Sneijder ve Oyun İçi Etkinliği - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sneijder ve Oyun İçi Etkinliği

mantık yanlış kuruluyo bence

yanındakiler kötü ne demek,benim bildiğim etrafında kötü oyuncular var ve sen iyiysen sen daha fazla göze batarsın,sivrilirsin,takdir edilirsin

2015temi ne sahada oynayan 2 adam vardı sneijder ve muslera diye

beste yapıldı hatta hakkınız ödenmez sneijderle muslera diye çünkü ikisi iyiydi diğer hepsi kötüydü

Yine konuyu farklı yerlere çekiyorsun.

Muslera kim Sneijder kim. Muslera hangi mevkide oynuyor, sahadaki görevi ne vs. vs.

Daha 2 gün önce beyzadeni savunmak icin Pepeyi argüman olarak kullandın, şimdi Muslerayi argüman olarak kullanıyorsun. Yakında Ronaldoyu da argüman olarak kullanırsın. : )

Ayrıca geçen sezon Podolski ve Bruma gibi topçularla oynadı. Bunlar çöp mü? Yoksa Sneijderin verimli oynaması için Gareth Bale ve Cristiano Ronaldoya mi ihtiyacımız var? Huh?

Şükrü bence ya sen okuduklarını anlamıyorsun ya da ben. Çünkü nasıl konuyu farklı yere çektiğimi anlayamadım. Sen dedinya o argümanla herkes için bir meşruiyet yaratılır. ben de diyorum ki hayır kaliteli oyuncular için o argüman olur, her oyuncu için olmaz. Mesela Muslera da hem bireysel oalrak düştü bu sezon hem de takım 2 sezondur çok gol yiyor olduğu için topun ağzına konabilir ama kalitesini bildiğimizden sabrediyoruz.

Aslıdna gayet seninle konuştuğumuz konuya bağlı ve açık. Neyi anlamadın bilmiyorum.

Bunlar sadece maclarin saniyelik anlarini iceriyor. Mac 90 dakika, ama kimse cikip Sneijder´in saha icinde yapamadiklari, takima yetisemedigi, pas alamadigi, topu sektirdigi, ileriye gidecegine, kontrol edebilmek icin geriye gittigi, hafif temasda düstügü, atak öldürdügü tonla pozisyonlar ile ilgili video yapmaz.

Sneijder´in pas yetenekleri ile ilgili kimse birsey demiyor, ama onun disinda sut kaliyor, diger yönleri cok zayif.
üstteki takımlara asist yapamadığını ballandıra ballandıra anlatırsanız birisi de çıkar böyle bir analiz yapar.

Şükrü bence ya sen okuduklarını anlamıyorsun ya da ben. Çünkü nasıl konuyu farklı yere çektiğimi anlayamadım. Sen dedinya o argümanla herkes için bir meşruiyet yaratılır. ben de diyorum ki hayır kaliteli oyuncular için o argüman olur, her oyuncu için olmaz. Mesela Muslera da hem bireysel oalrak düştü bu sezon hem de takım 2 sezondur çok gol yiyor olduğu için topun ağzına konabilir ama kalitesini bildiğimizden sabrediyoruz.

Aslıdna gayet seninle konuştuğumuz konuya bağlı ve açık. Neyi anlamadın bilmiyorum.

Çünkü sizin mantığınıza göre de Muslera dahil herkesi göndermek gerekir.*

Şöyle alakasız şeyler diyorsun mesela. Bunu kimse söylemiyor. Sen söylüyorsun.

Sneijderin yanındakiler iyi olsaydı o da iyi oynardı diyorsun. Ee Bruma ve Podolski embesil çöplerden oluşan adamlar mıydı? Yoksa Sneijderin verimli oynaması için Gareth ve Ronaldo gibi world class topçular mi almalıyız?

