1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı - Sayfa 159 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı

Gençlerbirliği ve Bolu normalin çok üstünde puan topladı. Normalde ADS'nin 16 puanla lider olması gerekirdi ama bu iki takım bu ligin üstünde gidiyor.

Yine normalde 65-66 puan ligde ilk 2'ye girmeye yetiyor. Bu sene bu sayı 70'leri aşacak gibi.

Gençlerbirliği daha 8.haftadan 3.sıradaki Demirspor ile 8 puan fark yaptı. Bu lig için inanılmaz büyük fark. Benim hatırladığım en son 2014-15 sezonunda Kayserispor bu kadar güçlüydü ama onlar ilk 4-5 kötüydü, sonradan açıldılar.

Ayrıca bildiğim kadarıyla puan rekoru; 2009-10 sezonunda 77 puan toplayan Karabükspor'a ait. 1.Lig tarihinin en iyi takımı onlardı. Bu sene bir aksilik olmazsa onları geçebilirler.

Gençlerbirliği'nin bana göre 2 tane eksiği var; Takımın kilit oyuncuları 35 ve üstü. Bu özellikle ligin ikinci yarısında sakatlıklara falan yol açarsa sorun çıkabilir. İkinci sorun da stad. Osmanlı stadı onları zorluyor. Zemin,atmosfer vs. olarak. Eryaman stadı bir an önce bitmeli.

Bunun dışında hiç bir sorunu yok. Ligin hemen hepsi para sorunu yaşıyor ama onlarda bu yok. Belki de en büyük fark burada.

Gençlerbirliği 25, Boluspor 23 puanda. Haftaya Bolu-Gençler maçı var. Süper Lig kalitesinde bir maç olacak.

Bu iki takım artık diğer ekiplerden ciddi anlamda koptu artık. Adana Demir biraz zorlayabilir sadece.

Gazişehir müthiş paralar harcadı ama çok geride. Onun dışında bu sıralama normal. Bu sene önceki seneler kadar şampiyonluğa oynayan takım yok. Her takım ekonomik olarak kötü.

ADS, kendi evinde küme düşmenin en büyük adaylarından Elazığ'a 1-0 mağlup oldu. Taraftarlar son dakikalarda Hakan Kutlu'yu istifaya çağırdı. Böylece son yıllarda görülmemiş bir tablo oluştu.

İlk 2 takımın direkt Süper Lig yapacağı ligde; GB 25,Bolu 23 Puanda. 3.sıradaki ADS ise 16 puanda. Yani tam 7 puanlık fark var.

Ayrıca; Cumartesi 19.30'da Bolu-Gençler maçı var. Pek çok Süper Lig maçından heyecanlı olacak. İki takımda şu an için diğerlerinden koptu. İki takımda namağlup.

Gençler bu deplasmanda kazanırsa artık tamamen kopar götürür. Bolu kazanırsa liderliği alacak.

Bolu Gencler cikti Gencler’in cikacagi belliydi de Bolu her sene cok iddiali baslayip patliyordu o sene bu sene demek ki onlar icin. Hic iyi olmadi asiri Fenerli bir camia Super Lig’de bas agritacaklardir. Gencler’in yeriyse suphesiz Super Lig.

Sanli Umraniyemiz cikacak demek isterdim ama isler iyi gitmiyor Ismet Tasdemir yollanmadikca zor. Playofflardan kimin gelecegine dair tahmin yapmak sacma ama dogru hocayi bulurlarsa Gazisehir’i bir adim onde goruyorum.

Denizli uzun yıllar sonra ilk kez bu kadar iyi durumda. Yücel İldiz gibi bu ligin kurt hocasını da getirdiler. İlk 2 çok zor ama Play-Off'a kalırlar gibi.

Hatay deplasmanda Elazığ'ı 1-0 yenmiş. İzleyemedim bu hafta. Pozisyona çok giriyor ama gol atmakta sıkıntı yaşıyor Hatay. Maç fazlasıyla play-off hattına çıktı.

Denizli'nin başında "1.ligin Fatih Terim'i" Yücel İldiz var. Bu adamı ben çok beğeniyorum ama takımlar hiç şans vermiyor. Denizli'de de çok iyi başladı. ADS, Hakan Kutlu yerine Yücel İldiz ile başlasa şimdi ilk 2'deydi.

Gençler artık çıktı bence. Bolu'da çok avantajlı ama kadroları biraz dar. Gazişehir ligin en iyi kadrolarından birine sahip.

Bu 5 takım dışında şampiyonluğa oynayacak takım gözükmüyor.

Üst Alt