ŞL 21/22 YF M:2 | Villarreal 2-3 Liverpool | MS | 3 Mayıs - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
cok cok guzel ve de kaliteli zevkli bir yari final rovans mucadelesi oldu.

basligin ilk sayfasindaki mesajimda vurguladigim kismi *villarreal ilk yarida a dan z ye yerine getirmesi umery hocaya yazar....

benzer oyunu inter takimi da gostermisti liverpool eslesmesinde. ozellikle ilk mac....hatta rovansta da anfield de turu getirecek sansi ve golu buldular fakat devamini getiremediler. hem mac ici fizik kondisyon, hem genel sezon yorgunlugu ve fiksturlerinden dolayi buraya kadar getirebilmislerdi. liverpool klas ayaklari ile fisi cekti.

dun ise liverpool adeta bir *real madrid'e dondu(bu sezonki) ozellikle 2.yari geri donusu baz aldigim vakit...
turu getiren golleri bulup finale ciktilar.

villarreal yine finale cikamadi. tipki gecmis yillarda riquelme'li donemde yine bir ingiliz takimi arsenal versusunda yari final rovansta pisi pisine elendikleri gun gibi....

villarreal konusunda genel bir nacizane yorum getirmistim gecen gunlerde x bi baslikta silili manuel pellegrini hoca ozelinde..... sozun ozu; ister a ister b hocasi olsun villarreal'in adeta kulup dns'si olmus bir kompakt duzeni ve oyun anlayisi mevcut.sahada nasil dizilirlerse dizilsinler. dun bunu 1.yari cercevesinde ilk defa astilar <> onde 5li 6li alan ve bolgesel adam adama presle adeta liverpool'e nefes aldirmadilar.istedikleri firsatlari ve gollri buldular.
2.yari fizik kondisyon ve de kalecilerinin bireysel hatalari ile momentum adeta karsi tarafa gecti ve sonrasi da boyle ilerledi...

ilk sayfadaki mesajimin ilk satirinda belirttigim moreno bekledigim gibi muthis bir mac cikardi. adta x faktor idi ispanyollar adina.... bu tu fundamentali yuksek tipolojileri takimimiza da izlemekten zevk aliyorum. misal sneijder hagi ile beraber bizim en tepe noktamizdi yabanci uber oyuncu futbol akli(fundamental) asiri zevk veren...
yerlilerden tugay'imizi bu sinifa ekliyebilirim.

villarreal tek oyuncu alin denilse.gozum kapali moreno'yu secerdim ozetle.

mac icin son eklemek istedigim;

liverpool finalde dunku ilk yaridkai gibi pasif olmaz kanaatindeyim. neutral/tarafsiz bir sahada gercek oyunlarini mac basindan sonuna dek sergilemek isteyeceklerdir diye dusunuyorum...

kim gelecek durum ortada... nacizane gozlemim ,real madrid'in bu sezonki cl performansi adeta bir *lunapark gibi...baslangici korku tuneli gibi geren devami ise tam tersi gondol gibi zevkli ve eglenceli....

mancity ise yanilmiyorsam daha dengeli bir cl sezonu yasadi... istisna olarak atletico deplasmanindaki vasat ve panik oyun harici genelde mancity maclarinda oyun ve skorlar gece ve gunduz gibi degismiyordu maclarin her iki yarilarinda....

tercihim ada finali.....

Üst Alt