STSL 11/12 H:31 | Fenerbahçe 2-2 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 312 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:31 | Fenerbahçe 2-2 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:31 | Fenerbahçe 2-2 Galatasaray | Maç Sonucu

Göğsüm kabardı maçı izlerken. Ne kadar güzel paslaştılar, rakip için sinir bozucu, tehdit edici br performanstı. Bu maçın hakkı galibiyetti. Tribündeki Fenerli futbolseverlerde eminim futbola doymuşlardır. Muazzam bir futbol ortaya koydular. Aslında bu ilk değil. Çünkü bu genelde bizim takımın yaptığı şey. Bu seferki fark oyunun kısmen de olsa skora yansımasıydı. Teknik heyet ve oyuncularımızı can-ı gönülden tebrik ediyoruz.

Son olarak yapılan sevinç gösterisine değinmek istiyorum; Play off saçmalığı olmasaydı şampiyon olmuştu takım ve kutlamaları bu düşüncenin bir gereği olarak algılayabiliriz. Lakin Fener'in geçmiş dönemlerde Galatasarayla oynadıkları maçın ardından (skoru hatırlamıyorum ama işlerine gelen bir skordu) Bağdat Caddesinde yatığı kutlamalardan sonra sezon sonu hüsran yaşadıklarını unutmayalım. Elbette Fatih Hoca ve öğrencileride bunun bilincindedirler lakin neticede onlarda bir insan ve gelişmelerden etkilenmeleri söz konus olabilir.

Onun için biraz daha sabır diyelim. Çoğu gitti azı kaldı.

eğri oturup doğru konuşalım

hiç çalışanla çalışmayan takım‚ ( bizde hiçbir sistem taktik yokken onlar bizi pas manyağı ettiler )

inananla inanmayan takım‚ (50000 kişinin önünde 2-0 geride iken bile galibiyet için saldırdılar)

cesur olmayanla cesur olan takım‚ (2-0 geriye düşmelerine aldırmadan 2 forvetle cesurca gol için oynadılar)

güçlü olmayanla güçlü olan takım‚ (25 dakikadan sonra adım atacak halimiz yokken adamların forvetleri 90. dakikada hala pres yapabiliyordu)

BİR OLUR MU ?

... ve sayın aykut hocam seni gerçekten çok seviyoruz zor günlerimizde tıpkı bir baba gibi futbolcularına ve takımına sahip çıktın

ammaa teknik direktörlük gerçekten sana göre değilmiş bunu bize gs maçları ile kanıtladın. unutmaki büyük maçlarda büyük hoca olunur. hiçbir derbi maçını çıkıp eze eze yenemediğimizi boşver 2 yıldır yendiğimiz maçların % 80 inde maalesef ecel terleri döküyorsak

hala oyuncu saplantıların varsa

aynı yanlıştan dolayı defalarca puan kaybediyorsan

geriye düştüğün maçı çeviremiyorsan ( belki bir iki maç vardır )

öne geçtiğin bir çok maçta puan kaybedebiliyorsan

takımın güçsüz inançsız ruhsuz haline 30 haftadır bir çözümün yoksa

üzülerek söyleyeyimki sorun sendedir sayın hocam.

antu

AoV5VdLCAAAtfwd.jpg

Hakemlerimizin standardı olmadığını bir kez daha görüyoruz. Cesaret yok istikrar yok her pozisyonda dönüp yan hakeme bakamazsın herşeyi o görmez, içinde şüphe kalıyorsa çal en azından herşeye çaldı denince kanaat kullandım diyebilesin.

AoV5VdLCAAAtfwd.jpg

Hakemlerimizin standardı olmadığını bir kez daha görüyoruz. Cesaret yok istikrar yok her pozisyonda dönüp yan hakeme bakamazsın herşeyi o görmez, içinde şüphe kalıyorsa çal en azından herşeye çaldı denince kanaat kullandım diyebilesin.

Forumda bir arkadaş (moderatörlerden biriydi sanırım) fenerin pozisyonlarına doğru karar, bizimkine de verilmez diyordu.. Şu fotoğraflara baksın bi..

Bu arada şunu söyliyeyim. Maç öncesi beklediğim eyyamcılığı yapmadığı için hakeme de teşekkür etmek gerekir. Verdiği kararlardan bir tek topa vuran oyuncumuzun hareketine faul çalması beni çok sinirlendirdi. Onun dışında sow' un golüde dahil olmak üzere yanlış bir karar verdiğini düşünmüyorum. Yukarıdaki fotoda faul gibi gözüksede bence faul değil.

Bende 10 üzerinden 8 veririm..

Kadıkoydeki hakemleri baz alarak yapıyorum bu degerlendirmeyi..

Herkes rahat olsun, Fb ile en az 2 , en fazla 4 maçımız var. ( 2 tane play off 2 adet Türkiye kupası )

bunlardan 2 tanesi Saraçoğlunda 2 tanesi bizim kucağımızda.

Ben yazıyorum buraya. Hepsinde de yeneceğiz.

Yazıyorum buraya beyler.

Bu sene sonu 4 transfer yapılacak ve olay bitecek.

Sağ bek

Sağ Kanat

Sol Kanat

Forvet

Bunlar alınsın, bu sene çeyrek final oynarız şampiyonlar liginde.

daha çok eksiklerimiz var.

