sneijder'in yıllık 5 milyon euro aldığı yalanı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

sneijder'in yıllık 5 milyon euro aldığı yalanı

Kariyerinin bana faydasi ne ? Kariyerinin ekmegini zaten o kariyeri yaptigi donemde yedi

Onun 2010 daki yaptigi kariyer 2017 de bana ne fayda veriyor ki

ama selcuk un da 3,5 almasi kabul edilir sey degil . Iste o zaman da sinani 500 bine yasini 900 bine , yani olmalari gerekene oynatamiyorsun
Sinan bazen gerçekten yazdıklarını anlamakta zorluk çekiyorum. Hadi tamam fikirdir, herşeyi yazmakta özgürdür her birey ama bazen yazdıkların bu sektörün gerçeklerinden çok uzak. Kariyerinin sana faydası değil bu adamın piyasasını belirleyen, bu yıllardır futbol sektörünün bütün dünyada bir gerçeği. Sana bak aklıma gelen iki örnek var, Falcao ve Torres, Falcao şimdi biraz toparladı ama bir dönem döküldü adam, ordan oraya transfer oldu, aç bak bakalım aldığı paralara. Aynısı Torres için geçerli, Liverpooldan ayrıldı çöküş o çöküş, bir çok transfer yaptı, aç bak aldığı paralara.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Sinan bazen gerçekten yazdıklarını anlamakta zorluk çekiyorum. Hadi tamam fikirdir, herşeyi yazmakta özgürdür her birey ama bazen yazdıkların bu sektörün gerçeklerinden çok uzak. Kariyerinin sana faydası değil bu adamın piyasasını belirleyen, bu yıllardır futbol sektörünün bütün dünyada bir gerçeği. Sana bak aklıma gelen iki örnek var, Falcao ve Torres, Falcao şimdi biraz toparladı ama bir dönem döküldü adam, ordan oraya transfer oldu, aç bak bakalım aldığı paralara. Aynısı Torres için geçerli, Liverpooldan ayrıldı çöküş o çöküş, bir çok transfer yaptı, aç bak aldığı paralara.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

adebayor , eto veya podolski az mi kariyer , buna zamaninda ronaldonun onundeydi denen q7 de eklenebilir

hangisi bu olcude parayi bu kadar senedir kazaniyor ?

fazla iste , 2010 daki ucreti hadi 2013 teki tamam ama sene 2018 haziranken de bu parayi almasi fazla

bu kadar net olan bir seyi oradan buradan egip bukup makul gostermeye calismaya sasiriyorum

bu da fazla , selcuk da fazla , tolga da fazla

5 - 5.5m€ alan bir oyuncunun kritik maçlarda maçı cevirmesini beklerim ben.

Sneijder bu sene ufak maclarda iyiydi.. Ama hiçbir derbide yoktu..

Onumuzdeki yıl bir sene daha yaşlanmış olarak ne verim verecek, göreceğiz..

Selçuk'un 3, Tolganın 2, sakat Serdar'ın 2 milyon euro aldığı yerde Sneijder'in 3.2 milyon euro kazanması normal ama imza ücreti olayı saçma. Başka takımdan alsan imza ücreti verirsin de adam zaten sende oynarken bu imza ücretini verme doğru değil.

Son düzenleme:
adebayor , eto veya podolski az mi kariyer , buna zamaninda ronaldonun onundeydi denen q7 de eklenebilir

hangisi bu olcude parayi bu kadar senedir kazaniyor ?

fazla iste , 2010 daki ucreti hadi 2013 teki tamam ama sene 2018 haziranken de bu parayi almasi fazla

bu kadar net olan bir seyi oradan buradan egip bukup makul gostermeye calismaya sasiriyorum

bu da fazla , selcuk da fazla , tolga da fazla
Eto dışında hiç birinin piyasası sneijder kadar değil ve düşün Eto bile o yaşına rağmen Antalya'da dört milyon euro alıyor, Bonuslar var mı yok mu o kadarını bilmiyorum. Yine Adebayor için iddia edilen 4,5 milyon euro, podolski son sene hariç üç milyon euro, adamın dikiş tutturabildiği takımlar Köln ve Arsenal. Q7 allah aşkına hiçbir zaman top class oyuncu olmadı. Dediğim gibi Eto dışında hiç biri Sneijder kadar kariyeri olan oyuncular değiller, hele q7 ve Etonun Antalya gibi bir takımda aldığı parada ortada. İster fazla bul ister az, bu sektörün gerçeği bu, ne kadar kariyer o kadar piyasa.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Misal işte bu, bir çok yazımda anlatmayan çalıştım, Sneijder sahada yürüse bile bu adamın kariyeri, oynadığı takımlar kazandığı kupalar ortada, bu adamın piyasası bu.

