ŞL 20/21 H Grubu M:5 | Başakşehir 3-4 RB Leipzig | MS | 2 Aralık | beIN Sports 1 - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
başakta teknik hatalar vardı grup boyunca ama

yine de baya dirençlilerdi bütün grupta

en azından makas makas diye ağlamadılar

kalite eksikleri fark yarattı
mac baslamadan evvel sen basakin son dkye kadar kovalayacagini biliyordun degil mi? ben de biliyordum bunu asiladilar artik 2 gol yiyip beyler maci bitirin boyleye gitmiyolar bu bile les futbolumuz icin bi gelismedir ve bunu gorup de tebrik etmeyen herkes benim gozumde art niyetlidir, basak fener veya bjk falan da degil eger fanatizmle bakiliyorsa

mac baslamadan evvel sen basakin son dkye kadar kovalayacagini biliyordun degil mi? ben de biliyordum bunu asiladilar artik 2 gol yiyip beyler maci bitirin boyleye gitmiyolar bu bile les futbolumuz icin bi gelismedir ve bunu gorup de tebrik etmeyen herkes benim gozumde art niyetlidir, basak fener veya bjk falan da degil eger fanatizmle bakiliyorsa

büyük okan fanı değilim

okandan büyük bir taktisyen de çıkmaz muhtemelen

ama 90lı yıllardaki terim havası var öyle görünüyor

ha bize gelmesini istemem yerli olduğu için :asd:

hemen her konuya bakiyorum, senin yorumlarini da goruyorum ve sana yakistiramiyorum

Bak güzel yazdığın için güzel cevap vereceğim Can'ım.

1-Okan'ın sistem yanlış. Bu kadar kötü bekler ve savunması zayıf orta sahayla Bolingoli'yi sol stoper yapıp 3'lü oynaması icap ediyordu. Bunu 5 maçtır görememesi büyük sıkıntı ki o yüzden Leipzig gibi iyi kontra takımından set oyununda 2 maçta 6 gol yedi. Vasat Manu'ya 4'lendi, PSG yürüye yürüye 2 attı.

2-İrfancan kötü oyuncu değil özellikli ama savunması zayıf ve saha içinde büyük takımı kaldırabilecek bir mental yeterlilikte değil. Bugün güzel gününe denk geldi inşallah onun adına uyanış olur ama o kadar yeteneğe yan pas geri pastan başka bir şey yapmaması karakter olarak eksik olduğunu gösterir. Bugün bence skorda sürekli geride oldukları için ekstradan rahat kafa sorumluluk aldı ama yine de bizim çapta kulübün 10-12 verip riske girmesine gerek olmayan bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. İrfan'a o parayı verene kadar Belhanda'yla 1.5'tan 3 yıllık uzatırım daha iyi.

3-Fatih hoca bunların alayından iyi hoca. İyi bir sistemi, kötü uygulayışı vardı ki ona rağmen en azından kemik kadrosu elindeyken ligin tozunu atıyordu. Okan'a karşı zaten hiç bileği bükülmedi, şu anda da Başak'tan hallice kadroyla hepsinden iyi oynatıyor pas futbolunu. Ben bir ara Erol Bulut'un Terim'in antitezi olabileceğini düşünüyordum hakikaten ama o da Fener'e gidince gösterdi ki tek planı olan, çok tekdüze bir hocaymış. Alanya'da yüksek fizik gücüyle yine başarılı olabilir ama büyük takımı kaldırabilecek bir esneklikte olamayacağını gösterdi. En nihayetinde Fatih hocayı Nagelssman'a tercih ederiz demiyoruz, bu ligde yerli bir hocayla devam edilecekse Fatih hocadan başkasına gitmek absürd olur diyoruz.

Saygılar.

Üst Alt