"galatasaray bein senijder maç özeti" diye googleda arat sıradan izle... Ben ilk üç tanesini izledim sende izle...

http://tr.beinsports.com/lig/spor-t...-2017/33/alanyaspor-2-3-galatasaray-mac-ozeti
http://tr.beinsports.com/lig/spor-t...17/31/gaziantepspor-1-2-galatasaray-mac-ozeti
http://tr.beinsports.com/lig/spor-t...2017/32/galatasaray-2-0-osmanlispor-mac-ozeti

Sneijder neler yapmış bir bak bakalım... (31,32,33 haftalar)

Messi'nin koşu ortalaması 8 km, geriye yardıma gelmez, pres yapmaz. Ama adam harikalar yaratıyor ve şu anda dünyanın en iyi futbolcusu... Hagi'yi zaten biliyoruz.. Hagi ve Messi konusuna hiç girmeyelim derim...

Peki izleyelim...

Kosma olayini cok yanlis anliyorsunuz. Savunma yapmak sadece geri kosmak degildir. Barcelona gibi takimlar ileri kosarak, defans yapiyorlar. Baski bile yemiyor stoperleri, maci bir yari saha icinde oynadiklari icin kosu mesafeleri düsük. Ama kosu etkinlikleri tüm takimlardan daha yüksek aslinda. Barcelona´nin temposuna karsilik, özellik ile iyi dönemlerinde kimse nefes almiyor.

Messi... Bir defans oyuncusu rakibinin 2 metre yanindaysa, oraya pas atamazsin. Adam topu kapabildigini gördügü vakit, 1.90´lik adamlari yikip aliyor topu. Adamlar o yüzden uzun top oynuyor, top barcelona defansina geciyor. Bu defansa katkidir. Hücum bazen defanstir.

Ileri uctaki oyuncularinda bu defansif beceri yoksa, rakipler sürekli rahat cikar geriden, ve oyun kurarlar, orta saha ve defansa baski artar. Bizdeki sorun bu, en azindan kötü oldugumuz senelerde.

üstteki takımlara asist yapamadığını ballandıra ballandıra anlatırsanız birisi de çıkar böyle bir analiz yapar.

Burak´da üstteki takimlara karsi gol atamiyordu, ama iyi kosu yapip, gecmeyen ara paslardan dolayi, pozisyona giremedigi tonla pozisyonda vardi, ayni zamanda o maclarda. Bende ballandira ballandira büyük maclarda kayip diyordum, neden kimse cikip burak öyle video yapmadi ?

Selcuk ile ilgili yan pas geri pas atiyor diyoruz, ama cogu sene mac icinde en cok ileriye pas yapan adamdi. Simdi mac icinde tüm ileri pas yaptigi pozisyonlari toplayip video yapsak, neyi kanitlamis oluruz ?

Son düzenleme:
Şöyle alakasız şeyler diyorsun mesela. Bunu kimse söylemiyor. Sen söylüyorsun.

Sneijderin yanındakiler iyi olsaydı o da iyi oynardı diyorsun. Ee Bruma ve Podolski embesil çöplerden oluşan adamlar mıydı? Yoksa Sneijderin verimli oynaması için Gareth ve Ronaldo gibi world class topçular mi almalıyız?

Cİdden ikili tartışmalar şeklinde uzatmak istemiyorum ama cevapsız kaldı denmesin diye yazıyorum.. Aslında gayet açık. Nasıl ki diyorum Muslera'nın daha az gol yemesi için önündeki stoperlerin Nesta ve Cannavaro olması gerekmiyorsa ama Semih ve Chedjou da olmamalı ise Sneijder'in de daha iyi oynaması için Ronaldo ve Bale gerekmiyor. Galatasaray ölçüsünde iyi oyuncularla kurulan ortasaha ve gerçek bir santrafor yeter. Bruma ve Podolski kötü değildi. Zaten Sneijder bu ikiliyle beraber asistlerini artırdı. Bruma'da hiç bir sıkıntı yok. Podolski ise gerçek bir santrafor değildi. Ama burdaki asıl mesele ortasaha.

Abi çok basit örnekler veriyorum alakasız diyorsun. Yani daha açık nasıl yaarım diye düşünüyorum ama bulamıyorum.

