Sneijder mi Kaka mı Diego mu? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sneijder mi Kaka mı Diego mu?

Diego kim? Fenerde oyniyan ise bir sahmet o arkadasi disariya alalim, geriye kaliyor sneijder ve kaka ve burda secim pek zor degil kaka derim

Lauro'yu Terim değil Taffarel istemişti.

Hagi ile ilgili alttaki videoyu 3.49'dan itibaren izle.

Gheorghe Hagi - Fatih Terim Anlatıyor - GALATASARAY TARİHİ - YouTub

Ben FT Hagi'yi istemedi demedim ki, kendi aldırmadı yönetimin ısrarıyla aldı dedim. Burda da şov yapmış yine yok benim param Hagi'ye gitsin falan filan. Allah bilir maaşından 1 kuruş da vermemiştir Hagi'ye. Lauro olayında FT kaleci transferinde Taffarel'i görevlendirmişti. Ama taraftar tepki vermese Lauro gelecekti şimdi yalan değil.

Fatih hoca gayet iyi oyuncuları istedi ama yönetim alamadı desek daha doğru olur.

O dönem Ricardo Rodriguez, Ogbonna, Tadic, Mkhitaryan, Shaqiri gibi oyuncuların ismi geçiyordu.

Aldırdığı oyuncuların çoğundan da verim aldı yani en azından Mancini dönemi kadar kötü sayılmaz.

Oldu olacak Messi'yi falan da isteseymiş ? İstediği oyunculara bak. En kötüsünün değeri o zamanlar 8-9 m €. Mancini üzerinden FT'nin transferlerini aklayamazsınız. Burda Mancini çöp transferler yaptı deniliyor ama hiç kimse FT'nin aldırdıklarını söylemiyor nedense.

Ben FT Hagi'yi istemedi demedim ki, kendi aldırmadı yönetimin ısrarıyla aldı dedim. Burda da şov yapmış yine yok benim param Hagi'ye gitsin falan filan. Allah bilir maaşından 1 kuruş da vermemiştir Hagi'ye. Lauro olayında FT kaleci transferinde Taffarel'i görevlendirmişti. Ama taraftar tepki vermese Lauro gelecekti şimdi yalan değil.

Oldu olacak Messi'yi falan da isteseymiş ? İstediği oyunculara bak. En kötüsünün değeri o zamanlar 8-9 m €. Mancini üzerinden FT'nin transferlerini aklayamazsınız. Burda Mancini çöp transferler yaptı deniliyor ama hiç kimse FT'nin aldırdıklarını söylemiyor nedense.

Ne alaka ya Messi'yle.

Bruma'ya o parayı veren bunlara mı veremeyecek?

Esas hocanın istediği iyi adamlar unutuluyor, Amrabat bilmem ne konuşuluyor.

Ne oldu Amrabat, nereye gitti?

Fatih hoca zamanında bu adamları istediğinde ehe mehe diye gülünüyordu forumda, bunlar kim o paraları etmez falan deniyordu şimdi oldu olacak Messi'yi isteseydi deniyor. :dddd

Ne alaka ya Messi'yle.

Bruma'ya o parayı veren bunlara mı veremeyecek?

Esas hocanın istediği iyi adamlar unutuluyor, Amrabat bilmem ne konuşuluyor.

Ne oldu Amrabat, nereye gitti?

Mancini de ona kalırsa Ranochia, Astori, Gabbiadini'yi falan istemişti alındı mı ? Alınmadı ee ? O zaman siz niye alınamadığı iyi oyuncuları unutuyorsunuz da Ontivero'yu falan konuşuyorsunuz ? Amrabat bizde ne oynadı bizden kaça gitti peki ?

Mancini de ona kalırsa Ranochia, Astori, Gabbiadini'yi falan istemişti alındı mı ? Alınmadı ee ? O zaman siz niye alınamadığı iyi oyuncuları unutuyorsunuz da Ontivero'yu falan konuşuyorsunuz ? Amrabat bizde ne oynadı bizden kaça gitti peki ?

Senin düşüncenle cevap vermek gerekirse oldu olacak Maldini'yi isteseydi demek lazım ama demiyorum.

Taffarel ile Hagi´yi bizzat aldiran Terim :asd22: Bu olayi zamaninda bir yazar Hagi ile ilgili uydurdu, sonra balon patlayinca, sirasi ile Taffi, yada Popescu´ya baglamak istedi bazi sosyal medya hesaplari. Ama arsivlerde eski haberleri arastiran, yine Taffi´yi kimin aldirdigini görür...

Galatasaray´da kaleci transferleri 3.Terim döneminde, Taffarel´in kararlarina göre yapildi. Muslera ilk tercihti listede, ve oyuncuyu secen Taffi´di. Ve sonrada kaleci transferlerini hep Taffarel yapti bu takimda. Muslera´yi yetistirip, bugünkü kalitesine kavusturan, yine Taffi´dir.

------------------------------

Yasin kardesimizin kaynagi, bu hayali dialog... Muhtemelen Faruk Süren ile Mehmet Cansun konusurken, böcek yerlestirmisler.

Hürriyet

Bu konuda haklisin, Mancini cok degisik sözler ile getirilmisti, adam büyük bütceye sahip kulübe geldigini düsünüyordu, ama kandirildi Reis maalesef.

Ranocchia ve Astori transferleri ütopik transferler değildi. Aysal son güne kadar bekletti, almadı. Mancini de iyi kötü stoper getirin diye son günlerde Burdisso'yu kiraladılar hatırlarsan.

İyi işte Fatih hoca o adamları istediğinde onlar da ütopik değildi, ben de ondan bahsediyorum renktaş :)

Forumda şöyle bir eski mesajlara baksan bu isimlerin geçtiği dönemde görürsün. leş diyen çöp diyen 5 para etmez tarzında bir sürü yorum var.

Bu konuda haklisin, Mancini cok degisik sözler ile getirilmisti, adam büyük bütceye sahip kulübe geldigini düsünüyordu, ama kandirildi Reis maalesef.

Devre arasinda 20-25 milyon harcayan bir kulübün bütcesi var zaten.

Herifin ne oyuncular aldirdigi ortada.

Gerci o transfer döneminin sorumlusu Aysal mi Mancini mi daha cözemedim.

Taffarel ile Hagi´yi bizzat aldiran Terim :asd22: Bu olayi zamaninda bir yazar Hagi ile ilgili uydurdu, sonra balon patlayinca, sirasi ile Taffi, yada Popescu´ya baglamak istedi bazi sosyal medya hesaplari. Ama arsivlerde eski haberleri arastiran, yine Taffi´yi kimin aldirdigini görür...

Galatasaray´da kaleci transferleri 3.Terim döneminde, Taffarel´in kararlarina göre yapildi. Muslera ilk tercihti listede, ve oyuncuyu secen Taffi´di. Ve sonrada kaleci transferlerini hep Taffarel yapti bu takimda. Muslera´yi yetistirip, bugünkü kalitesine kavusturan, yine Taffi´dir.

------------------------------

Yasin kardesimizin kaynagi, bu hayali dialog... Muhtemelen Faruk Süren ile Mehmet Cansun konusurken, böcek yerlestirmisler.

Hürriyet

İlk başka yerlerde de okumuştum o kaleci ve Hagi meselesini sonra Hürriyet'tekini okudum. Bu Hürriyet'te daha farklı bir dille anlatılmış bu arada. Eski kaynağını bulamadım, silinmiş olabilir.

İyi işte Fatih hoca o adamları istediğinde onlar da ütopik değildi, ben de ondan bahsediyorum renktaş :)

Forumda şöyle bir eski mesajlara baksan bu isimlerin geçtiği dönemde görürsün. leş diyen çöp diyen 5 para etmez tarzında bir sürü yorum var.

