STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim - Sayfa 110 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim

Cevap: STSL 12/13 H:7 | Galatasaray 1-1 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 6 Ekim

Golümüz net bir ofsayt bunu da inkar etmemek gerekir bence. Eskisehir'in golü de ofsayt.

Gollerden öte, hakemin lügatında avantaj diye bir şey yok.

Şimdi bu maçı Cris' e mi bağladınız? Yazık. Yediğimiz gole bir bakın Kim topa hareketleniyor? Cris' ten başka topa hamle yapan yok. Millet uyuyor resmen. Braga maçında da aynı golü yedik. Yöne dönen topta tüm defans uyudu.

Defansın tamamının uyuduğu bir 3 dakika oluyor maç içerisinde ve o üç dakikada kaleye gelen top olursa bizden puanı alıp götürüyorlar.

Puan kayıplarında farklı şeyler var. Umarım FAtih Hoca bunun hal ve çaresini en kısa zaman içerisinde bulur. Özellikle oyuncuların motivasyon eksikliği midir uyumsuzluğumudur bunun üzerinde durmak gerekiyor.

Bizim takımdaki en büyük sıkıntı golü erken bulamama. Golün dakikası geciktikçe takıma yayılan bir panik havası var ve bu hava da bizi hataya zorluyor haliyle. Sakin ve soğuk kanlı olmayı öğrenmesi lazım takımdakilerin. 15-16 yaşında yeni futbola başlamış adamlar değil ki bunlar. En genci Emre, o bile birkaç senedir a takımda. Böyle olmaz.

Bir de Fatih Hoca'nın takıma adapte etmesi gereken futbolcunun işinin topla olduğu. Yediğimiz golde yok fauldü yok ofsayttı diye hakemlere dönmeyen ve topu takip eden tek adam Cris ki defansta da onu görüyoruz sadece Nando'nun yanında. Sen topu bırakırsan, senin kalenin önünde rakip oyuncu senden fazlaysa o golü yersin yani kaçarı yok bunun.

Braga maçından önce ben Melo için formsuz, varlığı yokluğu bir, Engin onun yerine oynasa daha iyi dediğimde millet linç etmişti. Skor taraftarı diyen oldu, sezon başında Melo için ağlayanlar şimdi istemiyorlar diye bik bik eden oldu.. Kimse kusura bakmasın da geçen seneki Melo'nun, takımı tanıyan ve Selçuk'la gerçekten partner olan Melo'nun gelmesini istiyorduk biz bu takıma. Şimdi oynayan adamla geçen seneki adamın arasında dağ kadar fark var. Ben hala lafımın arkasındayım. Melo fiziksel olarak hazır değil. Melo'nun yerine ŞL'nde Engin (ama ortada ama Emre'yi göbeğe alıp açık olarak), ligde de Yekta oynar, oynamalı.

Bir de gerçekten şanslıyız iki açıdan. İlki, milli takım arası tam vaktinde geldi. Basket maçlarında üst üste sayılar yer takımlar da hocalar mola alır ya, milli maç arası işte o mola olacaktır bize. İkincisi de ilk 4 haftada aldığımız puanlarla arayı iyi açmışız ki kaybedilen 5 puana rağmen hala kopmadık. Henüz ligin başı. Galatasaray toparlayacaktır.

Bizim takımdaki en büyük sıkıntı golü erken bulamama. Golün dakikası geciktikçe takıma yayılan bir panik havası var ve bu hava da bizi hataya zorluyor haliyle. Sakin ve soğuk kanlı olmayı öğrenmesi lazım takımdakilerin. 15-16 yaşında yeni futbola başlamış adamlar değil ki bunlar. En genci Emre, o bile birkaç senedir a takımda. Böyle olmaz.

Bir de Fatih Hoca'nın takıma adapte etmesi gereken futbolcunun işinin topla olduğu. Yediğimiz golde yok fauldü yok ofsayttı diye hakemlere dönmeyen ve topu takip eden tek adam Cris ki defansta da onu görüyoruz sadece Nando'nun yanında. Sen topu bırakırsan, senin kalenin önünde rakip oyuncu senden fazlaysa o golü yersin yani kaçarı yok bunun.

Braga maçından önce ben Melo için formsuz, varlığı yokluğu bir, Engin onun yerine oynasa daha iyi dediğimde millet linç etmişti. Skor taraftarı diyen oldu, sezon başında Melo için ağlayanlar şimdi istemiyorlar diye bik bik eden oldu.. Kimse kusura bakmasın da geçen seneki Melo'nun, takımı tanıyan ve Selçuk'la gerçekten partner olan Melo'nun gelmesini istiyorduk biz bu takıma. Şimdi oynayan adamla geçen seneki adamın arasında dağ kadar fark var. Ben hala lafımın arkasındayım. Melo fiziksel olarak hazır değil. Melo'nun yerine ŞL'nde Engin (ama ortada ama Emre'yi göbeğe alıp açık olarak), ligde de Yekta oynar, oynamalı.

Bir de gerçekten şanslıyız iki açıdan. İlki, milli takım arası tam vaktinde geldi. Basket maçlarında üst üste sayılar yer takımlar da hocalar mola alır ya, milli maç arası işte o mola olacaktır bize. İkincisi de ilk 4 haftada aldığımız puanlarla arayı iyi açmışız ki kaybedilen 5 puana rağmen hala kopmadık. Henüz ligin başı. Galatasaray toparlayacaktır.

