Soru-Cevap : Ahmed Arif Kesen [Hazırlayan : Mert Erak] | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Soru-Cevap : Ahmed Arif Kesen [Hazırlayan : Mert Erak]

Kendini bize biraz tanıtır mısın? Kimdir Ahmed Arif Kesen?

27 yaşında Diyarbakır doğumluyum.Bir devlet okulunda Resim öğretmenliği yapıyorum,hem ek gelir hem de hobi amaçlı basketbol oynuyorum.

Her zaman küçük olaylarla mutlu olmayı yeğleyen birisiyim.

En büyük zevkim GALATASARAY.

Nasıl Galatasaray'lı oldun? Galatasaray'lı olduğun için pişman mısın?

Biraz klasik olacak ama kendimi bildim bileli Galatasaraylıyım,hiçbir zaman pişman olmadım ve olmayacağım da.

GSCimbom ile nasıl tanıştın? Forumda en sevdiğin üyeler kimler?

Kuzenim böyle bir forumun varlığından beni haberdar etti ,bende Galatasaray'ımıza gönül vermiş insanların bir araya gelip seviyeli bir şekilde tartışacakları ortam arıyordum.

Serhat Türkel isimli üyenin futbol ve futbolcular hakkında ki çıkışlarını çok beğeniyorum,herkesi karşısına alarak sempatik kalabilmesi bana çok ilginç geliyor.

Forumda ki seviyeyi nasıl buluyorsun?

Şu anda forumdaki muhabbet çok üst düzeyde seyrediyor bir çok üyemiz futbol ve kültürel anlamda kendini çok iyi ifade edebiliyor,böyle taraftarımız olduğu içinde haklı olarak gurur duyuyorum.

Gerçi puan kaybettiğimiz zamanlar özelikle yaşları genç olan renktaşlarımız heyecana kapılıp agresif çıkışlarda bulunuyordu,bu çıkışları da doğal karşılamalıyız çünkü 20 milyon taraftarı olan bir kulübün bütün takipçilerini aynı kefeye koymamak lazım.

Unutamadığın maç veya maçlar var mı? Bunlar hangi maçlar?

Herkesin olduğu gibi bende Uefa finali unutamam, maç bittiğinde bütün tırnaklarımı yemiştim.

Benim unutamadığım asıl maç ise Mallorca maçıdır,o maçta elektriklerimiz kesilmişi ve maç geç saatte olduğu için evdekiler kahveye gidip izlememe izin vermemişti,bende yatağıma gidip uzanmıştım,maç başladığında yan binanın altında bulunan kahveden sürekli uğultular yükseliyordu,gol sesleri vs. baya bir ses çıkıyordu maçı izleyemediğim için içim içimi yiyordu,sabaha kadar dua ettim maçı kazanmış olalım diye ve sabah kalkar kalkmaz televizyonu açtım ve Mallorcayı deplasmanda 4-1 yenmiştik.

Bu seneki Galatasaray hakkında ne düşünüyorsun?

Bu seneki kadronun başarılı olamamasının birkaç sebebi var bunlar;şampiyonluk için yeteri kadar savaşmadık,takım içinde Rijkaard’ın istediklerini yetenekleri doğrultusunda yerine getiremeyen oyuncular,takımın kilit isimlerinin uzun süreli sakatlıkları ve hakem hataları bu sebeplerin başlıcaları.

Bu sene TSL'de şampiyon kim olabilir? Bursaspor bir ilki başarabilir mi?

Ben hala Bursaspor’un şampiyon olacağını düşünüyorum, umarım röportajı yayınladığınız zamanda bu fikrim gerçekleşmiş olur.(Röportaj sorularının cevaplarını pazartesi sabahı yolladım ama Belki bazılarınız bana inanmayacak bu soruyu cumartesi günü cevaplamıştım üstelik foruma da bursanın şampiyon olacağıyla ilgili bir başlık açmıştım)

Tebrik ediyoruz efendim :tiphat:

Galatasaray transferde hangi mevkilere, kimleri almalı sence?

Total futbol’un bel kemiği olan orta sahayı yönetim 2 senedir es geçiyor, ilk olarak ön libero’yo çok koşan,mücadeleden yılmayan ve ileri dönük oynayabilen kaliteli bir isim şart,Elano’nun forvete biraz daha yakın oynaması gerektiğini düşünüyorum dolayısıyla

Onun yanında onun kalitesine yakın hem defansa hem ofansa gelip gidebilecek tekniği yüksek,oyun zekası olan bir oyuncu alınmalı.

Gago,Hamit,Gökhan İnler,Van der Vaart gibi isimlern gelmesini çok isterim.

Arda'nın sol kanada geri dönmesi ve kaptanlığı kendi isteği ile bırakıp kafasının rahatlaması gerekiyor.

Birde en az Neill kadar teknik ve hırslı bir yabancı defans Servet'in yerine alınmalı.

Bu isimlerin yanına şu an gündemde olan yerli genç (Yasin,Veli,Pektemek) oyuncular eklendi mi alternatifli bir kadromuz olur.

Takımımızdan kimler ayrılmalı sence?

Barış,Servet,Ayhan,Leo,Sarp,Caner gibi isimlerin kesin gönderilmesi lazım,çünkü taraftarıların bu isimlere karşı hiç tahammülü kalmadı,önümüzdeki sezon daha farklı tepkiler almamaları için derhal yollar ayrılmalı.

Frank Rijkaard'dan memnun musun?

Hocamızdan o kadar memnunum ki bir an evvel sözleşmesi uzatılmalı ve ŞL'ye çıktığımızda takımın başında olmalı.

Rijkaard gibi bir ismi yıldırırsak geleceğimizi asla şekillendiremeyiz.

Gelecekle ilgili ne plânların var?

Şu anda özel sebeplerden dolayı uzun süreli plan yapamıyorum.

En sevdiğin müzisyenler kimler?

Kardeş türküler,Ahmet kaya,Black eyed peas,Manga,Duman

En sevdiğin dizi yada filmler hangileri?

Prison break,Southpark,Resident evil series,Blade series,Godfather,

Hayatında unutamadığın bir anını bizimle paylaşır mısın?

Hayatımın en unutulmaz anı bana Gscimbom forumunu da öneren kuzenimin 5 yaşındayken 6.kattan aşağı düşüp,sadece kolunun kırılmasıdır.O gün çok kötü olmuştum olay gerçekleştiğinde hiç birimiz hastaneden haber alamıyorduk ama şükürler olsun ki sağ kurtuldu.

Son olarak GSCimbom ailesine ne söylemek istersin?

Bütün renktaşlarımız sabırlı olsun güzel günler elbet gelecek, sabrımızın meyvelerini er geç toplayacaz.

Hocamızın ve yönetimimizin arkasında olalım daima.

Bana bu röportaj imkanını sağladığınız için teşekkürler ederim.

Ben de bu söyleşi için teşekkur ederim Ahmed'e

Cevap: Soru-Cevap : Ahmed Arif Kesen [Hazırlayan : Mert Erak]

Güzel ropörtaj olmuş. Ahmed Arif Kesen abimizi yakından tanımış olduk. Öğretmenlik hayatında başarılar abi. :) Kuzenine de selamlar.. :)

Bu sorulara ya Ahmet Bey cevap vermemiş ya da 7 sene Ahmet Bey'i çok değiştirmiş. :)

Bir yerden sonra devreleri yaktı
İlk zamanlarda böyle değildi bu herif

Rijkaard sorusuna bak mesela , geleceğe ne kadar da umutla bakıyormuş.

Bir dönem muhtemelen inancını yitirdi camiaya karşı ve yerini nefret doldurdu.

Dursunun bunda payı büyük diye düşünüyorum

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Son olarak GSCimbom ailesine ne söylemek istersin?

Bütün renktaşlarımız sabırlı olsun güzel günler elbet gelecek, sabrımızın meyvelerini er geç toplayacaz.

Hocamızın ve yönetimimizin arkasında olalım daima.

:asd22:

Bir yerden sonra devreleri yaktı
İlk zamanlarda böyle değildi bu herif

Rijkaard sorusuna bak mesela , geleceğe ne kadar da umutla bakıyormuş.

Bir dönem muhtemelen inancını yitirdi camiaya karşı ve yerini nefret doldurdu.

Dursunun bunda payı büyük diye düşünüyorum

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Biraz senin su ana kadar olan gidisatina benzetiyorum.

Katılıyorum. Dursun Özbek'in katkısı vardır. Renktaşımız da haklı. Büyük bir kısır döngüdeyiz. Dönüp dönüp aynı şeyleri yaşıyoruz. Bütün kapılar Terim'e açılıyor. Sezon sonunda gelse. Bir iki senelik başarı sonrası kovarız. Yine çökeriz, sonra yine getiririz.

Mert'in tam adı Mert Yunus Erak'tı yanlış hatırlamıyorsam
bu şekilde revize edilirse iyi olur. Ya da kısaltabilirsiniz de

Katılıyorum. Dursun Özbek'in katkısı vardır. Renktaşımız da haklı. Büyük bir kısır döngüdeyiz. Dönüp dönüp aynı şeyleri yaşıyoruz. Bütün kapılar Terim'e açılıyor. Sezon sonunda gelse. Bir iki senelik başarı sonrası kovarız. Yine çökeriz, sonra yine getiririz.
Bence Terim Teknik Direktör olarak degil, Baskan olarak düsünülmeli.
Teknik Direktör olarak senin de yazdigin gibi sadece kisa vadeli bir cözüm olur.

"
Gerçi puan kaybettiğimiz zamanlar özelikle yaşları genç olan renktaşlarımız heyecana kapılıp agresif çıkışlarda bulunuyordu "

:D

Ahmed abi yillar seni cok degistirmis mi yoksa bana mi öyle geldi yahu :)
Yıllar değil.
sırayla;
adnan polat,
Terim'in kaçışı,
Hamza
Dursun

Bunlar GALATASARAY adına olan tüm umudumu yitirmeme neden oldu.
Eskiden tünelin ucunda bizi çok güzel bir aydınlığın beklediğine inanırdım.
Şimdi ise(özelikle dursun'dan sonra) tünelin ucunda küçücük bir ışık suzmezi olmadığını düşünüyorum.

Ancak bu değişiklik yukarıda bir renktaş'in dediği gibi camia'ya karşı nefret değil, umutsuzluk.
Ne hale getirdiler. Oysa bir zamanlar GALATASARAY bizim için umudun ilk adresiydi.

Adam gibi futbol izlemek için,
Hemen şimdi futbolu bilen Alman hoca!

Üst Alt