Sol bek için kimi transfer etmeliyiz? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sol bek için kimi transfer etmeliyiz?

Cevap: Sol bek için kimi transfer etmeliyiz?

beklerini alt yapıdan cıkarcaksın bukadar basit. fatih terim sol bek felan almaz. ben cagların oynamsından yanayım. en azından kademeye girmeyi biliyor. barcelonada militonun ileri cıkışımı vardı sanki.

Sol bek alacağımıza altyapımızdan Berk Neziroğluları'na şans versek önce ?

Ozgur'un defansif yonu Balta'dan iyi degil. Ofansif ozellikleri cok iyi olan bir oyuncu okadar.

Ben fizik guclu, boyu en az 1,78/1,80lik bir beki tercih ediyorum. Bindirme onemli olsada, sonucta defansif ozellikleri zayif olan bir bek'ten iyidir benim gozumde. Twente hazirlik macindan bir enstantane var hala aklimda, Sabri ile Ola John arasinda gecen bir mucadelede Sabri ona arkasani donuk olan Ola John'un ustune binmeye calisiyordu. Kisa boylu beklerin kademe anlayisi mukemmel olmasi gerek, boyle bir bek'i bulmakta cok zor zaten. En azindan fizik acidan rakibi bozabilecek bir bek'in gelmesinden yanayim.
yapma mehmet. baltanın hic bir özelligi kalmamış artık. futbolu unutmuş herif. adamlar calım atmadan geciyor bu herifi. durmadan geri cekiliyor. yani sol kanat otoban gibi. hakanda gişe görevlisi gibi.

Antrenmana çıkarmak yerine bazı maçlarda oynatarak şans vermek diyorum.

Kamp döneminde götürseydi Fatih hoca gelecek vaadeden gençleri kötü mü olurdu ?

Açıkcası antrenmana alınması bile sevindirici. Gelir gelmez herkesi yolladılar. Ciddi olarak ben Berkin olayında çok şaşırdım..

Ozgur'un defansif yonu Balta'dan iyi degil. Ofansif ozellikleri cok iyi olan bir oyuncu okadar.

Ben fizik guclu, boyu en az 1,78/1,80lik bir beki tercih ediyorum. Bindirme onemli olsada, sonucta defansif ozellikleri zayif olan bir bek'ten iyidir benim gozumde. Twente hazirlik macindan bir enstantane var hala aklimda, Sabri ile Ola John arasinda gecen bir mucadelede Sabri ona arkasani donuk olan Ola John'un ustune binmeye calisiyordu. Kisa boylu beklerin kademe anlayisi mukemmel olmasi gerek, boyle bir bek'i bulmakta cok zor zaten. En azindan fizik acidan rakibi bozabilecek bir bek'in gelmesinden yanayim.

bizim gibi ofansif oynayan takımlarda kesinlikle beklerin hücum özelliklerinin yüksek olması lazım

baltanın eskiden hücumu yoktu, iyi defans yapıyor diye katlanıyorduk

artık o kadar hantal bir oyuncuya dönüştü ki, defans da yapamaz oldu

bu haliyle balta bizim için en zayıf halka

yapma mehmet. baltanın hic bir özelligi kalmamış artık. futbolu unutmuş herif. adamlar calım atmadan geciyor bu herifi. durmadan geri cekiliyor. yani sol kanat otoban gibi. hakanda gişe görevlisi gibi.

Haklisin. Ama benim demek istedigim bu listede yazilan bazi oyuncular gelsede Balta'dan iyi oynamazlar. Sonucta Ozgur iyi oyuncu olmasina ragmen bir solbek degil, fizikten kaybediyor. Ben Anadolu takimlarindan bek alinmasina karsiyim. Son senelerde Anadolu'dan cikip tutan kactane bek gorduk ? Bir Gokhan Gonul var, ama onun yetenekleri bile tartisilir. Bekleri ya disardan alcan, veya en dogrusu alt yapindan cikarcan.

Haklisin. Ama benim demek istedigim bu listede yazilan bazi oyuncular gelsede Balta'dan iyi oynamazlar. Sonucta Ozgur iyi oyuncu olmasina ragmen bir solbek degil, fizikten kaybediyor. Ben Anadolu takimlarindan bek alinmasina karsiyim. Son senelerde Anadolu'dan cikip tutan kactane bek gorduk ? Bir Gokhan Gonul var, ama onun yetenekleri bile tartisilir. Bekleri ya disardan alcan, veya en dogrusu alt yapindan cikarcan.

Mesela Song-Tomas'lı bir defansta Ozgur Cek hayli yeterli ve yararlı olurdu. Defansif anlamda o kadar berbat olmasada, Servet'in yanında oldugundan kötü gözükebilir. Hakan Balta ile mukayese bile edilemez yinede. Ne defansif acıdan nede ofansif acıdan. Hakan'da hucum presi denen birsey yok. Ozgur'un ise hep yaptıgı birsey, yani önde basmak. Caglar kendini biraz toparlasa bizim defansıda toparlayacak.

yerli bir sol bek gerekli malum 6 yabancinin biri sol bek olma lüksü yok, ama yedek olarak genc bir yabanci sol bek almak mantikli olur.

Gökhan Süzen ve Özgür Çek tam sol değiller.Açıktan bozma sol bekler.Bu isimler dışında tam sol bek Hasan Alidir.

Malik Fathi çok ağır bir adam.

Üst Alt