Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

Düşüncesi sana göre küfür bana göre değil. Ne olacak şimdi. Her katılmadığın düşünceye küfür mü diyorsun. Yani adam araştırmış kendi çapında bu sonuca varmış. Doğru ya da yanlış. Bu araştırmayı da kitaplaştırmış. Bu yüzden mi hakaretler.

İnanmayan birisi Allah yok demesi kadar dopal birşey var mı ? Söylemesin mi bunu

birşey olmayacak Kıyamet kopacak hali yok. Her katılmadığım düşünceye küfür diyecek değilim ,demogoji yapmamalısın. İnanmayan kimseye söylenecek çok şey var ama kalpleri mühürlü oldukları için anlamazlar.Gördüğü delillere inanmayana lafla birşeyi inandırmaya çalışmak çok zor. Tabiki de sana katılıyorum "İnanmayan birisinin Allah'a yok demesi kadar doğal birşey olamaz. O yüzden sizin yaptıklarınız size, bizim yaptıklarımız bize.

birşey olmayacak Kıyamet kopacak hali yok. Her katılmadığım düşünceye küfür diyecek değilim ,demogoji yapmamalısın. İnanmayan kimseye söylenecek çok şey var ama kalpleri mühürlü oldukları için anlamazlar.Gördüğü delillere inanmayana lafla birşeyi inandırmaya çalışmak çok zor. Tabiki de sana katılıyorum "İnanmayan birisinin Allah'a yok demesi kadar doğal birşey olamaz. O yüzden sizin yaptıklarınız size, bizim yaptıklarımız bize.

Benim tek kızdığım nokta, mahlukat falan denilmesi. Yani adamın yaptığı tek şey kitap yazmak.

Nerede kaldı düşünceye,fikre,inanca saygı. Hep lafta kalıyor. Engelli bir insana neler demişsiniz yazık.

Yalnız bazılarımız Ağızlarına Allah kelimesini bile almaya korkuyorlar.Stephen Kingin ne düşündüğü Kimseyi bağlamaz.Onun dini ona bizim dinimiz bize.Önce kendi dinimizi iyi bir anlayalım idrak edelim.Kimsenin ne düşündüğü önemli değil

Bazı insanlar gördüm üzerinde elbise yok...

Bazı elbiseler gördüm içinde insan yok...

Kimsenin ne düşündüğü beni bağlamaz lakin düşündükleri 1,5 Milyar İslam alemini rencide edecek düzeyde ise buna itirazım var arkadaş...:)

Kimsenin ne düşündüğü beni bağlamaz lakin düşündükleri 1,5 Milyar İslam alemini rencide edecek düzeyde ise buna itirazım var arkadaş...:)

Hakaret yok. Kendi inancını ve inandığı şeyleri söylemiş. Saygılı olmak lazım. Ama bırak saygılı olmayı, hakaret bile edilmiş engelli olduğu için.

Yalnız Adam Tanrıya gerek kalmadı diyerek Sadece müslümanlara değil Tüm insanlara söylüyor.Tanrı kelimesi bir dine ait değildir.Budist de Tanrı der Yahudi de.Ancak bizim Yaradanımız Mabudumuz Allah(c.c)'tır.Direk Rabbimiz hakkında bir ithamda bulunursa itirazda bulunabiliriz.Onun dışında adamın ne düşündüğü kendini bağlar.

Hakaret yok. Kendi inancını ve inandığı şeyleri söylemiş. Saygılı olmak lazım. Ama bırak saygılı olmayı, hakaret bile edilmiş engelli olduğu için.

Hakarete tabiki benimde itirazım var...

Zira İslam kendisine hakaret edenlere bile gösterdiği hoşgörü ile nam salmış bir dindir...

Bizim dinimiz hoşgörü-sevgi-merhamet üzerine oluşturulmuştur...

Kafirun Suresinin son ayeti kerimesini sizlere hatırlatırım...

Sizin dininiz size benim dinim bana...:)

Yalnız Adam Tanrıya gerek kalmadı diyerek Sadece müslümanlara değil Tüm insanlara söylüyor.Tanrı kelimesi bir dine ait değildir.Budist de Tanrı der Yahudi de.Ancak bizim Yaradanımız Mabudumuz Allah(c.c)'tır.Direk Rabbimiz hakkında bir ithamda bulunursa itirazda bulunabiliriz.Onun dışında adamın ne düşündüğü kendini bağlar.

