⚽ SL 21/22 H:25 | Galatasaray 1-1 Kayserispor | MS | 12 Şubat - Sayfa 128 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 21/22 H:25 | Galatasaray 1-1 Kayserispor | MS | 12 Şubat

Geçen hafta Kerem bu hafta Moha, adamların ifadeleri hiç hoşuma gitmedi. Üzüntü, çaresizlik tamam da gol atan adamların bile o özgüvensizliği ciddi bir sıkıntıdır kendi adıma. Acil rehabilite de şart gibi. Kazandığımız maçları mı izletirsiniz geçmiş yıllar o bu bilmem ama bu da önemli. Çıkış aranıyor bulunamıyor falan. Gomis yemeği bile etki etmemiş. Harbiden eskiden bir aile havası vardı. Hakan Balta'nın eşi Derya hanım falan çok iyi organize ediyordu misal bazı şeyleri. Futbolcuların birçoğunun annesi gibiydi. O ortam harbi kopup gitti. Ben buna da çok inanıyorum, biz gerek taraftar gerek takım, teknik heyet ve yönetim birbirimize bağlanamadık. Aramızda geçmiş yıllardaki gibi bir aidiyet duygusu oluşmadı. Bu başarının anahtarlarından sadece biri ama o zincirleme başarı halkasının da bir parçası...

halili forvet arkasina cekip

onun arkasina da ömer berkan pulgar denemek lazim..
Kanatlardan birisi kerem tamam ama diğeri emre olamaz. İki tane serbest oyuncu olunca boka sariyor bu takim. onlara da yardim eden berkan olunca ishale dönüyor.
Top ile ilişkisi iyi olan oyuncular oynatilmali.
Misal bu oyuncu babel olamaz cok duraksiyor. Kesinlikle babeli 2. yari degisiklik icin ileriye kullanirsin.

Bekleri sürekli cizgiye indirip onlar uzerinde yurumemiz lazim.
Onların eksikliğini de ömer ve berkanla kapatmak gerekiyor. Pulgar ile de kanatlara top dagitma oynanmalı.

Top çevir çevir, şu botan zihniyet yok olmalı.
10 kisi defansa yatıp kontra futbolu oynayacaksin kardesim. Karşındaki sana öyle oynuyorsa sende ona öyle oynayacaksin, satranç gibi topu şişir gerekirse geri çekil ısrarla kendinden uzaklaştır. İlk golü at, ikinciyi zorla. Rakip mecbur gelecek.
2-0 öne geçtikten sonra istedigin fantaziyi deneyebilirsin top mu çeviriyorsun, kale ile forvetin yerini mi değişiyorsun fantazine kalmış.
Yanındaki adama pas atamayan 5-6 oyuncu olan takım pas oyunu oynayamaz kardeşim..
Bunu hadi birisi anlamadı ikincisi de ulan dedi devam ettirdi baskan olacak adam gelip diyecek bunu.

Oynatmayacaksın.

Net, bitti.
Ayağı en iyi olan adam marcao dahil kime yanındakine pas veremiyor. Öyle takoz bir sistem var.

Birde mustafa muhammedi burak gibi kanat forvete evirmek lazım. Kerem daha çok forvet arkasinda serbest olunca etkili oluyor. Kanata hapsedince oranın ayarı bozuluyor. Buna göre de bir sistem gelistirilebilir

Evet. Çünkü sezon boyu genç takım kurduk dediği için bu eleştiri haklı olarak ona yapılırdı. Ancak mevcut hoca öyle bir şey demediği için bu kadroyla çıkma lüksü var.
Yok ya ? Taylan ve Berkan'ı beraber oynatmanın genç takım kurmayla ne ilgisi var ? Sana kalsa zaten birini sıvamayı amaçlayıp bu doğrultuda bin dereden su getirmeye kasmak gayet normal. Sonra kavgacı mavgacı diyorsun gerekeni söylediğimizde. Yazın Taylan mevzusunda yaptığın gibi boş boş inat ediyorsun bu adamın yetersiz bir hoca yönetimin de dandik bir yönetim olduğunu kabul etmemek için. Üstüne Uefa başarısını da değersizleştirmek için şans mans geyiği yaptın daha geçen. Savunmaya kodlanınca bir şekilde saçmasapan olduğu bariz olan görüşlere argüman uydurmak mümkün.

Yok ya ? Taylan ve Berkan'ı beraber oynatmanın genç takım kurmayla ne ilgisi var ? Sana kalsa zaten birini sıvamayı amaçlayıp bu doğrultuda bin dereden su getirmeye kasmak gayet normal. Sonra kavgacı mavgacı diyorsun gerekeni söylediğimizde. Yazın Taylan mevzusunda yaptığın gibi boş boş inat ediyorsun bu adamın yetersiz bir hoca yönetimin de dandik bir yönetim olduğunu kabul etmemek için. Üstüne Uefa başarısını da değersizleştirmek için şans mans geyiği yaptın daha geçen. Savunmaya kodlanınca bir şekilde saçmasapan olduğu bariz olan görüşlere argüman uydurmak mümkün.
Konudan ve tartışmadan bağımsız yorumlarını beğendiğim ve merak ettiğim için soruyorum, sence dün 3 Türk oyuncumuz kimler olmalıydı?

