⚽ SL 22/23 H:13 | Galatasaray 2-1 Beşiktaş | MS | 5 Kasım - Sayfa 176 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Maçı tekrar izledim. Bu maçtan hatırlatmalık notlar;

- Baya kısır bir oyun oynamış iki takım da. Bizim takım uyumsuz dönemlerindeymiş. En büyük şansımız Tayyip olmuş. O da yok bu maçta.
- Saiss, Icardi'yi iyi marke etmiş. Ama Icardi bolca top indirip atak yakalamamızı da sağlamış. Barış hiç değerlendirememiş alanları. Uyumsuz bir ikili.
- Boey, o dönem formda olan Nkodou'yu yakın ve temaslı oyunla sahadan silmiş. Aynısını Redmond'a da yapacağını düşünüyorum.
- Cenk, Emre Taşdemir kanadını hiç işleyememiş. Genelde Rashica, ara ara da Barış o kanatta oynadığından baya sindirmişiz.
- Önde bastığımız anlardaki rakibin uzun toplarını genelde toplamışız.
- Genelde uzun top oynamışız. Savunma arkasına Icardi ve Barış'ı sarkıtmaya çalışmışız.
- Hücumda kaybedilen toplar sonrası geçiş savunmamız BJK'ye karşı tek eksimiz olmuş diyebiliriz.
- Beşiktaş uzun bir takım olduğundan Rashica ve Mertens'in dar alandaki çabukluğu baya bozmuş Beşiktaş'ı. Kerem oyuna girdikten sonra farkı kaçırmışız. (Bu önemli bir anekdot.)

İlk maçtan bu maça değişecekler;

Emre Taşdemir -> Adekugbe
Barış Alper -> Kerem

Josef -> Amir
Umut Meraş -> Masuaku
Tayyip -> Colley
Rosier -> Onur Bulut (bu aynı olabilir)
Weghorst -> Aboubakar
Nkodou -> Redmond

Atletizm ve topu kullanmak adına daha iyi noktaya gelmişler diyebiliriz. Ancak orta sahada radikal bir değişim olmadığını da görüyoruz. Josef - Amir değişikliğiyle sınıf atlamış sayılmazlar. Topu BJK'ye verirsek zaten kısır bir orta sahaları olduğundan ileri 3'lüsünün de etkinliğinin azalacağını düşünüyorum.

İkili avaraj da elimizi kolumuzu bağlayan bir skor oldu Beşiktaş şampiyonluk yolunda avantajlı bir skorla öne geçebilir

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt