Spor Bakanından Şaka Gibi Açıklama! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Spor Bakanından Şaka Gibi Açıklama!

Kulüplerin çoğu nerdeyse 14 yabancı haklarını doldurdular ve bu oyuncularla min 3 yıllık sözleşme imzaladılar. Ben istedim yarın kural değişsin deyip bir anda sınırı 7-8 e düşürürsen geride kalan 6-7 oyuncuyu serbest bırakma gücü hüç bir kulüpte yok. Kademeli olarak her yıl 1 oyuncu azalabilir yada en az 3 sene sonra kural işeyecek deyip herkesin buna göre plan yapması gerektiği söylenir.

Yani mantık çerçevesinde bunun dışında oluşack herşey büyük sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.

Dediklerinin hepsi doğru ama işte burda uzun bi laf eder etmez uyguluyolar zararlarına vs kimse bakmaz kulüpleride şeylerine takmazlar batarlarsa batsınlar derler.

2 post önce sordum. Şike yapmış takıma ceza vermeyen bir federasyonu cezalandırmayan uluslararası kurumlar, yabancı kuralını değiştiren bir federasyonu mu cezalandıracak? Gerçekten bu kadar iyimser olduğunuza inanamıyorum. Türkiye'de futbola siyaset bugün karışmadı yıllarca izlediler yine izlemeye devam ederler.
Uğur karıştırdığın bir mevzu var yalnız. Şike konusunda Fifa olaya pek müdahil olmadı. Burada resmen siyaset spora müdahele ediyor, kanıtları ile birlikte. Fifanın böyle konularda daha önce yaptırım uygulamışlığı var. İyimserlik konusuna gelince, rüya aleminde yaşamıyorum, tabiki neyin ne olduğunu biliyorum ama herşeyde böyle aman ne olacak ki dersek hiç bir zaman hiç bir şey değişmez. Bu adamlarda bunu bildikleri için devamlı böyle at koştururlar. Misal Passolig, Aktifbank tarafından veriliyor ve Aktifbank bunların yandaşlarının elinde. Yüz bin tane kart iptal olsa karar açıklandıktan sonra bişeyler olur. Bu mesela yapılabilecek adımlardan biri. Misal Rıdvan, daha hala televizyona çıkabilmesi bile yanlış. Yada Ardanın Milli takımda olması, başka mevzu ama yine tepki verilmediği için elini kolunu sallaya sallaya geri döndü.

MHA-L29 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Son düzenleme:
Referandumda evet diyenlerin ...!

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yıldoya sorarlar o da benim kararım der geçer fifadan bişey beklemeyin. Allahtan bekleyin ki en kısa zamanda kurtarsın bizi bu beladan

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uğur karıştırdığın bir mevzu var yalnız. Şike konusunda Fifa olaya pek müdahil olmadı. Burada resmen siyaset spora müdahele ediyor, kanıtları ile birlikte. Fifanın böyle konularda daha önce yaptırım uygulamışlığı var. İyimserlik konusuna gelince, rüya aleminde yaşamıyorum, tabiki neyin ne olduğunu biliyorum ama herşeyde böyle aman ne olacak ki dersek hiç bir zaman hiç bir şey değişmez. Bu adamlarda bunu bildikleri için devamlı böyle at koştururlar. Misal Passolig, Aktifbank tarafından veriliyor ve Aktifbank bunların yandaşlarının elinde. Yüz bin tane kart iptal olsa karar açıklandıktan sonra bişeyler olur. Bu mesela yapılabilecek adımlardan biri.

Bence karıştırdığım bir şey yok. Türkiye'de şike yapmış takımlar siyasi erkin isteği doğrultusunda getirilmiş bir federasyonun ardından ceza almadılar bu çok daha dramatik bir durum idi her şeyiyle ve sonuçları ortada.

Son düzenleme:
yabancı sınırı gelirse TFF binalarını taşlayıp ateşe vermemiz lazım. Bu değişiklik sadece GALATASARAY'ı engellemek için yapılıyor.

Aslında Erdoğana güzel bir tepki verilmesi lazım, sen bu konuda halkın idaresini bir kaç şaklabanın ağlamasına karşı nasıl hiçe sayarsın diye

Herzaman kendi fikriydi bu konu. Rıdvan da ağzından kaçırmıştı ntv sporda canlı yayında yıllar öncesinde rte yabancı serbestliğine karşı diye.

Bu adam onun bunun sözüne kolay kolay asla dinlemez. Fatih terime güvendi beli ki bin pişman oldu.

Neyse.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Uğur karıştırdığın bir mevzu var yalnız. Şike konusunda Fifa olaya pek müdahil olmadı. Burada resmen siyaset spora müdahele ediyor, kanıtları ile birlikte. Fifanın böyle konularda daha önce yaptırım uygulamışlığı var. İyimserlik konusuna gelince, rüya aleminde yaşamıyorum, tabiki neyin ne olduğunu biliyorum ama herşeyde böyle aman ne olacak ki dersek hiç bir zaman hiç bir şey değişmez. Bu adamlarda bunu bildikleri için devamlı böyle at koştururlar. Misal Passolig, Aktifbank tarafından veriliyor ve Aktifbank bunların yandaşlarının elinde. Yüz bin tane kart iptal olsa karar açıklandıktan sonra bişeyler olur. Bu mesela yapılabilecek adımlardan biri. Misal Rıdvan, daha hala televizyona çıkabilmesi bile yanlış. Yada Ardanın Milli takımda olması, başka mevzu ama yine tepki verilmediği için elini kolunu sallaya sallaya geri döndü.

