zorlayabiliyoruz o kadar sırıtmıyoruz ama defans, hatta takımın genel defans anlayışı malasef evlere şenlik. Real elbette bizden iyi bir takım, elbette çok daha iyi oyuncuları var ama A sınıfı takımlar içinde zorlayabileceğimiz bir rakipti ancak defans hatalarımız sağolsun istediğimiz kadar zorlayamadık. İnsanı üzen, sinir eden durum bu olsa gerek.

Yahu bu kuşlar ne yüzle gelip dalga geçme cüretini gösteriyorlar? Plezene Borisov'a ıkına ıkına yenen bizmiydik?Hayır anlamıyorum abi sanki onlar Madrid,Manchster U.,Barcelona gibi rakiplerle oynuyormuş gibi konuşuyorlarda bu nasıl bi kafa yapısı?

Ben yenıldıgımız ıcın zerre takımıma kızgın degılım ama tek uzuntum schalke macından sonra cıkıp burak ın aslanlar gıbı oynarız kım gelırse gelsın lafıyla sahada dun selcuk harıc 10 tane korkak oyuncunun olması.sadece bu yakısmadı

Muhtemelen söylediğin doğrudur ama aynı Burak bir röportajında da "Buraya kadar gelmemiz gurur verici, eğer elenirsek taraftarlarımız üzülmesin, buraya kadar gelmemizin keyfini çıkarsın" demişti.

Cristiano Ronaldo ile kıyaslanmasının sorulduğu roportaj.

Tamam turu geçemezdik yine büyük ihtimalle, Real yine yenerdi, ama eğer adil bir yönetim olsaydı en azından 2. maç için iyi bir ümit taşıyabilirdik. Olay budur. Daha ne kadar hakemlerle devam edecekler çok merak ediyorum. Mourinho ve RMA'dan soğudum resmen.

Fenerbahçeli ve Beşiktaşlıların dalga geçmesi yok mu! kafayı yiyorum arkadaş ya. Sabahtan beri sinir edecek tarzda şeyler konuşuyorlar. Yok madrid istese 5 tane atarmış. falan filan.
Hawuzda yüzen adamın Okyanusta yüzen adamla dalga geçmesi nasıl bişeyse onlarında bizle dalga geçtiklerini sanması aynı şeydir.

Yahu bu kuşlar ne yüzle gelip dalga geçme cüretini gösteriyorlar? Plezene Borisov'a ıkına ıkına yenen bizmiydik?Hayır anlamıyorum abi sanki onlar Madrid,Manchster U.,Barcelona gibi rakiplerle oynuyormuş gibi konuşuyorlarda bu nasıl bi kafa yapısı?

Fenerbahceli olmak kolay degil. Bir galon Vodka'ya on pet Redbull karistirip, uzerine bali cekip oyle yazmak gibi bisey bu. Hatta ondan bile daha agir seyler yapilmali fenerbahceli kafasiyla yazabilmek icin.

Hakem dogru kararlar verseydi bir kere en az 1 gol atmistik, biraz da sansimiz olsaydi 2 gol olmustu ve bu deplasman icin cok iyi bir skor.

Real'in her an gol atacak hali yoktu. Real yavas oynadi ve bir kac kez tempo yapti dogru, ama zaten Real bu sene genelde böyle. Hadi gecen dönemlerin Real'i olsa neyse diyecem.

Adamlar istemeden degil, iyi oynayamadi bu kadar.

3. gol'e bak bir istersen, neresi foul? Yani dogru dürüst hakem olsaydi bu mac 2-2, hadi diyelim Real tempo yapip yine 2 gol atardi, 4-2 biterdi ve bu yine süper bir skor.

Birader ilk ifade ettigim olasiliklar üzerinde tartismaya girersek sabaha kadar yolumuz olur. hem Drogba tavanini göstererek giriyor. o karari malesef dogru.. ama sacmalamadimi hakem? kesinlikle sacmaladi.. sayalim

Ronaldo Semihin kafasina tekme atti faul'u zor caldi hakem.. ondan önce de Eboue ayni sekilde o pozisyonda kafasina darbe aldi orda da faul yok kart yok.. Selcuk sari kart yiyecegi yerine Melo'ya kart gösterdi hakem.. (orda Melo kart hareketi yapti diye vermis olabilir)

Biz atsak onlarda rahatlikla atardi diyorum.

Bu seviyde oynamis

Sneijder 1 sezondur nerdeyse mac oynamdi

Drogba aynen 6 ay uzak ve yasi da ilerledi

Hamit Altintop bizde sakatsiz gecirdigi süreci baska külúpte yasadimi sorusu geliyor aklima..

Eboue zamaninda Arsenalda oynadi bu seviyede o da 2 sezon oldu diyelim... Kim kaldi?

Riera kaldi

11 oyuncumuzun 5'i anca Sampiyonlar liginin seviyesinde "düzenli" oynamis 6 oyuncu bu heycani ilk defa yasiyor

Evet katiliyorum atabilirdik.. ama atamadik.. hakem dememize de gerek yok.. Drogba o döndügü anda yerden köseye biraksa sert ve isabetsiz yerine..

Yine Drogba'nin Buraka kanattan atigi top Burakin ayagina iyi gelse veya iyi vursa o top kaleci ile birlikte kaleye girerdi..

Son Serbest vurusu Selcuk kullansadyi belki gol olurdu..

Hakem 2 penaltiyi da verseydi.... veremezdi.. ki senin ifade ettigin gibi bir an maci tamamen degisebilir diyorsun.. o ilk penaltimizi verse sanirim skor 2-1 olacakti... biz yine iyce geriye yaslanacaktik madrid yine ústümüze gelecekti.. dersenki kontra yapardik.. o da zor 1-0 a kadar 1 dakika iyi top kullandik kalan 8-9 dakika topun pesinden kostuk...

Zamanimiz gelecek.. önümüzdeki sezon Hem drogba hem sneijder tam hazir diyelim hem takim halinde uyum daha da iyi olacaktir bununla birlikte hem Semih hem Dany bu tecrübeyi yasamis olarak daha saglam oyniyacaklardir... onun icin bu maca fazla kafa yormamaliyiz diyorum... Hedefimiz gruptan cikmakti ciktik.. bir tur daha atladik.. haksizca elensekte hakli da elensekte icimdeki bu aciyi bir ayri yer veriyorum ve önümüzdeki sezon kat kat daha iyi olacagimiza yúrekten inaniyorum :yenieek:

Eboue o golü atsaydı daha kötü olurdu bizim için.

Tarihlerinde R.Madrid'le maç bile yapamamış adamlar umarım birgün yolları R.Madrid'le kesişir.O da olsa olsa Cl grubunda olur otesi olmaz.Bakalım korkudan o maçı seyredebilecekler mi?

dun gece

Dany VE Melo>>>>Selçuk

SAHANIN EN KÖTÜLERİ HAKEMDEN SONRA burak,semih ve wesley

ayrıca kımse konuşmuyor RAMOS SEMİH yer değiştirseydi mac cok farklı olurdu o sebeple cok sağlam bır stoper,bu yılın en önemli transferi

Dun ku maçta R.Madrid'e werilmeyecek pozisyonları werdik.Dunku maç oyun farkı değil oyuncu farkıydı.İstatistiklerde biz daha çok şut çekmişiz, daha çok topla oynamışız, ancak onlar bulduğunu attı biz atamadık.İstatistikle skorun ters orantılı olmasının nedeni buydu.

Üst Alt