Orta sahada alternatifimiz yok. Dün Taylan bence kötü oynamadı. Berkan-Boey-Aanholt baya kötüydü. Erick daha erken girmeliydi diyordum ancak girdikten sonra da hiç hazır gözükmedi.

Yazın Taylan mevzusu dediğin; geçtiğimiz sezon iyi oynadığını iddia etmemdi. Hala aynı fikirdeyim. Geçtiğimiz sezon çok iyiydi. Bugün ki kadar hantal değildi. Daha çevikti. Kasık ameliyatı sonrası çevikliğinde gerileme oldu. Alternatifli bir kadromuz olsaydı yedek olurdu zaten. Bir de geçen sezon 6 numaranın üzerinde bu kadar baskı oluşturulamıyordu. Donk-Marcao-Saracchi ile farklı oyun kurma opsiyonlarımız oluyordu. Onun da etkisi var. Ortaya sıkışan ve kolay çözülebilir bir takım olduk çıktık.

Avrupa mevzusunda ben çıkmamız şanstı demedim. Onu öyle tek cümleyle geçiştiremezsin. Anlamını tam vermiyor çünkü. Genç ve dinamik takımın düşük tempolu takımların olduğu gruba düşmesi şansımıza olmuş dedim. Kalitemizle değil yüksek dinamizmimizle reaksiyon verebildik bu takımlara. Kırılma noktalarında lige oranla daha şanslıydık. Mesela Morutan'ın ortasının gol olması, Muslera'nın Loko maçını son dakikalardaki mucize kurtarışı vs...vs...

Bunlar öngörü değildi maçlar oynandıktan sonra farkına vardığım bir şeydi.

Terim giymemeliydi,
Yeni hoca yetersiz,
Yönetim kötü diyorsun...

Bende diyorum ki bunların hiçbiri birbirinden bağımsız bir şekilde tek başına ele alınamaz. Ben Burak Elmas'ı kendi çevremle konuştuğumda eleştiriyorum zaten. Saçma sapan bir iletişim yürütüyorlar o konuda dağılmış durumdalar. Dağılmalarının sebebi de sayfalarca konuşulur burada. TFF'den siyasete kadar giden yapamayacakları şeyleri yapacağız dediler, yapamadılar ve kendi içlerinde dağıldılar.

Terim'in gitmesini Denizli maçına kadar bende istemezdim çünkü bu basın ve taraftar varken sürekli antrenör değiştirilen bir döneme girileceğini öngörüyordum defalarca yazdım bu foruma. Ki bu oluyor. Artık sosyal medyada virüs gibi yayılan yalan-yanlış dedikodular tribünlere taşınmaya başlandı.

Ayrıca Terim'in takımın mental açıdan dibi görmesindeki baş sorumlu olduğuna kalıbımı basarım. Taktik-teknik-oyun konularında bir şey demiyorum çok giriyorduk atamıyorduk ancak bunun da bir sebebi bencillikti. Bencilliğin arkasında ne yatıyor? Oyuncuların üzerinde oluşturulan baskı. Yedeğe çekilecek diye Mohamed'in bencillik yapıp harcadığı tonla pozisyon var. 13 kişiyi geçen rotasyonlu bir takımı yönetemiyor bu adam. Daha öncede aynı senaryoları yaşadık biz. Bugün Domenec farklı ne yapıyor diyeceksin şu ortamda bir şeyler deneyemiyor derim. Çünkü ilk Lazio maçına çıkan takımın psikolojisiyle bugünkü takımın psikolojisi arasında dağlar kadar fark var. Sezon başı gelmiş olsaydı Gerets etkisi yapabilirdi gibi hissediyorum çünkü basın toplantılarındaki tespitlerini beğeniyorum ve doğru buluyorum. Terim'in tespitlerini hep yanlış olduğuna inanıyordum. Ayrıca Terim'in üzerine kimse gelmek istemedi. Sorumluluktan kaçtı yerli hocaların bir kısmı. Bu adam bu kaosta görevi kabul etti. Ben buna saygı duyuyorum. Ancak ben ne desem boş gönderilecek zaten. O top 3 direğin arasından geçmedikçe senede minimum 3 hoca değiştirip sezonları harcar ve Ali Koç'un yaşadığı sarmala gireriz.

Berkan dun rakip ceza sahası icinde presle topu çalıp iyi bir sut attı ilk defa. Berkan o islerin adami pasör bir adam değil. Biz bu orta sahayla pas fesistligi yapıyoruz komedi gibi bir durum. Orta sahadan sonra pas trafiği diye birsey yok zaten. Anca defansta paslasiyorlar oda rakip müsade ettiği kadar

Dün ayrıca bence 2. yari iyiydik 6 net pozisyonun var. neyazikki bu takım atamıyor ileride üst düzey becerili adam yok. en çok gol atan kerem. oda üst düzey vuruşu olan biri değil. Rezilligimizi anlayın artik

nerden nereye...
bazen geldiğimiz noktayı daha iyi anlamak için resme biraz geriden bakmak lazım.