FT'nin istediği adamlar en kötü 10 m €. Mancini'nin istediği o defans oyuncuları o zamanki değeriyle 5 m €. Mali durumumuz çok iyi olmadığı için bir transfere şak diye 10 m €'dan başlayamıyoruz. En pahalı oyuncumuz Bruma'yı bir riskle 13 m €'ya aldık. Ayda yılda bir oyuncuya o kadar büyük meblağ verebiliyoruz zaten. Gereken katkıyı veremeyince de zarara uğruyoruz. Mancini burayı büyük kulüp olarak görmüş olabilir veya ona öyle anlatılmış olabilir. Bunda Mancini'nin ne suçu var ? Adamı Salih Dursun transferiyle vuran var. Ya Mancini küme düşen Kayseri'nin yedek sağ bekini nerden bilsin ya ? Veya Umut'u Veysel'i nerden bilsin adam ? FT bilebilir çünkü adam Türk, senelerdir burada. Piyasaya hakim birisi. Zaten her sezon giderek azalan bir yabancı sınırı vardı. Bu şartlara göre başarılı bile oldu adam. Ünal Aysal Prandelli'yi Avrupa'da 4 takımım var her sene onların birinde başına geçeceksin diye kandırmadı mı ? Mancini'yi de kandırmış olabilir.

Devre arasinda 20-25 milyon harcayan bir kulübün bütcesi var zaten.
Herifin ne oyuncular aldirdigi ortada.
Gerci o transfer döneminin sorumlusu Aysal mi Mancini mi daha cözemedim.

Galatasaray´in üzerinde bir algi vardi avrupada o dönem, sanki büyük bir milyarder para pompaliyormus gibi. Maaliyeti 10-15 Milyon avro civari olan, bir kac oyuncu vardi Reis´in radarinda, ama onlari da alamadik tabiki.
Sonra gelecek sezon icin, yine bir transfer listesi hazirladi, Aysal karsilayamayiz deyince, bu sefer istifa etti, maddi durumu kötü diye takimin.

Mancini´nin devre arasinda, cok fazla para harcadigini düsündügünü zannetmiyorum. Bu paralari yillarca tek oyuncuya gömmeye aliskindi adam.

İlk başka yerlerde de okumuştum o kaleci ve Hagi meselesini sonra Hürriyet'tekini okudum. Bu Hürriyet'te daha farklı bir dille anlatılmış bu arada. Eski kaynağını bulamadım, silinmiş olabilir.

FT'nin istediği adamlar en kötü 10 m €. Mancini'nin istediği o defans oyuncuları o zamanki değeriyle 5 m €. Mali durumumuz çok iyi olmadığı için bir transfere şak diye 10 m €'dan başlayamıyoruz. En pahalı oyuncumuz Bruma'yı bir riskle 13 m €'ya aldık. Ayda yılda bir oyuncuya o kadar büyük meblağ verebiliyoruz zaten. Gereken katkıyı veremeyince de zarara uğruyoruz. Mancini burayı büyük kulüp olarak görmüş olabilir veya ona öyle anlatılmış olabilir. Bunda Mancini'nin ne suçu var ? Adamı Salih Dursun transferiyle vuran var. Ya Mancini küme düşen Kayseri'nin yedek sağ bekini nerden bilsin ya ? Veya Umut'u Veysel'i nerden bilsin adam ? FT bilebilir çünkü adam Türk, senelerdir burada. Piyasaya hakim birisi. Zaten her sezon giderek azalan bir yabancı sınırı vardı. Bu şartlara göre başarılı bile oldu adam. Ünal Aysal Prandelli'yi Avrupa'da 4 takımım var her sene onların birinde başına geçeceksin diye kandırmadı mı ? Mancini'yi de kandırmış olabilir.

Arkadaşım bana Mancini'yi savunma, zira ben Mancini düşmanı falan değilim başta onu söyleyeyim. Zaten Mancini konusunda da mesajlarımı görebilirsin.

