STSL 11/12 H:22 | Galatasaray 4-0 Ankaragücü | Maç Sonucu - Sayfa 79 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:22 | Galatasaray 4-0 Ankaragücü | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:22 | Galatasaray 4-0 Ankaragücü | Maç Sonucu | 25 Ocak

ARKADAŞLAR!

Maç istatistikleri ile ilgili topun oyunda kalma süresine ihtiyacım var. Bi süredir arıyorum ama istediğim bilgiye ulaşamadım. Örneğin bazı programlarda rastlamışsınızdır "top 52 dakika oyunda kalmış" repliğine...

Ligtv protesto dakikalarında nasıl yayın yaptı? Sitelerine baktım kendilerine yapılan protestodan eser yok. Sesi tamamen kapamışlardır heralde bu sefer? :)

Mac hakkında pek de diyecek bişey yok.Cünkü her ne kadar suan da süper ligde olsada kadrosu itibariyle bank asya 1. ligde bile zor tutunabilecek bir takım vardı karsımızda.Allah hicbir takımı(fener haric :asd:) böyle bir duruma düsürmesin.Ayrıca sadece Emre Çolak hakkında kısa bir yazı yazcam.

Emre Çolak sol ayagını kullanan,teknik becerisi yüksek bir oyuncu.Gectigimiz yıllar gerek A2 takımında gerekse A takımda gidip gelen A2 de sık sık olsada A takımda belli şanslar yakalamıs bir oyuncu.Ancak özelikle son yıllarda altyapımızdan cıkan bir cok oyuncu gibi fiziksel olarak zayıftı.Bu da maclarda birebir de rakiple yasadıgı fiziksel mücadeleri kaybetmesine dolayısıyla top kayıpları yapmasına neden olmaktaydı.Genel anlamda teknik becerisi iyi olan,kanatlarda oynayabilen forvet arkasında da iş yapabilecek bir oyuncu imajı cizmesine rağmen fiziksel anlamda yaşadıgı dezavantajlar onun parlamasına engel olmustu.Öyle ki bir cok sarı-kırmızı renklere gönül vermiş arkadaslarımız sezon basında Emre colagın kiralanmasını daha dogru oldugu kanaatini tasımaktaydı.Şahsi olarak da bu düsüncedeydim.Fatih hoca ise kendisine güvendigini takımda tutarak göstermekle kalmayıp şansda verdi.Bu sefer eline gecen bu sansları cok iyi kullandıgına tanıklık ediyoruz.Peki gecmişte yakaladıgı forma şanslarını iyi degerlendiremeyen Emre colak ne oldu da ne degişti de bu sefer beklenen cıkısı yaptı.nedenleri basitti ; 1)Fatih hoca gibi bir antrenörün varlıgı.Genc oyunculara güvenmesi,yeteneklerini sınırlamaması ve genc oyuncular hata yaptıgında onları sahiplenmesi vb. 2)birinci maddeyle baglantılı olmakla beraber Emre Çolak kendine olan özgüveni arttı.En iyi yapabilecegi işleri yapmaya basladı bunlar dısında ekstra işlere dalmadı.İsabetli ve etkili orta acabilme yetenegini,uzaktan etkili sutlar cekebilme yetenegini ve ayaga oynama yetenegini konusturmaya basladı.Bunlar dısında fiziksel dezavantajı yüzünden top kaptırmamak için gereksiz calım denemelerini azalttı.Gereksiz kosularını minimize etmeye başladı.Peki Emre Çolagın verimi daha nasıl arttırılabilir sorusu akla geliyor.cevabı ortada. 1)rakibi gecmeye,driplinge odaklı bir oyunu yok daha cok Şuta,pasa ve etkili ortalara dayalı bir oyun anlayısı mevcut.Bu sebeple sol kanatda oynaması etkili sut oranını azaltmakda veya artmasına engel olmaktadır.Sol ayaklı bir oyuncunun sag kanatda oynaması topu cektiginde iceri yönlendiginde daha etkili sut atabildiği bilinen bir gercektir.Bu sebeple Fatih hoca Emreyi sag kanatda daha sık kullanmalıdır. 2)sag kanatda oynadıgında içeri daha kolay yönlenebilmesi için sağ bekde oynayan oyuncunun düzenli olarak hucümlara katılması gerekir.Bu gerceklestiginde Emrenin iceri yönlendiginde rakip takımın sol acık ve sol bek oyuncusu kanatlarını bos bırakamayacagından Emre colak daha fazla sut imkanı bulacak daha fazla verimli olacaktır mac içerisinde. 3) Etkili bir forvetin arkasında oynatıldıgında seken toplarla bulusma sansı artacak ve forvet arkasında oynadıgında kaleyi tam karsıdan hedef olarak belirleyebilecektir.