1699519529949.png

yorumları okursak ne kadar zor zamanlardan geçtiğimizi daha iyi anlarız. özellikle tuna arkadaşımız yetersiz kadro nedeniyle sineğin yağını çıkartmış :red:

halili forvet arkasina cekip

onun arkasina da ömer berkan pulgar denemek lazim..
Kanatlardan birisi kerem tamam ama diğeri emre olamaz. İki tane serbest oyuncu olunca boka sariyor bu takim. onlara da yardim eden berkan olunca ishale dönüyor.
Top ile ilişkisi iyi olan oyuncular oynatilmali.
Misal bu oyuncu babel olamaz cok duraksiyor. Kesinlikle babeli 2. yari degisiklik icin ileriye kullanirsin.

Bekleri sürekli cizgiye indirip onlar uzerinde yurumemiz lazim.
Onların eksikliğini de ömer ve berkanla kapatmak gerekiyor. Pulgar ile de kanatlara top dagitma oynanmalı.

Top çevir çevir, şu botan zihniyet yok olmalı.
10 kisi defansa yatıp kontra futbolu oynayacaksin kardesim. Karşındaki sana öyle oynuyorsa sende ona öyle oynayacaksin, satranç gibi topu şişir gerekirse geri çekil ısrarla kendinden uzaklaştır. İlk golü at, ikinciyi zorla. Rakip mecbur gelecek.
2-0 öne geçtikten sonra istedigin fantaziyi deneyebilirsin top mu çeviriyorsun, kale ile forvetin yerini mi değişiyorsun fantazine kalmış.
Yanındaki adama pas atamayan 5-6 oyuncu olan takım pas oyunu oynayamaz kardeşim..
Bunu hadi birisi anlamadı ikincisi de ulan dedi devam ettirdi baskan olacak adam gelip diyecek bunu.

Oynatmayacaksın.

Net, bitti.
Ayağı en iyi olan adam marcao dahil kime yanındakine pas veremiyor. Öyle takoz bir sistem var.

Birde mustafa muhammedi burak gibi kanat forvete evirmek lazım. Kerem daha çok forvet arkasinda serbest olunca etkili oluyor. Kanata hapsedince oranın ayarı bozuluyor. Buna göre de bir sistem gelistirilebilir

"Pulgar ile de kanatlara top dagitma oynanmalı. "

1699521091450.png

Tuna: Lan kanatlara topp dağııtttsanaaa !!

Dün gece ise Bayern deplasmanında dk 80 'de neden öne geçemedik diye kahroluyorduk..

2 yıllık süreci ele alırsak, gelinen noktada;
Kadro olarak ileri gitmişsiz.
Oyun olarak ileri gitmişsiz.
Yönetim, taktik, idare ve direnç olarak gerçekten hayranlık duyulacak bir seviyedeyiz.

Galatasaray'ı bekleyen zorlu fikstür denildiğinde artık sıfır endişe duyuyorum.

1663789.jpg.webp

şu adamlara ne kadar teşekkür etsek az..

nerden nereye...
bazen geldiğimiz noktayı daha iyi anlamak için resme biraz geriden bakmak lazım.

Ekli dosyayı görüntüle 225208

yorumları okursak ne kadar zor zamanlardan geçtiğimizi daha iyi anlarız. özellikle tuna arkadaşımız yetersiz kadro nedeniyle sineğin yağını çıkartmış :red:

Ekli dosyayı görüntüle 225212

Tuna: Lan kanatlara topp dağııtttsanaaa !!

Dün gece ise Bayern deplasmanında dk 80 'de neden öne geçemedik diye kahroluyorduk..

2 yıllık süreci ele alırsak, gelinen noktada;
Kadro olarak ileri gitmişsiz.
Oyun olarak ileri gitmişsiz.
Yönetim, taktik, idare ve direnç olarak gerçekten hayranlık duyulacak bir seviyedeyiz.

Galatasaray'ı bekleyen zorlu fikstür denildiğinde artık sıfır endişe duyuyorum.

1663789.jpg.webp

şu adamlara ne kadar teşekkür etsek az..
Nefis, ne zulümlerden geçmişiz Allah bizi nasıl sınamış.

Yıkıcı yorumlara yapıcı tezler sunmak ne zamandan beri görüş empoze etmek oldu. Algı imparatorluğunda yaşıyor çoğu insan. Yalan yanlış ne idüğü belirsiz bilgi kirliliği içinde her yazılana gaza gelip kulübe, hocaya, oyuncuya sallıyorlar. Sonra bu kafalar maça gidip oyuncu ıslıklıyor. Aşırı rahatsızım bu taraftar kafasından. Aklı başında üyelerin çoğu da rahatsızdır zaten.

Bu sebeple algı içeren, tespit içermeyen, kulüp aleyhinde propagandalara hizmet eden her yorumda görürsün beni evet.
Yıkıcı yorum mu :asd::asd::asd:

1699523143557.png

peygamber sabrı varmış taraftarlarda :)

daha ilginci maç konularında o dönem hiç kısa yorum yok. millet takımın problemini çözmek için yazmışta yazmış.

Üst Alt