Son Haftalardaki Galatasaray Analizi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Son Haftalardaki Galatasaray Analizi

Evet arkadaşlar, son haftalarda puan kaybı olan maçların ardından herkes acaba bu maç ne doğru olmadı diye düşünüyordur. Son haftalarda bazı futbolculara çok yüklenildiğini fark ettim bunların başında da Ömer Bayram geliyor zaten Ömer'in yeterli olup olmadığı tabi ki tartışılabilir ama maç içinde sürekli karşısında veya sol kenarda 2 hatta 3 futbolcuyla tek başına kalıyor bu süreçte ne Ndiaye ne de Rodrigues adamlarını takip etmiyorlar. Bu iki futbolcu da son dönemde nedense sadece topu ayaklarına istiyorlar ne bir boş alan yaratma çabası var ne de defans arkasına atılan koşu var. Böyle olunca da son 3 maçtır Schalke, Malatya ve Fenerbahçe maçında rakipler sağ taraftan çok sol taraftan üzerimize geldiler.

Fenerbahçe maçıyla başlayalım:
1) Top Ayew'de fakat Ndiaye ve Rodrigues Fenerbahçe'nin 6 numarası olan Jailson'un arkasında kalmış sol tarafta da Ayew içe kat ederek top sürüyor Ömer Bayram'da Ayew'i tuttuğu için onunla beraber içe doğru alan daraltması yapıyor Rodrigues ve Ndiaye pozisyonu pek takmayıp adamlarını takip etmedikleri için Isla kalenin sağ çaprazından neredeyse 6-7 metre çapında bir boşlukta bekliyor. Muhtemelen topu Isla'ya atsalar çaprazdan karşı karşıya kalacaktı.

412412414.png
2) Benzia topu alıyor ve o sırada Isla koşuya başlıyor Ayew'de içe doğru yalancı koşu yapınca Isla koşuya başlıyor fakat Rodrigues yine takip etmiyor eğer ki Benzia topa vurmasa muhtemelen Isla'ya oynayıp gene daha tehlikeli bir pozisyona gireceklerdi.
142214141.png
3) Rakip gene sol taraftan geliyor Rodrigues normalde sol kanat oyuncusu olduğu için rakibin bek oyuncusunu kovalaması gerekiyor ama göstermelik yaklaşıp bırakıyor aynı şekilde Isla ve Valbuena yine sol kanatta bomboş şekilde bekliyorlar ne Ndiaye ne de Rodrigues ortalıkta yok. Özellikle rakibin 2 oyuncusunun da bu kadar boş kalması doğru değil.
42141241241.png

Son 3 maçta Ömer'e yüklenmek yerine Ndiaye ve Rodrigues'in rahatlıklarını konuşmak daha doğru olacaktır çünkü Ömer'in yapabileceği bir seçenek kalmıyor sürekli fazla adamla üstümüze geliyorlar. Malatya maçında bile rakibin sağ beki maçın en iyi adamlarından biri oluyor ve 90 dakika da defalarca Ömer'e karşı 1'e 2 yakalıyorlarsa bunu ciddi anlamda sorgulamak lazım. Bu anlamda Terim'in suçlu olduğunu düşünmüyorum bu oyuncuların tamamen sorumsuz olduğunu düşünüyorum.

Nagatomo bile Schalke maçında bu yüzden çok zorlandı daha fazlasını söylemeye gerek yok önceden defansa bile yardım eden adamlar şimdi sadece topu bekliyorlar...

Maçları tekrar izledikten sonra daha görüntü atmaya çalışacağım çünkü sadece 3-4 pozisyon değil son 3 maçta 20'yi aşkın böyle pozisyon var

Son düzenleme:
4) Size fener maçındaki en acı pozisyonu göstermek istiyorum.
-Rodrigues top valbuena'ya geldiğinde arkasındaki Isla'ya bakıyor ve Isla'nın o sırada koşuya başladığını görüyor tabi Isla koşuya başladığı için normalde ya Valbuena ya da Isla'ya koşup rahat pas verdirmesini engellemesi gerekiyordu. Aynı şekilde Ndiaye'de Valbuena ekseni etrafında dönerken sadece uzaktan markaj yapıyor. Valbuena'da üst seviye bir oyun görüşü olduğu için bizi zayıf taraftan Rodrigues ve Ndiaye arasından pası atıyor böylelikle Isla'yı kaleciyle çaprazdan karşı karşıya bırakıyor. Buna rağmen Muslera çıkmasa Ömer Bayram ona rahat bir pozisyon verdirmeyecek konumdaydı.

Rodrigues ve Ndiaye beraber bir takım nasıl 2-0'dan maç verilir adlı çalışmayı bize gösteriyorlar
241214125151.png

Son 3 maçta Ömer'e yüklenmek yerine Ndiaye ve Rodrigues'in rahatlıklarını konuşmak daha doğru olacaktır çünkü Ömer'in yapabileceği bir seçenek kalmıyor sürekli fazla adamla üstümüze geliyorlar. Malatya maçında bile rakibin sağ beki maçın en iyi adamlarından biri oluyor ve 90 dakika da defalarca Ömer'e karşı 1'e 2 yakalıyorlarsa bunu ciddi anlamda sorgulamak lazım. Bu anlamda Terim'in suçlu olduğunu düşünmüyorum bu oyuncuların tamamen sorumsuz olduğunu düşünüyorum.

