Sol Bek ve Sol Kanat Alınmazsa En Fazla 2. Oluruz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sol Bek ve Sol Kanat Alınmazsa En Fazla 2. Oluruz

7 milyon euro'ya transfer edilen Ahmet ve Serdar ikilisi birbirinden beter, en fazla yedek olabilecek isimler. Öster macinda Ahmet'in yaptirdigi penalti gösterdi ki stoper olmazsa olmaz. Serdar bu Ahmet'i dahi kesemiyor, onu söylemeye dahi gerek yok. Maicon'un yaninda mutlaka teknik ve hizli bir stoper olmali.

Sol bekte Linnes veya Carole'ü bir sezon daha izlemek istemiyorum. Orta yapamazlar, hücümda yoklar (özellikle Carole), defansta zaten bir ise yaramiyorlar. Bunlarla oynayacagimiz her derbiyi kaybetmeye mahkumuz.

Sol kanatta Yasin ve Rodrigues olmaz. Biri herseyden cok sac stili ile oynuyor, digeri ne sut cekebiliyor ne orta yapabiliyor.

Bruma ve Sneijder'i gönderip elde bir tek Muslera'yi birakan Dursun Özbek yönetimi 7 transfer + Muslera ile sezona girmek istiyorsa yine tarihimizdeki rezil sezonlardan birine taniklik ederiz. Operasyon tam yapilmali.

Son düzenleme:
stoper,sol bek,hücumcu orta saya(çalım atabilen) yeterli olur.sol açık olsa da olur olmasa da olur(en azından bir sene daha idare eder)

o kadar transferi yapmak zor en kilit noktalara iki transfer yetecektir diye düşünüyorum selçuk ve yasinin olduğu yerler doldurulursa takım dinamizm kazanacaktır.

Muslera
Mariano - Maicon - Ahmet - Linnes
Selcuk - Fernando
Feghouli - Belhanda - Yasin
Gomis

Normal sartlar altinda bu kadro bile sampiyonluk icin fazlasi ile yeterli. Simdiden bile yapilan en pahali ve en derin revizyonlardan bir tanesi yakin tarihimizin. Linnes yerine, Selcuk yerine, birde Yasin yerine, hatta bir de Ahmet yerine oyuncu alinirsa, bunun benzeri benzerini dahi hatirlamadigimi söylemem gerekir.

Hem cok görkemli, hemde cok pahali bir degisiklik olur/oluyor/olacak. Karma bir takim olacagi, bu yüzden hocaya cok büyük yük düsecek. Tudor´u severim, ama öyle direk basari güveni vermedigi bir gercek. Tudor daha uzun vadeli bir proje olur, ama kadro kisa vadeli basari cagristiriyor.

Muslera
Mariano - Maicon - Ahmet - Linnes
Selcuk - Fernando
Feghouli - Belhanda - Yasin
Gomis

Normal sartlar altinda bu kadro bile sampiyonluk icin fazlasi ile yeterli. Simdiden bile yapilan en pahali ve en derin revizyonlardan bir tanesi yakin tarihimizin. Linnes yerine, Selcuk yerine, birde Yasin yerine, hatta bir de Ahmet yerine oyuncu alinirsa, bunun benzeri benzerini dahi hatirlamadigimi söylemem gerekir.

Hem cok görkemli, hemde cok pahali bir degisiklik olur/oluyor/olacak. Karma bir takim olacagi, bu yüzden hocaya cok büyük yük düsecek. Tudor´u severim, ama öyle direk basari güveni vermedigi bir gercek. Tudor daha uzun vadeli bir proje olur, ama kadro kisa vadeli basari cagristiriyor.

Allah aşkına selçuğu yazma adem başgan ndiaye nasıl olurdu yada pasalic vari pasör adam?

Allah aşkına selçuğu yazma adem başgan ndiaye nasıl olurdu yada pasalic vari pasör adam?

Su anki kadroyu yazdim... Feg ile Fernando´yu varsayarak... Ki bitmis deniliyor... Ndiaye tabi olur, ama dedigim gibi cok ilginc ve daha önce tecrübe etmedigimiz sekilde derin bir degisiklik olur.

Sol bek, orta saha, stoper, sol kanat... sahada kale disindakinin 10´nun tümü degismis oluyor.

Sol açık hariç hepsi alınacak bence.
Sol için garry yasin ve Recep gül yeterli düşünürler gibime geliyor.

Su anki kadroyu yazdim... Feg ile Fernando´yu varsayarak... Ki bitmis deniliyor... Ndiaye tabi olur, ama dedigim gibi cok ilginc ve daha önce tecrübe etmedigimiz sekilde derin bir degisiklik olur.

Sol bek, orta saha, stoper, sol kanat... sahada kale disindakinin 10´nun tümü degismis oluyor.

sol bekin defansif ve uzun olması elzem bence takım dengesi açısından yoksa yine korner golü manyağı oluruz takım boyu hala çok kısa o yüzden strinice sıcak bakıyorum.

selçuk yerinede badou olabillir.

sinan gumues kalmıyorsa bir forward şart oğlu şart formasyon değişiklikleri için şart farklı tip bir santrafor. kiralık bulsunlar birini.

denayer de kiralabilir.