Birkac iyi pas var ama ikili mucadeleler yok, topu ileri tasiyamamasi yok, adam gecememesi yok, kendine sut yaratamamasi yok, ayni maclardaki benzer pozisyonlarda yaptigi hatalar yok. Neyini tartisacagiz anlamadim. Bi Antep macindaki pas sezonun genelindeki goruntusunden farkli olarak topu guzel alip donmus ve iyi pas vermis. Ama diger paslar bilhassa uzun paslarda atamadiklari da cok var. Komple topcu olmasini beklemiyorum ama iyi yaptigi sey belli oyun zekasi yuksek ve iyi ara toplar atiyor. Yasinin topsuz kosularini, Podolskinin gol vuruslarini falan da cok iyi videolarla anlatip bu adam gerekli diyebiliriz. Ama oyunlarinda eksiklikler oldugunu dile getirmeye engel olamaz bu. Oyle bir anlatilmis ki Sneijderin verdigi paslari gormek elit bir sinifa has bir ozellikmis gibi. Bruma haric hucumda cok iyi oynadi diyebilecegimiz isim yok. Digerleri varolan ozellikleri uyarinca zaman zaman etkili oldular. Bu arada da soyleyeyim sezon boyu illa gitsin diye bir lafim olmadi. Sadece aldigimiz para ve ustu teklif gelirse satilmali diye dusunuyordum hala da faydali olabilir gozuyle bakiyorum. Bonservis alamayacagimiz acik. Gitmesiyle vermekten kurtulacagimiz 4.5 da bizi kurtarmayacagina gore oyun olarak gitmesi anlamsiz olur. Fakat 3-4 pasi iyi oynadi diye sunmayalim. Yasinin kosularini, Podolskinin pozisyon almasi ve gol vuruslarini kanit olarak sunmadigimiz gibi. Oyununun butunlugune baktigimiz vakit fizigiyle de alakali defolari sezon boyunca gorduk. Tekrar butun sezonu review etmeye gerek yok, bence boyle tek tarafli videolara da fazla gerek yok
Genel olarak aynı fikirdeyim fakat adam geçememesi zaten hiç olmayan özelliğiydi..Diğer görüşlerinin doğruluk payı var ama bir de şöyle düşün,solunda Kono,sağında Feghoui önünde Gomis vs vs oynadığında daha rahat olmayacak mı?Rakiplerin sadece kendisiyle ilgilenmesi gibi durum olmayacak.Hollanda milli takımında rakipler Robben ve Van Persiye filan konsantra olduğundan çok rahat top kullanıyordu.Mesela bazı Sneijder karşıtlarının haklı olduğu konu var,o da Sneijderi etkisiz hale getirdiğinde gerçekten öne top taşıyamıyorduk ama bunda da adamın kabahati yok..1 yılda 20 milyon harcayıp da hala leş gibi kadro kuranlar hala koltuklarında ve son 2 yılın tek sorumlusu olarak Şinoyu gösterttirerek müthiş bir algı yarattılar.
Yine de son 2 yıl bu kadrolarla geçeceğini bilseydim gerçekten satılmasını isterdim çünkü adam gerçekten bildiğin lüks oldu.Fakat basında geçen adamlar sahiden alınacaksa bu adamı asıl bu yıl takımda tutacaktın.

Hayatında son 2 sene bir kere sneijder i ve takimi canlı seyretmemiş adamlar video dan show yapıyorlar. Az stada gidin seyredin ve bütün takımın ne kadar bitik olduğunu görün. Topu ayağa alanın neden yan ve geri pas yaptığını anlayin. 1 tane hareketli topcumuz vardı o da bruma gerisinin alayı adamın kucağında top bekledi kaç mac.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Burak´da üstteki takimlara karsi gol atamiyordu, ama iyi kosu yapip, gecmeyen ara paslardan dolayi, pozisyona giremedigi tonla pozisyonda vardi, ayni zamanda o maclarda. Bende ballandira ballandira büyük maclarda kayip diyordum, neden kimse cikip burak öyle video yapmadi ?

