1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı - Sayfa 168 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

1. Lig Maçlar ve Analiz Başlığı

Hatay da olur ama stadı yok..
patates tarlası olan,
Tribünü olmayan ,
Semt - mahalle ve İstanbul takımları hariç , hepsine razıyım ben..

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yıl sonunda stadı bitecek. Hocalarını beğeniyorum. Aslında bende isteirm ama iki tane handikapları var;

1-Suriye sınırına çok yakın olduğundan çoğu oyuncu gelmek istemez. Süper Lig'de bu dezavantaj yaratır.
2-Futbol kültürü hiç yok. Bu kadar büyük şehrin henüz Süper Lig'i yok. 1.Ligde'de zaten 20 küsür sene sonra oynuyorlar. Stad yapılsa bile boş kalır.

Onun dışında yemek kültürü,şehri ile renk katarlar. Gaziantepspor yok olmuşken başka bir Güney ekibi gelir.

yıl sonunda stadı bitecek. Hocalarını beğeniyorum. Aslında bende isteirm ama iki tane handikapları var;

1-Suriye sınırına çok yakın olduğundan çoğu oyuncu gelmek istemez. Süper Lig'de bu dezavantaj yaratır.
2-Futbol kültürü hiç yok. Bu kadar büyük şehrin henüz Süper Lig'i yok. 1.Ligde'de zaten 20 küsür sene sonra oynuyorlar. Stad yapılsa bile boş kalır.

Onun dışında yemek kültürü,şehri ile renk katarlar. Gaziantepspor yok olmuşken başka bir Güney ekibi gelir.

Afrikanin colunden gelen adam icin suriye sikinti olmaz
Gaziantepe Sanliurfaya Adanaya nasil geliyorlarsa Hataya da gelirler.

Sacma olmus soyledigin

1) Boş olmuş hocam kusura bakmayın. İstanbul, Ankara'da patlayan bombaları saymaya benim nefesim yetmez. Suriye'de savaşın en sıcak günlerinde burada hiçbir şey yoktu. Bu açıdan Antep daha sıkıntılı günler yaşadı. O zamanlar Antep ligdeydi.

2) Bu da çok boş olmuş maalesef. Tribün burada daima var. Takıma önem veren olmayınca halk dolayısıyla ilgisini çekti. Şimdi üst sıralara oynayan takımın tribünleri dolu ve şehirde inanılmaz heyecan var. Her yerde takımı destekleyen afişler, flamalar var. Mevcut belediye başkanı ve iş insanları takımın üstüne düşmüş durumda. Bu sene olmazsa bile bu takım bu destek ve yatırımla seneye süper lige çıkar. Ayrıca 25 bin kişilik stat inşaatı önümüzdeki sezona yetişeceği söyleniyor.

1) Boş olmuş hocam kusura bakmayın. İstanbul, Ankara'da patlayan bombaları saymaya benim nefesim yetmez. Suriye'de savaşın en sıcak günlerinde burada hiçbir şey yoktu. Bu açıdan Antep daha sıkıntılı günler yaşadı. O zamanlar Antep ligdeydi.

2) Bu da çok boş olmuş maalesef. Tribün burada daima var. Takıma önem veren olmayınca halk dolayısıyla ilgisini çekti. Şimdi üst sıralara oynayan takımın tribünleri dolu ve şehirde inanılmaz heyecan var. Her yerde takımı destekleyen afişler, flamalar var. Mevcut belediye başkanı ve iş insanları takımın üstüne düşmüş durumda. Bu sene olmazsa bile bu takım bu destek ve yatırımla seneye süper lige çıkar. Ayrıca 25 bin kişilik stat inşaatı önümüzdeki sezona yetişeceği söyleniyor.
suriyeye yakın olmasında ben de bi sıkıntı göremedim. zamanında diyarbakır süper ligdeydi ki o zaman terör zirvedeydi. milyon euroluk topçular zaten yeterince güvenlik önlemi alınıyor. emniyet mensubu polisler bile gidip futbolcu koruyor. futbolcular için muhtemelen uçak yolculuğu hatayda futbol oynamaktan daha endişe vericidir.

suriyeye yakın olmasında ben de bi sıkıntı göremedim. zamanında diyarbakır süper ligdeydi ki o zaman terör zirvedeydi. milyon euroluk topçular zaten yeterince güvenlik önlemi alınıyor. emniyet mensubu polisler bile gidip futbolcu koruyor. futbolcular için muhtemelen uçak yolculuğu hatayda futbol oynamaktan daha endişe vericidir.

