Söz Şampiyonlarda! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Söz Şampiyonlarda!

264b9ed29a2541c59f82a73aac0709f5.jpeg

Göztepe’yi deplasmanda 1-0 yenerek tarihinde 21. kez mutlu sona ulaşan Galatasaray’da kuşkusuz bu tarihi zaferin baş mimarları futbolculardı.

O isimlerin başında da 29 golle ligi gol kralı olarak tamamlayan ve Türkiye Süper Lig Tarihinin Bir Sezonda En Çok Gol Atan Yabancı Oyuncusu olan Bafetimbi Gomis geliyordu. Göztepe karşısında galibiyet golünü de atan Gomis, maç sonunda “Çok mutluyum. Gol rekoru kırdım. Elde ettiğimiz şampiyonluk benim kişisel istatistiklerimden çok daha önemli. Kariyerimde hiç şampiyonluk yoktu ve bunu gerçekleştirdim. Galatasaray taraftarına ve Türk halkına teşekkür ediyorum. Güzel bir şampiyonluk yaşadık” dedi.

Fatih Terim'le çalışmaktan duyduğu mutluluğu da aktaran Gomis, "Fatih Terim göreve geldiği andan itibaren bana hep güvendi. Ben de gelişim gösterdim. Galatasaray büyük bir takım ve takımın forveti olarak yerine getirmeniz gereken görevler var. Beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. En üzgün olduğum zamanlarda bana destek mesajları gönderdiler. Bu sefer mutluluktan göz yaşlarımı tutamayacağım" ifadelerini kullandı.

FEGHOULI: TÜM GALATASARAYLILARA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Ligi 7 gol ve 10 asistle tamamlayan Sofiane Feghouli ise “Mükemmel bir gece. Şampiyon olduk. Futbolda Dünya Kupası'nı kazanmanın ardından bir futbolcu için en önemli başarı bu olsa gerek. Sakatlığım vardı ama çıktım ve oynadım. Tüm Galatasaraylılara teşekkür ediyorum. Çok mutluyum. Fatih Terim hocama da teşekkür ediyorum. Bizi çok iyi motive etti ve bir kez daha Galatasaray tarihine geçti” şeklinde konuştu.

SİNAN GÜMÜŞ: TARAFTARLARIMIZA ARMAĞAN OLSUN
Özellikle Aytemiz Alanyaspor ve Atiker Konyaspor maçlarında attığı kritik gollerle 21. şampiyonlukta büyük emeği olan Sinan Gümüş ise maç sonunda “Çok mutluyum. Son maça kaldığı için daha da güzel oldu. Bizi destekleyen tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Elde ettiğimiz 21. şampiyonluk taraftarlarımıza armağan olsun. Önemli goller attım. Bu şampiyonlukta benim de küçük bir payım var. Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Allah onlardan razı olsun” açıklamasını yaptı.

Takımımız İstanbul’a döndükten sonra soluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde binlerce Galatasaray taraftarınca coşkulu bir şekilde karşılandı.

Oyuncularımız burada da Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Kaptan Selçuk İnan, “Bu insanlar her şeyin en güzelini hak ediyor. Çok mutlu ve gururluyuz. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Camiamız için çok önemli bir şampiyonluk. Herkes bunu doya doya yaşasın. Bu gurur onların hakkı” derken Yasin Öztekin, “Galatasaray’da 6. Kupam. Yeni kupalar geldiğinde daha da mutlu oluyoruz. Hocalarımızı, takım arkadaşlarımı, yönetimi, taraftarları tebrik ediyorum. Taraftarlarımız olmasa buralara gelemezdik. Bütün taraftarlarımıza armağan olsun. İnşallah yarın da güzel bir gün olur. Şampiyonluklar her zaman güzeldir” şeklinde konuştu.

2000 jenerasyonundan forma ligde forma giyen ilk oyuncu olan Ozan Kabak “Çok gururlu ve mutluyum. İnşallah daha nice şampiyonluklar göreceğiz” görüşünü paylaşırken bir diğer genç oyuncumuz Celil Yüksel ise bu şampiyonlukta takıma kenardan destek verdiklerini ama gelecekte şampiyonluklarda önemli roller almak istediklerini vurguladı.

Kaynak: galatasaray.org

Üst Alt