Son Pas Sorunsalı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Son Pas Sorunsalı

''yeaaa özete baktım Gs'nin pozisyonu yok '' zırvalarından sizler de sıkılmışsıznızdır sanırım... Bizim kadar topu ceza alanına iyi taşıyıp tehlikeli bölgede saçmalayan bir takım yok..Bjk fb yarımız kadar atak yapıp gol atıyor..Bizim ise o kadar güzel hazırlanan pozisyonlarımız sırf son pas tercihindeki saçmalıklar nediyle özete bile giremiyor.. Dün de gördük işte 5e 3 geliyoruz işin sonunda topu kaptırıp kontra yiyoruz veya bomboş orta açıyoruz dağlara taşlara gidiyor.. Elloğlu bunları affetmezken biz her hafta çok daha zor golleri atıp basit pozisyonlarda saçmalıyoruz..

1. Beklerimizin ve kanatlarımızın etkili orta açamaması... Bu işleri iyi yapsak min. 10 golü daha vardı bu takımın..

2. Garry- belhanda-tolga gibi adamların vasat bir zekaya sahip olması..

3.Gomis ve Garry'nin zaman zaman çok bencil davranması.. Özellikle Gomis pası hiç düşünmüyor ceza alanında bulduysa önüne 3 kişi de gelse gömüyor kaleye

4. Uzaktan şutlarımızın aşırı kötü olması...Mesela bakıyosun Taliscanın Babelin uzaktan gollerine aynılarını bizi maçta 5 kere yakalıyoruz ama o kadar kötüyiz ki özete girecek kadar bile vuramıyoruz toplara..

Sezon başında Gomis analizinde yazmıştım. Gomis tarzı bi santrafor varsa elimizde oyunu ceza sahasında oynamalıyız. Topu orda buluşturup gol yapmasını bekleyeceğiz. Bazı pozisyonlarda bencil davranıyor 3 kişi varken önünde kaleyi düşünüyor kabul ancak forvetin doğasında var bu ki çok başarılı o yüzden 26 golü var ve çoğu böyle geldi. Bizim asıl sorunumuz gol yollarında ki etkimiz Gomiste bitiyor. Öyle olmamalı, rodrigues feghouli belhanda hatta donk fernando yada selçuk bile oralara girmeli. Son iki üç haftadır Gomis ilerde çok yalnız kalıyor, bunu çözersek özellikle deplasmanlarda rahat kazanırız. Gerekirse orayı ikilememiz lazım ama eren ile değil sinan ile olmalı.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ceza sahası içinde çoğalamıyoruz. En büyük sorun bu.

Doğru tespit bu aslında. Pası atan oyuncualrımızın oyun bilgisi ve yetenek sorunu kadar verebilecekleri pas seçenekleri de kısıtlı oluyor ceza alanında. Ligin ilk yarısındaki iç saha maçlarında bu konuda daha iyiydik. Ndiaye, Garry, Belhanda daha çok içeri giriyorlardı. Deplasmanda ise zaten durum hep aynı malum.

Sezon başında Gomis analizinde yazmıştım. Gomis tarzı bi santrafor varsa elimizde oyunu ceza sahasında oynamalıyız. Topu orda buluşturup gol yapmasını bekleyeceğiz. Bazı pozisyonlarda bencil davranıyor 3 kişi varken önünde kaleyi düşünüyor kabul ancak forvetin doğasında var bu ki çok başarılı o yüzden 26 golü var ve çoğu böyle geldi. Bizim asıl sorunumuz gol yollarında ki etkimiz Gomiste bitiyor. Öyle olmamalı, rodrigues feghouli belhanda hatta donk fernando yada selçuk bile oralara girmeli. Son iki üç haftadır Gomis ilerde çok yalnız kalıyor, bunu çözersek özellikle deplasmanlarda rahat kazanırız. Gerekirse orayı ikilememiz lazım ama eren ile değil sinan ile olmalı.

Dilim yalama oldu bunu söylemekten. Bu takımın ikinci forveti Eren değil; Sinan olmalı. Sinan Gümüş! Adam kanatlarda harcanıyor.

Ceza sahasında çoğalamama ve kanatların adam gibi orta açamaması.
dün mariano gol attı diye pas geçildi ama en az 3-4 ortayı sol taç çizgisine doğru açtı. o tarafa geçenin yavas yavas sabrileştiği düşüncesine kapılırken bastı akbile.

