Spor Kulübü Olamadık, Futbol Kulübü Olalım! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Spor Kulübü Olamadık, Futbol Kulübü Olalım!

Benim umudum yok açıkçası. Sponsor bulsalar bu zamana kadar biri bulurdu. Bir anda 20m çıkartıp kimsede vermez. Gsli zenginlerin hepsi uzaktan izliyor sadece. Keşke sponsor bulunsa bütün braşlarda en üst seviyede olsak, ama çok zor. Zaten yıllardır amatörlerde hep başka takımların altında kaldığımız için taraftarların çoğu kapansın diyo. Yönetime baskı yapan bir kitlede yok.
Bize destek olacak olan adam Fransa'da ve ülkeye giremiyor maalesef.

Sponsor desteği olmadan futbol ve amatör subelerde bir yere gelmek mumkun değil.

Bizim takımda bir Doğuş yok.. Vodafone yok.. Koç yok..

Oyleyse, fazla söze gerek yok: Amatör şubeleri kapatmalıyız.

Ben katılmıyorum bu öneriye maalesef. Ya gerçekten yatırım yapılır,çıtayı en üste koyarsın ya da temelli şubeyi kaparsın. Milli takıma oyuncu yetiştirme diye birşey de olmaz. Altyapıda oyuncuyu yetiştirirsin meyvesini yiyeceğin zaman fb gelip alır, onun sporcusu olur. Sende fbye efese falan oyuncu yetiştiren klüp haline gelirsin. Bu da herkesin zoruna gider heralde.

Çok doğru bir tespit.

eğer ben amatör branşlarda küçülmeye gitmek istemiyorsam, önce suna bakılmalı;

x kadar bütçeyle avrupa ve ligde bir hedef belirleyip o hedeflere ulaştığımda dahi bu branşlarda zarar ediyor muyum? yani harcamalarımın bana geri dönüşü, başarı elde etsem dahi olmuyor mu? bu soruda, euroleuge finalistlerinden kupayı kazanan tarafın ödülünün 1 milyon Euro olduğunu da göz ardı etmeyin. yani UEFA'nin Cl grup maçlarında galibiyet başına ödediği para ile Euroleuge finalinin kazananının aldığı para aynı. yanıt evet ise, ek gelirler sağlayacak yeni projeler üretilmeli ve daha yüksek para katkısı sağlayacak sponsorlar bulunmalı. Eğer ek gelirler üretilemiyor ve sponsor da bulunamıyorsa sportif başarının da çok da bir anlamı kalmıyor bana göre; bu yüzden zarar eden branşlar kapatılmalı veya küçülmeye gidilerek gençler ile yola devam edilmeli.

Futboldaki bütçe farkları, arada uçurum olmadığı sürece muhtelif parametreler ile kapatılabiliyor. Fakat amatör branşların ekseriyetinde, kendinden 2-3 kat daha yüksek bütçeyle kurulmuş kadroları geçebilmen çok çok zor oluyor, hele ki basketbolda. 25 milyon Euro bütçeyle kurulan takıma karşı, 9 milyon euro ( o da bu sezona has zar zor toplanan para) bütçeli takımla rekabet edebilmen bir hayli güç. Ya çok sağlam bir ekol olacaksın, ya da parayı basacaksın. Bunun başka yolu yok.

Son düzenleme:
Basketbol hariç (ki o da ahım şahım değil) amatör branşlara harcanan paralar Galatasaray gibi bir kulüp için çerez parası. Açıkçası futbol dışında Galatasaray'ı hemen hemen hiç takip etmiyorum, arada sırada final veya çok önemli maç olursa basketbol maçlarını izliyorum, amatör branşların kapatılması beni zerre etkilemez ama ne bileyim yav kulübün dna'sına uygun değil gibi geliyor.

Bir de şu var; sanki futbolda çok iyi yönetiliyoruz da amatör branşlarda sıkıntı var, bence tek ihtiyacımız olan şey iyi yönetilmek... İyi yönetilmek süreklilik arz ederse sponsor problemi kendliliğinden çözülür.

