STSL 10/11 H:5 | Bucaspor 0-1 Galatasaray | 18 Eylül | Maç Sonucu - Sayfa 80 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 10/11 H:5 | Bucaspor 0-1 Galatasaray | 18 Eylül | Maç Sonucu

Cevap: STSL 10/11 H:5 | Bucaspor 0-1 Galatasaray | 18 Eylül | Maç Sonucu

[video=youtube;P53AnVjuUV4]https://www.youtube.com/watch?v=P53AnVjuUV4&feature=player_embedded[/video]

2:40-2:42

Bu spor medyasına tam Mustafa Sarp küfürü yolluyorum.. Maçı izleyemedim evde maç sonrası yorumlara yetiştim.. Maçı bir anlattılar sanırsın Bucaspor bizi ezmiş.. Bunu söyleyenler zeminin de berbatlığından söz edip iyi futbol beklenemeyiciğini de söyleyip sonra başlıyorlar alakasızca Galatasarayı eleştirmeye.. Yok kaleye gidememiş.. Yok o formsuzmuş bu tuzsuzmuş... Maçın geniş özetini izledim; Bucaspor kalemize gelememiş, bizim de en az 3-4 tane (organize) net gollük atağımız var o zeminde... Diyorum ve susuyorum...

Renkdaşlar maçta Bucaspor başka sahada oynamadı onlarla aynı sahada oynadık adamlar oyun başladığında daha iyiydiler biraz tecrübeleri olsa maç en başta kopardı ancak Galatasaray isminin büyüklüğü zaman ilerledikçe üstlerinde bi baskı yarattı ve golü attık sonrasındada bir silkelenmeyle beraberlik için üstümüze gelmeye çalıştılar işte o zaman Pino süratiyle pozisyonlara girdik ama iyi oynamadığımız gerçeğini değiştirmez bu

Ya allah aşkına tarlada ne oyun bekliyosun ki top 2 metre düz gitmiyor..

Ali Sami Yen de 3 pas yapamamanın izahı ne acaba?? Sahanın çok mu iyi olması bu seferde. G.Antep ve ezildik. Buca da büzüldük. sonuç piyango dan 6 puan.. haydi bakalım kazanan haklıdır. diyelim ama Fb derbisi sonrası 5-8 arası gol yiynce burada niye böyle oldu demeyin

anlamadim sey, Ligtv muhabiri, mac esnasinda: Sarp ve Ayhan, son iki mac cok iyi oyniorlar, hem defansiv hem ofansiv :D

adamlarin kadroda olmasi icin olmus olmasin bu yorumlar :D

hani kötü oyuncuya iyi diye diye oynattircaklar misali :D

Yenildiğimiz zaman zaten üzülüyoruz. Bırakın galip gelmişken sevinelim. (herşeye rağmen)

Takımda ciddi biçimde yeni oluşumdan dolayı birbirini tanımama var.

Çok yavaş oynuyoruz.

Elano 1-2 maç daha denenmeli ondan sonra "kadro dışı" bırakılmalı çünkü bu adamın suratsızlığı ve isteksizliğini izlemekten bıktım. En nihayetinde maaşlı çalışan bu adam. Kimse suratına tükürmüyor, ne bu iğrençlik abidesi oyun ve surat.

Kewell şu anda zorunluluktan oynuyor ilk 11 de, farkındayız ama sürat bakımından ilk 11 de başlayacak bir adam değil. Arda İle başlayıp 70 ten sonra alınabilir kewell, o zaman fayda sağlar.

Serkan Kurtuluş ali turan'dan da sabriden de daha iyi. Teknik olarak her ikisinden de iyi. Daha fazla oynarsa sabriden de iyi olacak. Israr edilmesi şart ve lazım bence...

Ufuk gayet iyi gidiyor. En azından güven veriyor. Çok üst düzey değil ama güvensiz de değil... En azından aykut değil...

Servet bir milli felaket, hala uzun top oynuyor , oynayamamasına rağmen! Tez zamanda yedeğe çekilmeli çünkü Gökhan zan zamanlama , defans ve top çıkarmada servetten kat kat daha iyi.

Artık Lorik Cana forma girsin çünkü Ayhan ve Mustafa Sarp ikilisinden birini kadroda görmek is-te-mi-yo-rum.

Musa Çağıran'da kendini göstersin. Bank Asya'da yılın futbolcusu seçilen bir adam nasıl bu kadar geri planda kalıyor? Riijkaard Ufuğu kaç maç oynatmadı millet baskı yapınca ufuğu aldı. Musa Çağıran'da acaba yeterli ama Riijkaard mı oynatmıyor?

Emre Çolak bizim kendi adamımız ve süper yetenekli... Sağ açıkta oynatıp, seyircinin kucağına atıp ondan sonra yok yere yok edilemez.