Aynen öyle. Tek sıkıntı uçak. Ciddi rüzgar esiyor ve özellikle yazın pisti pas geçiyor uçaklar.

Afrikanin colunden gelen adam icin suriye sikinti olmaz
Gaziantepe Sanliurfaya Adanaya nasil geliyorlarsa Hataya da gelirler.

Sacma olmus soyledigin

arkadaşlar herkes Afrika'dan gelmiyor. Oyuncularda ciddi bir endişe olabilir. İstanbul'da bombaların patladığı dönem zaten bir çok oyuncu ülkeden ayrıldı, bir çok oyuncu da gelmek istemedi. Biz belki olayın içindeyiz, nasıl bir yer olduğunu biliyoruz ama yabancı birisi bunu bilemez.

Tribün konusuna da gelirsek, mevcut stadları 5000 kişilik sanırım. Bu stadın dolması, hele şampiyonluğa oynarken pek bir şey ifade etmez. Süper Lig'de oynayan takımın minimum 12-13bin ortalamaya sahip olması lazım. Alanya ve Akhisar kaç senedir ligde ama 5-6bin ortalamaya sahip.

Çünkü futbol kültürü yok. Daha önce bu ligde oynamamış. Bizim ülkemizde ne yazık ki insanlar başarı olursa taraftar yakalıyor. İngiltere,Almanya,İspanya vs. böyle değil.

95 dogumlulardan itibaren baktigimiz zaman istanbul kulüplerinden yetismemis, yurt disindan gelmemis ama iyi süre alan, yani baska alt yapilardan cikip ligde ilk 11 oyuncusu olabilen 3 oyuncu var sadece. transfer yasagi sebebiyle genc oynatmak zorunda kalan eskisehir, elazig, balikesir ve karabük'e bakmadim. Altinordu'yu da disarida biraktim.

Alperen Babacan (97'li sag bek, Denizlispor), Ogulcan Caglayan (Bursa'dan cikmisti, tanimayan yoktur) , Mert Cetin (Genclerbirligi'nde stoper , 96 dogumlu). Nerede ici gecmis, captan düsmüs topcu varsa bu ligde oynatiliyor genelde. Büyüklerin alt yapisindan cikip tutunamayanlar var. Kulüplerin her sene sifirdan kadro kurmasindan belli zaten topcu cikaramayacaklari.

95 dogumlulardan itibaren baktigimiz zaman istanbul kulüplerinden yetismemis, yurt disindan gelmemis ama iyi süre alan, yani baska alt yapilardan cikip ligde ilk 11 oyuncusu olabilen 3 oyuncu var sadece. transfer yasagi sebebiyle genc oynatmak zorunda kalan eskisehir, elazig, balikesir ve karabük'e bakmadim. Altinordu'yu da disarida biraktim.

Alperen Babacan (97'li sag bek, Denizlispor), Ogulcan Caglayan (Bursa'dan cikmisti, tanimayan yoktur) , Mert Cetin (Genclerbirligi'nde stoper , 96 dogumlu). Nerede ici gecmis, captan düsmüs topcu varsa bu ligde oynatiliyor genelde. Büyüklerin alt yapisindan cikip tutunamayanlar var. Kulüplerin her sene sifirdan kadro kurmasindan belli zaten topcu cikaramayacaklari.

O kadar genc oynatacak kadar kotu bir lig degil ki

Denizli'de yaşıyorum. Bu takım bu sene de çıkamaz ise daha sittin sene çıkamaz. Yıllardır maddi sorunlarla uğraşılıyor. Bu sene bütün büyük firmalar Osman Zolan'ın emriyle sponsor oldu. Her yere bayraklar asıldı. Motivasyon üst düzeyde. Stad her maç kapalı gişe.

Kadro kalitesine baktığımızda, tamamen hücum hattı ile buralara geldi. Aissati, Recep, Mehmet 3lüsü taşıyor takımı. Burak Çalık joker gibi kullanılıyor. Gençler maçında kaçırmasa boş kaleye iş bitmişti. Neyse. Denizli ya bu sene çıkar ya da bir daha süper ligi zor görür.

Ümit Özat, ADS şu ana kadar iyi işler yapıyor. Pote-Gladky gibi iki tane pivot forvetle oynuyor ve tutmuş durumda şu an. Günümüzde artık hiç kullanılmayan şeydir çift forvet. Üstelik adam iki tane uzun forvetle yapıyor bunu..

PlayOff'a sokarsa bu takımı büyük başarı. Kadro çok kötü kurulmuş.

Üst Alt