ŞL 18/19 Son 16 M:2 | Real Madrid 1-4 Ajax | MS | 5 Mart - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 18/19 Son 16 M:2 | Real Madrid 1-4 Ajax | MS | 5 Mart

Tadic konusunda listede olması bir şey ifade etmiyor bu yıl 12 kağıda mı ne geldi o dönem daha da pahalıydı.
Daha ucuza Sneijder varken ona 15-20 verilmesi mümkün değil.

Tadic isteniyor diye de kimse sövmez o dönem sövülme mevzusu Kaka ile ilgiliydi zira listedeki ilk adam oydu asıl Terim her seferinde Kaka'yı istiyorum diyordu.

Kaka sonrasında Amerika'ya gitti

Tadic'i hayatında izlememiş adamların tatava yapması da klasik Türk zihniyeti, buraya gelip iki maç iş yapmasa sövmekten bir hal olurdunuz yine.
Klasik Terim'i yalama yıkama şenliklerini başlatmışlar yine.

6 yıl önce Tadic'in bir maçını bile izlememişlerdir muhtemelen.

sent via GSC

Tadic cidden kariyer maçlarından birini oynamış. Gol ve asist haricinde hazırladığı çok sayıda pozisyon var. Real'i bu kadar aciz görmemiştim bu yaşıma kadar. Geçmiş yıllara nazaran kalite eksikleri var doğru ama yine de Ajax'a hakkını verelim. Evinde yenilip Bernabeu'dan turla çıkmak büyük iş.

Bizi eleyen benfica ajaxa 1 gol atip 2 gol yemis.

Bizim verilmeyen golumuzu ve penaltiyi isin icine katarsak,

Madrid harbiden bizden kotu durumda.

maxresdefault.jpg

Haftasonu Erzurum maçında Marcao ya söylemediğini bırakmayanlar burda biz niye Ajax gibi olamıyoruz diye ağlamasın lütfen.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haftasonu Erzurum maçında Marcao ya söylemediğini bırakmayanlar burda biz niye Ajax gibi olamıyoruz diye ağlamasın lütfen.

Niye devamlı birilerine imreniyoruz ki,kulübün şu anki halinden memnun olmak da bir seçenek değil mi zaten?

Açıkçası ben 2004-2011 arasındaki halimizi gördükten sonra ve Fb-Bjk'yi gördükten sonra şu anki durumumuzdan memnun değilim diyemem.

Niye devamlı birilerine imreniyoruz ki,kulübün şu anki halinden memnun olmak da bir seçenek değil mi zaten?

Açıkçası ben 2004-2011 arasındaki halimizi gördükten sonra ve Fb-Bjk'yi gördükten sonra şu anki durumumuzdan memnun değilim diyemem.

Neden daha iyi olmayalım ki? Neden son 3 senenin CL şampiyonunu eleyecek seviyeye gelmek istemeyelim? Kendimizi hep bjk fb ile kıyaslarsak ileriye gidemeyiz hedefleri daha yüksek tutmak gerekir.

Neden daha iyi olmayalım ki? Neden son 3 senenin CL şampiyonunu eleyecek seviyeye gelmek istemeyelim? Kendimizi hep bjk fb ile kıyaslarsak ileriye gidemeyiz hedefleri daha yüksek tutmak gerekir.

Çünkü eninde sonunda bu ülkede faaliyet gösteren bir organizasyonsun.Rakibin kimse,senin de ufkun o kadardır.Rakibim Avrupa demekle rakibin Avrupa olmaz.Aldığın neticeler ve yaptıkların önemli.Son 20 sezonda hiçbir Avrupa organizasyonunda yarı final bile görememiş,son 26 Avrupa maçında sadece 2 galibiyeti olan bir Avrupa takımı olmaz.Avrupa başarımız olarak adlandırdığımız her şey zaten Türk futbolu ekseninde çok değerli,çok önemli başarılar.Ölçeği Avrupa'ya getirdiğinde ne kadar sıradan olaylar olduğunu görüyorsun zaten.

Bakarsak illa ki Bate Borisov taraftarları da mesela öyle olmak istiyordur ama bazı gerçekler var,istemekle olacak şeyler değil bunlar.Ben bu Avrupa'ya imrenmenin en büyük sebebinin 1996-2002 arası dönem olarak görüyorum,o zaman iyi bir jenerasyon yakaladık bitti gitti.Basel de mesela son birkaç yıla kadar Avrupa'da üst turları gördü,gruptan çıktılar falan filan ama şu an eskisine döndüler yine.Biz Galatasaray'ı devamlı 1996-2002 olarak kodladığımız için sağlıklı değerlendirme yapamıyoruz ama.Bu kulübün inişleri çıkışları her dönemde oldu.Olmaya da devam edecek.

Son 7 sezonda 4 şampiyonluk var,bu sezonda da olursak son 8 sezonda 5 olacak.%65'ini toplamışız neredeyse.Gayet başarılı bir kulübüz.Burada başarıyı neye göre şekillendirdiğine,nasıl tanımladığına bağlı.Ben Galatasaray'ı lokal bir kulüp olarak görüyorum şu anda.En azından kısa ve orta vadede bunun değişebileceğini de düşünmüyorum.Elbette bu mesaja kulübün kuruluş felsefesini,GS'yi hiç anlayamamışsın diyenler çıkacaktır ama ben olaya öyle bakmıyorum,edebiyata değil gördüğüme bakıyorum.Ve ben ortada bir Avrupa kulübü göremiyorum.

