⚽ SL 23/24 H:35 | Galatasaray 6-1 Sivasspor | MS | 5 Mayıs - Sayfa 162 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu maçta direkten dönen topumuz olmadı değil mi arkadaşlar? Çetelesini tutuyordum belki üst üste 15 maçtır falan direkten dönüyordu toplarımız. Eğer bu konuda rekor varsa kesin kırmışızdır.

VAR ın işlevi, ''Şöyle bir şey tespit ettim, iyi görememiş olabilirsin, izlemeni öneririm'' minvalinde değil mi zaten? Hakem izler, ikna olmazsa yine ilk verdiği karar geçerli olur...

Hakem pozisyona ne kadar yakın olursa ve dikkatle izlerse izlesin, mesela temasın ne zaman nereye yapıldığı, şiddeti gibi hususları doğru değerlendiremeyebilir. Sonuçta adam o an bir karar vermek zorunda. Çaldığı ve çalmadığı her düdükte net karar verebildiği var sayımının hiçbir dayanağı yok...

Hep diyorum; şuna karışır, buna karışamaz diye bir şey olmamalı; o zaman iş tümüyle suistimale açık hale geliyor. Sonuca tesir edecek her pozisyon için saha hakemini uyarabilmeli. Hatta saha hakemi, VAR a ''Emin olamadım, oyuncunun düşmesinde bir şey var mı?'' diye de sorabilmeli, neden olmasın?..

Şüphem yok, eninde sonunda bu uygulama dediğim noktaya gelecektir...
Bence VAR hakemliği kaldırılarak direkt takımların teknik direktörlerine maç boyunca 2 defa hakemi sahada incelemeye davet etme hakkı verilmeli,böylece takımların itirazlarının da önü kesilmiş olur.Hakeme topçular itiraz etmeye kalktığında,hocanız hakkını kullansın gidip izleyeyim der kapanır mevzu.Böyle ota boka da izle diyemezler

Bence VAR hakemliği kaldırılarak direkt takımların teknik direktörlerine maç boyunca 2 defa hakemi sahada incelemeye davet etme hakkı verilmeli,böylece takımların itirazlarının da önü kesilmiş olur.Hakeme topçular itiraz etmeye kalktığında,hocanız hakkını kullansın gidip izleyeyim der kapanır mevzu.Böyle ota boka da izle diyemezler
kısmen katılıyorum.

Teknik direktörlere itiraz hakkı süper fikir. İlk devre 1, ikinci devre 2 toplam 3 hak verilebilir.

VAR uygulaması devam etmeli bence.

Üst Alt