sneijder'in yıllık 5 milyon euro aldığı yalanı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

sneijder'in yıllık 5 milyon euro aldığı yalanı

Ne demek istedigini anliyorum ama realist yaklasmiyorsun bu olaya, bu 'filmin' aktorleri bu oyunculardir. Nasil bir 'topmovie' Hollywood filminden belirli bir gelir elde etmeyi dusunur o yapimcilar, o basroldeki oyuncularda o filmde yer almak icin 20/30 milyon euro dan asagi imza atmiyor. Tabiki bu 'yildiz' aktorler icin diyelim. Digerleri daha az aliyor elbet.

Futbol da ayni showbizz, bir kulup yilda 200 milyon euro gelir elde ediyorsa o kulubun oyunculari da milyonlar kazanacaktir. Cunku basroller onlara ait. Onlar sayesinde taraftar izliyor ve taraftar sayesinde bu kulupler para kazaniyor. Oyle senin dedigin gibi 'idealler' ile calismiyor bu showbiz malesef, normal maas 5000TL olacak ama sampiyon olunca 2 milyon TL prim mi vereceksin bir oyuncuya? :)

Bu mantige gore bir futbolcu 1 milyon euro maasi haketmiyor diyelim, peki neden haketmesin bu parayi? Kriteri nedir renktas? Az onceki ornegim de soyledigim gibi maas orani o calistigin sirket ile de orantilidir. Bir firmanin toplam geliri yillik 100.000 Euro olsa o isyerindeki calisanlarin maasi da ona gore olur. Bir firma da yillik 500 milyon euro gelir yapiyorsa ona gore de iscileri maas alir. Tabiki bu bahsettigimiz konu da 'normal bir firma' degil. Milyonlarin izledigi ve buyuk paralarin dondugu bir yer. Bu dunya boyle calisir ha bunu dogru bulmazsin ben o na birsey diyemem tabi ama gercekci olmaliyiz. Bu 'dunyada' sartlar bunu gerektiriyor.

İyide futbolun içindeki realiteyide iyi bilmek gerekir sen inanıyormusun futbolcuların bahsi geçen bu paraların hepsini eksiksiz aldıklarına?Bunun cevabı evet ise başka sorum yok ama eğer hayır ise üzülerek söylüyorum ki ben haklıyım.

Bonuslar yukarda yazılı. Mümkün olmayan rakam 5.5-6m€

En fazla 4 alıyor normal şartlarda.

şampiyon olup CLde 16ya kalıp kupayı kaldırınca 5 milyon almış oluyor. Hata varsa resmi bilgilerle düzeltebilirsiniz.

Bunlar bütçeye yansıtılan, resmi yerlere bildirilen rakamlar. El altından verilen, off the record verilen paralar da var. Vunlarla beraber 5m€'yu geçiyor.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

İyide futbolun içindeki realiteyide iyi bilmek gerekir sen inanıyormusun futbolcuların bahsi geçen bu paraların hepsini eksiksiz aldıklarına?Bunun cevabı evet ise başka sorum yok ama eğer hayır ise üzülerek söylüyorum ki ben haklıyım.

FİFA-UEFA, kulüplere karşı futbolcuların o kadar yanında ki sıkıysa vermesin kulüp futbolcunun sözleşmesinde yazan bedeli; bi tarafından kan alıyor, sürüm sürüm süründürüyorlar alimallah!. Uyuşmazlık durumlarını pek takip etmediğin anlaşılıyor...

Konuyu acan iyi niyetle ama bilgisizce acmis , o eger her sene odenen 1,3 milyonu bilseydi acmazdi zaten

4,5 arti mac basi aliyor , devletle ilgili ek maliyet de 15% civari tutuyor

gecenlerde klube maliyeti 6,5 diye bir programda soylenmisti zaten

Aldiklarini dusunuyorum (FIFpro bu yuzden var) ama ne yalan soyleyim bilemicem onu. Futbolcu olsaydim bunun cevabini kolaylikla verebilirdim. (ah ah sansim vardi kucukken ama olmadi iste)

Bir de az onceki dediklerime sunu eklemek istiyorum icimde kalacak yoksa :)

