ŞL 21/22 Final | Liverpool 0-1 Real Madrid | MS | 28 Mayıs | TV8 - Sayfa 59 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 21/22 Final | Liverpool 0-1 Real Madrid | MS | 28 Mayıs | TV8

Stadda "We are the champions" ya da hiç bişey çalmıolar

organizasyon çok zayıf kalmış hakkaten

Edit: yazarken çaldı

hakettiler kazandılar, helali hoş olsun. diğer salaklarda 20 şut çekip niye gol atamadiklarini sorgulasinlar. Loserpool'u destekliyordum ama yazık yani sok o topu kaleye kardeşim

Viniciusum dünyanın en iyisi olma yolunda gidiyor. 2-3 seneye ballon d'oru kucağa alır

+

dunya kupasinda *brezilya nin nereye kadar gidecegi de *kendisinin on alanda, *casemiro nun orta alanda gosterecegi ekstra performansdan gecer diye dusunuyorum. neymar bu denkleme giremez-en azindan benim adima. bu sezon bu iki real madrid li oyuncu cok ekstrem isler yaptilar.hem kulup hem ulusal bazda.

basliga genel anlamda donersek;

real madrid oynanmasi gerektigi oynadi-en azindan *bu sezon bu *kupada bir *istikrarlari oldu bu *oynadiklari *taktik kurgu ozelinde.... - neticede bu taktikle kupaya ulastilar. *ancelotti hoca nin taktik anlayisini genelde begenirim -italyan stili ters bir stil-ancelotti ozelinde modern catenaccio ve hizli atak kontraya dayali muthis kurgu ile tekr teker gecip kupaya uzandilar..... ozetle, real madrid tarafi ; *ronaldo sonrasi benzema liderliginde tarihi bir cl finali yasadilar...

macin adami kaleci belcikali kaleci...

maca bir yorum getirmek gerekirse;

liverpool da *minamino nun oyuna girmesini beklerken, *keita nin girmesine anlam veremedim. *thiago cok iyi dusuruyordu. realin ortadaki yakin presini- cikmamasi gerekirdi-*fabinho dakikalar ilerledikce daha da agirlasti-ki,real macin son bolumunde ordan bolca atak buldu ikiye bir uce iki vsvs........

diaz sezon boyu bir cok maci lpoola getirmesine ragmen final heyecani mi, rakibin tecrubeli ayaklari mi -yorum sizin,
bayagi etkisiz kaldi ozellikle son kararlarda. yerine giren jota sayesinde onde yine pozisyon buldular vs,,,
kanimca yay civari minamino gibi asiri seri yerden diyagonal ve dikine oynayan birini aradilar.keita bu isimde bir tipoloji degildi.....

*salah cok poziyona girdi ,bazi karelerde bencildi.., *kaleci becerisi de elbette var, ancak birini atmaliydi bu kalitede ve formda oyuncunun... her turlu kacirisi yapti. hatta birinde diregin yarim metre az yaninda o topu oyle tiplememeliydi... ozellikle mane deki soguk kanlilik salah da yoktu bu macta. keza ,salah daha cok pas aldi pozisyona girme adina (*mane'ye nazaran), o kadar kac golluk pozisyonda topu kaleye *atamiyorsa sayet -orda kollektif dusunup en azindan birine cikarmaliydi... ilk devre bir kez icte pas atti pozisyon oldu. 2.yari hepten bencil davrandi. bi takim bu kadar pozisyona girip atamiyorsa - bunu *salt rakip kalecinin becerisi ve performansi ile yanitlamak yanilgiya dusurur bence.

*turnuva maclarinda ne kadar pozisyona girdigin pek onem arz etmiyor gunun sonunda. *kazanan taraf kupayi muzesine goturuyor. ne mancity hocasinin ne liverpool hocasinin turnuva (cl) ozelinde B planlari yok gibi... kendi oyunlarinda israr ediyorlar. < bu, her iki takimi ve hocalarini yakindan izleyenlerinde fark edecekleri bir durumdu.....

diger tarafta, *italyan taktisyen ,*kupa turu maclarda *olmasi gerektig sekilde *oynatip kupaya uzanmasini bildi. en azindan maclarin 2.yarilarinda ozellikle-oyunu cok etkili okuyup efektif mudehaleler anlaminda cok konsantre idi diger hocalara nazaran....

bu arada,
liverpool kalecisi gunun en kotulerindendi. 2 top geldi 2si de gol oldu birini saymadilar. ki, o sayilmayan golde hatasi cok buyuktu. genel anlamda sahsen , mancity ve liverpool'un brezilyali kalecilerini begenmiyorum. bunu da mancty cl maci sirasinda da deginmistim. takimlarinin kompakt olmalarindan dolayi bu tur kalecilerin defolari pek gorulmuyor cogu macta, ama iste gorundu mu de ayni bu aksamki finaldeki gibi oluyor. onundeki toplari alamamak, yandan gelen toplari izlemek vsvs...

son olarak;

*final maclarinda cok iyi bir mac istemek iki takim adina gercekci olmazdi en azindan benim adima...
kanimca cl tarihinin en cekismeli ve iki takiminda esit muthis performans sergiledigi klas final ,*liverpool versus * milan arasinda - *istanbul da oynanan uber finaldi....

real madrid bile "biz real madrid'iz, %70 topla oynamaliyiz" demiyor. kendi kadrona ve rakibe göre en uygun sekilde oynaman lazim

simülasyon gibi taktikler üretip oynatan guardiola ve klopp'u devirdi ancelotti.

Üst Alt