SL 20/21 H:28 | MKE Ankaragücü 2-1 Galatasaray | MS | 3 Mart - Sayfa 152 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 20/21 H:28 | MKE Ankaragücü 2-1 Galatasaray | MS | 3 Mart

kardeşim ben mi kendimi ifade edemiyorum anlamadım. yaptığı iki hata maçın sonucuna tesir etti kabul. ancak hızlı cereyan eden aksiyonlardı. birinde top arda'nın eline kabak gibi çarpıyor, bunu görüp verdi zaten penaltıyı. topun arda'nın kendi vücudundan çarptığını anlık görmemiş olabilir, onu var görecek. zaten bunun için gelmedi mi bu sistem?

diğerinde de mustafa'nın dirseği açık, adamın suratına geliyor, pozisyon çok hızlı, anlık, o çarpma anını görüp, dirsek attı sanmış olabilir. var'dan yavaş yavaş izleyince ankaragüçlü oyuncunun niyetini çözüyorsun. bunu da var'ın çağırması gerekirdi.

hata, olabilir. benim demek istediğim, kolay ikili mücadelelere faul çalmaması, eyyam yapmaması vs. adam net iyi niyetli ve temiz bir hakem.
Veli bence gayet güzel açıklamışsın. Aşağı yukarı aynı şekilde düşünüyoruz. Bu hakem maçı oynatmaya yönelik, ufak temaslara faul çalmayan ve oyunu oynamaya çalışan takımın işine gelen bir hakem. Açıkçası şu an ligin en iyi hakemlerinden biri.

Arda'nın penaltısında ilk anda ben hiç itiraz bile etmedim. Top ele temas edince olduğu yerde ölüyor, hakemin yanılması çok normal. Ama VAR'daki hakemin (özellikle Vida'nın penaltı pozisyonunu yorumlayan Cüneyt Çakır'ın), Halil Umut Meler'e yakın vücuttan temas var bence izlemelisin demesi gerekiyordu.

Diğerinde ise kırmız kart pozisyonunda ise hakemin olayı süzebilmesi lazım. Muhammed dirseğini adama doğru uzatmıyor, topu koruma durumuna geçiyor. Adam freni patlamış kamyon gibi gelerek dirseğe temas ediyor. Eğer bahsedildiği şekilde Muhammed dirsek atsa şu an hastanede çenesi düzeltiyorlardı İbrahim Akdağ'ın.

Maalesef oyun genelinde doğru kararlar veren hakem, VAR'ın da ortada bırakmasıyla bizi iki büyük hatalı kararla mağdur etti.

Son olarak oyun çok mu iyi hakemi konuşuyorsunuz diyen arkadaşlar. Futbolu az çok takip eden, Galatasaray'ın her maçını izleyen kardeşlerim 3-4 gündür bu 11'le sıkıntı yaşayacağımızı tahmin ediyordur. Biz arkadaş sohbetlerinde Gedson-Etebo-Emre K. nın verimli ve yaratıcı oynamadığından hep bahsettik. Erzurum maçı da bu sıkıntıyı çok net gösterdi.

Ama dünkü maç sadece ilk 11 ile değil yapılan değişiklik ile de kaybedildi. Falcao tercihi erken ve yanlış bir değişiklikti. Net bir şekilde Belhandaya istemeyen biri olsam da dün Gedson-Belhanda, Arda-Feg ve Linnes-Ömer değişiklikleri ile sağ taraftan oyunu açardık. 60-70 gibi hala skor gelmediyse Kerem-Onye, Emre K.- Falcao değişiklikleri yapılabilirdi.

Kusura bakmayın genelde az yazıyorum, bu nedenle uzun oluyor. Fatih Terim yeri geldiğinde eleştiririm ama hocam her zaman takımın başında kalmalı diyenlerdenim. Çok zor bir fikstürden çıktık hepimizin kayıp yazdığı maçlar vardı illa ki Fb, Alanya gibi. Bu maç ile o avantajımı çok kolay bir ortamda harcadık ama daha çok maç var. Şampiyonluklar da böyle kayıplar her zaman oldu ve olacak. İnşallah mayıslar bizim olur.

Sağlıcakla kalın :)

Olur tabi, olmalı da.

Kuru'nun özelliği belli, her maç 2-3 net pozisyona da giriyor en az.

Bu ara atamıyor ama atacaktır.

Yok aslında bu sezon için konuşmadım, genel olarak. Önümüzdeki sezon mesela.

Skor katkısına bir şey diyemem ama kanat oyuncusu olarak adam eksiltme yok, orta, gollük pas yok. Beke yardım çok sınırlı. Son vuruşlar 3/20 falan. Bazen ilkokul 1 öğrencisi gibi vuruyor toplara.

Paramızın olmadığı da aşikar elbet. Böyle adamları kiralayıp oynatmak, verim almak zorundayız. Fakat bence Onyekuru’dan çok daha iyisini bulmalıyız, daha kanat gibi bir kanat.