Selcuk ile ilgili yan pas geri pas atiyor diyoruz, ama cogu sene mac icinde en cok ileriye pas yapan adamdi. Simdi mac icinde tüm ileri pas yaptigi pozisyonlari toplayip video yapsak, neyi kanitlamis oluruz ?
Adem,gol atmakla gol attırmak ve takımı oynatmak arasında dağlar kadar fark var.Hakan da Burak gibi gol atıyordu ama birini Juventus ve İnter istedi diğerini Moskova filan.
Ayrıca Şinonun veya x birisinin nasıl oynadığını görmek için şahsen videoya ihiyacım yok.Adamın yanındakilerin yetersiz olduğunu anlamak için 1-2 maça bakmak yeterli.

Hayatında son 2 sene bir kere sneijder i ve takimi canlı seyretmemiş adamlar video dan show yapıyorlar. Az stada gidin seyredin ve bütün takımın ne kadar bitik olduğunu görün. Topu ayağa alanın neden yan ve geri pas yaptığını anlayin. 1 tane hareketli topcumuz vardı o da bruma gerisinin alayı adamın kucağında top bekledi kaç mac.

Yahu takım bitik,bunun için stada gitmeye filan gerek yok.Bizim düşüncemiz Sneijderin takımın bitik olmasıyla ilgili suçu en az olan olması.Medyada bilerek bu algı yaratılması sinir olduğumuz şey.Söylesene,neden Selçuk-Sabri-Semih eleştirilmiyor?veya medya neden yönetimden hesap sormuyor?

Adem,gol atmakla gol attırmak ve takımı oynatmak arasında dağlar kadar fark var.Hakan da Burak gibi gol atıyordu ama birini Juventus ve İnter istedi diğerini Moskova filan.
Ayrıca Şinonun veya x birisinin nasıl oynadığını görmek için şahsen videoya ihiyacım yok.Adamın yanındakilerin yetersiz olduğunu anlamak için 1-2 maça bakmak yeterli.

Burak Yilmaz bir late bloomer, 28/29 yaslarinda ilk defa göz önüne düsmesi avrupa maclarinda yetmez. 21 yaslarinda olsa, net giderdi büyük takima. Burak CL´de en cok gol atan ikinci oyuncumuz, ama cok gec bazen bazi seyler icin.
Hakan Sükür ise yillarca avrupada, ve yerelde ve Milli takimda rakip ayirt etmeksizin siraliyordu golleri.

Eren Derdiyok kafasi ile topu defansin arkasina asirtiyor, Sneijder topu alip bos kaleye gidemiyor, topu tutup, atagi kesmek zorunda kaliyor. Arkada forma numarasi, ve isim yazmasa, 1.70 civarlarinda hareketli olmasi gereken bir oyuncuyu bu sekilde izlesen, ne dersin Eren´in etrafindaki oyuncular hakkinda ?

Yoksa Doka Yasin´den kötü, Cengiz Buruma kadar iyi degil, Mahmut Tolga´dan kötü, Ibb´deki 1.95´lik kivircik sacli forvet Eren´den zayif. Ama adamlar bize kac puan fark attilar. Daha mi iyi yoksa onlarin oyun kurucu sneijderden ? Cünkü etrafi net olarak bizden daha les.

Sneijder´in bir cok yönü zayif artik, bu sekilde gerilemis bir oyuncuya göre strateji ve oyun plani kurmamiz hata. Harbiden diyorum, keske 2014/2015´den sonra gitseydi. Gittikce daha cok yem olacak bu sekilde, cünkü defolari gittikce artiyor saha icinde. Hele bu sene kalmasini istemek, sneijdere en büyük kötülüktür. Kulübü de gectim.

Son düzenleme:
Burak Yilmaz bir late bloomer, 28/29 yaslarinda ilk defa göz önüne düsmesi avrupa maclarinda yetmez. 21 yaslarinda olsa, net giderdi büyük takima. Burak CL´de en cok gol atan ikinci oyuncumuz, ama cok gec bazen bazi seyler icin.
Hakan Sükür ise yillarca avrupada, ve yerelde ve Milli takimda rakip ayirt etmeksizin siraliyordu golleri.