Futbol sektöründe dönen paralar evet çılgın rakamlar, ama aynı Alperen dediği gibi, kulüpler böyle oyuncuları sayesinde para kazanıyor, oyuncularında piyasası kariyerlerine, yeteneklerine göre yüksek oluyor.

Şimdi mesela Gomis, gelirse öyle iki, iki buçuğa gelmesini dileyenler var, gelmez. Adamın oynadığı takım ve ligler ortada, birde üzerine bizim lige ve ülkemize getirmenin bir bedeli var.

Talisca ile Sneijderin aldığı parayı karşılaştırmak da yanlış. Bugün Talisca önemli liglerin vasat üstü takımlarına oynasın bak bakalım üç buçuktan aşağı getirebiliyormusun.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Yüksek maaş alan oyuncularda beklentiler yüksek olur. Sen küçük takımlar dışında iyi oynamazsan, büyük maçlarda birilerinin manitası olursan, veyahut forvet arkası iken sol kanatta yapışıp etkisiz oynarsan, eleştirilirsin.

Galatasaray maddi sorunlar yaşayan bir kulüp. City gibi her yerimizden para çıkmıyor malesef.

kariyeri, oynadığı takımlar kazandığı kupalar ortada

Adriano da kariyerli, çok kupa kazanmış bir
topçu, ama Beşiktaşta aşağı yukarı 2m alıyor. Bu nasıl oluyor peki?

Yüksek maaş alan oyuncularda beklentiler yüksek olur. Sen küçük takımlar dışında iyi oynamazsan, büyük maçlarda birilerinin manitası olursan, veyahut forvet arkası iken sol kanatta yapışıp etkisiz oynarsan, eleştirilirsin.

Galatasaray maddi sorunlar yaşayan bir kulüp. City gibi her yerimizden para çıkmıyor malesef.

Adriano da kariyerli, çok kupa kazanmış bir
topçu, ama Beşiktaşta aşağı yukarı 2m alıyor. Bu nasıl oluyor peki?
Şükrü, konu son ve kısmen bir önceki sezon performansı mı, yoksa aldığı para mı? Her oyuncu eleştirilir, eleştirilmeli, sneijderi bende eleştirdim ve daha hala eskisi gibi yeterli bulmuyorum. Ancak, iyi durumda olmamasına rağmen bile görüyoruz ki adam oyunda olmayınca hiç bişey yapamıyoruz ama tek başına bir oyuncu ile olacak iş değil. Takımın iki sezondur hali ortada bunuda atlamamak gerek eleştirirken. Devamlı eleştirildiği büyük maçlarda bilr hatırladığım kadarıyla bulduğumuz pozisyonların içinde Sneijder var, değerlendiremedik başka,değerlendirebilseydik belki bugün şampiyonluğu konuşuyorduk. Büyük maçlarda manita konusunu anlamadım, benim hatırladığım hiç bir derbide rakip takımın bizi erdiğini hatırlamıyorum. İlk yarı Beşiktaş maçı elimizden kaçırdık, hatırlatırım sneijderin alda at pasınının heba edilmesi ile, Kadıköyde iki takım leş gibiydi, Kadıköy faktörü kazandı, yine içerde beşiktaş hiç bişey oynamadan bir şans golü ile maçı kazandı, keza kibirbahçe bütün maç yarı sahasından doğru düzgün çıkamadığı maçı bir atak ile kazandı. Bir tek Trabzonda, Trabzona karşı rezilleri oynadık, ha Başakşehir diyeceksen sen bilirsin, toplama takımın bir iki sezonluk başarısı olarak gelip geçeceğini düşünüyorum.

Adriano konusuna gelince bana göre en önemli faktörü atlamışsın. Evet Adriano kupalarında kazandı, hatta Barcelonada oynadı ama Adriano Barcelonanın vasat üstü bir parçasydı, Sneijder İnter gibi bir takımın Şampiyonlar ligini kazanmasında eto ile birlikte en kilit rolü oynayan oyuncuydu, bunun için aldığı ödülde herkesin malumudur. Kariyer sadece Barcelonada oynamak ile olmuyor, Sneijder gibi şampiyonlar ligini kazanırken kilit oyuncu isen, Falcao gibi gol makinesi isen, piyasan artıyor. Bu yüzden Barcelonada Messi, Neymar, Suarez takımın diğer oyuncularından fazla para alıyorlar.