Dilim yalama oldu bunu söylemekten. Bu takımın ikinci forveti Eren değil; Sinan olmalı. Sinan Gümüş! Adam kanatlarda harcanıyor.

Evet sinan orda daha iyi olabilir. Hem solak ayak hem hızlı hemde teknik bir oyuncu. Erenin umuttan farkı yok tek pres oda umuttan bile kötü derece de

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ceza sahası içinde çoğalamıyoruz. En büyük sorun bu.

aslında çoğalıyoruz da boş bir çoğunuk oluyor...Oyuncuların yeteneği sınırlı ben hala inanamıyorum belhanda feghouli ve oynadığı dönem ndiaye bu kadar etkisizken nasıl bjk gibi bir takımın önünde olduğumuza...Normalde feghouli q7yi babeli donunda sallamalıydı şu ana kadar öbürleri onu sallıyor.. Adamların babel-q7-talisca 3lüsü yetenek olarak bırak bu ligi Avrupanın orta düzey takımlarından bile iyi önlerindeki negredo gomis gibi atamıyor ama paslı oyunda çok iyi..Buna rağmen mücadele farkıyla kapatıyoruz bir şekilde... Biraz akıllı oynayabilseydik tehlikeli bölgede şampiyonluk yarışı diye birşey söz konusu olmayacaktı

Ceza sahasında çoğalamıyoruz konusunda hem fikiriz.

Sebebi ilerideki tüm oyuncularımızın, kaçak dövüşüyor olması..

Feghouli ve Belhanda hala ilk maçıymış gibi oynuyor.. Rodrigesten pek beklentim yok biraz bireysel takılıyor..

Gomisi çok az topla buluşturuyoruz.

Bu noktada kilit sorun feghouli bence.. ne pas yapabiliyor, ne oyuna enerji katıyor resmen içinde hiçlere oynuyor..

Ceza sahasında çoğalamıyoruz konusunda hem fikiriz.

Sebebi ilerideki tüm oyuncularımızın, kaçak dövüşüyor olması..

Feghouli ve Belhanda hala ilk maçıymış gibi oynuyor.. Rodrigesten pek beklentim yok biraz bireysel takılıyor..

Gomisi çok az topla buluşturuyoruz.

Bu noktada kilit sorun feghouli bence.. ne pas yapabiliyor, ne oyuna enerji katıyor resmen içinde hiçlere oynuyor..

şunu kıyaslamayı yaparsam, ne kadar kötü olduğunda bana katılırsınız..

Lens > Feghouli :sneaky:(y)

Doğru tespit bu aslında. Pası atan oyuncualrımızın oyun bilgisi ve yetenek sorunu kadar verebilecekleri pas seçenekleri de kısıtlı oluyor ceza alanında. Ligin ilk yarısındaki iç saha maçlarında bu konuda daha iyiydik. Ndiaye, Garry, Belhanda daha çok içeri giriyorlardı. Deplasmanda ise zaten durum hep aynı malum.

Tudor’un İç saha performansı daha iyiydi. Büyük maçlarda ise bence Prandelli ile birlikte Galatasaray tarihinin en korkak ve kötü hocasıdır. Bu kadar genetiğinizden uzak ve kişiliksiz bir futbol görmedim desem yeridir.

Deplasman ile ilgili sorun bence takımın DNA’sında var. Bu kadro ile işimiz kolay değil. Zira bir tane bile Melo gibi ateşleyecek, zorda kararlılık gösterecek oyuncu yok. Görev adamları ve istikrarsız yetenekli hucüm oyuncuları var. Şampiyon olursak tarihimizin taraftar desteği ile kazanılmış en et şampiyonluğu olacak. 40.000 yerine 2015 de ki gibi 20.000’e oynasa bu takım buraya gelemezdi.

Gençlerbirliği mağlubiyeti sonrasında, bu takım ceza sahası çevresinden sert ve isabetli şut çalışması yapmalı, kornerleri duran topları etkili kullanmalı ve düzgün yapılacak ortaya kafa ve ayak son vuruş çalışması yapması lazım demiştik.

Anlaşılan Fatih Hoca bizi duydu ki Başakşehir karşısındaki 2 golümüz de dediğimiz şekilde Mariano'nun uzaktan sert vuruşu ve Kornerden gelen karambole yapıalan kafa vuruşu ile geldi.

Darısı Alanya deplasmanının başına. Deplasman fobisini bitirmemiz lazım artık...

Üst Alt