Alpay'ın dediği gibi fb'nin bazı sebeplerden ötürü dönemsel avantajı var ama bu demek değil ki ilelebet böyle devam edecek, veya üstesinden gelemeyeceğimiz bir şey değil bu. Yeter ki kulüp adam gibi yönetilsin.

Son düzenleme:
Yazı yazarken bazı kelimeleri yutuyor yav neden oluyor ki böyle bir şey ? Mesajı yolladıktan sonra okuyup editlemek zorunda kalıyorum.

Ünal Aysal varken şampiyon olmadığımız branş yoktu galiba.

Canaydın-Polat-Dursun zihniyetinde ki görev adamları, siyaset eliyle o koltuğa oturtulduğu sürece Galatasaray'dan ancak kara mizah olur.

Taraftarda da iş yok.

Dursun tam 2 senedir başkan ve kimse de çıt yok.

Daha beter olmamız dileğiyle.

Sözde 20 milyon taraftarımız var ama toplasan gerçek taraftar sayısı 200.000 kişiyi geçmez.

FB fln bu konuda çok önde bizden.

Ünal Aysal varken şampiyon olmadığımız branş yoktu galiba.

Canaydın-Polat-Dursun zihniyetinde ki görev adamları, siyaset eliyle o koltuğa oturtulduğu sürece Galatasaray'dan ancak kara mizah olur.

Taraftarda da iş yok.

Dursun tam 2 senedir başkan ve kimse de çıt yok.

Daha beter olmamız dileğiyle.

Sözde 20 milyon taraftarımız var ama toplasan gerçek taraftar sayısı 200.000 kişiyi geçmez.

FB fln bu konuda çok önde bizden
.

Aziz tam 19 senedir başkan ve kimseden çıt yok. Hadi 2011'e kadar iyi kabul et, son 6 senedir bildiğin fos.

Aziz tam 19 senedir başkan ve kimseden çıt yok. Hadi 2011'e kadar iyi kabul et, son 6 senedir bildiğin fos.
Onlar da bizimle benzer durumda aslında. Çok fazla isyan eden var ama sonuç alamıyorlar, tabii onlarda biatçıların sayısı da bize göre epey fazla. Özellikle büyük FB sosyal medya hesapları hep Aziz'in arkasında. 12 numara, Fenerist vb. O yüzden fazla seslerini çıkaramıyorlar ama orjinal taraftarın %90'ı Aziz'e karşı. Ama bence Aziz'le Dursun'u kıyaslayamassın. Aziz en azından amatör şubelerde büyük başarılar elde etti ve takıma önemli sponsorlar kazandırdı. Futbolda da bu sene hariç şampiyon olamasa bile hep şampiyonluğa oynadı, en azından derbi maçları kazandı ve takım bizim son 2 senede düştüğümüz gibi rezil durumlara düşmedi. Ama Dursun'da bu durum da yok. Futbolda başarı yok, başarıyı geçtim başarıya yakınlık bile yok, derbi galibiyeti yok, amatör şubelerde biraz voleybol hariç hiçbir başarı yok. Geçen sene kazanılan bir Eurocup şampiyonluğu var onda da zaten turnuvanın en büyük 2 favorisinden biri bizdik. O açıdan Aziz kötünün iyisidir diyorum ben, Dursun kadar kötü olması cidden çok büyük kabiliyetsizlik gerektirir.

Katılmıyorum, ayrıca şuna inanın ki ülkedeki Galatasaray'lıların çoğunluğu FIFA/football manager oynayıp sadece futbola gönül vermiş gençlerden oluşmuyor, böyle birşey oylamaya dahi sunulsa Galatasaray'lıların çoğunluğu böyle birşeye karşı çıkacaktır bence.

Yukardaki fikirde katıldığım ve tüm bildiğim Galatasaray'lıların da hemfikir olduğu nokta ise kulübümüzün futbol dahil her branşta dünya çapında başarılı olacak milli sporcular yetiştirmesidir.