Nagatomo bile Schalke maçında bu yüzden çok zorlandı daha fazlasını söylemeye gerek yok önceden defansa bile yardım eden adamlar şimdi sadece topu bekliyorlar...

Maçları tekrar izledikten sonra daha görüntü atmaya çalışacağım çünkü sadece 3-4 pozisyon değil son 3 maçta 20'yi aşkın böyle pozisyon var

Emegine saglik mesajlarini ilk mesajda topladiz mentionlarsin beni editlerim

Omer'e ben de hak ettiginden fazla yuklenildigini dusunuyorum.Ndiaye ve Garry ikilisi Lokomotiv macindan beri yatista.Belhanda'nin formu bile bu ikisinden daha iyi o mactan beri.

Yedigimiz ilk goldeki gorselde Garry ve Ndiaye'yi gorunce bir kez daha kahroldum.Bu ikisi toparlanmazsa takim da toparlayamaz cok net.

Omer'e ben de hak ettiginden fazla yuklenildigini dusunuyorum.Ndiaye ve Garry ikilisi Lokomotiv macindan beri yatista.Belhanda'nin formu bile bu ikisinden daha iyi o mactan beri.

Yedigimiz ilk goldeki gorselde Garry ve Ndiaye'yi gorunce bir kez daha kahroldum.Bu ikisi toparlanmazsa takim da toparlayamaz cok net.

Omer futbolcu filan değil. Isla gibi bir adam onun savundugu kanadı otobana ceviriyorsa ben daha birsey demem.

rodrigezin kici basi ayri oynuyor geriye oylesine kosuyor. jailsonun golunde iyi bakin onceden basabilirmis. mal gibi bekliyor. sorun topcuda degil hocada yedege cekemiyor. oynat yunusu mugdati iste.

Omer futbolcu filan değil. Isla gibi bir adam onun savundugu kanadı otobana ceviriyorsa ben daha birsey demem.

Isla gibi bir adam deyip kucumsuyorsun da sonucta Juve gormus,Sili'de Arjantin'e karsi Copa America kazanmis buyuk mac tecrubesi yuksek bir herif.Omer ilk defa bu sezon buyuk mac goruyor.Bir de ondekilerden destek alamayinca bu sonuc kacinilmaz.

Ömer geldiğinde de demiştim defansif açıdan Nagatomo performansı beklememeliyiz ama rakip sağdan 2 ve 3 kişi gelince hiçbir şey yapamaz. Futbol takım halinde oynanır Ndiaye ve Rodrigues'in defansif açıdan yardımcı olmazsa zaten bu iş olmaz. Fatih hocamızın bizzat istediği bir olay değildir çünkü hocamız her zaman der futbolda hücumu da birlikte defansı da birlikte yapmak gerekiyor diye... Ayrıca futbol basit oyundur en ufak hatayı da affetmezler bazen şans yanımızda olur top girmez ama her zaman şans yanımızda olmaz

Güzel bir calisma tebrik ederim evet dogrudur bu ikili son zamanlarda arkaya pek yardimci olmuyor olsada ömerin yetersiz bir bek oldunu gizlemez

Ömer Bayram çöp falan filan tamam onu anlarım da,

Dediğin gibi Sol ve Sağ beklerimize hiç yardım gelmiyor, Japon'umuzun ciğerini söndürdüler bu yüzden

İkisi de eskiden boyle değildi. Rodrigues neden oynasin diyorduk biz onceden ? Çünkü takim oyunana yatkin cok yetenekli degil ama caliskan olduğu icin. Simdi eger herkesten cok kosmazsa rodrigues anadolu takimlarinin iyi oyuncu olur.ndiaye icin de ayni seyler gecerli. Bu adamlar yetenekli acayip adamlar değiller ama en azindan caliskanlardi

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ndiaye ve donk kanserimizdir.
Bu iki vurdunduymaz bizim oyuncumuz olamaz.
Emeği geçenler kazandiklarindan hayır görmesin

Ndiaye ve donk kanserimizdir.
Bu iki vurdunduymaz bizim oyuncumuz olamaz.
Emeği geçenler kazandiklarindan hayır görmesin

abi sen terim karşıtısın herhalde ama ndiaye ve donk hakkında dediklerinde haklısın sanırım

Alternatifi yokmuş gibi her hafta aynı futbolcuları oynatırsan böyle olması kaçınılmaz.

Madem Ozan'ı oynatacak yüreğin var, çıkar o zaman diğerlerini de. 5-6 kişiyi yükselt as takıma, bir kaç hafta da onlarla oyna. Cesurlar bir gün, korkaklar her gün ölür.

Rodrigues belli süre oynamamalı ama Ndiaye kökten oynamamalı... Ömer Bayram bile 3-5-2'de 3'lü defans önünde sol tarafa hakim olup maç boyu Chery ve T.Lopes gibi futbolculara karşı iyi performans sergiliyor burada önceki maçlarda dediğim gibi Rodrigues ve Ndiaye'nin rahatlığından adam 3 maçtır karşıda 3 kişiye karşı savaşıyordu aynı şekilde Nagatomo'da Schalke maçında ciddi yıpranmıştı.

Ndiaye ve Rodrigues bir kayıp değil tam tersi bizim için çok iyi oldu formsuz bu 2 futbolcu hiç çekilmiyordu

Son düzenleme:
Üst Alt