⚽ SL 19/20 H:6 | Galatasaray 0-0 Fenerbahçe | MS | 28 Eylül - Sayfa 189 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bizim en büyük problemimiz tempo. Temponun yaş ile alakası yok. Topu ayaktan çıkarma ve yerleşim konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Topu ayağına alan yan veya geri pas yapacak olsa bile 2-3 saniye ayağında tutup yapıyor. Oyuncular boşa çıkma konusunda isteksiz gibi. Oysa sürekli yer değişimleri yapmamız lazım. Topu hızlıca ayağımızdan çıkarsak rakip takımı da koşturmuş olacağız.

30 yaş 33 yaş bunlar dripling atmak için zor yaşlar değil. 20 lik bir delikanlı gibi dripling atamazlar ama gayet arkaya koşular yapabilirler. Bunu kolay kolay denemiyoruz. Ayrıca bu yıl geniş rotasyonumuz var. Sonuna kadar oynayıp 60 da değişebilir çoğu oyuncu. O yüzden enerjiyi saklayarak oynamamıza gerek yok.

Topu ayaktan hızlı çıkarıp dikine oynamaya çalışsak yenemeyeceğimiz rakip yok. Topu sürekli yan ve geri pas yaparak rakibi de kendi sahasına tam kapatmaya mecbur bırakıyoruz. Tekrar oyun kurarken haliyle duvarla karşılaşıyoruz. Topu ayaktan hızlı çıkarsak problem bitecek.

Son olarak bir konsantrasyon eksikliği var takımda. Bazı oyuncular mental olarak hazır değil gibi. Mariano, Luyindama, Feghouli, Marcao gibi isimler. Çok basit pas kaybı yaşıyorlar. Sürekli taça top atan ya da şiddeti ayarlayamıyorlar.

Takımda kanat yok.

Babel’i 2. Forvet
Feghouli’yi 10 numara

Olarak oynatsan ne değişir.

feghouli bence de ofansif orta saha oynamalı.

babel'e ise uygun yer bulmak zor. ikili oynayacaksak andone de var elde.

tek forvet oynamaya devam edeceksek 4-2-3-1 gibi dizilip ortada feghouli sağda emre, solda ömer(başka uygun isim bulamadım) denenebilir.

tabi bu dizilişte merkezde nzonzi'nin partneri seri olursa sıkıntı olabilir. lemina daha uygun.

Bu maca cikan kadroyu görünce zaten en fazla 0-0'a baglayabilecegimizi futboldan anlayan hissetmistir. Ayni sekilde Kasimpasa macina cikip zor güc bela 1 gol attik. Ayni formatta oynadigimiz hic bir maci kazanamadik. Bu takimin Feghouli, Belhanda, Babel üclüsü ile forveti besleme ihtimali yoktur. Keza sag ayakli ofansi sifir sol bekimiz ve bitik sag bekimiz degismedigi sürece basarili olabilecegimizi düsünmüyorum. Marcao'nun Vedat gibi bir oyuncuya karsi üstünlük saglayamamasindan mütevellit stoper ikilisi Luyindama-Donk olmali, bu mesajda adi gecen diger isimlerin ise bu takimin 11'inde yeri yoktur. Luyindama, Nzonzi, Lemina ve top alabildigi kadar oynayan Falcao disinda ortalama oyun ortaya koyan yoktu. Martin Linnes'in yerine tercih edilen isimler 10 kat daha kötü.

Takimin fizik olarak yerlerde süründügünü, kendi basina calisip form tutan futbolcularimizin disinda iyi görüntü sergileyen yok. Galatasaray teknik heyetiyle, futbolcusuyla ve seyircisiyle bu maci kazanmayi hak etmedi. Bakin taraftar demiyorum, seyirci diyorum.

Üst Alt