STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | Maç Sonucu - Sayfa 117 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | 26 Eylül | Maç Sonucu

O zaman bıraz eleştırmek yerine beklemen lazım renkdaş destek zamanı iyisiyle kötüsüyle destek tam detek.

umarım herşey dileidğimiz gibi olur ve yıllardan beri sabrettiğimiz verdiğimiz desteğin karşılığını bu sene alırsınız ama haklı çıkmaktan kortktuğumu belirtmek isterim.

tek tesellim playof sisteminin gelmiş olması.

Yaratıcılık sorunumuz olduğuna katılıyorum ki zaten aşikar.Bu nedenle çift forvet oynamamız şart bence.

Elmander yanında Sercan ve Baros olduğu zaman daha yararlı olacaktır. Kazım bile forvet oynasa Elmander'in performansı artacaktır. Ve tabi Sercan, Baros ve Kazım'ın da.

---dün maçın genelinde cok iyiydik...maçın başı hariç pozisyon vermedik..takım yavaş yavaş rayına oturuyor,takımın rierayı anlaması lazım,çok müsait pozisyonlarda karşı karşıya kalacakken atamadılar.oldukça dengeli oynuyoruz..maçın kontrlu hep bizdeydi..sürekli bu sistemde oynamalıyız...hem hucuma fazla adamla hemde defansa fazla adamla gelebiliyoruz..riera ve engin selçuk kendini bulduğu zaman pozisyona girmekte zorlanmayız.ayrıca iyi bir baroş şart bize...

Bu maçtan da anlaşıldı ki, 2. golü bulmadan rahatlayamıyoruz. 2. golüm 50. dakika civarında gelmiş olması da bizi rahatlattı. Takım savunmamız çok iyi, defansta hata minimuma iniyor forvet hattından başlayan takım savunması ile. BAM üçlüsü savunma yapayım derken, özellikle Ayhan, gereksiz gereksiz topa kayıp, bi işe yaramıyordu, ve BAM olması gereken yere gelene kadar adamlar hücumda çoğalıp tehlikeli pozisyonlara giriyorlardı.

Dün Kazım ofansta etkili olmasa da özellikle 2. yarıda çok beğendim defansını. Çok yerinde müdahalelerle defansımızın yerleşmesini sağladı.

Engin çok iyi bir uyum içerisinde takımla, maç eksiğini kapattığında tek forvet sistemimizde etkili olabilir.

Yekta fena değildi, oynamasını en çok istediğim oyunculardan biri ama Fatih Hoca'nın geçen hafta Ufuk için yaptığı açıklama Yekta için bu hafta geçerli.

Riera etkiliydi, defansın açıklarını kapattı zaman zaman, ofansta yeteri kadar etkili olamasa da Kazım'ın ofansa olan etkisinden çok daha iyiydi. Ve sanırım oyundan çıkarken forvet hattındaki oyuncularımıza sinirlenmiş gibi bi hali vardı. Forvette çoğalamayınca Riera da etkisiz kalıyor doğal olarak. Ayrıca Balta'nın iyi oynaması ile birlikte, iyi bi ikili de oluşturdular.

Elmander koştu, çabaladı ama tek forvet oyuncusu olmadığını gösterdi. Zaman zaman hızlı ataklarımızı donduran isimdi, arkasında 10 numara veya yanında başka bi forvetle oynamalı.

Sabri hataları çoktu ofansta özellikle, vasat bir performans sergiledi. Defansta hata yapmaması iyi oldu, o da bir nevi Kazım'ın sayesinde.

G.Zan 3 defa çok net pozisyon verdi rakibe, ama Ujfa ile iyi bir ikili oluşturdular. Ujfa ile Servetten daha iyi anlaşıyor izlenimi verdi.

Ujfa her zamanki gibi başarılıydı. Zan'ın hatalarını kapatması, ve Selçuk ile Melo'yu iyi markaj altına alan rakip karşısında iyi top dağıtması etkili bir oyun sergilememizi sağladı.

Balta son 2 maçtaki performansını sürdürdü, hatta daha iyiydi. İyi bindirmeler yaptı, yeterli olmasa da Balta için iyiydi. Özellikle Riera'nın 90'a giden şutundaki pası çok iyiydi.

Melo her zamanki gibi takımın en iyisiydi. Hırsı herkese örnek olmalı, takım arkadaşlarıyla ilişkileri çok iyi.

Selçuk ligdeki en iyi maçını oynadı, ancak halen istenilen performansta değil. Yaptığı asist mükemmeldi, bir de kornerleri güzel kullanabilse çok daha etkili olabiliriz.

Emre Çolak biraz kendini göstermeye çalıştı. Rakip sahada iyi işler yaptıktan sonra bizim sahada benzer hareketleri denerken top kaybetmesi çok kötü oldu. Yine de 2 farklı önde olduğumuz maçlarda 10-15 dakika süre almalı.

Aykut normal bir performans sergiledi. Kaleyi bulan etkili şutlar olmadığından pek göz önünde değildi. İkinci yarıda sol kanattan kesilen ortaya uzanıp uzaklaştırmasını beğendim.

Çok ciddi yaratıcılık sorunu var fakat bence bunu gidermenin yolu çift forvetre geçmek değil. Dünkü oyuncuları birarada 3-4 maç oynatırsak devre arasına kadar bu sıkıntıyı biraz rahatlatırız diye düşünüyorum.

Gökhan Ujfalusi ikilisi iyi,Riera şut denedi ama olmadı.Ankaragücü'nü de yenersek takım rahatlar.

Cimbomumu bugün beğendim ya bastık koştuk istedik..

Çok iyi futbol oynamadık belki ama gerçekten harika mücadele ettik..

Ortasahaya bir pas yapan daha eleman olduğunda ne kadar iyi topa hükmettiğimizi gördük bu önemliydi,Engin,Yekta veya Emre Çolak 3lüsünden 1'i oynamalı sürekli ortasahada Melo ve Selçuk'un hükünü hafifletmeli,tüm takımı kutluyorum ve Gökhan Zan'ın kendini toplamasını umuyorum artık çok panik yahu..

bence baytar çok iş yaptı. çünkü es es orta alanda adam adama markaj yaptılar. Alpermidir nedir bi çocuk vardı melonun peşinden ayrılmıyodu. Melonun sıkışıklığını engin giderdi diyebiliriz. Çok şeyler bekliyorum enginden, çocuk güven veriyo orta alanda yeteneğide var. beğendiğim oyuncuydu. yerli olarak alındığında epey sevinmiştim.

Tebrikkler Galatasarayim.

Cok cok iyi oynamadik ama umut veren top oynadik.Basan ve isiran orta sahamiz sahane idi.

Bu zaten en büyük problemi türk takımlarının. Ama sürekli böyle press yapıp kondisyon depoladıkça o soluk almalar biraz olsun azalacaktır. Takımın kapalı defansa gol atmakta zorlandığını düşünürsek press yaparak top kapıp kaptığımız toplarla etkili olmamız gerekiyor. Bu yüzden baskılı oyun oynamalıyız.

Arti ilk attigimiz golden sonra yine saldirdik yani defansa cekilmedik bu benim icin onemli bir unsur.Atabilrisek 2-0 olacak 5 dk icinde ve o anda mac kopacak.Keske hep boyle yapsak.

Ve oyuncularimiz ataktayken soluklanmali tersi degil.

böyle diyoruz sonra 1 macta kesiyoruz gencleri , bu futbolcu degil olamaz , defol gibi

valla ben yillarca cemkirdim zamaninda Aykut oynasin diye, mondiden sonra Alex'in frikigini nasi yedigi dün gibi aklimda olmasina ragmen muslera gelene kadar aykutu da destekledim Ufugu da, simdi de Semih'i destekliyorum

Bu beklerle oynicaksak istiorsa her mac kendi kalesine atsin, 2 sene sonra adam gibi bi stoper olacaksa Semih oynasin

Üst Alt