ŞL 18/19 D Grubu M:5 | Lokomotiv Moskova 2-0 Galatasaray | MS | 28 Kasım - Sayfa 43 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu kadro bir tek Tudor futbolu ile tıp oynar.

Başka türlü kondisyonu çekince ortaya rezalet bir görüntü çıkıyor. Sene başı kampı olmamış çok net.

Haci bu saatten sonra ffpden ceza yesek ne farkedecekki. ligde ilk 2 dışında olmak icin hem tff hem yonetim aynı taraftalar. 2. olsanda s.ligide gitmen garanti değil. S.ligi yoksa avrupa yokmuş muamelesini taraftarda yönetimlerde yapıyor.
Alllah aşkına şimdi buradan a.ligine gececez kim sallayacak. Seneye buraya gelmek icin kac mac yapmamiz gerekiyor hesaplaualimmi. ffpyi yiyosak yiyelim

Avrupa kültürü bir yana, işin ekonomik yönü var. Avrupa'dan men edilmek ikisinin birden baltalanması demek. Hem FFP kıskacında kadroyu değiştirmek, hem gençleri takıma monte etmek, hem de yarışmacı olmak istiyorsan Fatih Terim'den başka alternatif yok benim gözümde. Fatih Terim gitsin isteyenlerin de isim önerdikleri yok. Profil öneriyorlar sadece. Sıfır sorumluluk ile ben de üfürürüm.

Futboldan soğuttular yine. Venom’u izleyim bari. Diğer maçları izleyip bizim oynadığımız futbola daha da sinir olmak istemiyorum.

images

Dikkat ederken hepsini elestirdim ve sonunda "ama terim de ..." dedim , ilk alintiladigin mesajda

Kimsenin is ahlakini duzgun bulmuyorum oyunculardan , hele garry henry de uydu araplarin umursamaz havalarina , ndiaye ve donk da dustu ..

Simdi ben sunu sorayim

-skorlarin git gide kotulesmesi
-hem kendi hem takimin aldigi absurd cezalar
-takimdaki kondusyon problemi
-ayni beceriksiz oyuncularda israr
-anlamsiz dk larda anlamsiz degisikler
-senol bile 3-4 genc ile risk alabiliyorken sinan, eren, selcuk gibilere bel baglamak

Allah askina bjk nin ankaragucu macinda oynattigi 3-4 gencin ismini 1 ay once biliyor muyduk

Hani soruluyor ya , eren oynamasin da mbappe mi , sinan oynamasin da cavani mi oynasin , kim oynasin diye

Zaten terim in orada bizim soyleyemeyecegimiz aksiyonu da bu bizim dun ismini bilmedigimiz adamlari cesaretle koymasi

Eren den ne bekliyorsun ? Oraya bir genci koysan ve eren kadar oynasa bu seyirci bu tepkiyi mi gosterir

Saydigim bu maddelerin hicbirinde hocanin savunulacak tarafi yok malesef

(Diger birimlerin hatalarini burada konu etmiyor olmam onlari daha da hatali bulmadigim manasina gelmiyor)

Beşiktaşta Şenol hocanın bu değişikliğe ne zaman gittiğine de bakmak lazım. Haftalardır gençleri oynatmamasıyla eleştiriliyordu ve beşiktaş taraftarı da aynı bizim gibi necip oynayacağına gençler oynasın diyordu. bence net bir şekilde artık sezondan ümidi kesme noktasına geldiler. Eğer bizim gibi ilk 2 de olsa, şampiyonlar liginde devam etme şansı olsa hiçbir güç şenol güneşe gençleri oynattıramaz.

Takım formsuz olabilir, hoca da formsuz olabilir ve elbette yaptığı tercihler eleştirilebilir ama hocayı şampiyon olamadığı ilk yıl takımdan göndermeyi istemenin mantıklı, makul bir açıklaması olamaz. Bu kafa her yıl 2 kere hoca değiştirir ve yine 5-8 arası gezindiğimiz yıllara döneriz.

Malesef takımın temelinde ciddi problemler var, zaten 2 ay önce A takımla maçlara çıkmaya başlamış 18 yaşındaki bir çocuk maçta ayakta kalan mücadele eden tek isimse ve bence açık ara takımın en iyisiyse sıkıntının büyüklüğü ortadadır. Örneğin hocanın her konuşmasında Ereni bırak oynatmayı yüzünü bile görmek istemediğini net anlayabiliyorum ben. Bunu geçen seneki bu seneki tercihlerinden rahatlıkla anlarsın ama halen rekabetin içindeyken bu adamları da tamamen silemiyor işte.

Ben yine de bundan sonra artık gençlere daha fazla şans vereceğinden eminim. Bence zaten kupa maçlarını falan bekliyordu ama takım tahmininden önce dağıldı ve evet tabi ki hocanın da bu dağılmada payı var ama kimse kusura bakmasın, hocanın başarısız olma kredisi de fazlasıyla var.

