Son 10 Yıl Kadıköy Performansı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Onyekuru attı GS 0-1 öne geçti.
Dakikalar 84-85 oluyor artık son dakikalar ya 5-6 dakika kalmış maçın bitmesine.
FB tirbunleri "formayı çıkarın s.. gidin" diye tezahürat yapıyor kendi topçularina.
Fblilerin eli ayağına dolaşık.
Ama sahneye bir adam çıkıyor ve bariz faul olan gölü veriyor. Hem de 2-3 dakika var odası ile konuştuktan sonra.
Pozisyon güneşin doğudan doğması gibi, herkesin %100 hemfikir olduğu şekilde faul. Ama adam gölü veriyor. Bile bile veriyor ya resmen, maçı izleyen milyonların gözü önünde.
Sonra maç 1-1 bitiyor, Fbliler bayram yapıyor, FB teknik direktörü "GS'i sampiyonluktan ettik" diye açıklama yapıyor. Sosyal medyadaki FB fenolari bile "nasıl yenilmedik ama faul golle zuhaha" diye paylaşımlar yapıyorlar.

Sezon sonu ama yine GS şampiyon oluyor. FB hile ile yenilmeme serisini sürdürmüş oluyor.

Bu yukarıda yazılanın baş aktörü Ali Palabıyık'i asla unutmayacağım. Mahşer gününde hesabını soracağım, hakkımı helal etmeyeceğim ve sonsuza kadar cehennemde yanmasını talep edeceğim.

Son düzenleme:
Yalniz 14-15'ten beri fb de bizim sahadan 4 beraberlik 1 galibiyet cikardi. Ipler bizde degil yani.

O 1 tanecik galibiyetin gelecegini hic sanmiyorum ustat.

Son on yılı degerlendirelim atıyorum GS kadikoyde ne yaptı ise, FB de samiyende benzerini yapmıştır. Belki bir tık üstünü yapmıştır. Statslara bakmak lazım tabi.
Zaten en son GS FB'den birinin birini yendiğini bildiğin unuttum. Son 6 maç falan komple berabere bitti sanırım. Kimse kimseyi yenmiyor, maçlar da leş gibi oluyor zaten çoğu.

Bu arada FB'nin genel olarak derbici bir takım olduğu aşikar zaten. Adamlar 3-0'dan 2-0'dan dönüyor en kötü dönemlerinde bile.

Son olarak, o bir tane galibiyet de her türlü gelir. Hiç beklemedigimiz bir maç bile olabilir bu.

Sen şimdi bu işe tek tek maç hesabı yaparak bakarsan o moralin hiç düzelmez. Bir dönem derbilerde kazanma oranı olarak FB bize, biz BJK'ye, BJK'de FBye üstündü.

Sonraları BJK iyice loser kaldı ki, üstünlüğünü FB'ye kaptırdı. Bu bir gerçek şu an FB derbilerde 2 ezeli rakibine karşı da önde, bizde bir tek BJK'ye. Ama bakarsan belki bizimde Kadıköy'de maç kazanmak kadar kupa kaldırmışlığımızda var ve buna fena çıldırıyorlar, sırf hesap kitap olsun diye önceden şampiyonluk ilan edip geldikleri sezonları söyleyip biz rakibi rencide etmemek için kaldırmadık diyorlar. Halbuki süper final senesinden sonra bizim de öyle bir senemiz var ama orada da bile algı kasmaya çalışıp işi final maçıında rakibini benzetme modundan çıkarmaya çalışıyorlar.

Rekabette bence rakibine karşı en güzel üstünlük toplam da kazanılan kupalar, tabi bir de yenersek o zaman daha da güzel olur, çünkü dediğin gibi uzun süre yenememek can sıkıcı, ama bir de şu açıdan bakınca bizim gibi onlarda bizi bayadır yenemedi. Son 5 lig maçımı oldu ne berabere bitiyor, dur bakalım bir yerde bir şeyler elbet kırılacak.

Yalniz 14-15'ten beri fb de bizim sahadan 4 beraberlik 1 galibiyet cikardi. Ipler bizde degil yani.

O 1 tanecik galibiyetin gelecegini hic sanmiyorum ustat.

Son düzenleme:
Onyekuru attı GS 0-1 öne geçti.
Dakikalar 84-85 oluyor artık son dakikalar ya 5-6 dakika kalmış maçın bitmesine.
FB tirbunleri "formayı çıkarın s.. gidin" diye tezahürat yapıyor kendi topçularina.
Fblilerin eli ayağına dolaşık.
Ama sahneye bir adam çıkıyor ve bariz faul olan gölü veriyor. Hem de 2-3 dakika var odası ile konuştuktan sonra.
Pozisyon güneşin doğudan doğması gibi, herkesin %100 hemfikir olduğu şekilde faul. Ama adam gölü veriyor. Bile bile veriyor ya resmen, maçı izleyen milyonların gözü önünde.
Sonra maç 1-1 bitiyor, Fbliler bayram yapıyor, FB teknik direktörü "GS'i sampiyonluktan ettik" diye açıklama yapıyor. Sosyal medyadaki FB fenolari bile "nasıl yeniledik ama faul golle zuhaha" diye paylaşımlar yapıyorlar.

