ŞL 21/22 YF M:1 | Manchester City 4-3 Real Madrid | MS | 26 Nisan | TV 8,5 - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 21/22 YF M:1 | Manchester City 4-3 Real Madrid | MS | 26 Nisan | TV 8,5

Maçı izleyemedim şimdi özete baktım da City ezmiş gibi sonuç biraz insafsız olmuş.

Ömer Üründül ise maçın en kötü yanı. Bu adam Türk futbol televizyonculuğunun sırtındaki ur gibi.

futboldan soğuyup böyle maclara denk gelince tekrar asık oluyorum. çok bir şey istemiyoruz kardesim şu seviyede mücadele seyr etmek istiyoruz.

city elenirse kel hoca kovulmalı

pep 2011 den beri kupaya hasret cl ozelinde... barcelona ile kazandigindan beri en son gecen sezon anca finale cikabildi, onda da eline yuzune bulastirdi, dogru giden kurguyu bozdu ve bu d apahaliya patladi. o gun gundogan'i geriye cekmesi finalin elden gitmesine neden olan en buyuk etkendi. ingiliz medyasi bayagi elestirmisti mac ertesinde,,, ki,bende ingilizlerle ayni goruste idim. final oncesi gundogan'i o sezon bolca forvet arkasi hatta yardimci forvet bile oynatmisti ,muthis verim almisti hem lig hem cl arenasinda golller asistle galibiyetler,,,basta da dedigim gibi durdu durdu gitti finalde isleyen duzeni bozdu. sonucu da kupasiz bir sezon olarak kariyerine isledi....

bugune donelim :

bu sefer finale cikmasi bile supheli...
dun mac oncesi iki mesaj eklemistim maca dair iki takim ve hocalar adina,..
real bekledigim gibi istedigini aldi. 2 farkli maglubiyet bile alsalardi halen sanslari yuksekti realin..ki, 1 farkla evlerine donmesi kremasi oldu kendileri adina...

mancity nin burdan turu gececegini dusunmuyorum,.. dunku genel oyunda bazi parametrelerde sinifi gecemediler..madrid sahasinda city nin ofansif anlamda varlik gosterecegini beklemiyorum. tipki son turda atletico deplasmaninda gosteremedikleri gibi...

o yuzdendir, pep real macinin hemen ertesinde basin toplantisinda madride kazanmak icin gidecegiz cikacagiz soylemleri yapmasi, salt oyunculara mental yonden motive amacli kelimelerden ibaretti.
atletico deplasmanindaki city oyuncularinin ruh hali, mental zayiflik gostermeleri ve ofans olarka hic bir sey yapmayip adeta kendi yari alanlarinda mac boyu gomulu oynamalari, cikamamalari oldukca ilginc goruntulerdi...

yine bir madrid deplasani ,bu sefer devasa bir ekibin sahasina gidecekler,,,bu havayi defalarca solumus kupanin en cok kazanani ve en dominat takiminin sahasina gidip *ofans oynasan rakip seni cezalandirmak icin pusuda hazir, *defans yapsan(ki, hic yapamiyorsun atletico deplasmaninda turu veriyodun) rakip yine cezalandirmak icin elde virtuozleri ile hazir... pep icin zor bir kariyer deplasmani olacak bu minvalde...

madrid hocasinin dun mac sonu aciklamalari oldukca mantikli. ozellikle defans tutumlarindaki yetersizlikten bahsetmesi, rovansta bu yonden daha balans ayari yapilmis,casemiro nun da donmesi ile dengeyi kurup ,onde istedikleri pozisyonlara girip bir sekilde golu golleri bulacaklardir...sayet mac penaltilara gitse, kanimca madrid rahat kazanacaktir....

kanimca mancity icin turun anahtari:

atletico deplasmanindaki ruh hallerinde olmamalari
atletico karsisindaki defansif oyun anlayisi ve kendi yari alaninda skorun uzerine yatma bakisiyla sahada panik sekilde maci bir sekilde bitirelim kafasiyla cikmamalari *pep ozelinde tavsiyem.....

saha icine yonelik oyuncular:

walker 4 mayisa yetisir mi bir bilgim yok simdilik...
varsayim yetisemeyecek,
elde cezadan donecek cancelo olacak. bu cok onemli bir ayrinti versus vinicus bindirmelerine karsi.

geriye benzema kaliyor kitlenmesi gereken....
iceride markaj yapilmadi mi fisi kolay ceken bir oyuncu benzema, mcity stoperleri rovansta benzema'i kacirirlarsa ,topu kalelerinde gormeleri olasilik.......

defans yapabilmeyi bilse mcity, elde muthis kontraci ayaklar var,aninda bir iki golle cezalandiracak...
fakat mancity defans yapamiyor kendi alanina cekildiginde.
rakip alanda oyunu tuttuklarinda ise bu sefer defansi cok onde kuruyorlar,dun misal vinicus'un sagdan ruzgar gibi gecip gidip golunu yazdigi kareye dikkat edin, defans cizgisi asiri onde nerdeyse orta cizgye yakin, , ya ofsaytla durdurursun rakibi ya bire birde saglam durup gecit vermezsin, dun bire birde gecit verdiler cezayi gorduler.
dolayisiyla birebiri cok kuvvetli ve saglam olan walker'i cok ariyorlar... cancelo walker kadar gitgeli olmasa da, oyun akli muthis bir oyuncu, rakibi iyi cozuyor. bu yuzden rovansta walker veya cancelo olsun burdan sorun az olacaktir ilk maca nazaran....

ilkay gundogan mutlaka oynamali , son atletico deplasmaninda direkton donen topu gol olsaydi mac daha rahat bir hal alirdi. bu eslesmedeki rovansta da benzer performans bekliyorum,bu sefer asist ve gol suslemesiyle beraber...

mcity'nin turu gecmesini istesem de, basta da dedigim gibi real buralarin takimi, bu sezon donusleri en etkili yapan takim. rakipte tam dislerine gore asiri acik oynayan mcity...
psg,chelsea turlarindaki seruvenleri bilenler icin 4 mayista yeni bolum olacagini dusunmek utopik kacmaz.....

mancity tur icin dunkunden iki kat performans sunmali bir cok parametre nuanslarinda....

dun futbol adina muthis ziyafet oldu . iki takim ofans anlaminda gozlerin pasini sildi resmen.
defansif takim tutumu icin ayni seyi diyemeyecegim iki takim adina...

finalin bile onune gecebilecek bir hikayenin ilk bolumunu izledik....rovans bu sezonun son epik maci olur cl ozelinde kanimca......

Üst Alt