Son Haftalardaki Galatasaray Analizi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Son Haftalardaki Galatasaray Analizi

Rodrigues belli süre oynamamalı ama Ndiaye kökten oynamamalı... Ömer Bayram bile 3-5-2'de 3'lü defans önünde sol tarafa hakim olup maç boyu Chery ve T.Lopes gibi futbolculara karşı iyi performans sergiliyorsa burada önceki maçlarda dediğim gibi Rodrigues ve Ndiaye'nin rahatlığından adam 3 maçtır karşıda 3 kişiye karşı savaşıyordu aynı şekilde Nagatomo'da Schalke maçında ciddi yıpranmıştı.

Ndiaye ve Rodrigues bir kayıp değil tam tersi bizim için çok iyi oldu formsuz bu 2 futbolcu hiç çekilmiyordu

Ben de formsuz Garry ve Ndiaye'nin biraz kenara gelmesinin aslinda hayrimiza olacagini dusunuyordum ama emin de degildim.Bugun gordum ki hayrimiza olmus ama Donk'u arayacagiz maalesef.

Ben de formsuz Garry ve Ndiaye'nin biraz kenara gelmesinin aslinda hayrimiza olacagini dusunuyordum ama emin de degildim.Bugun gordum ki hayrimiza olmus ama Donk'u arayacagiz maalesef.
Donk'u da aramayız diye düşünüyorum Fernando milli ara sonrası baya iyi şekilde döner çok daha iyi kadro kurgusuna yönleniyoruz orta sahada çok daha fazla teknik adam olunca rakip de üzerimize sağdan soldan gelemiyor. Belhanda, Feghouli ve Mariano hücum yönünden yan yanayken paslaşırken baya üst seviyeye çıkarıyorlar. Garry ve Ndiaye hızdan başka hiçbir şey yok pas kalitesi yok sürekli duvara çarpmak yerine doğru şekilde hücumlarla işi bitirdik. Konya maçında bakalım 3'lü mü 4'lü defans hattı olacak

Oyuncular onceki maclarin aksine statik degillerdi
Belhanda Feghouli Onyekuru Mariano ömer surekli hareketliydi surekli bosa kacip top istediler olumlu bir gelisme
Takimdaki kanser hucreleri 2S den kurtulabilirsek cok daha dinamik bir galatasaray olacak

Oyuncular onceki maclarin aksine statik degillerdi
Belhanda Feghouli Onyekuru Mariano ömer surekli hareketliydi surekli bosa kacip top istediler olumlu bir gelisme
Takimdaki kanser hucreleri 2S den kurtulabilirsek cok daha dinamik bir galatasaray olacak
Selçuk bile kötü halde Ndiaye'nin yapamayacağı bir asist yapıyorsa burada gerçekten de Ndiaye konusunda ciddi ciddi düşünmek lazım futbol sadece hız mı yoksa teknik mi bence ikisinin karşımı lazım ama hız teknik arasında seçim yapacak olsam net tekniği seçerim. Belhanda, Feghouli, Mariano bu 3'lü zaten hem teknik hem de driplingle adam eksiltebilecek hıza sahipler Fernando, Emre Akbaba gelince bu takım baya baya üst seviyeye çıkabilir.

Rodrigues belli süre oynamamalı ama Ndiaye kökten oynamamalı... Ömer Bayram bile 3-5-2'de 3'lü defans önünde sol tarafa hakim olup maç boyu Chery ve T.Lopes gibi futbolculara karşı iyi performans sergiliyor burada önceki maçlarda dediğim gibi Rodrigues ve Ndiaye'nin rahatlığından adam 3 maçtır karşıda 3 kişiye karşı savaşıyordu aynı şekilde Nagatomo'da Schalke maçında ciddi yıpranmıştı.

Ndiaye ve Rodrigues bir kayıp değil tam tersi bizim için çok iyi oldu formsuz bu 2 futbolcu hiç çekilmiyordu
Fatih Hoca'nin bunlari görmesi lazimdi. Özellikle derbiyi böyle verdik resmen. Sinan ve Rodrigues mac boyunca hic bir sey oynamadi, rakibimize baski da yapmadilar. taktik anlaminda degisiklik yapmayacaksak bile feghouli ve yunus ikisinin yerine girse 3 puan bizimdi. bu iki eleman dogru dürüst yardim etmedigi icin hep eksik oynayip tükendik, top tutamadik.

veya alternatif plan olarak bu iki oyuncuyu cikarip feghouli ve maiconu alip hem defansi hem orta sahayi saglamlastirmasi lazimdi. ayni zamanda hücumdaki kalitemizde artacakti. bugünki formata o gün dönseydik;

muslera
ozan maicon serdar
linnes belhanda donk ndiaye ömer
onyekuru feghouli

maci yine alirdik. son hamle olarak da ndiayenin yerine celil girse oyuna dinamizm katardi. hoca gitti selcugu falan aldi. maiconu forvete cekti. degisiklikler zaten mac gittikten sonra geldi.

erwin koeman zeki bir adam oldugunu zaten cikardigi kadro ile göstermisti. fizik olarak iyi durumda olmadiklari icin ilk yarida daha cok bizim hata yapmamizi bekleyip sabirli oynadilar, klasik deplasman futbolu.sonradan saldirdilar. devre arasinda adam garrynin gelmedigini gördü, islayi önde daha etkin kullanmaya basladilar. valbuena soldan isla sagdan gelince zaten bizim felegimiz sasti. yari sahayi gecmeyen ön libero bile kimsenin baski yapmadigini görünce öne cikti ve golü atti.

taktik ve kötü oyuncu anlaminda esnek olmak lazim. her hafta düzenli olarak kötü oynayan futbolculari izlemek zorunda degiliz. ideal 11'imizi bulmaliyiz ama ayni zamanda kulak cekmesini de bilmeli teknik heyet. ve bu takimin kesinlikle feghoulinin oyun zekasina ihtiyaci var.

Rodrigues belli süre oynamamalı ama Ndiaye kökten oynamamalı... Ömer Bayram bile 3-5-2'de 3'lü defans önünde sol tarafa hakim olup maç boyu Chery ve T.Lopes gibi futbolculara karşı iyi performans sergiliyor burada önceki maçlarda dediğim gibi Rodrigues ve Ndiaye'nin rahatlığından adam 3 maçtır karşıda 3 kişiye karşı savaşıyordu aynı şekilde Nagatomo'da Schalke maçında ciddi yıpranmıştı.

Burada kaç defa dedim ne Ndiaye ne de Rodrigues bizim seviyelerde değildi Fenerliler bugün bayram ilan ediyorlardır hatta Garry şöyle böyle diye yorumlar yapıyorlardır ama yakında gerçek yüzünü görecekler umarım Ndiaye'de fenere gider

Üst Alt