Eren Derdiyok kafasi ile topu defansin arkasina asirtiyor, Sneijder topu alip bos kaleye gidemiyor, topu tutup, atagi kesmek zorunda kaliyor. Arkada forma numarasi, ve isim yazmasa, 1.70 civarlarinda hareketli olmasi gereken bir oyuncuyu bu sekilde izlesen, ne dersin Eren´in etrafindaki oyuncular hakkinda ?

Yoksa Doka Yasin´den kötü, Cengiz Buruma kadar iyi degil, Mahmut Tolga´dan kötü, Ibb´deki 1.95´lik kivircik sacli forvet Eren´den zayif. Ama adamlar bize kac puan fark attilar. Daha mi iyi yoksa onlarin oyun kurucu sneijderden ? Cünkü etrafi net olarak bizden daha les.

Sneijder´in bir cok yönü zayif artik, bu sekilde gerilemis bir oyuncuya göre strateji ve oyun plani kurmamiz hata. Harbiden diyorum, keske 2014/2015´den sonra gitseydi. Gittikce daha cok yem olacak bu sekilde, cünkü defolari gittikce artiyor saha icinde. Hele bu sene kalmasini istemek, sneijdere en büyük kötülüktür. Kulübü de gectim.
1-Burak konusuna girmeyeceğim çünkü benim için sahiden normal bir forvet.
2- hani sen diyordun ya her pasın gol olmasını mı bekleyeceğiz diye,her topu da olumlu kullanmasını mı bekleyelim?
3-Başakşehirden sadece Emre ve Cengizi verseler çok rahat fersah fersah daha iyi takım oluruz.
4-Uzatmak istemiyorum ama son 2 yıl bu adamın en kötü olduğu dönemler ligin 2. yarılarında potadan uzaklaştığımız anlar.

Peki izleyelim...

Kosma olayini cok yanlis anliyorsunuz. Savunma yapmak sadece geri kosmak degildir. Barcelona gibi takimlar ileri kosarak, defans yapiyorlar. Baski bile yemiyor stoperleri, maci bir yari saha icinde oynadiklari icin kosu mesafeleri düsük. Ama kosu etkinlikleri tüm takimlardan daha yüksek aslinda. Barcelona´nin temposuna karsilik, özellik ile iyi dönemlerinde kimse nefes almiyor.

Messi... Bir defans oyuncusu rakibinin 2 metre yanindaysa, oraya pas atamazsin. Adam topu kapabildigini gördügü vakit, 1.90´lik adamlari yikip aliyor topu. Adamlar o yüzden uzun top oynuyor, top barcelona defansina geciyor. Bu defansa katkidir. Hücum bazen defanstir.

Ileri uctaki oyuncularinda bu defansif beceri yoksa, rakipler sürekli rahat cikar geriden, ve oyun kurarlar, orta saha ve defansa baski artar. Bizdeki sorun bu, en azindan kötü oldugumuz senelerde.
Bak işte maçlara kaç tane konu başlığındaki gibi pozisyon yaratıyor, atıyor, attırıyor. Diğer maçlara da bakabilirsin Sneijder'in hemen hemen bütün maçları böyle.
Adamın işi bu zaten. Daha ne yapmasını bekliyorsun ki? Geriye defansa da gelsin, preste yapsın, kaleden topu alıp dağıtsın mı istiyorsun yetmezse kaleye de mi geçsin yani? Böyle bir süperstar adam bizim takımda oynuyor mutlu olmamız gerekirken adamı tukaka ediyoruz. Bak Melo'yu da gönderdik ne oldu?

Messi hariç hepsi 10km üzerinde, istatistik aratma bana gözünü seveyim :D Hatta kısa mesafede olmasına rağmen çok çok iyi Barcelona'nın koşu yüzdesi. Ben hiç bir zaman koşu mesafesine takmam; ki zaten yukarıda da örneğini vermek için Messi'yi koydum. Takım olarak konuşmadım Messi olarak konuştum. Sen bana takımdan bahsediyorsun. Aynısı Sneijder içinde geçerli. Adamın işi genel olarak topu en iyi şekilde gol atabilecek adamlara hazırlamaktır. Diğer görevleri sonradan gelir.