Bundan birşey çıkmaz. Tüm kulüpler ortak bir açıklama yapıp biz yabancı sınırlamasının indirilmesini istiyoruz derse kimse birşey diyemez. İstedikten sonra kılıf bulurlar.

Ama ben hala en az 3 sene sonra bu sınırlamanın geleceğini düşünüyorum. Bir anda sınırlamaya gidemezler.

Bence karıştırdığım bir şey yok. Türkiye'de şike yapmış takımlar siyasi erkin istediği doğrultusunda getirilmiş bir federasyonun ardından ceza almadılar bu çok daha dramatik bir durum idi her şeyiyle ve sonuçları ortada.
Bilmiyorum, Fifa bişey yapar mı yapmaz mı, Şikede kulüplerdi oranın muhatabı Uefa, burada mevzu siyaset. Oraya varana kadar bu işin müşterisinin elinde yapabilecekleri var. Kitlesel bir şekilde yapılmaz ise bir işe yaramaz, kitlesel bir şekilde yapılmaz ise kimsede bir daha Süper Lig kalitesiz falan diye şikayet etmesin.

Bundan birşey çıkmaz. Tüm kulüpler ortak bir açıklama yapıp biz yabancı sınırlamasının indirilmesini istiyoruz derse kimse birşey diyemez. İstedikten sonra kılıf bulurlar.

Ama ben hala en az 3 sene sonra bu sınırlamanın geleceğini düşünüyorum. Bir anda sınırlamaya gidemezler.
Kim istiyor ise istesin, bu işin müşterisi istemiyorum diyor. Bunu kitlesel bir tepki şeklinde ortaya koymazsak şikayet etme hakkımız kalmaz.

Yahu en azından 7,8 yapın, Sözleşme ve yedek kulübesinde ki sayı serbest olsun. Üç büyük takımdan, Başakşehir ve Trabzondan üçer tane türk oyuncu eder 15, bir iki tane Anadolu'dan, bir iki de Gurbetçi al sana Milli Takım kadrosu.

Son düzenleme:
Bilmiyorum, Fifa bişey yapar mı yapmaz mı, Şikede kulüplerdi oranın muhatabı Uefa, burada mevzu siyaset. Oraya varana kadar bu işin müşterisinin elinde yapabilecekleri var. Kitlesel bir şekilde yapılmaz ise bir işe yaramaz, kitlesel bir şekilde yapılmaz ise kimsede bir daha Süper Lig kalitesiz falan diye şikayet etmesin.

Herkes kendine şimdiden yeni bi takım bulsun desteklemek için. Bu işler twitter ile e mail ile vs olmuyor maalesef. Şike davasında malum kulüplerin şike yaptığını tescillemişti UEFA. Araya siyaset girdi ve ve atama ile TFF seçildi. Akabinde hiçbir şey olmamış gibi devam ettiler.

Bu iş ancak kitsel bir şekilde organize olma ile engellenir. Ligdeki bütün taraftar grupları aynı hafta organize olarak bu konuyla ilgili statta tepki verirse ''belki'' bu işi engelleyebiliriz. Ancak bunun olmayacağını hepimiz biliyoruz. Çünkü iş icraate gelince bizimkiler ortada olmazlar...

Kim istiyor ise istesin, bu işin müşterisi istemiyorum diyor. Bunu kitlesel bir tepki şeklinde ortaya koymazsak şikayet etme hakkımız kalmaz.

İşin müşterisine yıllardır kim sormuşta şimdi sorsun. Gerçekten söylediklerine inanıyormusun. Sınırlama er yada geç gelir bundan sonra yapılacak birşeyin olduğunu düşünmüyorum. Kulüpler tepki koysa işin rengi değişir tabi ama bunun da olma olasılığı imkansız.

İşin müşterisine yıllardır kim sormuşta şimdi sorsun. Gerçekten söylediklerine inanıyormusun. Sınırlama er yada geç gelir bundan sonra yapılacak birşeyin olduğunu düşünmüyorum. Kulüpler tepki koysa işin rengi değişir tabi ama bunun da olma olasılığı imkansız.
İşin müşterisi bugüne kadar ortaya bir tepki koymadı ki. Diyorum ya sırf Passolig iptalleri yoğun olsa bile bir umut bişeyler olur. Ama üç beş kişi ile sınırlı kalırsa bundan sonra kimse şikayet etmesin. Ama biz daha Milli takımı şeyinde sallanmayan adamın elini kolunu sallaya sallaya geri dönmesine ses edemiyoruz, edenler var ama hala daha Evladımız diyenler var, kimse kusura bakmasın Forumda ki bazı arkadaşlar dahil.

Son düzenleme:
s-9c09e3fe0ce8302853db3b4ea915b24917c3a24c.jpg

Üst Alt