Öne geçtiğin maçı vermek her zaman ama her zaman için dezavantajdır.Bu maçı geriden gelip 1-1 tamamlasaydık bu kadar sorun olmazdı ama 1-0 önde olduğun maçı hem de 90.dakikada,amatör takımın bile yemeyeceği bir şekilde yersen o zaman sorun olur işte.Napıp edip o maç 1-0 bitecekti.Böyle giderse ben bu senaryoyu bu sene içinde daha çok göreceğimizi düşünüyorum.

stadda ızledım macı ne yazık kı farklı kazanmamız gereken mac burak amrabat umut hamıtın kacırdıklarıyla ve son dakıkada gelen ofsayt golle berabere bıttı.

mactan oncede yazmıstım ınsallah hoca meloyu oynatmaz dıye adamın yuruyeccek halı yok ayakta zor duruyor keske yekta yada emre colakla gobekte baslasaydı.

ayrıca crısden hcbısey olmaz kımse kusura bakmasın bu adam anca yedek olur bu takımda ...

Hala ciğerimi yakıyor bu puan kaybı,dakika olmuştu 90,10 kişi saldırmak yerine Hamit topu defansa dönse bitti işte maç 1-0.Topu kaptırışı,defansın dengesiz yakalanışı,Selçuk'un büyük hatası ve 1-1 biten maç.Fazladan 2 puanımız daha olacaktı işte.3 maç daha kazansak matematiksel olarak da şampiyonduk.

Hala ciğerimi yakıyor bu puan kaybı,dakika olmuştu 90,10 kişi saldırmak yerine Hamit topu defansa dönse bitti işte maç 1-0.Topu kaptırışı,defansın dengesiz yakalanışı,Selçuk'un büyük hatası ve 1-1 biten maç.Fazladan 2 puanımız daha olacaktı işte.3 maç daha kazansak matematiksel olarak da şampiyonduk.

Arkadaşlar geriye dönmek puan kayıplarını irdelemek bize bişey katmaz!! acı verir moral bozar bence önümüze bakmalıyız çıkıcaz kalan 5 maçın herhangi bir 4 maçını alıp şampiyon olucaz başka çaremiz yok bu şerefsiz düzende!

Arkadaşlar geriye dönmek puan kayıplarını irdelemek bize bişey katmaz!! acı verir moral bozar bence önümüze bakmalıyız çıkıcaz kalan 5 maçın herhangi bir 4 maçını alıp şampiyon olucaz başka çaremiz yok bu şerefsiz düzende!

"Herhangi 4'ünü alıp şampiyon olacağız."Ben de hep bunu diyorum usta zaten de,bu puan kaybı gerçekten çok kötüydü.

Geçmişe dönmek anlamsız. Fener bugün Elazığ ile 2 maç daha yapsa onların berabere bitme şansı var mı? Ama adamlar 4 puan bıraktılar Elazığ gibi zayıf bir takıma.

"Herhangi 4'ünü alıp şampiyon olacağız."Ben de hep bunu diyorum usta zaten de,bu puan kaybı gerçekten çok kötüydü.

Puan kaybı tabiki hiçbir taraftarın istemediği bişey birde 90 ve sonrası yenen golle olunca insanı mahvediyor ama bu futbolun içinde olan bişey, rakiplerimizde örneğin eziklerde 90 + da yediği 2 gol bjk ve sivas maçlarında puan kaybetmişti bunlar olacak önemli olan bunları en alt seviyede tutmak tabiki biz bu sezon gereğinden fazla puan kaybettik, şimdiye kadar çoktan rahatlamalı ve ezikleri potaya sokmamalıydık...

Geçmişe dönmek anlamsız. Fener bugün Elazığ ile 2 maç daha yapsa onların berabere bitme şansı var mı? Ama adamlar 4 puan bıraktılar Elazığ gibi zayıf bir takıma.

Abi haklısın da kastetmek istediğim o değildi,Eskişehir'e 2 puan daha kaybettik mesela 2.yarı,sonuna kadar hak edilmiş bir puan kaybıydı veya 2-0 yenildiğimiz Ordu maçı,2-1 yenildiğimiz Kasımpaşa maçı.Son dakikaya 1-0 önde girip de böyle bir şekilde 2 puan kaybetmek çok üzüyor adamı.

1-0 skorlarda macin sonlarina dogru kalenden uzakta olacaksin, ayaga garanti pas oynayacaksin, zorlama hareket (calim vs) yapmayacaksin, mumkun oldugunca top saklayabilen adamlarla oynayacaksin.

Mesela dunku macta bunu yapabildik ve bir sorun yasamadik.

Sadece bir pozisyonda Selcuk ceza sahamizin yakinlarinda garanti pas yerine rakipten faul almaya calisti (bunu bazen yapiyor) ve kaptirdi, tehlikeli olabilirdi.

Gecen seneki Eskisehir macinda da ayni sekilde kaptirmisti, faul almaya calisirken.

Selcuk'un buna dikkat etmesi lazim.

Bir de Emre hizli ve tek pas oynayacagim diye 2 defa hatali pas yapti ve rakibi kontraya kaldirdi.

Sevgili Emre, tek pas ve hizli oynaman gerektigi mesajini almissin ama mac 1-0, rakip kontra takimi ve sen oyunu tutmak istiyorsun. Bu macta ozellikle son dakikalarda topu tutman, ayaga garanti pas yapman lazim, kesinlikle kontraya sebep olabilecek top kaptirmaman veya hatali pas yapmaman lazim.

Üst Alt