Stoper Allah'a Emanet


Gazetelerde, televizyonlarda ve bu forumda gündemin ilk maddeleri Drogba, Kalström, Muslera, Muntari şeklinde devam ediyor. Hatta Luis Fabiano, Reyes, İbrahim Akın, Obraniak, Sissokko, Ruffier, Mevlüt, Jovanoviç vs isimleri yazılıyor. Yani gündem forvet, kaleci ve orta saha üzerinde yoğunlaşmış durumda. Oysaki belki de en elzem ihtiyaç olan stoper transferi hala göz ardı ediliyor. Ersan, Serdar Kesimal ve Egemen rakip takımlara kaptırıldı. Üstelik bu rakiplerin elinde pek çok stoper oyuncusu bulunmasına rağmen kaptırıldı. (Lugano,Yobo,Bekir-Toraman,Sidnei,Sivok). Kadroda büyük revizyona ihtiyacı olan Galatasaray'da ise henüz stopere alınmış bir isim yok (Ceyhun'u o bölge için net bir aday olarak sayamayız). Neill'la yollar ayrıldı, Ali Turan zaten devre arası gönderilmişti. Gökhan Zan'ın da durumu kesinleşmedi. Yani hali hazırda stoper oynyacak tek bir oyuncu var elimizde. O da pek çok kişi tarafından gerek kişiliği gerekse de oyun tarzı nedeniyle istenmeyen Servet Çetin. Aynı şeyler Gökhan Zan için de söylenebilir. Yani Galatasaray'ın an itibariyle en az 2 belki de 4 stopere birden ihtiyacı olduğu bir ortamda hala transfer yapılamaması ve buna rağmen gündemin forvet ve orta saha transferi üzerinde olması bana saçma geliyor. Bu kulübün transfere ayırabileceği bütçe çok abartı bir para olmayacağına göre bence transfere en fazla ilgi gösterilmesi gereken bölge stoper bölgesidir. Alınma ihtimali zor olan Drogba rüyasından uyanıp bu takımı ayağa kaldırabilecek çok kaliteli bir yabancı stopere odaklanmak gerek. Hatta duruma göre bu sayı 2'ye bile çıkartılabilir yerli stoper eksikliği düşünüldüğünde. Bu bilinmezliklere rağmen hala Baros, Elmander isimlerinin yanına 3. bir yabancı forvet düşünülüyor. O isim alınınca Baros elden çıkartılacak büyük ihtimalle. Ancak Pino ve Stancu neden hala gönderilmiyor ve neden hala Pino'nun kalması yönünde görüşler var anlamıyorum. Modern futbolda öncelik az gol yemektir. Az gol yiyen takımlar genellikle başarılı olurlar. Ancak bunca eksikliğe rağmen atılmış net bir adım yok. Taraftarın yönetime Drogba'dan önce bence stoper konusunda baskı yapması gerekiyor. Daha Hakan Balta, Çağlar, Serkan, Sabri gibi kalitesiz adamları içeren sağ bek ve sol bek mevkisine gereken transferleri söylemiyorum bile..
 
Cevap: Stoper Allah'a EmanetBizim forumca gorduklerimizi hala goremiyorlar, gormemezlikten gelmeye devam ederlerse gelecek sezonda husran olur buraya yaziyorum. Yillardir gereken transferler yapilmadi. Yine bu sene sag bek alinmayacak, halbuki bundan bir kac sene once kesinlikle her transfer doneminde sag bek istiyorduk.
 
Cevap: Stoper Allah'a Emanetsağ açığa adam alacaklarına önce solbeke ve stopere 2 tane kaya gibi oyuncu bulsunlar. Ortasaha birtek Selçuğa emanet, forvet hala yok. Kaleci belli değil. Stoper yok.

Hala gidip kanat adamı alıyorlar.
 
Cevap: Stoper Allah'a EmanetArkadaşlar transfer resmi olarak yarın başlıyor.Bekleyin bi hele.Kaleci belli gibi,stopere Fatih Terim kesinlikle bir oyuncu istiyor ve istemesinin yeterli olacağını söyledi Ünal Aysal.Selçuk'un yanına oyuncu alacakları da kesin gibi hele bide Cana gidiyorsa.Reyes transfer olursa sadece kanat transferi olarak düşünmeyin.Bence sağ kanatta sadece Kazım ve Pino'ya güvenmediler.Bu yüzden sağ kanatta sürekli oynayacak bir oyuncu ayrıca forvette asıl bölgelerinden olan bir oyuncu Reyes gelirse başka forvet almazlar.Bizim taraftar olarak şurada göstereceğiz sabır 2 hafta.20'sinde bitecek dediler bitmezse o zaman senin tüm yorumlarına katılırım.
 
Cevap: Stoper Allah'a EmanetGrangvist-Lucio-Mellberg-Ersan Gülüm-Kemal TokakMedyada adı geçenler.Demek ki çalışma yapılıyor.Ama siz diğer yönlere odaklandığınız için medya forvetten,orta sahadan daha çok haber üretmeyi seçiyor.Ayrıca Sabri'nin kalitesiz olduğuna katılmıyorum.
 
Cevap: Stoper Allah'a EmanetServet+Yabancı Stoper+Kemal Tokak+Ahmet Kesim+Gökhan Zan böyle 5 li yeterde artar savunmaya.
 
Cevap: Stoper Allah'a EmanetMilli takimin savunmasi bizden ya, sorun yok diye dusunuyorlar.Halbuki Milli takimin sorunlu yeri savunmasi zaten. Topu iskalarlar, baski altinda hata yaparlar, duran toplarda adam paylasamazlar. Ligde basarili olan takimlara bakin savunmada en az iki yabanci vardir. fenerde gecen sene uc taneydi.Temel futbol ve savunma bilgisi yok bizim oyuncularin.
 
Cevap: Stoper Allah'a Emanetfatih hoca kendisi dedi defansa yabanci oyuncu alacagiz dedi zaten elde bi servet var stoper mutlaka alirlar gökhan zanla da sözlesme imzalanmadi
 
Cevap: Stoper Allah'a EmanetBence 1 yabancı stoper + 1 yabancı kaleci ile geri hat transferini kapatırız. Yeter mi, bilmem. :)
 
Cevap: Stoper Allah'a EmanetBence Fatih Hoca kendisi oynayacak stoper mevkiinde."Stoper oynamak bizim işimiz" demiş.O yüzden stoper aramıyoruz.
 
Cevap: Stoper Allah'a EmanetAdam gayet haklı.Önerilerim şöyle.Gabriel İvan Heinze. 33 yaşında sol stoper ve boşta.Hırslı ve tekniği sağlam bir isim.Düşünülmeden alınmalı. 2 sene en az rahat götürecektir.Kemal Tokak. Henüz çok genç ve Samsunspor'da gösterdiği performansla müthiş bir çıkış yapaladı.Günlerdir peşinden koştuğumuz Ersan Gülüm'den çok daha iyi bir stoper olduğunu dşünüyorum.Artı olarak para verip kaliteli bir yabancı stoper de alınabilir.Servet ise hem futbol etiğinden, hem de stoperlikten bir haber bir isim.Anında satılmalı.
 
Cevap: Stoper Allah'a EmanetBir stoper bir de sol bek lazım.Şu defansa bakıp bakıp kara kara düşünüyorum.Çağlar'la Hakan'la falan çokz zor bu işler.
 
Üst Alt