STBL 15/16 H:26 | D.İ. Büyükçekmece 94-89 Galatasaray Odeabank | M.S | 17 Nisan - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STBL 15/16 H:26 | D.İ. Büyükçekmece 94-89 Galatasaray Odeabank | M.S | 17 Nisan

Bu konunun tam icerigini bilmiyorum , yanlis bilgiyle yorum yapmak istemem , eger sampiyon olmamiz veya play off ta olabildigince basarili olmamiz , bu sene veya ileride avrupaya katilim hakki noktasinda bize katki sagliyorsa elbette bu onemlidir

Fakat eder eurocup sayesinde zaten euroleague e katilacaksak ve bu sene play off taki durumun buna iliskin bir etkisi faydasi zarari olmayacaksa o zaman play off esittir gazozuna mac ,formalite noktasina gelir

eğer eurocup'u kazanırsak seneye kesin katılacağız Euroleague'ye ama ligde şampiyon olmamız ileride avrupaya katılma konusunda etkisi var. Çünkü A lisansı olan takımlar son 5(yeni formatla 3 olabilirmiş) senelik performanslarına göre belirleniyorlar. Aynı UEFA da olduğu gibi kulüplerin puan sıralaması oluyor ama Euroleague'nin formatı gereği A lisansını sadece o seneki performansına göre değil 5 senelik performansına göre veriyorlarmış mesela sezon başında Anadolu Efes 105 puan ile 7. sıradaymış avrupadaki takımlar arasında Fener 99 puan ile 9. sıradaymış. Bizimde A lisansı almamız için Avrupada ilk 11. e girmemiz gerekir puan olarak. Bu puan hesaplanırken avrupadaki ve yerel liglerdeki başarılarına bakıyorlar.

Sizin bakış açınızla o Zaman a lisansı olan Efes ile fener ligden çekilsin , ligin ne önemi var ki?? Ya yerel ligi de bu kadar gömmeyin, basketbol ile futbolu bağdaştırırsak zaten işin espirisi kaçar. Oradaki sistem ligi daha önemli kılıyor ama bu demek değildir ki baskette de bu sistem ligi önemsiz kılsın .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benim amacim sampiyon olup avrupada bir statu sahibi olacagim noktaya ulasabilmek degil mi ? Futbolda nasil sampiyon olup CL beklentisi icindeysem , avrupada da euroleague icin bu spor yapiliyor. Benim bakisim bu , ama ucundan bile etkiliyorsa bugunu ve ileriyi ligde alinan sonuclar , o zaman dedim zaten yorumumu geri aliyorum diye , cunku bilmiyorum kurallari

Eger sifir etki ise , o zaman ligi boslarim haliyle .. Simdi varsayalim fener sivas , konya bjk maclari son hafta ,yine atiyorum , sivas ligde kaldi , konya avrupayi ve 3 unculugu garantiledi 2 incilik sansi da yok

Neden oynasinlar , mahalle arasinda top cevirir gibi oynar yenilirler .. Normali de budur . .Neden kassinlar , hangi amac ugruna ...

Buradan suna varmak istiyorum , hedef yoksa ara amaclar deger kaybeder ... Sampiyonluk amac degil aractir avrupa icin demiyor muyuz bas bas , e euroleague garanti ise hangi hedef kaliyor .. Kendimizin arac dedigi lig mi ? Elbette hayir

Benim amacim sampiyon olup avrupada bir statu sahibi olacagim noktaya ulasabilmek degil mi ? Futbolda nasil sampiyon olup CL beklentisi icindeysem , avrupada da euroleague icin bu spor yapiliyor. Benim bakisim bu , ama ucundan bile etkiliyorsa bugunu ve ileriyi ligde alinan sonuclar , o zaman dedim zaten yorumumu geri aliyorum diye , cunku bilmiyorum kurallari

Eger sifir etki ise , o zaman ligi boslarim haliyle .. Simdi varsayalim fener sivas , konya bjk maclari son hafta ,yine atiyorum , sivas ligde kaldi , konya avrupayi ve 3 unculugu garantiledi 2 incilik sansi da yok

Neden oynasinlar , mahalle arasinda top cevirir gibi oynar yenilirler .. Normali de budur . .Neden kassinlar , hangi amac ugruna ...

Buradan suna varmak istiyorum , hedef yoksa ara amaclar deger kaybeder ... Sampiyonluk amac degil aractir avrupa icin demiyor muyuz bas bas , e euroleague garanti ise hangi hedef kaliyor .. Kendimizin arac dedigi lig mi ? Elbette hayir

Futbolda UEFA sampiyonu CL'ye direkt gidiyor.

Eger UEFA sampiyonlugu ihtimalimiz olursa nasil olsa Avrupa'ya gidiyoruz diye ligi boslamamiz mi gerekiyor?Veya ligi kazaninca Turkiye Kupasi onemsiz mi oluyor?

Burada uzulmemizin sebebi cifte kupa firsatini kacirmamiz.Mantigin yanlis, kupa kupadir.

Üst Alt