Sen elli tane pas yaparsın uygun adamı bulursun Sneijder ve Hagi gibi adamlar tek hareketle golu ve pozisyonunu yaratırlar; hata yapmaktan da hiç çekinmezler. Mesela Jardel gol atmaktan başka ne yapıyordu? Her takımda bir tane yaratıcı oyuncu lazım. Dünya futboluna bakarsan atan, attıran ve tutan adamlar unutulmaz. Gerisini kimse hatırlamaz. Baressi'yi şu an kim biliyor? Matthaus'u kim tanıyor? Bu adamlar dünyanın gelmiş gemçiş en iyi defans oyuncularından. Bir futbol takımını takım yapan atan, attıran ve tutandır. Diğerleri bunların etrafında yardımcı figürlerdir. Senin yaratıcı oyuncuların varsa bir zahmet yardımcı figürlerini de iyi seç.

1-Burak konusuna girmeyeceğim çünkü benim için sahiden normal bir forvet.
2- hani sen diyordun ya her pasın gol olmasını mı bekleyeceğiz diye,her topu da olumlu kullanmasını mı bekleyelim?
3-Başakşehirden sadece Emre ve Cengizi verseler çok rahat fersah fersah daha iyi takım oluruz.
4-Uzatmak istemiyorum ama son 2 yıl bu adamın en kötü olduğu dönemler ligin 2. yarılarında potadan uzaklaştığımız anlar.

Zaten bir Emre, Cengiz ve Visca´lari var. Fakat bir Bruma´lari, ileride bir Podolski´leri var mi ? (Ilk yari batdal vardi) Demekki bu adamlarin biri sneijderden okadar üstün ki, takimi sirtliyor adam... Ama sana sunu yazayim, cengiz bile daha hazir oyuncu degil. Bu adamlarin etrafindakiler mahmut, Bekir, yalcin, ugur, ferhat, felandi, lütfen aga.

Bu olumlu kullanmasi ile alakali degil. Bu fizik yetersizlik ile alakali. Orada gidemeyen sneijder, sahanin diger yerlerinde de ayni zorluklari yasiyor fizik yetersizliginden. Savunma arkasina süpriz top ile, servet bile gidebilmesi lazim.

Zaten bir Emre, Cengiz ve Visca´lari var. Fakat bir Bruma´lari, ileride bir Podolski´leri var mi ? (Ilk yari batdal vardi) Demekki bu adamlarin biri sneijderden okadar üstün ki, takimi sirtliyor adam... Ama sana sunu yazayim, cengiz bile daha hazir oyuncu degil. Bu adamlarin etrafindakiler mahmut, Bekir, yalcin, ugur, ferhat, felandi, lütfen aga.

Bu olumlu kullanmasi ile alakali degil. Bu fizik yetersizlik ile alakali. Orada gidemeyen sneijder, sahanin diger yerlerinde de ayni zorluklari yasiyor fizik yetersizliginden. Savunma arkasina süpriz top ile, servet bile gidebilmesi lazim.
Cengizle Visca varken onlara gerek var mı? Ayrıca takımda Şino varken Poldi almam..

Bak işte maçlara kaç tane konu başlığındaki gibi pozisyon yaratıyor, atıyor, attırıyor. Diğer maçlara da bakabilirsin Sneijder'in hemen hemen bütün maçları böyle.
Adamın işi bu zaten. Daha ne yapmasını bekliyorsun ki? Geriye defansa da gelsin, preste yapsın, kaleden topu alıp dağıtsın mı istiyorsun yetmezse kaleye de mi geçsin yani? Böyle bir süperstar adam bizim takımda oynuyor mutlu olmamız gerekirken adamı tukaka ediyoruz. Bak Melo'yu da gönderdik ne oldu?

Bunlar sadece mac özeti, saha icinde oyuncularin yapamadiklarini görmek icin yeterli degil. Zaten tek olumlu pozisyon derlemesi. Süperstar ise, bukadar da ismi taniniyorken, bukadar da iyi oynarken, senin tabirin ile, bu adami neden bizden büyük takimlar istemiyor ? Onu gectim, orta seviye takimlarin hic mi ilgisi olmaz. Futbol bahsettigin ayrintilarin cok daha fazlasi cünkü.

