Stéphane Ruffier | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stéphane Ruffier

Genel Bilgi

Mevkisi: Kaleci

Yaşı: 24

Doğum Tarihi: 27.9.1986

Boyu: 1.87

Kilosu: 75

Stephane-Ruffier-Galatasarayda.jpg

Ruffieri ilk kez bir Monaco-Lille karşılaşmasında izlemiştim. O zamanlarda oldukça genç ve tecrübesiz olmasına rağmen bir libero gibi öne çıkıp arkadaşlarını yönlendirmesi ve mucize kurtarışları ile takım arkadaşlarına depoladığı güven ilk dikkatimi çeken etkenlerdi.

Bu sezon küme düşen takımında adeta one-man-team'lik bir performans sergiledi. Monaco takımının bu sezon toplamda yediği gol sayısı 40, yani 20 takımlı Ligue 1'de en az gol yiyen 6. takım konumunda ve şampiyon Lille'in sadece 4 gol gerisinde.

Bir kalecinin takımı üzerindeki etkisi oldukça fazla olduğu halde teknik olarak saha içinde yaptığı şeyler sınırlı olduğundan bana bundan fazla yazacak birşey kalmıyor. Inanıyorum ki oynadığı maçlar içerisinden rastgele 2-3 kayıt izlenirse kalibresinin hemen farkına varılacaktır.

Geçmişte Fransa piyasasından gelen oyuncular baz alındığında, istisnalar dışında Galatasaray'a ve diğer Türk takımlarına oldukça yarar sağladığı gerçeği göz ardı edilmemeli.

Fransa milli takımının gelecek senelerdeki 1 numaralı kaleci adayını an itibari ile fırsat varken kaçırmama temennisi ile. Kaleci adayımız sadece iyi ve kaliteli bir kaleci değil, imkansızı yapacak olan olmalı.

[video=youtube;TscMmm00TDc]https://www.youtube.com/watch?v=TscMmm00TDc[/video]

Cevap: AS Monaco kalecisi Stéphane Ruffier'i taraftar olarak yönetimimize öneriyoruz

Bu transferi yapin, 10 sene kaleci aramayin sevgili yönetimimiz..

Cevap: AS Monaco kalecisi Stéphane Ruffier'i taraftar olarak yönetimimize öneriyoruz

cok iyi kaleci.

gelse is yapar.

Muslera yerine bu adamı alalım daha iyi.Şu anda Monaconun çok bonservis isteyecek durumu yok.4-5 milyon euroya ikna olurlar.

Ben varim renkdas. Ne yapmak gerekiyorsa hazirim, bu kaleciyi takimimiza kazandirmak için.

Küme düşen takımın kalecisini almak bana dogru gelmiyo la tamam puan tablosuna bakarsak gol az yemis puanlar kılpayı ama bilemedim. Mantıklı gelmiyo iyi kaleci ama

Konuyu sabitledim. Gerçekten de çok ciddi bir konu bu kaleci meselesi. Ben de Ruffier'i istiyorum Muslera yerine. Ruffier'in uzun süren kaleci özlemimizi bitireceğine inanıyorum.

Videonun ilk iki dakikasindaki PSG'ye karsi oynadiklari maçtan görüntüler var, o maç kaç kaç bitti bilen var mi ? Ben bir Monaco taraftari olsaydim, maçtan sonra Ruffier'in elini öperdim.. Adam harika ya..

...Fransa milli takımının gelecek senelerdeki 1 numaralı kaleci adayını an itibari ile fırsat varken kaçırmama temennisi ile.

Bu kısım olmamış sanki.

Lloris ileride saçmalamadığı sürece kaleyi kolay kolay teslim etmez kimseye.

Kaldı ki Ruffier, Lloris'ten 3 ay büyük :)

Alalım bu kaleciyi Mondragonun gençliği resmen

Bunu twitter'da trend yapalım. Haydi gençler. #wewantruffier

elimizi çabuk tutmaliyiz

Bana biraz sakar bir kaleci gibi geliyor ama çok iyi kurtarışları var orası kesin.Kalecilerin yaşları ilerledikçe oyununu olgunlaştırdığını göz önünde bulundurursakta yararlı olur kanaatindeyim.

Üst Alt