STSL 10/11 H:9 | Fenerbahçe 0-0 Galatasaray | 24 Ekim | Maç Sonucu - Sayfa 218 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 10/11 H:9 | Fenerbahçe 0-0 Galatasaray | 24 Ekim | Maç Sonucu

Cevap: STSL 10/11 H:9 | Fenerbahçe 0-0 Galatasaray | 24 Ekim | Maç Sonucu

rövanş maçını sabırsızlıkla bekliyorum.özellikle volkan berabere kalmak için biyerlerini yırtacak.o zaman anlayacak herşeyi ama geç olucak.

taraftarımız mükemmeldi,hele 2. yarı sadece bizim taraftarın sesi geliyordu,umarım bu desteğin devamı gelir :D

cana bu takımda artık ilk 11 oynamassa yazık olur. artık takımda ardadan sonra kadroya göz kapalı yazılacak 2. admadır cana. helal aslanım benim böyle devam

İddaa'nın bir sezon boyunca kazanana ödediği parayı çıkarmasına sebep olan maçtır.

Her şeyi anladım da bir teknik direktöre neden lazer tutulur hala anlayamıyorum.

Pino Anadolu maçlarında daha zorlanır ve kanatlarda oynadığı zaman kademeli savunmalara karşı çaresiz kalıyor,onun için en iyi mevki,2. forvet olarak serbest oynaması olur.

Ama yine de öne geçemediğimiz sürece çok faydalı olacağını sanmıyorum.

dün maçtaydım herşey mükemmeldi ah birde top girseydi o zaman yakardık orayı :eek: :D

Beyler taraftar videoları düştümü youtube'a düştüyse link atın lütfeeen.

Fark yeriz diyordum çok feci yanıldım Helal olsun diyorum sadece o mücadeleye o ruha..

Dünkü maçı izlemedim ama bazı arkadaşların ve spor yazarlarının yazdıklarından çıkardığım kadarıyla sağ kanatta Elano, sol kanatta Ayhan dizilişinden çok Ayhan-Sarp-Cana, önlerinde Elano-Misimovic. 4-4-1-1'den çok "Christmas Tree" olarak da adlandırılan bir taktikle oynadık yani. Ben bu takıma Baros, Kewell ve özellikle Arda girdikten sonra nasıl bir dizilişle sahaya yayılacağımızı merak ediyorum asıl. Eğer Arda'dan biz de bir Schweinsteiger yaratmayı başarabilirsek şampiyon Wolfsburg'un taktiğini deneyebiliriz. Yani Arda-Cana-Elano, önlerinde Misimovic, en önlerinde de Baros-Pino ikilisi. Biraz fazla ofansif kaçabilir bu diziliş, oyuncu tercihleri, bana da öyle gelmedi desem yalan olur ama eldeki kaliteli oyunculardan maksimum sayıda faydalanabilmek için mutlaka Hagi-Tugay ikilisinin uygun bir diziliş bulmaları gerekiyor. Şemaya dökecek olursak.

Dünkü maçtaki dizlişimiz;

----------------------

----------Pino--------

----------------------

---Misimovic--Elano---

-Ayhan--Cana--Sarp--

----------------------

4-4-2;

------Baros--Pino-----

----------------------

-------Misimovic------

---Arda--Cana--Elano-

4-4-2 "Diamond";

-----Baros--Pino------

----------------------

-------Misimovic------

-Arda-----------Elano-

---------Cana--------

Dünkü maçı izlemedim ama bazı arkadaşların ve spor yazarlarının yazdıklarından çıkardığım kadarıyla sağ kanatta Elano, sol kanatta Ayhan dizilişinden çok Ayhan-Sarp-Cana, önlerinde Elano-Misimovic. 4-4-1-1'den çok "Christmas Tree" olarak da adlandırılan bir taktikle oynadık yani. Ben bu takıma Baros, Kewell ve özellikle Arda girdikten sonra nasıl bir dizilişle sahaya yayılacağımızı merak ediyorum asıl. Eğer Arda'dan biz de bir Schweinsteiger yaratmayı başarabilirsek şampiyon Wolfsburg'un taktiğini deneyebiliriz. Yani Arda-Cana-Elano, önlerinde Misimovic, en önlerinde de Baros-Pino ikilisi. Biraz fazla ofansif kaçabilir bu diziliş, oyuncu tercihleri, bana da öyle gelmedi desem yalan olur ama eldeki kaliteli oyunculardan maksimum sayıda faydalanabilmek için mutlaka Hagi-Tugay ikilisinin uygun bir diziliş bulmaları gerekiyor. Şemaya dökecek olursak.

Dünkü maçtaki dizlişimiz;

----------------------

----------Pino--------

----------------------

---Misimovic--Elano---

-Ayhan--Cana--Sarp--

----------------------

4-4-2;

------Baros--Pino-----

----------------------

-------Misimovic------

---Arda--Cana--Elano-

4-4-2 "Diamond";

-----Baros--Pino------

----------------------

-------Misimovic------

-Arda-----------Elano-

---------Cana--------

Hayır hocam :) 4-5-1 oynadık

Misimovic ve Elano her hucumda ayakları çizgiye değene kadar açılıyorlardı. Kısacası bildiğin kanat oyuncusu gibiydi. Hatta daha da iyi anlaman için biraz abartıp çizgiden ayrılmadılar desem yeridir :D

Rıdvan dilmen:''Fenerbahçe benden bu yana, yani yaklaşık 20 yıldır sonra, en iyi uç oyuncusunu aldı. Hem çabuk, hem de orta saha özellikleri olan bir futbolcu. Savunma yönünü geliştirdiği takdirde, çok önemli yerlere gelir"

30 Temmuz 2010 :)

Emre Çolak biraz güçlü olsaydı son pozisyonda doksana çakardı o topu ama gücü yetmedi

Güçle pek alakası yok. Heyecan yaptı erken vurdu. 1-2 adım daha koşup ayak içi bıraksa çok rahat gol olurdu. Kolay değil, normal maçlara bile çıkmayan genç oyuncun o atmosfere çıkıyor, kızmamak gerekli.

Doğru ama bence en kötüsü topun sağ ayağına gelmesiydi. Soluna gelse daha iyi vuruş yapabilirdi.

Hayır hocam :) 4-5-1 oynadık

Misimovic ve Elano her hucumda ayakları çizgiye değene kadar açılıyorlardı. Kısacası bildiğin kanat oyuncusu gibiydi. Hatta daha da iyi anlaman için biraz abartıp çizgiden ayrılmadılar desem yeridir :D

Doğrudur hocam ama sonuçta o dizlişte de Arda'nın, Baros'un nerede oynayacağı muamma, Hagi yeni bir diziliş düşünecektir mutlaka. ;)

Üst Alt