çok yavaş oynuyoruz çok yavaş. herşey zamanla daha da düzene girecektir oyuncu kadrosunun kalitesinin artmasıyla.

eğri oturup doğru konuşalım

hiç çalışanla çalışmayan takım‚ ( bizde hiçbir sistem taktik yokken onlar bizi pas manyağı ettiler )

inananla inanmayan takım‚ (50000 kişinin önünde 2-0 geride iken bile galibiyet için saldırdılar)

cesur olmayanla cesur olan takım‚ (2-0 geriye düşmelerine aldırmadan 2 forvetle cesurca gol için oynadılar)

güçlü olmayanla güçlü olan takım‚ (25 dakikadan sonra adım atacak halimiz yokken adamların forvetleri 90. dakikada hala pres yapabiliyordu)

BİR OLUR MU ?

... ve sayın aykut hocam seni gerçekten çok seviyoruz zor günlerimizde tıpkı bir baba gibi futbolcularına ve takımına sahip çıktın

ammaa teknik direktörlük gerçekten sana göre değilmiş bunu bize gs maçları ile kanıtladın. unutmaki büyük maçlarda büyük hoca olunur. hiçbir derbi maçını çıkıp eze eze yenemediğimizi boşver 2 yıldır yendiğimiz maçların % 80 inde maalesef ecel terleri döküyorsak

hala oyuncu saplantıların varsa

aynı yanlıştan dolayı defalarca puan kaybediyorsan

geriye düştüğün maçı çeviremiyorsan ( belki bir iki maç vardır )

öne geçtiğin bir çok maçta puan kaybedebiliyorsan

takımın güçsüz inançsız ruhsuz haline 30 haftadır bir çözümün yoksa

üzülerek söyleyeyimki sorun sendedir sayın hocam.

antu

antudan böyle yorum çıkıyormuymuş? Şaştım kaldım valla..

daha çok eksiklerimiz var.

çok yavaş oynuyoruz çok yavaş. herşey zamanla daha da düzene girecektir oyuncu kadrosunun kalitesinin artmasıyla.

Tek sorunumuz bu zaten. Hızlı oynadığımız birkaç pozisyonu hatırlatayım (nispeten hızlı) ne kadar etikili olduğumuzu anlarız. İlk gol Elmander, birde Engin'in drible edip Volkanın kucağına attığı yavaş top öncesi hızlı pas trafiğimiz ve seri çıkışımız. Bu 2 çıkış aslında yavaş oynadığımızı ispatlıyor çünkü bunları her maç 3-4 kez ancak yapıyoruz. Biraz daha hızlı ve serin kanlı olmamız lazım.

Melo' nun bir şutu vardı orda da şut yerine soldan geleni tercih etseydi biraz daha farklı olurdu. Biraz daha geniş açıyla bakması lazım oyuncularımızın. Hızlı pas trafiğine gelince, geçtiğimiz yıllara nazaran çok daha iyiyiz bu konuda. Pasların şiddetleri de çok önemli. Avrupada yerden kısa paslarla oynayan takımların pas şiddetleri çok dengeli. Bizde hala bu hızlar tam dengelenebilmiş değil. Ya çok yavaş atılıyor paslar. Pas hedefe ulaşana kadar rakip oyuncu topa yetişiyori ya da çok hızlı atıldığı için kontrol sağlanamıyor. Ancak yinede bu konuda Türkiye' nin en iyi takımı biziz.

özetleri izliyorum da tek sövdugum futbolcu engin baytar o kadar agır davranmış ki pozisyonlarda deli olduyorum gördukce

Aydın az daha sağda olsa hemen 5 yıllık kontratı imzalardı :)

Tek sorunumuz bu zaten. Hızlı oynadığımız birkaç pozisyonu hatırlatayım (nispeten hızlı) ne kadar etikili olduğumuzu anlarız. İlk gol Elmander, birde Engin'in drible edip Volkanın kucağına attığı yavaş top öncesi hızlı pas trafiğimiz ve seri çıkışımız. Bu 2 çıkış aslında yavaş oynadığımızı ispatlıyor çünkü bunları her maç 3-4 kez ancak yapıyoruz. Biraz daha hızlı ve serin kanlı olmamız lazım.

süper, kesinlikle katiliyorum

bunu hep dile getirmek istemisimdir su son 3-4 macta

cok yavas, oyniyoruz, atak yaparken daha hizli pas yapabilsek, kosu halinde olan topculara hizli ve zamaninda toplari aktarabilsek, yemin ediyorum bu ligde bizi kolay kolay kimse yenemez.

fb maci mesela, ikinci yari biraz daha hizli olabilseydik, brak 2-2'yi, 2-4 falan biterdi o mac.

cunku fb ikinci yari yoktu sahada, biz ikinci golü cok daha erken bulmaliydik, cook.

bu hizli oynadigimiz pozisyonlar mac basi en fazla 3-4 oluyor.

Aydın orda topa vursa barosa captırır iceri sokardı ve gol diye sevinirken yan hakem cart diye bayragı kaldırırdı

Yazdıgım gibi olsa kim bilir neler olurdu:D

Üst Alt