Kulübümüz 30'larına gelmiş yaşlı sporculara milyonlarca euro maaşlar yerine buna odaklanmalı ve yatırım yapmalıdır, ülke gençlerine her açıdan örnek olmalıdır. Bunun için de herşeye sahibiz. Bu ülkenin en iyi ve en iyi yetişmiş insan kaynaklarına sahip kulübüyüz. Avrupa'da bile sayılıdır bizim gibi kulüp.

Son düzenleme:
Basketbol hariç (ki o da ahım şahım değil) amatör branşlara harcanan paralar Galatasaray gibi bir kulüp için çerez parası. Açıkçası futbol dışında Galatasaray'ı hemen hemen hiç takip etmiyorum, arada sırada final veya çok önemli maç olursa basketbol maçlarını izliyorum, amatör branşların kapatılması beni zerre etkilemez ama ne bileyim yav kulübün dna'sına uygun değil gibi geliyor.

Bir de şu var; sanki futbolda çok iyi yönetiliyoruz da amatör branşlarda sıkıntı var, bence tek ihtiyacımız olan şey iyi yönetilmek... İyi yönetilmek süreklilik arz ederse sponsor problemi kendliliğinden çözülür.

Alpay'ın dediği gibi fb'nin bazı sebeplerden ötürü dönemsel avantajı var ama bu demek değil ki ilelebet böyle devam edecek, veya üstesinden gelemeyeceğimiz bir şey değil bu. Yeter ki kulüp adam gibi yönetilsin.

Kesinlikle bu, herşey iyi yönetimden başlıyor. Dursun Özbek sürekli başkan kalmayacak, kulübümüzün şu an çok kötü yönetildiği herkesin malumu, yakında değişecek yönetim kimse merak etmesin. Bu dönemsel bir durum. İyi günler yakında.

Evet Türk ama son değişen kurallarla Tr şampiyonu Euroleague'e gidemiyor artık. Wild card veriyorlar. O kadar kolay olsaydı bütün sponsorların Türk olduğu zamanlarda böyle birşey yapmazlardı.

Wild Card almak için bissürü kriter mevcut sadece para değil önemli olan. Bizim yapmamız gereken bu sezon ligi şampiyon bitirmek. Şampiyon olursak %90 wildcard ile eurolige alınacağımızı düşünüyorum.

Ben hiç katılmıyorum.

GS spor kulübüdür.

Basketbolda hala Avrupadan bu ülkeye en çok kupa getiren takım Galatasaraydır.

Ne Efes, Ne fener ne bjk ne eczacıbaşı ne bişey.

GS ın şu an tek problemi dursun özbek çapsızıdır.

fb öyroligi aldı deniyor . fb demeyelim de ülkerspor diyelim. f4 maçlarında oynayan tek Türk yok. Kupa garantilendi son 1.12 sn kala 2 Türk "hadi oynamadık demeyin siz de girip hevesinizi alın" diye eşeğin orasına burasına sokulup çıkarıldılar. aziz şubeye karışamıyor. fb nin yöneticilerini attılar. Şube yöneticisini menajerlerini kendileri atadılar. salon ülkerin, burada birileri bana 15-16 milyon euro diye atmasyon rakamları gösterirken gerçek yıllık 45 milyon dolar civarı bütçe ile ülkerspor başarı gösterdi diye ben ne 9 milyon dolar bütçeli takımıma kızarım ne de GS basketbolda 3 Avrupa kupalı tek kulüp olduğunu unuturum.

Ben sponsor buldum deyip fb nin karşısına 9 milyon dolarlık takım çıkarabilen yalancı çapsız dursun özbeğe bakarım.

Arkadaşlar , seneye basketbolda kim gelir kim gider bilemem, futbolda da öyle.

Ama şunu iyi bilirim: dursun denen yalancı çapsız kaldığı sürece biz futbolda bu seneden daha kötü durumda oluruz, basketbol da bugünden daha kötü durumda olur, voleybol da hatta borçlar da katlanarak artar!!

Dursuna bakıp GS ın çapını bu sanmayın!

Son düzenleme:
Üst Alt