-----------------Muslera-----------------

Mariano--Maicon--Denayer--Strinic

----------Fernando--Badou--------

Feghouli-----Belhanda------Gary

----------------Gomis-------------

alternatif şablon

--------------Muslera--------

Mariano---Maicon----Denayer---Strinic

Feghouli--Fernando--Badou--Belhanda

------------Gomis------Kiralık------------

bayağı dinamik oluyor bu hamlelerle takım bjk kadrosundan çok daha iyi

sol bekin defansif ve uzun olması elzem bence takım dengesi açısından yoksa yine korner golü manyağı oluruz takım boyu hala çok kısa o yüzden strinice sıcak bakıyorum.

sinan gumues kalmıyorsa bir forward şart oğlu şart formasyon değişiklikleri için şart farklı tip bir santrafor. kiralık bulsunlar birini.

denayer de kiralabilir.

alternatif şablon

Müthis kadro, özellik ile boldladigin kisim benimde cok önemli buldugum bir nokta... ;)

denayer de kiralabilir.

alternatif şablon

Bir daha alintilayarak, ilk kurdugun kadro ile ilgili yazayim. Son yillardaki kadrolara bakarsak müthis, ancak sadece Garry ve ilk 11 konusunda soru isaretlerim var. Orta sahaya bakarsak, ben Fernando´nun teknigini iyi buluyorum, Ndiaye zaten herkes izliyor yine iyi teknigi olan bir herif. Ancak ikisi de maestro tarzi adam degil. Elzem olabilecek bir konu, kanatlarin da pas oyunu, ve zaman zaman daha merkezi olarak da rahat oynayabilmeleri. Garry´nin hem bitiriciligi, hemde pas oyunu sikintili. Oraya zaman zaman orta saha gibi oynayabilecek, pas özellikleri ve oyun zekasi daha yüksek bir isim olabilir...

Mevcut kadroda o pozisyonda Linnes´i bile tercih ederim Garry´ye. Garry iyi, ama bana göre bizde etkili bir sonradan oyuna giren oyuncu olabilir. Hareketlendirmek adina oyunu. Linnes´in özellik ile solda hücum yönleri sasirtici derecede iyi. Cok iyi pas yapiyor, ve düsünüyor.

Bir daha alintilayarak, ilk kurdugun kadro ile ilgili yazayim. Son yillardaki kadrolara bakarsak müthis, ancak sadece Garry ve ilk 11 konusunda soru isaretlerim var. Orta sahaya bakarsak, ben Fernando´nun teknigini iyi buluyorum, Ndiaye zaten herkes izliyor yine iyi teknigi olan bir herif. Ancak ikisi de maestro tarzi adam degil. Elzem olabilecek bir konu, kanatlarin da pas oyunu, ve zaman zaman daha merkezi olarak da rahat oynayabilmeleri. Garry´nin hem bitiriciligi, hemde pas oyunu sikintili. Oraya zaman zaman orta saha gibi oynayabilecek, pas özellikleri ve oyun zekasi daha yüksek bir isim olabilir...

Mevcut kadroda o pozisyonda Linnes´i bile tercih ederim Garry´ye. Garry iyi, ama bana göre bizde etkili bir sonradan oyuna giren oyuncu olabilir. Hareketlendirmek adina oyunu. Linnes´in özellik ile solda hücum yönleri sasirtici derecede iyi. Cok iyi pas yapiyor, ve düsünüyor.

gary bence akhisar paok seviyesi bir adam agha bizde 2013 amrabat gibi kullanırsak fayda sağlar sonradan girerek.

birde sana şeyi sorucam 2012 4-4-2 mizde kanatlarda engin ve emre vardı bunlar emre sol ayak sağ kanatda oynuyordu enginde sağ ayak olmasına rağmen solda oynuyordu bu nedenle içeri dönerek oynuyorlardı ikiside buda merkezi kuvvetlendiriyordu. sence yine böyle birşeymi yapmak lazım yoksa ayak ters kanat olayı çok mühim değilmi 4-4-2 dizilişlerde?

Son düzenleme:
gary bence akhisar paok seviyesi bir adam agha bizde 2013 amrabat gibi kullanırsak fayda sağlar sonradan girerek.

birde sana şeyi sorucam 2012 4-4-2 mizde kanatlarda engin ve emre vardı bunlar emre sol ayak sağ kanatda oynuyordu enginde sağ ayak olmasına rağmen solda oynuyordu bu nedenle içeri dönerek oynuyorlardı ikiside buda merkezi kuvvetlendiriyordu. sence yine böyle birşeymi yapmak lazım yoksa ayak ters kanat olayı çok mühim değilmi 4-4-2 dizilişlerde?

Caliskan bir oyuncu Garry, seviyorum veledi, sonradan girerek faydali olur bencede.

Olabilir, ancak illaki öyle olmasi da gerekmiyor. Sol ve sagdakinin oyuncularin ters ayak oynamasi, bana göre illaki oyuncularin saha ici oyununu etkiliyor. Yani bir oyuncuyu ters ayak oynatirsan, daha yatkindir iceri kat edip sut cekmeye. Yada topu geriye cekip, güclü ayagi ile ortalamaya. Ama bir sartlanma yok bana göre. Bir nevi sahip oldugun oyunculara ve yeteneklerine bagli. Mesela Engin ve Emre cok golcü oyuncular degildi.

Sol bek ve orta saha konusunda haklısın fakat sol açık ve stopere transfer geleceğini zannetmiyorum pek.
Ayrıca Feghouli ve Fernando kesin olarak bir gelebilse önümüzü daha net göreceğiz.

Üst Alt