Messi hariç hepsi 10km üzerinde, istatistik aratma bana gözünü seveyim :D Hatta kısa mesafede olmasına rağmen çok çok iyi Barcelona'nın koşu yüzdesi. Ben hiç bir zaman koşu mesafesine takmam; ki zaten yukarıda da örneğini vermek için Messi'yi koydum. Takım olarak konuşmadım Messi olarak konuştum. Sen bana takımdan bahsediyorsun. Aynısı Sneijder içinde geçerli. Adamın işi genel olarak topu en iyi şekilde gol atabilecek adamlara hazırlamaktır. Diğer görevleri sonradan gelir.

Aga kosmak sadece kosu mesafesi degil. Barcelona mesela Bundesliga takimlarina nazaran cok kosmuyor zaten, ama daha etkili kosuyor. Kisa alanda oynadigi icin.

Messi ihtiyac oldugu zaman hayvan gibi kosuyor. Ve hic bir kaleci, Messi varken stoperlerine rahat oyun kurdurtamaz. Messi´nin bir rakibin yaninda olmasi bile, rakiplere savunmadan oyun kurmasini imkansiz kiliyor. Cünkü Messi cok tempolu bir oyuncu.
Sen elli tane pas yaparsın uygun adamı bulursun Sneijder ve Hagi gibi adamlar tek hareketle golu ve pozisyonunu yaratırlar; hata yapmaktan da hiç çekinmezler. Mesela Jardel gol atmaktan başka ne yapıyordu? Her takımda bir tane yaratıcı oyuncu lazım. Dünya futboluna bakarsan atan, attıran ve tutan adamlar unutulmaz. Gerisini kimse hatırlamaz. Baressi'yi şu an kim biliyor? Matthaus'u kim tanıyor? Bu adamlar dünyanın gelmiş gemçiş en iyi defans oyuncularından. Bir futbol takımını takım yapan atan, attıran ve tutandır. Diğerleri bunların etrafında yardımcı figürlerdir. Senin yaratıcı oyuncuların varsa bir zahmet yardımcı figürlerini de iyi seç.

Agacim, Hagi topu aldiginda kanat gibiydi. Ayni sekilde, rakip savunma haginin önünde top geveleyemezdi. Hagi defansa kadar gelmez belki kolay kolay, ama hata yaptigi an alir ayagindan topu rakibinin. Kanatlardan bile bindiriyordu adam maclarda. Kendi savundugu pozisyondan biri gecmeye kalktigini, namus meselesi yapiyordu.

Sneijder´i yani ne messi, ne de hagi ile kiyaslayamazsin. Sneijder daha cok 10 numarada zorla oynatilan bir merkez orta saha gibi.

Yardimci figürü derken, Basaksehir kadrosu hakkinda ne diyorsun ? Les gibi takim. Ilk yari özellik ile, takimlari bizim ve fenerin cöplerinden kurulu ? Onlarin oyun kurucusu sneijderden cok daha mi iyi ?

Son düzenleme:
Bunlar sadece mac özeti, saha icinde oyuncularin yapamadiklarini görmek icin yeterli degil. Zaten tek olumlu pozisyon derlemesi. Süperstar ise, bukadar da ismi taniniyorken, bukadar da iyi oynarken, senin tabirin ile, bu adami neden bizden büyük takimlar istemiyor ? Onu gectim, orta seviye takimlarin hic mi ilgisi olmaz. Futbol bahsettigin ayrintilarin cok daha fazlasi cünkü.

Aga kosmak sadece kosu mesafesi degil. Barcelona mesela Bundesliga takimlarina nazaran cok kosmuyor zaten, ama daha etkili kosuyor. Kisa alanda oynadigi icin.