Uzun vadede konjonktür değişirse ona o zaman bakılır.Şu an durum aynen bu bence.

Çünkü eninde sonunda bu ülkede faaliyet gösteren bir organizasyonsun.Rakibin kimse,senin de ufkun o kadardır.Rakibim Avrupa demekle rakibin Avrupa olmaz.Aldığın neticeler ve yaptıkların önemli.Son 20 sezonda hiçbir Avrupa organizasyonunda yarı final bile görememiş,son 26 Avrupa maçında sadece 2 galibiyeti olan bir Avrupa takımı olmaz.

Bakarsak illa ki Bate Borisov taraftarları da mesela öyle olmak istiyordur ama bazı gerçekler var,istemekle olacak şeyler değil bunlar.Ben bu Avrupa'ya imrenmenin en büyük sebebinin 1996-2002 arası dönem olarak görüyorum,o zaman iyi bir jenerasyon yakaladık bitti gitti.Basel de mesela son birkaç yıla kadar Avrupa'da üst turları gördü,gruptan çıktılar falan filan ama şu an eskisine döndüler yine.Biz Galatasaray'ı devamlı 1996-2002 olarak kodladığımız için sağlıklı değerlendirme yapamıyoruz ama.Bu kulübün inişleri çıkışları her dönemde oldu.Olmaya da devam edecek.

Son 7 sezonda 4 şampiyonluk var,bu sezonda da olursak son 8 sezonda 5 olacak.%65'ini toplamışız neredeyse.Gayet başarılı bir kulübüz.Burada başarıyı neye göre şekillendirdiğine,nasıl tanımladığına bağlı.Ben Galatasaray'ı lokal bir kulüp olarak görüyorum şu anda.En azından kısa ve orta vadede bunun değişebileceğini de düşünmüyorum.Elbette bu mesaja kuruluş felsefesi,sen hiç GS'yi anlayamamışsın diyenler çıkacaktır ama ben olaya öyle bakmıyorum,edebiyata değil gördüğüme bakıyorum.Ve ben ortada bir Avrupa kulübü göremiyorum.

Uzun vadede konjonktür değişirse ona o zaman bakılır.Şu an durum aynen bu bence.
Ülke sınırları içinde bakarsak başarılı değil en başarılı takımız. Son zamanların da en başarılı takımıyız tabiki ama Avrupa'da kalıcı olarak başarılı bi seviyeye gelmek çok da hayal değil şu an için gruptan çıkmak bi Türk takımının başarılı olarak anılmasına yetiyor bunu kalıcı hale getirdikten sonra daha üst turlara neden oynanmasın. Yani taraftar bunu ister ve bu hayalleri kurar. Hayal kurmayıp hedef koymazsan başarılı olamazsın.

Zaten kimse bu takım çok başarısız demiyor ki başarılıyız ama hayallerimiz ve daha yüksek isteklerimiz de var tabiki.

Ajax bunu 20 yaşındaki çocuklar ve bizim yarı maaş bütçemizle yapabiliyorsa biz neden yapamayalım ve istemeyelim?

Ülke sınırları içinde bakarsak başarılı değil en başarılı takımız. Son zamanların da en başarılı takımıyız tabiki ama Avrupa'da kalıcı olarak başarılı bi seviyeye gelmek çok da hayal değil şu an için gruptan çıkmak bi Türk takımının başarılı olarak anılmasına yetiyor bunu kalıcı hale getirdikten sonra daha üst turlara neden oynanmasın. Yani taraftar bunu ister ve bu hayalleri kurar. Hayal kurmayıp hedef koymazsan başarılı olamazsın.

Zaten kimse bu takım çok başarısız demiyor ki başarılıyız ama hayallerimiz ve daha yüksek isteklerimiz de var tabiki.

Ajax bunu 20 yaşındaki çocuklar ve bizim yarı maaş bütçemizle yapabiliyorsa biz neden yapamayalım ve istemeyelim?

Hayal işte abi,toplama takımla olacak iş değil bu.Östersunds eşleşmesinde ve bu sezonda taktik disiplin ve mentalite olarak Avrupa'dan ne kadar uzakta olduğumuz açıkça görüldü.

Paraya sahip olmak kadar kadar parayı doğru kullanmak da,mentalite ve disiplin oturtmak da bir maharet.Bazen denk geliyor parayı doğru kullandığımız oluyor ama öteki saydıklarım hiç yok bizde.O yüzden Avrupa başarılarımız dediklerimiz genelde saman alevi gibi anlık çıkışlar olarak kalıyor,arkası gelmiyor.

Ha bakarsın denk gelir,gruba United falan gelir yine yenebiliriz.Onda bir problem yok derdin oysa.Öyle Avrupa galibiyetleri gelir arada.Dediğimi anladın sanırım.

Üst Alt