Futbolcu kariyeri en fazla 20 yil oluyor. Simdi diyeceksiniz ki eeh nolmus? Bu futbolcular bu futbolu oynamak icin 'okumadi', universite yapmadi. Adamlar da dogal olarak bu 15-20 yil da kazanabildikleri kadar kazanip emekli oluyorlar sonra. Futbol kariyeri bittikten sonra ben baska bir 'is' bulurum diyemiyor diyemezde. Komik olmaz mi, adam 20 yil ust duzey futbol oynayacak, herkes formasini alacak ona tapacak. Adam (forvet diyelim) 100 lerce gol atacak kucuk cocuklarin idolu haline gelecek. Buyuk kulubun oyuncusu ise belki o milyonlarci taraftarin 'efsanesi' olacak. Sonra yas 38, futbolu birakti, ama oynadigi takimlarda diyelim ki pek fazla sampiyonluklar goremedi. Simdi soruyorum;

bu adam simdi 18-38 yas arasi surekli kazandigi aylik 5000TL ile bundan sonra ne yapabilir? O para ile zaten pek fazla bir sermayesi olamaz kenarda. Gidip simdi bir Vodafone bayisinde is basvurusu mu yapsin? Yoksa bir fabrika da vardiyeli bir is icin mi basvursun? Yoksa gitsin 40 yasindan sonra tekrar okula mi baslasin? Adam zaten 12-14 yasinda futbolcu oldugu icin okulu yuksek seviyede bitirmemis oluyor genelde. Ha bunlari yapsin diyorsaniz ben daha baska bir cevap vermeyecem bu konu hakkinda. :)

Son düzenleme:
Yinede çok alıyolar bence futbolculara bu kadar para verilmesi futbolu kalitesizleştiriyor bütün oyunculara aylık 5000 tl para vereceksin şampiyonluk gibi kriterler belirleyip sezon sonu sağlam prim vereceksin 2 milyon 3 milyon euro gibi bu paraları kazanmak istiyorlarsa hakedecekler kardeşim.
15 yaşındaki çocuklar için güzel öneri olurdu.
Profesyonellesmis tek 1 oyuncuya böyle imza attiramazsin.

LG-D855 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Konuyu acan iyi niyetle ama bilgisizce acmis , o eger her sene odenen 1,3 milyonu bilseydi acmazdi zaten

4,5 arti mac basi aliyor , devletle ilgili ek maliyet de 15% civari tutuyor

gecenlerde klube maliyeti 6,5 diye bir programda soylenmisti zaten
O çakal menejerini eklersen 6,5 bile olur.
Sneijderin külfeti ve son iki sezon verdiği karşılık resmen fiyasko.
Örnek vermek istemem ama bu paraları anca elit 4-5 kulübün orta sahaları hak ediyor.
Bir de şu var, 28 yaşındaki Sneijdere o parayı vermeseydik gelirmiydi?
Dursunun yaptığı tam mallık sen teklif et 3 milyon artı maç başı bakalım başka kulüp o parayı bu Sneijder'a verecekmi.
İstemiyorsa o paraya rahat sağlam bir orta saha bulunabilir.

P9 Gscimbom Mobile

Flood yaptım az ama başarı bu yüzden gelmiyor işte.
Biraz form tutan yasin Selçuk u örnek göstererek zam istiyor. Alamayınca da düşüyor oyundan.ayni şey bruma için geçerliydi. Şimdi bişeyleri yapabilen bruma da kalmak istemiyor.
Düzensiz maaş/kadro yapılanmasından 2 sene gitti.

O çakal menejerini eklersen 6,5 bile olur.
Sneijderin külfeti ve son iki sezon verdiği karşılık resmen fiyasko.
Örnek vermek istemem ama bu paraları anca elit 4-5 kulübün orta sahaları hak ediyor.
Bir de şu var, 28 yaşındaki Sneijdere o parayı vermeseydik gelirmiydi?
Dursunun yaptığı tam mallık sen teklif et 3 milyon artı maç başı bakalım başka kulüp o parayı bu Sneijder'a verecekmi.
İstemiyorsa o paraya rahat sağlam bir orta saha bulunabilir.

P9 Gscimbom Mobile

Burada suc ne aysalda ne de aslinda sneijderin kendisinde

sneijderin geldigi donemki bonservisi ve kendisine odenen ucret gayet mantikliydi , 1 bucuk hatta 2 bucuk sene de gayet iyi oynadi katki verdi

bazen takimi oynatti , bazen kilit maclari cozen adamdi

ilk geldigi sezon kilo fazlasina ragmen ordu maci basta olmak uzere baya macta agirligini hatirliyorum

ikinci sezonunda takim sampiyon olamadi ama kopenhag juventus maclari basta olmak uzere fb derbisi vs yine iyiydi ayrica tr kupasini getiren golu de atti