Messi ihtiyac oldugu zaman hayvan gibi kosuyor. Ve hic bir kaleci, Messi varken stoperlerine rahat oyun kurdurtamaz. Messi´nin bir rakibin yaninda olmasi bile, rakiplere savunmadan oyun kurmasini imkansiz kiliyor. Cünkü Messi cok tempolu bir oyuncu.

Agacim, Hagi topu aldiginda kanat gibiydi. Ayni sekilde, rakip savunma haginin önünde top geveleyemezdi. Hagi defansa kadar gelmez belki kolay kolay, ama hata yaptigi an alir ayagindan topu rakibinin. Kanatlardan bile bindiriyordu adam maclarda. Kendi savundugu pozisyondan biri gecmeye kalktigini, namus meselesi yapiyordu.

Sneijder´i yani ne messi, ne de hagi ile kiyaslayamazsin. Sneijder daha cok 10 numarada zorla oynatilan bir merkez orta saha gibi.

Yardimci figürü derken, Basaksehir kadrosu hakkinda ne diyorsun ? Les gibi takim. Ilk yari özellik ile, takimlari bizim ve fenerin cöplerinden kurulu ? Onlarin oyun kurucusu sneijderden cok daha mi iyi ?

Başakşehir'in orta sahasındaki 4 futbolcuya bak. Emre'nin yanında köpek gibi mücadele eden Cengiz, Mossoro ve Visca var. Gol ve asistlerine bak(bir de kart ortalamalarına bak defanslarında bile bu kadar kart alan adam yok) ne demek istediğimi anlarsın. Demekki yardımcı figürler önemliymiş... Hagi'nin etrafındaki futbolculara bak bir de... Quaresma'nın etrafına bak... Bir de Sneijder'in de yanındaki adamlara bak...

Ne desem karşı argüman sunacaksın sonsuza kadar devam edemem kusura bakma :D İkna edemedikten sonra yazmamın bir anlamı yok. O yüzden Sneijder'in gitmesine karar verdim :D

Ben Antalya maçını stadda izledim , Sneijder sola kaçıyor diye hep sola yöneliyoruz ve rakiplerin bizi kitlemesi çok kolaylaşıyor.

Bu büyük bir sorun ve geçen seneki kadronun bir diğer sorunu da oyuncuların durarak oynaması ve pas almak için çok harekete geçmemeleri,mal gibi bekliyordu hepsi.

Selçuk ve Sneijder durarak oynuyorlar ikiside büyük sorun ve ikisinin yerine 2 iyi oyuncu gelse çok şey değişir.

Senelik 5 m € verdiğin 10 numara tek başına da fark yaratabilmeli,yaratamıyorsa neden 5 m €alıyor ki bir anlamı yok yani.

Yok yanında şu vardı bilmem ne hikaye

Napıcaz tüm takımı dünya yıldızlarından mı oluşturacağız beyfendi oynasın diye?

Tudor'u sevmedi mi Sneijder? Ver tazminatı gönder yerine Luce gelsin. Baktın o da antrenman yaptırmak istedi onu da istemiyor Sneijder ver 1 m gönder gitsin

Sneijder paşamız hangi Hollandalı beden eğitimi hocasını isterse o gelsin takımın başına geçsin.

Ne zaman akıllanacak bu taraftar? Daha önceden Tudor'la Sneijder'in arasında kan davası olmadığına göre, araları artan idman temposu vs yüzünden açıldı işte

Tabii paşamız alışmıştı Rikirikle beraber yatmaya göbek bağlamaya zor gelmiş olsa gerek. Yok öyle kolay 5 m € kazanmak.

Taraftar aslında gösterdiği tavırla Sneijder > Galatasaray diyor aslında. Çünkü Sneijder kral benim şeklinde takılan biriyken Tudor kulüp her şeyin üstünde dedi basın toplantılarında bu bir nevi gönderme üstüne alınacak olanlara

Taraftar resmen kral sensin diyor, TD beğenmiyor musun?gönder gitsin,yönetim mi onu da göndeririz ''Sneijder'i satanı bizde satarız'' :D

Taraftar resmen bir oyuncuya kendisini kulüpten üstün görmesi için yol veriyor davranışlarıyla böyle bir rezalet olamaz.

Üst Alt