SL 19/20 H:20 | Gaziantep FK 5-1 Sivasspor | MS | 2 Şubat | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1577042711369.png

130341.png
1577042760152.png
130382.png

gaziantep-yeni-stadi-jpg.60434

2019-2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu 20.Hafta
Gaziantep - Sivasspor
Gaziantep Stadyumu
2 Şubat 2020 Pazar
16:00

ben bu maçta da puan kaybı bekliyorum. 3 cezalısı dönüyor ama Gaziantep, Sivas için ters takım. Fiziksel olarak Sivas ile beraber en atlet takım. Aşırı sert ve defansif oynuyorlar.

Sivas'ta 1-1 bitmişti zaten maç.

Gaziantep FK: Günay Güvenç, Papy Djilobodji, Kana Biyik, Alin Tosca, Olarenwaju Kayode, Güray Vural, Junior Morais, Muhammet Demir, Oğuz Ceylan, Andre Sousa, Alexandru Maxim.
EPxN9vOXkAEU0UM

Sivas yenilse de işimize baksak artık. Yeter küçük şikecilerin bu kadar sefası. Bunlar önde gittikçe çamur suratlı başkanlarını televizyonda görmekten bıktım.

Sivas'ın bu maçı kazanıp tavşan atlet gibi önde olması lazım. Zaten son düzlüğe girdiklerinde nefesi yetmeyecek. Üst üste puan kayıpları yaşayacaklar. Çünkü gerek kadro kalitesi, gerek tecrübe gerek lobi bakımından zayıf takımlar. Yani son haftalara önde girse bile şampiyonluğu verirler. O yüzden mümkün olduğunda bu haftaları lider kapaması yani fenerin lider olmaması lazım. Biz zaten kadıköy deplasmanında sağ çıkarsak önümüz açık olacağından son maçlar beni korkutmuyor. Zaten son maçları oynamasını en iyi bilen takımız, başımızda Fatih hoca gibi winner bir isim, tecrübeli oyuncular var.

Sivas ve Alanya'nın bu hafta kazanarak fb'nin 5. sıraya kadar düşmesi lazım. Tabii biz 2/2 yaparsak fb de Alanya maçında puan kaybettiği an onlar şampiyonluk yarışından koparlar. Gerisi kolay zaten. Dün gördük ki TS'den de bir halt olmaz. Ayrıca TS bizle ve bjk'yle deplasmanda oynayacaklar. Onların fikstürü puan kaybı yapmaya daha müsait.

Yani garanti olarak kazanıp devam etmeleri fenerin elini ayağını dolaştırırken yenilmelerini istemek nasil bir zihnin ürünüdür şaşırıyorum yemin ederim. Çünkü fener şampiyonluğa muhtaç bu sene ve her geçen hafta aşırı panik havası oluşuyor. Bizim de arkadan bastirmamizla iyice napacaklarini şaşıracaklar. Kazansinlar hatta son haftaya kadar trabzonla beraber ilk sırayı olustursunlar zaten fark kapatmak bizim işimiz son düzlükte tecrubemizle geçeriz bunları. Bu iki takım fenerin tam hava yakalamasini engelliyor ve paniklemelerine neden oluyor.

Yani garanti olarak kazanıp devam etmeleri fenerin elini ayağını dolaştırırken yenilmelerini istemek nasil bir zihnin ürünüdür şaşırıyorum yemin ederim. Çünkü fener şampiyonluğa muhtaç bu sene ve her geçen hafta aşırı panik havası oluşuyor. Bizim de arkadan bastirmamizla iyice napacaklarini şaşıracaklar. Kazansinlar hatta son haftaya kadar trabzonla beraber ilk sırayı olustursunlar zaten fark kapatmak bizim işimiz son düzlükte tecrubemizle geçeriz bunları. Bu iki takım fenerin tam hava yakalamasini engelliyor ve paniklemelerine neden oluyor.

Sivas'la aramızda 8 puan fark var, heriflerin deplasmanlarına gideceğiz. Heriflerin Sivas'taki kadar İstanbul'da da memleketlisi olduğu için çoğu Anadolu maçını iç saha gibi oynuyorlar. Biz takır takır gitsek içim yanmayacak, neredeyse her deplasman maçını diken üstünde oynuyoruz. Herifler ne ara puan kaybedecek de biz Sivas'ı yakalayıp altımıza alacağız? Bir yerde puan kaybetmeye başlayacaklar ki biz de geçilecek rakiplerin sayısını 1 azaltalım. İş Sivas-Fener arasına kalırsa Sivas bir şekilde hediye eder şampiyonluğu Fener'e. Gören de dürüstlükleriyle, kazanma alışkanlıklarıyla tanınan bir kulüp sanır. Şu Fener'i bu yıl şampiyonluktan etse etse yine Fatih Terimli Galatasaray eder, Fener bu yıl en kötü 2. olur, önündeki takım da olsa olsa Galatasaray olur, başkası değil.

Üst Alt