Son 16 | İngiltere 1-2 İzlanda | M.S | 27 Haziran - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Son 16 | İngiltere 1-2 İzlanda | M.S | 27 Haziran

İngiltere büyük turnuvalardaki son 15 maçının sadece 4'ünü kazanmış ve gruplardan sonraki hiçbir turda maçları normal sürede kazanamamış.

england.jpg

İngilterenin kadrosu zayıf ise İzlanda'nın ki ne? ;)

İzlandada çok bişey olmasa da fizik güç var ve haddini bilerek fiziğini kullanarak havadan veya kontraatak oynuyor. Üstlerinde de baskı yok, kimse gruplara bile katılmasını beklemiyor. Elendiklerinde kimse "utanç" lafı etmeyecek, katıldıkları için teşekkür edecekler. Rahat oynuyorlar.

İngilizler çok üst seviye değil, Premier lig yabancıların sürüklediği bir lig, ama çok para alıyorlar ve İngilizler de bizim gibi şişirmeye bayılıyor. Onlar büyük balon biz küçük balon.

İzlandada çok bişey olmasa da fizik güç var ve haddini bilerek fiziğini kullanarak havadan veya kontraatak oynuyor. Üstlerinde de baskı yok, kimse gruplara bile katılmasını beklemiyor. Elendiklerinde kimse "utanç" lafı etmeyecek, katıldıkları için teşekkür edecekler. Rahat oynuyorlar.

İngilizler çok üst seviye değil, Premier lig yabancıların sürüklediği bir lig, ama çok para alıyorlar ve İngilizler de bizim gibi şişirmeye bayılıyor. Onlar büyük balon biz küçük balon.

aynen katılıyorum..

ingiltere ligide balondur,hızlı futbol oynandığı için göze çok hoş gelir fakat yanıltıcıdır bence.

Futbolun bireysel oyun olmadigini ogrendikmi? takim oyunun nekadar onemli oldugunu anladinizmi? bize transfer degil takim yaratacak bir teknik ekip lazim!

aynen katılıyorum..

ingiltere ligide balondur,hızlı futbol oynandığı için göze çok hoş gelir fakat yanıltıcıdır bence.

Almanya ligi daha hızlı İngiltere'den. İspanya da yavaş sayılmaz, İtalyan'lar daha yavaş oynuyor. İngiliz futbolu çok fiziksel, futbolcular çok vücut geliştiriyor, o da çevikliklerini çabukluklarını öldürüyor, teknikleri gelişmiyor, o yüzden sürekli İspanya Belçika Almanya'dan oyuncu almaya çalışıyorlar.

Almanya ligi daha hızlı İngiltere'den. İspanya da yavaş sayılmaz, İtalyan'lar daha yavaş oynuyor. İngiliz futbolu çok fiziksel, futbolcular çok vücut geliştiriyor, o da çevikliklerini çabukluklarını öldürüyor, teknikleri gelişmiyor, o yüzden sürekli İspanya Belçika Almanya'dan oyuncu almaya çalışıyorlar.
Hocam benim en son hatırladığım ingiliz ligi genelde atletik ve hızlı oyuncuları sever,son yıllarda futbol ile çok içli dışlı değilim.
ispanyollar pas ağırlıklı italyanlarda daha çok defansif futbolu sever diye biliyorum.

almanlar ise bence her zaman futbolda en iyi oldukları halde hep underrated kalmışlardır,yani oyuncularını ve klüp bazında takımlarını bir türlü marka yapamıyorlar...

örneğin ingilizler bu konuda inanılmaz iyi...pazarlama mı deniyor buna artık her ne deniyorsa.

Hocam benim en son hatırladığım ingiliz ligi genelde atletik ve hızlı oyuncuları sever,son yıllarda futbol ile çok içli dışlı değilim.
ispanyollar pas ağırlıklı italyanlarda daha çok defansif futbolu sever diye biliyorum.

almanlar ise bence her zaman futbolda en iyi oldukları halde hep underrated kalmışlardır,yani oyuncularını ve klüp bazında takımlarını bir türlü marka yapamıyorlar...

örneğin ingilizler bu konuda inanılmaz iyi...pazarlama mı deniyor buna artık her ne deniyorsa.

İngiltere ligi İngiltere'de olmanın kaymağını yiyor. İngiliz-Amerikan kültürü ve İngiliz dili dünyaya en yaygın kültür ve dil, pazarlamayı da iyi yaptılar, zaten Avrupa dışında en büyük parayı Amerika, Asya ve Avustralya'dan İmparatorluğun eski girip çıktığı yerlerden kaldırıyor. Sonra sırasıyla İtalya, İspanya ve Almanya etkinlikleri oranında pazarlıyor, İtalya ikinci en büyük ratingi olan lig dünyada. Almanya daha iyisini yapabilir ama bu işlere geç girdiler ve ligleri İngiltere kadar çekişmeli değil 1 takım domine ediyor. Almanya'nın bir dezavantajı kulüplerin İngiltere gibi kolay satın alınamıyor oluşu. Orda da kulüpler burdaki gibi, sahipleri üyeleri, 50+1 kuralı var (birkaç istisna hariç). o yüzden İngiltere İtalya İspanya gibi yabancı yatırımcı çekemiyorlar.

İngiltere'nin futbol altyapısı Almanya-İtalya-İspanya kadar iyi değil, onlar kadar ekol bir ülke de değil. Son dönemde alt yapıya çok yatırım yapmaya başladılar ama hep yabancılar oynuyor, hocalar da hep yabancı. En iyi oyuncular dışardan geliyor. Altyapılarında teknik eğitim zayıf deniyor, fiziğe ağırlık verdikleri için teknik/taktik olarak oyuncularının iyi gelişmediği söyleniyor (ki görüyoruz), dışardan gelenler altyapıda bunları alıp geliyorlar.

Almanya-Italya-İspanya da gayet atletik ama altyapıları iyi. Fizik gücü herkes sonradan kazanır, teknik/taktik beceriler sonradan zor kazanılıyor.

Son düzenleme:
İngiliz taraftarlar oyuncuları protesto etti ersin düzülene sormak lazım bu protestoyu hak ettiler mi diye

Acaba koca koca adamlar ve anneleri ağladı mı

Ağladılar ise o adamların işi daha zor. Adamların ülkesi soğuk bizim ülkemiz gibi sıcak sahil şehirleri yok. O yüzden hüzünleri kendilerinin ve annelerinin göz yaşlarının açtığı yaraları bir iki günde unutamazlar.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

İngiliz taraftarlar oyuncuları protesto etti ersin düzülene sormak lazım bu protestoyu hak ettiler mi diye

Acaba koca koca adamlar ve anneleri ağladı mı

Ağladılar ise o adamların işi daha zor. Adamların ülkesi soğuk bizim ülkemiz gibi sıcak sahil şehirleri yok. O yüzden hüzünleri kendilerinin ve annelerinin göz yaşlarının açtığı yaraları bir iki günde unutamazlar.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Türkiye ile İngiltereyi ciddi anlamda bir mi tutuyorsun ?

Birisi dünyanın en iyi takımlarının oynadığı lig eleştiri yapılır,normaldir

Biri katar seviyesinde bir lig turnuvaya katılmak bile başarıdır

Bu yaşıma geldim bu ingilizlerin başarılı olduğu bir turnuva hatırlamıyorum unutmuş da olabilirim 96 da yarı final yaptılar galiba bilmiyorum ama sonuca çok şaşırmadım açıkcası .. Toplama takım gibiler ben fransayı da çok beğenmedim fikstürden dolayı yarı final yapıcak gibiler .

Üst Alt