SL 20/21 H:7 | Beşiktaş 1-0 Yeni Malatyaspor | MS | 1 Kasım | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SL 20/21 H:7 | Beşiktaş 1-0 Yeni Malatyaspor | MS | 1 Kasım

Herrera
Zeki Wallace Semih Hafez
Zuqui Acquah
Lukoki Cueva Fofana
Tetteh

Malatya'nin kagit üstünde iyi kadrosu var ama Hamzoid oynatmiyor bu oyuncularin cogunu.

Rengim biz niye boyle farkli galibiyetler alamıyoruz, bizim ekibimizin sorunu ne?

Gerçi biz galibiyeti bile zor alıyoruz. 20 haftada 5 galibiyet.

Bilmiyorum ki ben rakip şerrolara da totem olsun diye farklı yazıyorum, Beşiktaş ne zaman en son 1 maçta 3 üstü gol atmış ki?

Bizim ekibimizin sorunu ilerdeki 9 numaralarla takımın oynamak istediğinin uyuşmaması ne yazık ki. 2 tane beleşçi ceza içi golcüsünü pas takımının lider 9 numarası gibi kullanma işine girdiğimiz için ya heriflere topu götüremiyoruz ya da aldıkları topları da kazmalıkları veya bitiklikleriyle eritiyorlar. Bunlardan biriyle oynayacaksak Arda-Babel ve Babel-Feghouli tarzı kanatlarla başlayıp 90 dakika boyunca ceza sahasını bombalamaktan başka çaremiz yok. Anca o şekilde baskıyı ve gol sayımızı arttırabiliriz. Bana kalsa Babel'den başkası bu takımda 9 başlamamalı ama Diagne bir yana 5 milyon verdiğin Falcao'yu sağlıklıyken takımdan kesmek kolay bir iş değil. En temizi esasında 3'lü savunma oynayıp ilerde Babel-Falcao çift santraforuna yönelmek. Diagne'yi de hamle oyuncusu olarak atarsın sonradan. Hala 4'lü savunma oynayıp ilerde bu iki santrafordan birini tek oynatmak boşa kürek çekmekten başka bir şey değil ne yazık ki.

Bilmiyorum ki ben rakip şerrolara da totem olsun diye farklı yazıyorum, Beşiktaş ne zaman en son 1 maçta 3 üstü gol atmış ki?

Bizim ekibimizin sorunu ilerdeki 9 numaralarla takımın oynamak istediğinin uyuşmaması ne yazık ki. 2 tane beleşçi ceza içi golcüsünü pas takımının lider 9 numarası gibi kullanma işine girdiğimiz için ya heriflere topu götüremiyoruz ya da aldıkları topları da kazmalıkları veya bitiklikleriyle eritiyorlar. Bunlardan biriyle oynayacaksak Arda-Babel ve Babel-Feghouli tarzı kanatlarla başlayıp 90 dakika boyunca ceza sahasını bombalamaktan başka çaremiz yok. Anca o şekilde baskıyı ve gol sayımızı arttırabiliriz. Bana kalsa Babel'den başkası bu takımda 9 başlamamalı ama Diagne bir yana 5 milyon verdiğin Falcao'yu sağlıklıyken takımdan kesmek kolay bir iş değil. En temizi esasında 3'lü savunma oynayıp ilerde Babel-Falcao çift santraforuna yönelmek. Diagne'yi de hamle oyuncusu olarak atarsın sonradan. Hala 4'lü savunma oynayıp ilerde bu iki santrafordan birini tek oynatmak boşa kürek çekmekten başka bir şey değil ne yazık ki.

Dün ligin en kotu takımıyla oynarken babel 9, emre sol kanat, KralArda 10 no niye denemedi düşündükçe delleniyorum. Gitti 3 takozlu os kurdu. Şunu denese belki ilerisi icin bir fikir elde ederdik.

Forvette bir cenaze, bir eşşek ve bir rapçi varken canla başla mücadele eden bir Adem niye gönderildi bunun da izahı yok.

Dün ligin en kotu takımıyla oynarken babel 9, emre sol kanat, KralArda 10 no niye denemedi düşündükçe delleniyorum. Gitti 3 takozlu os kurdu. Şunu denese belki ilerisi icin bir fikir elde ederdik.

Forvette bir cenaze, bir eşşek ve bir rapçi varken canla başla mücadele eden bir Adem niye gönderildi bunun da izahı yok.

Emre niye sağ kanat başlıyor bilmiyorum, Arda 10 numarada bu fizikle hacamat edilir gibi. Babel kanatta 9'a göre daha etkisiz ama hocanın Diagne ve Falcao'ya kazanmaya çalıştığını düşünüyorum. Yoksa kariyerinde Hakan, Elmander, Drogba'yla filan çalışmış adamın şu heriflerden memnun olduğunu sanmıyorum. Hocanın Falcao-Diagne'yi oynatmaktan büyük hatası bu adamları pas oyununa yedirmeye çalışması. Fener aldı işte Samatta'yı orta sahaya gelip top mu alıyor herif? Sağdan soldan Caner-Gökhan'la gördükleri yerden dolduruyorlar topu ceza sahası içine. Diagne ve Falcao'nun da bundan fazla yapacak çok şeyleri kalmamış futbola dair. Diagne'nin Kasımpaşa'da bile yoktu zaten. Bu oyuna dönecek kadar radikal bir duruş sergilemeyeceksen bu adamları hamle oyuncusundan fazlası olarak kullanmayacaksın o halde. Santraforu istasyon olarak kullanmaya çalışıp bu iki heriften birini takımın en ön oyuncusu olarak başladığımız anda maçı 11'e 10 oynuyoruz resmen, hele bir de Kılınç sağ kanat başlarsa 11'e 9. Hocanın ya oyun şeklinde ya da ezber 11'inde acilen değişiklik yapması lazım, geride Seri kadar bile bir regista da yokken Falcao'nun da geçen Ocak'ın 9 haftasındaki gibi pas oyununun bir istasyonu olamayacağı aşikar artık.

Adem'i biz göndermedik kendisi gitti. Babel de 9'da Adem kadar oynar sıkıntı değil. Zaten oyun tarzları da benziyor birbirlerine. Bizim esas sıkıntı Adem-Babel kadar 9 numara oynayabilen ikinci bir santraforumuzun olmaması. Gönül isterdi ki takımdaki 2 kanseri de yazın gönderip Adem-Babel-Ali Yavuzlu filan isim olarak düşük de olsa tarz ve potansiyel olarak bu takıma uygun bir santrafor rotasyonuna sahip olabilseydik. Tabii Cengiz-Apolu bir yönetim dünya futboluna 100 yılda 1 kez gelebildiği için oyuncularımızı da zorla takımın içine dahil etmek durumunda kalıyoruz.

ElvthOEXIAAic_y

ElvxTQMW0AIKAMi

Üst Alt