2015 sampiyonlugunda da yine maclarin kitlendigi fb derbisi , bjk derbisi ve belki ikisinden de kritik genclerbirligi maclarina agirligini koydu

ne zamanki dursun geldi ilerlemis yasina ragmen kazancini 5 milyonun uzerine cikarip 3 sene bagladi , tamamen cakildi dibe

iki senedir resmen hem bireysel hem de kollektif olarak yatiyor . Cunku sozlesmesi yatmasina musade ediyor , onun da sahsi biraz futbola karsi is ahlaki zayifligi varmis tamam ama esas sorun yonetici sorunu

Sneijder geldiği günden beri her önemli maçin içinde vardır. (Fenerbahçe, Beşiktaş, Juventus, Real Madrid, TR Kupası ve devamı)

Ayrıca son 2 sezondur yattığına katılmıyorum ve hala maçlara damgasını vuruyor. Bu sezon müthiş bir istatistiğin yanı sıra takımı yönlendiren ve oynatan tek adam. Son Alanya maçında oyundan alındı ve takım top tutamadı, ataklar yedi.

Ve bunun yanı sıra yine geçen sezon ve bu sezon büyük maçlarda iş yapabilen tek oyuncu. (Bruma ile birlikte)
Geçen sezon Beşiktaş derbisinde attıgı gol, yine bu sene derbilerde verdigi 100%lük gol paslarını takım arkadaşları değerlendirmeyince maça etki etmemiş gibi görünüyor olabilir.

Hatırlayalım deplasmanda Beşiktaşa karşı Josueye cok net bir pas vermiştir. Yine son Fenerbahçe maçında Rodriguese 100%lük gol pası vermiştir.

Sneijder bu takımın en önemli silahıdır ve daha iyi bir takımla çok çok daha iyi oynayacaktir. Unutulmamali, Sneijder asıl katkıyı oyun içinde veriyor zaman zaman skora yansımasa da. Bu becerilerini skora yansıtacak oyuncuları bulmak gerekir ilerde.

Son düzenleme:
Tamam da sneijder basligimiz var , bu konunun basligi 5 milyon aliyor yalani seklinde ve bir bilgi eksikliginden yeni bir sneijder basligina ihtiyacimiz yok

sneijder in oyunu ile ilgili mevzulari dagilmadan kendi basliginda tartismamizi oneriyorum

Gene ay ı noktaya geleceğim ama Selçuk un 3 aldığı yerde sneijder 10 alsa da sırıtmaz. Adamın kariyeri yeter.

Misal işte bu, bir çok yazımda anlatmayan çalıştım, Sneijder sahada yürüse bile bu adamın kariyeri, oynadığı takımlar kazandığı kupalar ortada, bu adamın piyasası bu.

Futbol sektöründe dönen paralar evet çılgın rakamlar, ama aynı Alperen dediği gibi, kulüpler böyle oyuncuları sayesinde para kazanıyor, oyuncularında piyasası kariyerlerine, yeteneklerine göre yüksek oluyor.

Şimdi mesela Gomis, gelirse öyle iki, iki buçuğa gelmesini dileyenler var, gelmez. Adamın oynadığı takım ve ligler ortada, birde üzerine bizim lige ve ülkemize getirmenin bir bedeli var.

Talisca ile Sneijderin aldığı parayı karşılaştırmak da yanlış. Bugün Talisca önemli liglerin vasat üstü takımlarına oynasın bak bakalım üç buçuktan aşağı getirebiliyormusun.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
imza parasi olmasa muhtesem bir anlasmaymis..interden geldiginde verilse bu imza parasi tamam ama zaten bizdeyken verilmesi ali cengiz oyunu gibi olmuş..sneijder şu an net 4.5 milyon euro ve mac basilarla 5 milyon euro kazaniyor..bu rakam fazla..bizde tavan 3 milyon euro olmali bu da muslera olmali..ona yillik 3 milyondan 5 yillik sözleşme + kaptanlik + takimda en cok kazanan olma garantisi verilmeli...her futbolcuya sampiyonlukta ve avrupada yarı final gibi başarılarda yillik maasinin yuzde 5/10 arasi başarı primi verilmeli..

Kariyerinin bana faydasi ne ? Kariyerinin ekmegini zaten o kariyeri yaptigi donemde yedi

Onun 2010 daki yaptigi kariyer 2017 de bana ne fayda veriyor ki

ama selcuk un da 3,5 almasi kabul edilir sey degil . Iste o zaman da sinani 500 bine yasini 900 bine , yani olmalari gerekene oynatamiyorsun

Üst Alt