Riijkaard Ufuğu geç takıma kazandırarak, Ali Turan'da ısrar ederek, Serveti oynatarak, Musa'ya hiç şans vermeyerek, Emre 'yi sağ açıkta oynatıp yok ederek ne yaptı anlamıyorum ama iyi bir teknik direktörün yapmaması gerekenleri yaptı. Belki de sandığımız kadar iyi bir teknik direktör değildir? Çünkü 2 ay gibi bir zamanda bu kadar hata yapan bir adam eğer Türk olsaydı başına neler gelirdi?

Galatsaray hücumda çoğalamıyor, bloklar birbirlerine ykaın değil uzak. Hücumdaki futbolcular Pino ve baroş hariç yavaşlar. Baroş tek başına forvet arasında koşarak yoruluyor, pino ise yine yalnız kaldığından dolayı adam geçemiyor veya tıkanıyor. Hadi Riijkaard! HADİ BİZ GÖRDÜK SEN HALA GÖREMİYORSUN. VE BU TAKIMIN 1,5 YILDIR BAŞINDASIN HADİ ARTIK!

Şu anda belediyeyi çalıştıran a. avcı ile riijkaard arasında ne fark var onu anlamak istiyorum. İkisinin de elinde böyle bir takım olsa ikisi de aynı yerde olurdu.

Futbol federasyonuna da bir laf: İzmir'li başkan olup da alaçatı da balık turnuvasına gideceğine şu stadlara git de zemine bak, rezil etmeyin hem takımları hem de göz zevkimizi.

Galatasaray'dan Uefa Kupasını aldığımız dönemdeki futbolu beklemiyorum. Ancak sadece fiziki mücadele üzerine kurulmuş "İyi mücadele ettik. Önemli olan 3 puandı" klişesini de içime sindiremiyorum. Tamam zemin ağır olabilir, Arda, Sabri, H.Balta vs. takımın as oyuncuları sakat olabilir, yeni transferler takıma henüz tam manasıyla adapte olamamış olabilir ama yine de Bucaspor gibi çok mütevazı bir takım karşısında çok daha akılcı bir futbol beklerdim. Ayhan'ın 69. dakikada tamamen kişisel becerisiyle attığı gole kadar hiçbir tehlikeli gol pozisyonu yaratamayan takımın akıllıca oynadığını söylemek fazlaca saflık olur. Sonuçta karlı, buzlu, yağmurlu, rüzgarlı vs. uygun olmayan hava ve saha koşullarında oynayabilmekte iyi takım olmayı gösteren bir kriterdir. Çünkü takım olmak yardımlaşmanın, arkadaşlığın, uyumun ve profesyonelliğin en üst seviyede ortaya çıkmasıyla mümkün olabilir. Bunların şuan için Galatasaray'da olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak çok ta karamsar değilim. Kalecimiz Ufuk, sol bekimiz İnsua her geçen gün gelişme kaydetmekte. Ayrıca Misimoviç gibi bir futbol virtiyözünün önderliğinde Kewell, Neill gibi profesyonellerle Arda gibi yaratıcı bir futbol zekasına sahip olmamız asla ümitsiz olmamamı gerektiriyor. Ve tabi Türkiyedeki en iyi, takımımızdaki tek santrafor Baros. Henüz Mehmet Batdal kendini ispatlayabilmiş değil. Bence Bucaspor maçına M.Sarp, Pino değilde Cana ve Aydın tercihleri ile başlansa çok daha diri ve ofansif bir futbol sergileyebilirdik. Pino'yu bu tür kritik maçlarda değilde öne geçtiğimiz ve açık alanlar bulduğumuz maçlarda rakibin gardını tamamen düşürmek için kullanmak daha iyi olabilir. Başka bir konu, uzun zamandır takip ediyorum duran top organizasyonunu en az 10 yıldır takımımızda göremiyorum. En son frikik golümüzü ne zaman attık? En son kornerden ne zaman gol attık inanın hatırlamıyorum. Rijkaard ve Neskens'in bu konuda hiç bir çalışma yapmıyor olması gerçekten çok ilginç. Elano gibi bir değerden faydalanılmaması da çok büyük bir kayıp. Sakat futbolcularımız iyileştikten sonra Sabri ve İnsua'nın devamlı kanat bindirmeleri yaptıkları, Cana ve Elano'nun ön libero oynadığı ve onların önünde Arda-Misimoviç-Aydın-Baros dörlüsünün kullanıldığı bir hücüm hattını düşlemek çok mu fantastik olur? Ne dersiniz?

[video=youtube;c7S4y2lCV9M]https://www.youtube.com/watch?v=c7S4y2lCV9M[/video]

hahahah :D

Üst Alt