Sosyal Eylem Önerileri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sosyal Eylem Önerileri

TFF, Fenerbahçe ve yardakçılarını protesto ediyoruz !.

Bugün mail ve sanal ortamdan başlattığımız bu adım, yarından sonra, sırf ciddiyetimizi anlamaları için, çeşitli gerçek eylemlere bürünmeli.

Makul ve mantıklı önerilerinizi buraya bekliyoruz.

Örneğin;

- Beyoğlu'nda temiz futbol istiyoruz yürüyüşü,

- Fenerbahçe 'yi, Anıtkabir 'de Ulu Önder 'e şikayet,

- Araç antenlerine beyaz kurdela asılması,

vb. vb.

Cevap: Sosyal Eylem Önerileri

- Fenerbahçe 'yi, Anıtkabir 'de Ulu Önder 'e şikayet, olabilir

veya herhangi bi yerde binlerce Galatasaray'lisi - Akli selim Besikaslisi - ve Trabzonlu arkadaslarimizin destekleriyle bir yuruyus duzenmeli. Pankartlarla slogan atarak Turk Futboluna zarar verdiklerini gostermemiz lazim.

Öncelikle bu konuyu-https://www.gscimbom.com/forum/temiz-kramponlar-operasyonu/81905-dikkat-cekilmesi-gereken-aciklama-_.html#post3194638- gündeme getirmek gerek.

Twitterda tüm muhabirlerin gözüne mi sokmak gerek yada başka birşey mi bilmem ama kapalı forumda konuyla ilgili ilk mesajım buydu.Bazı maçlarda teşvik ve şike olduğu kanısı oluşmuştur cümlesini etik kurulun raporunda okudu MAA.

Önce bunun basında tartışılmasını sağlamak gerek.

bir stadyumlarda gereken tepkiyi çok sert çok çarpıcı vermeliyiz, iki kulüp bizimle beraber kendine yakışır şekilde tepki vermeli.

yürüyüş yaparak mail atarak malesef biryere ulaşamayız.

hele hele Atatürkü falan bu işlere bulaştırmamak lazım.

ligdeki ilk maca gitmeyelim tiribünlerde temiz futbol istiyoruz diye pankart olsun sadece

federasyon önüne tabut bırakmak tabisi.

ilk aklıma gelen turkiye futbolu öldü gibisinden. medyanın ilgisini ceker.

"kurulumuz bazı inceleme ve değerlendirmeler sonunda kanaat oluşturmaya yeticek düzeyde kanıt bulunan bazı müsabakalardaki eylemlerin spor kulüpleri bakımından şike , şikeye teşebbüs, teşvik primi veya teşvik pirimine teşebbüs oluşturduğu kanaatine ulaşmış, bazı müsabakalarda ya da olaylarda adı geçen kişiler bakımından ise kanaat oluşturmaya yetecek kanıt bulunmadığı şeklinde görüş bildirmiştir." Bu metni ingilizceye çevirip uefaya gönderelim. en iyisi bu !

bu ülke bu tür tepkileri verebilmek için çok geri

yapılacak en büyük tepki ilk lig maçlarına 1 tane bile seyircinin gitmemesi olur

şikeye bulaşan kim varsa cezalandırılmış olur

Metrisin önüne gidip aydınlar maskesi takıp "Aziz, para ver , benimle göklere gel" tezahüratı yapalım, federasyon taklidi yapalım... İyi saçmaladım değil mi? Eheheh :D

Şu federasyon önüne tabut bırakma fikri ciddiden müthiş. Kesin yapılmalı. Keşke teşkilatım olsa, imkanım olsada hemen böyle bişey için girişimlere başlayabilsem...

Futbol topu tabuta koyulup yürüyüş yapılsa, çok mu salakça olur:D

federasyon önüne tabut bırakmak tabisi.

ilk aklıma gelen turkiye futbolu öldü gibisinden. medyanın ilgisini ceker.

Uğur reis'in önerisi harika...

Cami'den tabut alabilirim...:)

Bak işte, organizasyon şemasına bak, şahane. Camii'den tabut da şahane fikir, n'apıyorsunuz hacı siz?:D

sadece istanbuldaki birkaç kişinin yapacağı birşey olmamalı türkiyenin dörtbiryanından katılım sağlanacak birşey bulunmalı. mesela her ilde tff binasının önüne siyah çelenk konulması gibi

Lig TV aboneliklerini iptal edecek olan kişilerin örgütlenip aynı gün aynı saatte her beraber iptal etmeleri gayet ses getirebilir (bu öneriyi bir forumda görmüştüm, buradada olabilir hatırlamıyorum)

Kaldırım taşlarını söküp polise sataşalım, etrafı kaosa sürükleyelim. Federasyon binasını ateşe verelim. Meclisi basalım. Yapalım bişeyler...

Yüzeysel sosyal eylem işe yaramaz. 10.000 kişi gider federasyon binası önünde protesto yapar işe yara(r)yabilir Merak ediyorum bakalım iddianame iddianame diye tutturdular, iddianame çıkınca ne yapacak bu mali ve ekibi.....

Ankara'da yapılacaksa bana mutlaka önceden bildirin. kırıkkaledeyim ama yarım saatte gelebilirim. Tabutla yürüme çok iyi bir fikir. tezahurat yapa yapa yürürüz fena mı olur.

Üst Alt