Emre Colagın suan önemli bir eksigi dikine oynamak gözüküyor.Bir cok arkadasımız bu yönünü geliştirmeli ve geliştirebilir diyor.Ben bu kadar olumlu bakmıyorum acıkcası.Cünkü dikine oynamak için calısmanın yanında oyuncunun oyun tarzının buna uygun olması gerekiyor.Kişisel düsüncem Emrenin hicbir zaman dikine oyunu yüksek bir seviyeye cekemiyecegidir.İnş beni yanılttır.Bu sebeple Emrenin özeliklerini bilerek onu izlemeli ve hocanın da bu özelliklerine uygun bir şekilde onu oynatmasını beklemeliyiz.Son sözüm Emre colak anlattıgım iyi özellikleri dısında bir görev verirsek veya yapmasını beklersek hayal kırıklıgı kacınılmaz olur ama özeliklerine paralel bir oyun anlayısında oynatıldıgında beklentilerim her zaman yüksek olacaktır.

Napacak LigTV? Abdürrahim ALBAYRAK böyle konuşmazsa yayın ihalesini mi bozacak?

Lig TV kim, Galatasaray kim? Hiç bir Galatasaray yöneticisinin Lig TV ye yalakalık yapma zorunluluğu yok.

Lig TV akıllı olsun, biz değil, onlar bize muhtaç. Sattıkları decoderların en az 3 te birinin Galatasaray taraftarları tarafından satın alındığını unutmasın.

iste budur :tiphat::005::005::005:

Ne kadar hos bir insan olsada Abdulrahim Albayrak bu konularda gereksiz konusmalar yapmasi bende baya bir rahatsizlik olusturuyor umarim Kulubumuze zarar verecek cinsiyette aciklamalardan kacinir.

Lig TV bizim bir parcasi oldugumuz urunun uzerinden para kazanmak istiyorlar simdi zor duruma dusmeleri bizi ilgilendirmemeli.

Yiğit adına güzel bir maç oldu diyebiliriz. Onun dışında taraftarların rakip takıma yaptığı destekte güzelliklerdendi.

agucu karsısında bekledıgımız skor geldı ft akıllıca yedeklerle cıktı kı hafta sonu bursa macı onemlı

-taraftar supermıs protestolar tam yerıne gıtmıstır bellı oldu lıg tvnın sesı kısmasından

-lıg tv akıllı olacak olmazsa mılyonlarca taraftar dekoderlerını ıade eder kı bence etmelı ben ettım

-maa ve sıkecı tffden kume dusurme beklemıyorum o ıs bıttı resmen sıkcıler lıgde kalacak

-takımda servetı gormedıgıme o kadar sevındım kı aydın yılmaz ve servet cetın hemen gonderılmelı sene sonu beklenmemelı derım

-ft nın basın toplantısında soyleıdıgı transfer mesajları acık ve net daha bısey demıyoruz artık yonetım ıcındekı zavallılar bı an once temızlenmelı

Güzel bir maç oldu. Fb nin kaybettiği haftada kazanmak çok güzel. Aradaki puan farkı 5' e çıktı. Önümüzde Bursa maçı var önemli bir maç inşallah onuda kazasız belasız atlatacağız.

Beyaz mendıl sallanması ve rakıp takıma atılan karafiller güzeldi..Özellıkle stadda mendıl sallaması ve ıslıklanma cok fantastik atmosfer yarattı..Stad dolu oldugunda cok müthiş atmosfer oluyor.Bu stadda şampiyonlar lıgını dusunemıyorum..tv farklı, ıcerdekı atmosfer daha degısık:)

O kadar rahat ve keyifli bi maç oldu ki yine. Ama Galatasaray oynamıyo yeaa diyenleri susturdu. Görülsün ki Galatasaray yedekleriyle bile çok güzel işler başarıyor. Es es maçındaki durum tamamen zemin ile alakalıydı, neyse önümüze bakalım. Takımdan falan ziyade tribünler şahaneydi. Emeği geçen herkese teşekkürler ve tüm kalbimle tebrik ediyorum taraftarları. Sıradaki?

yiğit'in olumlu yaptığı 2 şey vardı...

bir melo'ya güzel bir orta yaptı melo kafa vurdu ama ofsayttı.

Bir de güzel bir vuruşla gol attı.

Top kontrolü çok zayıf. ayağına baya top geldi ama ilk dokunuş ve top sürüşü baya baya kötü.

Çok çalışması lazım.

macin en unutulmaz ani 58. dakikaydi onun haricinde zaten ne rakip vardi ,ne de heyecan verici futbol

O kadar rahat ve keyifli bi maç oldu ki yine. Ama Galatasaray oynamıyo yeaa diyenleri susturdu. Görülsün ki Galatasaray yedekleriyle bile çok güzel işler başarıyor. Es es maçındaki durum tamamen zemin ile alakalıydı, neyse önümüze bakalım. Takımdan falan ziyade tribünler şahaneydi. Emeği geçen herkese teşekkürler ve tüm kalbimle tebrik ediyorum taraftarları. Sıradaki?

yahu rakip yoktuki sahada , abartmiyalim yani

24ygc.jpg

Üst Alt