Bir çoğunuzun hocayı istememesinde karakterinin etkili olduğunu net bir şekilde anlayabiliyorum ama bu dünya görüşü farkının takıma olan renklere olan aşkınızın önüne geçmesini anlayamıyorum. Çevremde de buna benzer düşüncede gırla insan var ki bazılarının Fatih Terim takımı çalıştırdığı sürece ben bu takımı tutmuyorum noktasına gelmişlikleri bile var ki işte bu benim asla anlayamayacağım bir bakış açısı.

En azindan kendim icin soyleyim , terim gitsin derdinde olanlardan degilim . Hele hele hayat gorusu davranisi acisindan da baska yere o tavrindan hareketle rovans alacak hic degilim

Asiri ukalaca olacak ama kendimi bildigim icin soyleyim , bu dunyada sinan bilgin bile elestiriliyorsa terim de elestirilebilir . Forumda insanlar birbirlerini tanimiyor , bu yuzden boyle laflar kaale alinmiyor ama ben gerek ekonomik acidan , gerek genel kultur ve egitim donanim acisindan cok ust duzey bir bireyimdir

Ama zaman zaman ben bile hatalar yapabiliyorum ve bir arkadasim "sinancim surada batirdin.." diyebiliyor .. bu bana denebiliyorsa , terime , ne bileyim ali koca , veya x bir kisiye de denebilir

Hayatta her insan topluma mal olmus , sohretli olup , bunun sayesinde cok basarili gorunmek zorunda degil , anadolunun x kasabasinda bir insan da basardiklariyla terimden , sinan bilginden , veya herhangi birinden daha basarili ve kredili olabilir

Onemli olan hayatin surekli yenilenmesidir , terimin maasi da yenileniyor , zaman da kendini yeniliyor , gelir gider dengesi de

Haliyle basari da yenilenmek zorundadir , kredi denen sey ise "basarisizligin kabulunden" baska bir sey degildir

Ben borsada alim satim yaparken kredim var diye batirirsam 3 gun sonra cebimdeki para erir gider

Ee bu ne demektir ? Terim de kredi yani baska deyisle basarisizligin kabulunu bize yasatma hakkina sahip degil , kimse gibi

Cunku basarisizligin kredisi diger hic bir seyi , hic bir gideri durdurmuyor .. maaslar yine odeniyor , giderler tam gaz devam ediyor ..

Birader cevap sozunde sakli , dunle yasanmiyor , dedigin gibi o 5 AY evveldi ve gecmiste kaldi

"Bu sene de basarisiz olsun sorun yok" dersen en buyuk destekcin ben olurum cunku sporun icinde bu var

Ama goz gore gore bu rezaleti "ama 7 kupa aldi ama gecen sene sampiyon oldu" diye aklayabilir miyiz

Bir oyuncu 2 mac kotu oynayinca gommuyor muyuz , tudor 7/8 yapti , bir 5 bir 3 yedi kovulmadi mi

Terimin ne bu yani , limitsiz mi kardesim kredisi
Transfer sezonu biter bitmez ben CL den hiç bir umudum yoktu.
O beklentiyle maçlara bakalım.
Bu kadronun çok eksiği var.
CL oynuyorsun bal gibi kura çekmişsin ve forvetin yok.
Ozan iyi hoş ta CL de azman gibi forvetler var.
Bakma bize denk gelmedi.
Çocuğun kariyerini bitirir mesela Levandovski.

FT hocama gelince.
Eleştirin ama gitsin şu gelsin demeyin. Bu adam gidince allak bullak oluyoruz.

EML-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Avrupa kültürü bir yana, işin ekonomik yönü var. Avrupa'dan men edilmek ikisinin birden baltalanması demek. Hem FFP kıskacında kadroyu değiştirmek, hem gençleri takıma monte etmek, hem de yarışmacı olmak istiyorsan Fatih Terim'den başka alternatif yok benim gözümde. Fatih Terim gitsin isteyenlerin de isim önerdikleri yok. Profil öneriyorlar sadece. Sıfır sorumluluk ile ben de üfürürüm.
tamam avrupa para da ligde sampiyon olamayacagimiz bal gibi ortada yonetim guven veriyor mu 3 tane adam alip ortaligi bilmem ne yapcagiz diye hirslari var mi sence. Ocak gelecek uefa ffp diye aglayacak.
Bu senaryoyu biz dursun zamaninda da yasadik yok tasarruf, yok kendi içimiz.Uefa tepemizde aysalin allah cezasini versin ceza aldirdi denildi geri kalan 2 senede s.ligine gidemedik elendik uefaya gittik 2.turda sallamadik. Oyunvu aldikca aldik ayni bu donem olanlar gibi. uefadan alacagimiz 5 milyon euro ile selcuk denen kam emicinin 2 yillik maasini karsilariz anca yeterse avrupa diye dolanalim.

Bakın demek istedigim şu biz ha ceza almisi ha avrupa ligine gitmşiz hic farki yok 3-5milyon euro diye birbirimizi kandirmanin alemi yok. Ha dursun gibi para sacalim demiyorum her zaman dedigim gibi as takim oyunculari max 2.5 milyon euro almali yedek oyuncular da kapasite ve kariyerine gore max 1.5 olmali.