Diyelim ki Yönetim sneijderin yerine onun klasında bir oyuncu aldı, aynı paraya, ben ses çıkarmam. Öyle bir oyuncu alıp etrafına doğru bir kadro kurarsan başarılı olursun, forma satarsın, bilet kombine satarsın, şampiyon olursun ki bu bile acayip para kazandırıyor, artı şampiyonluk yolunda daha fazla maç kazanıp, daha fazla puan topluyor, daha fazla performans geliri elde ediyorsun. Üstüne Şampiyonlar ligine katılıyorsun, yine katılma payı, ekstra maçlar, ekstra bilet satışı, kombineleri daha rahat daha pahalıya satılması, reklam, sponsor ve başka gelir kalemleri.

Yönetim sneijderin yerine onun klasında olmayan ama yetenekli birini alsa yine ses çıkarmam.

Bu sneijderin son dönemde ki performansı sebebi ile sadece bir iddia ama doğru bir kadro kurulsa sneijderin performansı bile artacaktır diye düşünüyorum.

Doğru bir kadro ile yaptığın yatırımın karşılığını her türlü alırsın ama takım olunmadan, doğru oyuncuları almadan, doğru oyuncudan kastım, hem hamal, hem yetenek, hem klas, başarı kazanılmaz.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:

Büyük maçları çevirecek gol paslarını verdi belirttiğim gibi zaten. O paslar gol olmadı diye etki etmiyor demek yanlış olur bence. Hem gol pasını verip hem gol atmasını beklemek gibi birşey olur.

Mesela Fenerbahçe ve Beşiktaş macı. (Josue ve Rodrigues)

Takımda o pasları sonuca çevirecek futbolcu sayısı az olduğu için bunu net bir şekilde göremiyoruz maalesef.

Yukarda bir kardeş Adriano ve Sneijderi kıyaslamıs kariyer açısından. Biraz Sneijdere saygısızlık gibi olur bu. Kariyer sadece iyi bir takıma transfer olmak değildir. Ne derece rol oynamış başarılarda gibi bir çok farklı etkenler vardır.

Son düzenleme:
Eto dışında hiç birinin piyasası sneijder kadar değil ve düşün Eto bile o yaşına rağmen Antalya'da dört milyon euro alıyor, Bonuslar var mı yok mu o kadarını bilmiyorum. Yine Adebayor için iddia edilen 4,5 milyon euro, podolski son sene hariç üç milyon euro, adamın dikiş tutturabildiği takımlar Köln ve Arsenal. Q7 allah aşkına hiçbir zaman top class oyuncu olmadı. Dediğim gibi Eto dışında hiç biri Sneijder kadar kariyeri olan oyuncular değiller, hele q7 ve Etonun Antalya gibi bir takımda aldığı parada ortada. İster fazla bul ister az, bu sektörün gerçeği bu, ne kadar kariyer o kadar piyasa.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Peki allah icin , bak allah adi verdim ramazanda

bu isimleri bilerek saydim , sence adebayor , eto , q7 ve sneijder arasinda ucret verim rasyosu en dusuk olan kim iclerinde

Peki allah icin , bak allah adi verdim ramazanda

bu isimleri bilerek saydim , sence adebayor , eto , q7 ve sneijder arasinda ucret verim rasyosu en dusuk olan kim iclerinde
bu kadar abartmayalım, altı üstü futbol, lütfen biraz daha alt kademelere koyalım.

Bundan ayrı soruna cevap veriyorum, aslında bir kez daha vermiş olacağım. Konu bu sezon verdiği verim değil, adamın kariyeri piyasası ve bunu kullanarak yapmış olduğu sözleşme. Barcelona bu sene ispanya kupası dışında hiç bişey kazanamadığı, Messi sence seneye yüzde elli falan indirim mi yapacak? Hayır, adamın kariyeri doğrultusunda yapmış olduğu bir sözleşme var, bu sene takımı bişey kazanamamış olsa bile aynı parayı alacak, üstelik ekliyorum bu sene Messi kendi leş gibi oynasaydı yine aynı parayı alacaktı.