Olur tabi, olmalı da.

Kuru'nun özelliği belli, her maç 2-3 net pozisyona da giriyor en az.

Bu ara atamıyor ama atacaktır.
Kesinlikle. Adam geldiği günden itibaren oynadığı tüm maçlarda ya skora etki etti, ya penaltı aldırdı, ya girdiği pozisyonun tamamlanması sonucunda gol bulduk, ya da net pozisyonlara girip kaçırdı. Pure hücum gücü.

Yanlız Mustafa'nın yanında gezici bir ikinci forvet gibi oynatsak daha verim alırız gibi.

muslera

yedlin luyindama marcao saracchi

taylan

kerem------------belhanda-------------arda

onyekuru

muhammed​

kaç maçtır kötü oynuyorduk hele alanya maçı, kim taktik gereği öyle oynadık dese de o maçta da gol yesek döndüremezdik maçı, üstelik son yıllarda en ezildiğimiz maç olmuştu. diğer maçlar ise kapalı savunma, kötü zemin diye geçiştirildi. ankaragücü maçındaysa hem zemin iyiydi hem rakip kapanmamıştı ama sallanıp duran takım dün yenildi. benim canımı sıkan bu takım pozisyon üretme özürlüsü eskiden şampiyonlar ligi için vardı bu muhabbet işte bir maçta ancak iki-üç pozisyon bulursun onu atman gerekir diye. şimdi bizim lig maçları öyle geçiyor. onyekuru-muhammed' in bireysel becerileriyle kazanılmış maçlar vardı. bunun dışında eze eze yendiğimiz maç yok haftalardır.

Bu Güntekin denen tinerci de az yavsak degil ha.

Dün bizim Tugay Mostafa'nin pozisyonunda Ibrahim denen sahtekarin topa degil de direkt Mostafa'nin koluna baktigina dikkat cekti. Bu serefsiz de ben de gördüm ama niyet okumak istemedim falan diye kivirdi. Hadi lan ordan sokayim senin iyi niyetine.

tinerci bi arkadasim var. aponun konusmasini yollamis bana diyoki en son apo böyle cikip agladiginda GS sampiyon olmustu.... küfür etsem kalbini kiracam engellesem olmuyor Allahim sabir ver

Dün barca Sevilla uzatmalar barca 3 0 önde lenglet top gögüsünden ele carpiyor bilin bakalim hakem ve var ne karar veriyor, Tabiki de penalti vermiyorlar kurallara göre. Eger ordada bizdeki gibi eyyamci hakemler olsa barcanin 3 0lik maci güme gidecek ve Sevilla turu gececek.
Ey umut meller ve cüneyt cakir bu pozisyona bakinda utanin. Bu görüntüleri gözlerine sokmak lazim.

İlginç bir dizilim olacak
Umarım kontra falan yemeyiz

Fegh belhanda tercih etmek lazımdı

2. yarı başlarken bunu yazmışım, 55’te golü yedik kontradan

Çift forvete dönünce ortasaha eksik kaldı, dönen toplarda kontra yemeye müsait hale geldik
Gün gibi ortadaydı

Üstüne fırsat kollayan hakem, eksik ortasahada top kapmaya çalışan forvetimize kırmızıyı verdi hemen

Maç gitti

2. yarı başlarken bunu yazmışım, 55’te golü yedik kontradan

Çift forvete dönünce ortasaha eksik kaldı, dönen toplarda kontra yemeye müsait hale geldik
Gün gibi ortadaydı

Üstüne fırsat kollayan hakem, eksik ortasahada top kapmaya çalışan forvetimize kırmızıyı verdi hemen

Maç gitti
mahir bey tam unutmustum derken tekrar hatirlattin su maci tesekkur ediyorum

mac sirasinda yazip kontrolsuzce kufur etmek istemedim. gercekten anlam veremiyorum boylesine bariz hakem hatalarina. Ne Mohammed'in kirmizisi dogrudur ne de es gecilen penaltilarimiz haklidir. Cok ve cok bariz art niyet kokan bu hatalarin elbette diyeti olacaktir. Bizlerde bunu en azindan sosyal medya araciligiyla dile getirmeliyiz. Bunun disinda oyun planimizda da bazi degisiklikler gerekiyor ozellikle 0-0 oynarken veya 1-0 gerideyken. Gec gelen hamleler, israrla yapilan kanat ataklari, ortadan atak gelistirmeme ve duran top kullanimi (ahh Omer Bayram ahh)..

Bi ankaragucu macinda fatih hocanin ve Galatasarayin emeklerini çalan,sampiyonlugumuzu elimizden alan adam bir ankaragucu macinda dövüldü..Her ne kadar şiddeti sevmesem ve onaylamasamda bjknin,halil umutun düştüğü haller...

Üst Alt