Sen kalkıp Fatih hoca transferden anlamıyor dediğin için ve Mancini fanı olduğunu da bildiğim için o örneği verme gereği duydum.

Mancini'yi Prandelli'yi falan da o dönem benim kadar savunanını fazla bulamazsın forumda onu da belirteyim ayrıca.

Yalnız senin de bakış açın tamamen tek taraflı ve büyük ihtimalle hocadan nefret ettiğin için iki durum karşısında kıyaslamayı doğru yapamıyorsun.

Yoksa benim anlattığımın da seninkilerden farkı yok... 5 milyon 10 milyon demek ayrı oldu olacak Messi'yi isteseydi demek ayrı.

Fatih hoca o dönem bu adamları istediğinde günün koşullarında imkansız falan değillerdi bunu anlaman lazım önce.

Shaqiri'yi falan KAP'a bildirip alamamıştık hatırlarsan zaten sonraki transferler Bruma, Amrabat falan filan... Mancini döneminde şu veya bu şekilde sokağa attığımız paralar... Hepsi 8 milyonluk da 10 milyonluk da adam alabileceğimizi gösteren transferler. Gayet de imkanlar dahilindeydi yani fakat alınamadı.

Kısacası öyle Messilik bir durum yok. O gün bu adamların ismi geçtiğinde forumda dalga geçen bir sürü arkadaşımız vardı... Şimdi Messi'yi isteseydi diyoruz...

Anlatmak istediğimi anlatabildim diye düşünüyorum.

Tapa'dan girenlere eziyet olmaması için alıntı yapmıyorum.

Anladım ne demek istediğini. Burda Terim'i hatasız bir kul olarak görenlere yazdım zaten o transferleri. Yani burda Mancini'ye vuruyorlar ama FT'nin transferlerindeki başarısızlıkları söylemiyorlar. Yoksa tabii ki Mancini'nin hatalı transferleri olmuştur. Ama burda Mancini'ye ölümüne sallayıp gün boyu jb geçip FT'yi ilah yapmaları olmuyor.

Shaqiri'yi alıyorduk hatta KAP falan da gelmişti haklısın. Ama ekonomik sebeplerden dolayı olmadı. Biz max 8'e kadar çıkmıştık onlar 10 istemişti.

İstikrarlı bir kulüp olmadığımız için her zaman 10-15 m €'luk transferleri şak diye yapamıyoruz. Mesela 13/14 sezonunda gündemimizdeki her oyuncuyu istesek alabilirdik. Çünkü o zaman, o ligin son şampiyonu + CL'de gruplardan çıkmış, marka değeri artmış bir takım + gelirlerin giderlerden fazla olduğu tek sezon o sezondu. Ama şimdi 1 milyon €'ya muhtacız. Burda dengeyi korumalıyız. Kadro olarak değil ekonomi olarak. 3 tane çöpe vereceğimiz parayı 1 oyuncuya verelim adam akıllı bir oyuncu alalım da diyebilirsiniz. Ama her transfer bir Sneijder verimi vermiyor. Amrabat'ı 8 m €'ya aldık sonuç zarar.

Teknik ekip 10 numara pesinde degildi zaten, Terim´in aklindaki düzen 4-1-4-1 olmustu hep...

--------Drogba/Baros-------------
Arda-------------------Engin/Kazim
----Selcuk---Melo----------
----------Cambiasso-----------------

Cambiasso olmayinca, Melo alindi, ve üstüne Muntari düsünüldü ama olmadi. Melo ile Selcuk´un arkasina matic´i koyup, yeniden o ilk fikire yönelecektiler. Fatih Terim dizilis olarak bir 10 numaraya sicak bakmadi.

Alinan oyuncuya göre, sistem evrilcekti. Sneijder olunca, yine sistem ona göre degisti.

Kurdugun kadroda Selçuk yerine Sneijder olacak bicimde oynayamaz mıydık??

Üst Alt