STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim - Sayfa 107 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim

Cevap: STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim

Dünkü maçta Galatasaray açısından olumlu şeyler gördüğümü söyleyebilirim. Eksikler tabi ki var ama takım doğru yolda. Ama şu bir gerçek ki köy takımlarının yemeyeceği komiklikte goller yersen maç kazanamazsın. Braga ve Eskişehir maçları buna örnek. Bunun dışında Galatasaray dün gole kadar aman aman bir pozisyon bulamadı ancak bunda rakibin 11 kişiyle Çanakkale Geçilmez defansı yapmasının da payı yok değil. Şimdi diyebilirsiniz ki Anadolu takımları tabi ki kapalı defans oynayacaklar sen bunu açacaksın. Evet doğru ama bence dün Elmander oynasaydı Galatasaray'ın daha fazla gol pozisyonu bulacağını düşünüyorum. Mesela Ordu maçında oyunun başı sayılabilecek bir dakikada gelen golden sonra ev sahibi tıpkı Eskişehir gibi son ana kadar kendi ceza alanına gömülerek oynadı. Buna karşın Galatasaray çuval dolusu pozisyon buldu. Girdiklerini atamadığı için kaybetti. Elmander birinci sınıf bir forvet değil ancak rakip savunmayla boğuşan, onları yıpratan tam bir pivot santrfor. Burak'ın golünden sonra maç farka gitmediyse bunun baş sebebi rakip kaleci, bir de top şanssızlığıdır. Ancak yenilen golün ne bahanesi ne mazereti olmaz. Bakın Fenerbahçe ile Galatasaray'ın farkı ne biliyor musun, Fenerbahçeli futbolcular o tip bir pozisyonda rakibe en fazla 2.kez vuruş şansı verirler, 3.kez o topa vurdurmazlar. Gökhan Gönül yetişir, Egemen yetişir engellerler. Futbol herşeyi kaldırır ama bir olayı kaldırmaz, asla umutsuz olmayacaksın. Yani rakip oyuncu senin kalecini çalımlayıp boş kaleye doğru topu yuvarlamak üzere de olsa sen can havliyle son bir çaba göstereceksin. Seyirci maçı izlerken rakibe net bir gol pozisyonu verildiği anda gözlerini kapayarak "tamam yedik golü" diye düşünebilir. Ama futbolcu gözünü açacak.

Aynı düşünceyi paylaştığım arkadaşlar görmek güzel.. Son cümle hariç. 2-4-4'le clujdan sadece yenilgi alırsın renktaş.

Katılıyorum renktaşım da ben yine napıp edip 4 puan alacağımızı düşünüyorum.Manu'dan da 1 puan alır Uefa'ya gideriz.2. oluruz diyen ancak kendini kandırır bence.

Takim deneme tahtasi oldu gitti, her mac ayri kadro... cok ilginc..

yeter artik.. takimini kur hocam...boyle her mac kafana gore, sunu sokarsam belki daha iyi olur, oburunu sokarsam belki patlama yapar..

iyici corba oldu takim.. gecen sene ilk 7-8 mac da oyledi.. bu ne yaa.. bu takim coktan oturmus olmasi gerekirdi..

Nereye yazacağımı bilemedim ,şu an steau cluj maçı var ,clujun kalecisi harika yine her maçtaki gibi kapandı cluj bize karşıda böyle oynarlarsa derken, steau attı bize karşıda kapanacaklar bu kez golü bulmalıyız zira cluj bizim ayarımızda bir takım asla değil steau bile yerle bir etti tek kale top oynadı...

Nereye yazacağımı bilemedim ,şu an steau cluj maçı var ,clujun kalecisi harika yine her maçtaki gibi kapandı cluj bize karşıda böyle oynarlarsa derken, steau attı bize karşıda kapanacaklar bu kez golü bulmalıyız zira cluj bizim ayarımızda bir takım asla değil steau bile yerle bir etti tek kale top oynadı...

Cluj maçı da geçtiğimiz 3 maça benzer geçecek,top bizde adamlar kapanıyor.Bu sefer de ilk golü yersek yeniliriz ve sonuncu oluruz,adamlar o moralden sonra hayatta gol yemezler.Napıp edip golü bulup,kontrollü oyuna dönmeliyiz.Hızlı hücumlarla oyunu koparırız zaten orada.Dün yaptığımız gibi yine 1-0 öndeyken haldır huldur yüklenirsek sonunculuğa merhaba deriz.Bu maçta 1 puan alsak bile hiçbir şey bitmiş değil ama deplasmana stresli gideriz.Bu maçı alıp,deplasmanda da sakin bir oyunla 1 puan yeter.Zaten Manu işi bitirmiş olur o zamana kadar.Arena'da da 1 puan onlardan alırız.

Dünkü maç için ise o maç oradan verilir miydi çocuklar ya. :sad007:

_____________Burak

__Amrabat_____________Aydın

______________Hamit

______Selçuk__________Melo

Riera____Dany_______Semih____Eboue

____________Muslera

garip tek forvet oynarken herkez çift forvet niye oynamıyoruz diye sorgulardı, şimdi niye tek forvet oynamıyoruz diye

garip tek forvet oynarken herkez çift forvet niye oynamıyoruz diye sorgulardı, şimdi niye tek forvet oynamıyoruz diye

aslında sorun forvetten çok orta sahada. forvettede sorun var ama asıl ana kaynaktaki adamlar formsuz. ilerde arkası dönük top alan adamda lazım. bunu elmander veya necati yapıyordu. defansında durmadan degişmesi takımda uyum sorunu yaratıyor. danyi iyi hoş ama seneye takımda yedek isterim ama bu seneelimizdekinin en iyisi o. semih dany hep oynamalı bu saatten sonra. danyde uyarılmalı. b.k varmış gibi ileri çıkmasın. yedigimiz golde ortada yoktu. kanat oyuncumuzda pek olmaıdgından amrabatı saymazsak.

Söyle max kuş damgası yersin.. Bilmiyorum daha önce yedin mi ama .. çok b*ktan bişey :D

valla geçen seneye bakıyorum birde şimdi oynadığı futbola sanki bitirmiş gibi geliyor bana.

Umut - Burak geldikten sonra Elmander sürekli ya yedek yada oyundan sonradan alınıyor. en son Ordu maçında tepki göstermişti. garip bişiler oluyor gibi geliyor, gruplaşma filan gibi umarım sadece benim kuruntumdur.

valla geçen seneye bakıyorum birde şimdi oynadığı futbola sanki bitirmiş gibi geliyor bana.

Umut - Burak geldikten sonra Elmander sürekli ya yedek yada oyundan sonradan alınıyor. en son Ordu maçında tepki göstermişti. garip bişiler oluyor gibi geliyor, gruplaşma filan gibi umarım sadece benim kuruntumdur.

Mantıklı.. Ebue de trip atmış baksana

Üst Alt