Sezon sonu ama yine GS şampiyon oluyor. FB hile ile yenilmeme serisini sürdürmüş oluyor.

Bu yukarıda yazılanın baş aktörü Ali Palabıyık'i asla unutmayacağım. Mahşer gününde hesabını soracağım, hakkımı helal etmeyeceğim ve sonsuza kadar cehennemde yanmasını talep edeceğim.

Gol 70'te geldi yav. Uzatmalarla 25 dakikaya yakın süre vardı 2 pozisyona girip gol atamadık. Zaten golü de bir takım organizasyonundan ziyade direkt bireysel yetenekle bulmuştuk, hem de 50 dakika 10 kişi oynayan takıma karşı. Geçen yıl normal şartlarda bir derbi deplasmanı galibiyeti için her şart vardı. Rakip tarihinin en kötü sezonunu geçiriyordu, 1.50'lik Valbuena dışında istikrarlı katkı aldıkları bir ayak yoktu ve patlamaya her an hazır bir taraftar grubu vardı. Biz golü attık, heriflerin 2 oyuncusunu yuhalamasına izin vermeden golü yedik. 2011-12'de 2-0'dan maç çeviren takımın yarısı kadar takım olsak geçen yıl hakeme rağmen o işi çok rahat bitirirdik. 2.5 yıllık Fatih Terim takımı 2 şampiyonluğa rağmen taraftarına iknadan o kadar uzak bir takımdı ki şerefsiz Palabıyık o golü vermese geri kalan 25 dakikada 10 kişi Fener mi, skor avantajına sahip 11 kişi Galatasaray mı gole daha yakın taraf olurdu kestiremiyorum. Misal şu son 2-3 maçında izlediğim 10 numarası belli, kanatları belli, santraforu belli Galatasaray aynı senaryoda maçı bir şekilde yine kazanır buna eminim ama son 2-3 maçtaki Galatasaray iyisiyle kötüsüyle gösterdiği oyun karakterini Kadıköy'de 90 dakika uygulayabilir mi ona emin olamıyorum.

2006’daki 4-0 biten maçi hatirliyorum oynadigimiz en rezil derbidir benim gözümde. Buna ragmen maçin ilk 11-12 dakikasinda skor 0-0 iken iki net gol kaçirmistik, Ayhan ve Saidouydu galiba golleri kaçiranlar. 22. dakikaya gelindiginde ise 2-0 yenik durumdaydik.
Bizim rezil oyunumuzdan ziyade, Fener efsane oynamıştı o maçta. Özeti izlerken bile hala o gün hissettiğim dehşete kapılıyorum.
Bizim için Drogba-Sneijder-Melo'lu kadro neyse, onlar için de Alex-Anelka-Tuncay'lı hatta Appiah'lı kadro odur.

Bizim rezil oyunumuzdan ziyade, Fener efsane oynamıştı o maçta. Özeti izlerken bile hala o gün hissettiğim dehşete kapılıyorum.
Bizim için Drogba-Sneijder-Melo'lu kadro neyse, onlar için de Alex-Anelka-Tuncay'lı hatta Appiah'lı kadro odur.

6-0'lık maç falan hikaye, o maç 100 yılda 1 denk gelecek bir olaydı da bu maç hakikaten sıkıntılıydı kelimesi kelimesine katılıyorum yazdıklarının. Çok ciddi kalite farkı vardı ve net hissediliyordu, medya-stadyum-ekonomi-kadro vs her konuda fersah fersah önümüzdelerdi lakin gel gör ki o sene bile şampiyon olamadılar, gerçekten unutulmaz bir yıldı o yav. Underdog olup başarmak çok başka bir duygu, çok başka bir haz. Galatasaray'ın başka bir kulüp olduğunu, Galatasaray ve diğerleri diye bir realite olduğunu açıkça gösteren bir sezondu o. Havaya girdin mi Galatasaray sana çakar şaka değil bu gerçekten de öyle.

Hatırlayalım;

3 gol atamadigin sürece zor kazanirsin reis.

92-93 sezonu
fb 1-4 gs

75-76 sezonu
fb 1-3 gs

60-61 sezonu
fb 0-5 gs

lig tarihi boyunca fb deplasmaninda 3 ve üstü attigimiz mac sayisi 3

resmen rezillik. öyle bir yeneceksin ki kendilerine gelemeyecek bu mallar.

öyle 0-0 götürüp son dkda 1 tane atmak falan bunlar anadolu kulüplerinin planlari olabilir.
.

Üst Alt