Ve bir kez daha tekrar ediyorum, Sneijder eleştirelim, eleştiriyi hak ediyor, hemde takımda en fazla hak edenlerden çünkü ondan beklenti klası sebebi ile tabi ki daha yüksek ama eleştirirken iki sezondur takımın genel durumunu da unutmayın. Yine Messi örneği, takım iyi değilse Messi bile kupa kazandıramıyor.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

İyi para. Yerine daha iyi gencini alabilecek bir yönetimin olsa gönder ama olmadığını ve elindeki en iyi seçeneğin bu olduğunu kabul edeceksin arkadaş. Genel forumdan bahsediyorum.

ya canım kardeşim derbi maçlar üzerinden gidilip duruyor, en güzel örneği beşiktaş ile ilk maç, Sneijder josueye alda at diye pası verdi olmadı adam atamadı, bu açıdan bakınca ne diyeceğiz? Yada kibirbahçe maçında Rodriguezin atamadığı pozisyon, şampiyonluk gitmişti ama bugün üçüncülük yarışında bir puan önde olacaktın.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Erman deyimiyle bir o yandan bir bu yandan yapmaya gerek yok Sneijdercisin işte. :asd:
Galatasaraylıyız, bence bu gözle bakalım. Bir takımda herkesin sevdiği oyuncular olduğu kadar sevmediği oyuncular vardır. Burda yazdıklarım da doğrudur diye bir iddiam yok, kendi izlenimlerimi yazıyorum. Ancak Sneijderçi, sneijderin paralı askerleri, terimçi, aysalçı, bunları hiç hoş bulmuyorum. Galatasaraylıyım, bunun dışında ki yazdıklarım şahsi fikirlerim. Bana göre böyledir, Şükrüye, Sinana, Cana göre başkadır.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Galatasaraylıyız, bence bu gözle bakalım. Bir takımda herkesin sevdiği oyuncular olduğu kadar sevmediği oyuncular vardır. Burda yazdıklarım da doğrudur diye bir iddiam yok, kendi izlenimlerimi yazıyorum. Ancak Sneijderçi, sneijderin paralı askerleri, terimçi, aysalçı, bunları hiç hoş bulmuyorum. Galatasaraylıyım, bunun dışında ki yazdıklarım şahsi fikirlerim.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Paralı asker demedim zaten,seviyor anlamında dedim.

Ben Necati ve onun gibi futbolcuları bu arma için yaptığı fedakarlıklardan ötürü takdir ederim,onun dışında hiçbir futbolcunun fanı değilim nerdeyse aslolan armadır.

Son düzenleme:
Erman deyimiyle bir o yandan bir bu yandan yapmaya gerek yok Sneijdercisin işte. :asd:
Saçmasapan eleştirilere karşıyım ben.

Hangi yüzyıl da yaşıyoruz. Tüm sezon boyunca bir oyuncunun tek başına maç kazandırması bekleniyor hâlâ. Futbol takım oyunu.
Adamın o leş gibi oynadığı dedikleri maçlarda bile gol pası var kaç tane. Diğerleri atamadı diye Sneijder büyük maçlarda skora katkıda bulunmadı deniyor.

Küçük maçlarda coşuyor diyorlar. Ulan senin ligin Süperlig. Sezonda 6 maç dışında her maçın küçük maç zaten.

Oynanan hiç bir derbide üstünlük kuramamışız neredeyse istisnasız her adamımız kötü oynamış ama suçlu Sneijder. He canım he.

sent via GSC

Saçmasapan eleştirilere karşıyım ben.

Hangi yüzyıl da yaşıyoruz. Tüm sezon boyunca bir oyuncunun tek başına maç kazandırması bekleniyor hâlâ. Futbol takım oyunu.
Adamın o leş gibi oynadığı dedikleri maçlarda bile gol pası var kaç tane. Diğerleri atamadı diye Sneijder büyük maçlarda skora katkıda bulunmadı deniyor.

Küçük maçlarda coşuyor diyorlar. Ulan senin ligin Süperlig. Sezonda 6 maç dışında her maçın küçük maç zaten.

Oynanan hiç bir derbide üstünlük kuramamışız neredeyse istisnasız her adamımız kötü oynamış ama suçlu Sneijder. He canım he.

sent via GSC

Sana bunun cevabını daha önce vermiştim,Selçuk için de aynısını diyor bazıları gol attı asist yaptı diye.Sen onu diyenlere kızıyorsun ama?

Üst Alt