Nedir yani :) demesin mi Allah yoktur diye ? İtiraz edilmesi kadar mantıklı birşey yok :) Ama itiraz yerini hakarete bırakmaması lazım. Allah yok diyince rencide mi olcak insanlar.

Hakarete tabiki benimde itirazım var...

Zira İslam kendisine hakaret edenlere bile gösterdiği hoşgörü ile nam salmış bir dindir...

Bizim dinimiz hoşgörü-sevgi-merhamet üzerine oluşturulmuştur...

Kafirun Suresinin son ayeti kerimesini sizlere hatırlatırım...

Sizin dininiz size benim dinim bana...:)

Ama yukarıda söylediğin cümlelerin yukarıda hakaret eden arkadaşlar için pek anlam ifade etmiyor. Hakarete seninde itirazın varsa uyaracaksın abi biz söyledikten sonra yazmak pek anlam ifade etmiyor. Hani Özgür Türkiye hani Demokratik Türkiye hani her inanca fikre saygılı Türkiye.

Nedir yani :) demesin mi Allah yoktur diye ? İtiraz edilmesi kadar mantıklı birşey yok :) Ama itiraz yerini hakarete bırakmaması lazım. Allah yok diyince rencide mi olcak insanlar.

Allah (c.c) müslümanların inandığı Rabbimizdir.Eğer Bu adam Tanrı yok derse her hangi bir dine inanmadığını söyler.ve bu kendini bağlar.Ama Allah yoktur derse direk müslümanlaradır bu söz.Bu nokta da sanane be adam derler başkasının dininden.

Allahın varlığını üstü kapalı olarak tartışmaya açıyorsa orada küfürde vardır,hakarette. Allahın karşısında olan hiçbir görüşe saygı duyulmaz.Normal bir konudan bahsetmiyoruz. Şanı ve rahmeti yüce olan Mevladan bahsediliyorsa edepli olunmalı. Evet engelli olabilir devamlı olarak bana laf atıp durma . Özürümüzü diledik. Geçti gitti. Kabul eden eder etmeyen kendi yoluna. Onun dışında adamın Engelini öne sürüp konuyu dağıtmaya çalışma. Konuyla ilgili birşey yazacaksan buyur hürmette kusur etmeyiz. İster inan ister inanma o kimseyi bağlamaz. İnanıyorsan zaten lafımız yok ama inanmıyorsa inanlarının zekalarıyla da kimsenin alay etmeye hakkı yok.

Allahın varlığını üstü kapalı olarak tartışmaya açıyorsa orada küfürde vardır,hakarette. Allahın karşısında olan hiçbir görüşe saygı duyulmaz.Normal bir konudan bahsetmiyoruz. Şanı ve rahmeti yüce olan Mevladan bahsediliyorsa edepli olunmalı. Evet engelli olabilir devamlı olarak bana laf atıp durma . Özürümüzü diledik. Geçti gitti. Kabul eden eder etmeyen kendi yoluna. Onun dışında adamın Engelini öne sürüp konuyu dağıtmaya çalışma.

Allah demiyor adam "Tanrı" diyor. Çok dar düşünüyorsun. Sadece sana demiyoru isimde vermedim üstüne alınmana neden yok. 2010 yılında yaşıyoruz dostum.

Ama yukarıda söylediğin cümlelerin yukarıda hakaret eden arkadaşlar için pek anlam ifade etmiyor. Hakarete seninde itirazın varsa uyaracaksın abi biz söyledikten sonra yazmak pek anlam ifade etmiyor. Hani Özgür Türkiye hani Demokratik Türkiye hani her inanca fikre saygılı Türkiye.

Uyarmadığımı ne biliyorsun...?

Milletin gözüne sokarak uyarmak benim karakterim değildir...

İnsanları hataları bile olsa başkalarının yanında rencide etmeyin diyen bir Peygamberin ümmetindenim ben...:)

Uyarmadığımı ne biliyorsun...?

Milletin gözüne sokarak uyarmak benim karakterim değildir...

İnsanları hataları bile olsa başkalarının yanında rencide etmeyin diyen bir Peygamberin ümmetindenim ben...:)

Nerdeysen nerdesin abi. Beni ilgilendirmez. Kimseyi kırmadan da uyarabilirsin hem fikirlerini daha net anlayabiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt