STSL 12/13 H:11 | Mersin İ.Y 1-1 Galatasaray | Maç Sonucu | 11 Kasım - Sayfa 69 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:11 | Mersin İ.Y 1-1 Galatasaray | Maç Sonucu | 11 Kasım

Cevap: STSL 12/13 H:11 | Mersin İ.Y 1-1 Galatasaray | Maç Sonucu | 11 Kasım

Fatih Terim cok formsuz ve ilginc şeyler yapıyor bence sonsuz kredisini kullanarak.

- 15 sene üst düzey sol açık ve forvet oynamış bir oyuncudan sol bek yaratmaya calısıyor. Evet Riera oyun zekasıyla çabalıyor ancak olmaz böyle. Hakan Balta'yı neden birden sildi anlamadım.

- En cok rotasyon yapması gereken maçta birebir aynı kadro ile cıkması şaşırtıcıydı.

- Gecen sezon bu takımın en büyük problemi yaratıcı oyuncu eksikliğiydi, hocanın isteğiyle Amrabat alındı büyük paralar verilerek ancak onu oyuna dakika 70'de alıyor ve 10 dakika sağ bek oynatıyor. Büyük tezat var.

- Yekta dünyanın hicbir yerinde hicbir koşulda Melo'yu kesemez. Kornerlerde Melo ön direkte karşılardı her zaman topu dün golü oradan yedik. Bu görevi kime verdi merak ediyorum.

İstediğimiz oyunu sahaya yansıtamadığımız aşikar... Bunun nedeni yorgunluk olur,rakibi önemsememek olur; birçok neden olabilir...

Maçı staddan izledim, onun için tv'den izlemiş biri gibi oyunun analizini yapmam zor. Ancak özellikle iyi oynadığımız söylenen ilk yarıda bile rakibi bunalttığımız ve bariz üstünlük kurduğumuz anlar pek fazla değildi. Kopuk kopuk oynadık; zaten rakibi bunaltacak bir oyun sergileyebilseydik, skor çok daha farklı olurdu.... Savunmasında eksiklikler bulunan ve genel anlamda da sıkıntıları olan Mersin'e karşı biraz baskılı oynasak çok rahat çözebilirdik oyunu...

İkinci yarıda oyunun başında biraz oyuna hükmedince golü bulduk ama devamında etkinliğimizi kaybettik. Golü yedikten sonra da galibiyet adına bir reaksiyon gösteremedik...

Bu oyunumuza karşın maçı kazanabilirmiydik, kazanırdık ama olmadı. Şansımızla, iyi oynamadan kazandığımız bir maç zaten hatırlamıyorum... Bunun için maç içinde isteğimiz, arzumuz ve kazanma hırsımızın maç içinde hiç kaybolmaması gerek ki, maç kazanabilelim...

fiksturumuz kolay derken zora girdi cuma günü karabükle maçımız ve bi hava yakaladılar hoca değişikliği ile.. kim ne derse desin geniş kadromuz vardı ve rotasyon yapması lazımdı Fatih hocanın.. Reira konusu ise dogru çok iyi niyetli bir topçu istemese oynamaz orda oturur parasını alır cebine koyar gider..

genelde herkesin ortak eleştirisi hocanın rotasyon yapmaması olmuş. bende aynı fikirdeyim. bunun sebebi olarakta hocanın takımı ve kendini maça iyi hazırlamaması olduğunu düşünüyorum. hoca sanki cluj maçından sonra akşam yatmış sabah mersinde kalkmış gibiydi. oyun içinde de yaptığı tüm değişiklikler hatalıydı. melo mutlaka oyuna girmeliydi ama aydın ve sabri girdi. zaten doldur boşalt yapıyoruz, melonun hava hakimiyeti ve fizik üstünlüğünü kullanabilirdi. gücü kalmamış hamiti daha erken çıkarabilirdi vs. vs. hocanın biraz daha motive olması lazım.

Üst Alt