11 as oyuncudan 25 milyon euro yapa. 1.5 milyon eurodan 5 oyuncumuz olsa 32.5 eder bu rakam kalanıda koyarsın gençlerden. 40-50 milyon eurolar ucuyor maçbasından millerlt 20ser bin dolar cepliyor niye 5 dakika oynayacak diye.

Once adalet sonra yapılanma.
Şu sezon başında forvet alınmadi altyapı dedik farketmeyecekti. Ayrıca hoca bu buhran haliyle zarar veriyor. korü korune savunmak yerine oturup en dogrusunu dusunmemiz gerekir. Şampiyon yaptı eyvallah diyip sportif direktorluğe çıkaracaktık.

Yahu hoca birseyleri degistirmek icin çaba bile harcamıyor erene isim vermeden laf sokup 3 hafta sonra sarılıyor.
Takımda kondusyon yerlerde 25 yasindaki bebelere staj veriyor koca kulüp.
Ya ne değisecek allah aşkına beşıktaş maçında eren oynayınca ne değisecek.
Aklım almıyor bakın şu maçtan önce kaybettigimiz maclarda aynı soruyu sordum eren veya selcuk yerine celil ve ali kol oynasa ne kaybederdik. Yenilir miydik?
2tane mi yerdik? Yada 5 tane mi ne değişirdi.

Geçen bir maçta 3 tane genc zoraki oyunda oldu şiir gibi top oynadık 5 dakika. Hoca önce bu takım futbol mu oynamalı yoksa kafasına göre mi takilmali buna karar versin bizde okey diyeli. Haftalardir bazi seyler ayni gittigine gore istedigi asagi yukari belli bence. En son büyük kaos tff tarafından yıpranmış bir takim taraftari sırt çevirmis destegi birakmis kulup ve özgüvenini kaybetmis bir sürü oyuncu ile lihi bitiririz.

En azindan kendim icin soyleyim , terim gitsin derdinde olanlardan degilim . Hele hele hayat gorusu davranisi acisindan da baska yere o tavrindan hareketle rovans alacak hic degilim

Asiri ukalaca olacak ama kendimi bildigim icin soyleyim , bu dunyada sinan bilgin bile elestiriliyorsa terim de elestirilebilir . Forumda insanlar birbirlerini tanimiyor , bu yuzden boyle laflar kaale alinmiyor ama ben gerek ekonomik acidan , gerek genel kultur ve egitim donanim acisindan cok ust duzey bir bireyimdir

Ama zaman zaman ben bile hatalar yapabiliyorum ve bir arkadasim "sinancim surada batirdin.." diyebiliyor .. bu bana denebiliyorsa , terime , ne bileyim ali koca , veya x bir kisiye de denebilir

Hayatta her insan topluma mal olmus , sohretli olup , bunun sayesinde cok basarili gorunmek zorunda degil , anadolunun x kasabasinda bir insan da basardiklariyla terimden , sinan bilginden , veya herhangi birinden daha basarili ve kredili olabilir

Onemli olan hayatin surekli yenilenmesidir , terimin maasi da yenileniyor , zaman da kendini yeniliyor , gelir gider dengesi de

Haliyle basari da yenilenmek zorundadir , kredi denen sey ise "basarisizligin kabulunden" baska bir sey degildir

Ben borsada alim satim yaparken kredim var diye batirirsam 3 gun sonra cebimdeki para erir gider

Ee bu ne demektir ? Terim de kredi yani baska deyisle basarisizligin kabulunu bize yasatma hakkina sahip degil , kimse gibi

Cunku basarisizligin kredisi diger hic bir seyi , hic bir gideri durdurmuyor .. maaslar yine odeniyor , giderler tam gaz devam ediyor ..

Elbette ki gelir gider dengesi durmuyor ama borsada milyarlar kazandıysan da kaybettiğin milyonlar için borsayı bırakmazsın. Fatih hocayla sevelim ya da sevmeyelim bu ülkenin normalde hayalini bile kuramayacağı başarılar yakaladık hem Galatasaray özelinde hem de Milli takımlar seviyesinde. Bunları da yok mu sayalım. Elbette şimdi bir çokları Fatih Terim öncesindeki başarımızı da söyleyecek ki ve Xamax maçıyla Galatasaraylı olmuş biriyim ama işte Terim bu ülkeye bunların normal şeyler olabileceğini gösterdi. Her yıl şampiyonlar ligi müziğini dinleyebileceğimizi. 40 yılda bir Dünya-Avrupa kupalarına ancak katılan bir milli takımı 2 kupaya gidemediğimiz için eleştirilecek seviyeye getirdi.

Yani demem o ki ben bir finans uzmanıyla çalışsam ve bana trilyonlar kazandırmış olsa, kötü bir dönem geçiriyor bir miktar para kaybettirdi diye onunla yollarımı ayırmam, ayıranın da mantığını anlayamam.

Üst Alt