STSL 12/13 H:8 | Gençlerbirliği 3-3 Galatasaray | M.S | 19 Ekim - Sayfa 86 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:8 | Gençlerbirliği 3-3 Galatasaray | M.S | 19 Ekim

Cevap: STSL 12/13 H:8 | Gençlerbirliği 3-3 Galatasaray | M.S | 19 Ekim

Aydın Yılmaz, Emre Çolak, Hakan Balta bu takımın as oyuncuları olmadıklarını bilmem kaç bininci kez ispatladılar.

Melo ve Amrabat disindaki futbolcular cok kotuydu özelikle semih-dany ikilisi.

Muslera

Eboue Semih ??? ???

??? Melo Selcuk Amrabat

Elmander/Burak/Umut ???

devrede acil 4 transfer sart stoper sol bek sag kanat ve forvet...

Geçen seneki takım defansif anlayışıyla ayakta durdu ve şampiyon oldu.O zamanda ofansif anlamda çok sıkıntıları vardı bu takımın.Ama iyi bir takım kimyası yakalayıp Melo ve Selçuğun önderliğinde şampiyon olduk.Rakiplerin çektikleri sıkıntılarıda göz önüne almak lazım.

Ve şu duruma gelmemizin tek sebebi yapılan veya yapılmayan transfer başarısızlıklarıdır.5 tane yetersiz oyuncuyu gönderiyorsun maşallah gene onları aratmayacak 5 tane yetersiz oyuncuyu geri alıyorsun.Ve bunnunda hiçbir anlamı olmuyor.Galatasarayı yönetenler Her sene aynı hataları yapmaktan hiç utanmıyorlar.Çünkü hiç kimseye danışmıyorlar.Ondan sonra Galatasarayı düşünüyorum derler.Şampiyon olmamız transferde başarılı olduklarınıda göstermez.Bu gerçekleri görmemiz şart.

İki tane adamla bu takımın çehresi değişti(Melo,Selçuk).Ama iş bilmez yönetim bu adamlara ayak uyduracak üst düzey ofansif alan oyuncularını gene almayınca ve yapılan kötü uyumsuz transferlerle takımın iyi olan tarafınıda yok ettiler.Bunda Fatih Teriminde çok büyük hatası var.

Daha önceki dönemde Keita,Elena,Arda,Baroş varken hücum hattımız çok iyi bunlara ayak uyduracak orta saha alamadı becereksiz yönetim diyordum şimdide tam tersini söylüyorum.

Eee fazla para harcamayacaksın ya hemen yanı başında 5 milyona Burak ve seneliğini düşük tutup güya gerçekte 5 milyon olan Amrabat ve şapkadan tavşan çıkartmanın karşılığı olan Dany gibi transferleri yaparsan böyle çuvallarsın.

Hayır enterasan tarafı bu oyuncular kötü oyuncular değil fakat daha iyileri gerekiyordu bu takıma.Burak eyvallah fırsat transferidir yaparsın Danyde aynı şekilde.Ama bizim yöneticilerin amacı başka.Ya gerçekten bu işi bilmiyorlar yada çok ciddi bu takıma değer falan vermiyorlar.Bu takıma ,klübe değer veren adam gider en iyi oyuncuları alır bu takıma.Karşı tarafın yöneticilerinin yaptığı gibi.

Yani Muslera,Selçuk,Melo ve Ebouenin yanına üst düzey bir kaç oyuncu yerleştiremedik ve her zamanki gibi cimrilikleri tuttu ve çorba yaptılar.Bir Hamit uyuyordu bu tanıma oda benim için çok büyük hayal kırıklılığı oldu.

Açık konuşmak gerekirse ben mağlubiyet bekliyordum. Aynı sistem ve aynı inat.. Saçma sapan kademe hataları yapıyoruz. defans hattının hala oturmadığını bu maçta iyice gördük. Bunuda normal karşılıyorum. Defansla sürekli oynarsan sonuç böyle olur. Sanırım defansta rotasyon yapan ilk takımız. Bu sebepten ötürü bugün hamitin semihin hakanın yaptığı hatalara kızmıyorum.(Kızamıyorum). Bugün Fatih terime soru sorma imkanım olsaydı sistemi,oynanan oyunu geçtim. Sezon başında sercanı 18'e alıp necatiyi tribüne gönderdiğin ve bu sebepten ötürü necatiyi kaybettiğin için pişmanmısın hocam? Bu soruya ne cevap verirdi acaba.. Ş.ligi için ümitlenen arkadaşlar varsa eğer onlara önerim: Fazla ümitlenmeyin. Bu sistemle çok zor. cluj kapanır. kontra oynar 1 gol atar üstüne yatar.

Orta sahamız çok kötü. Rakibi hiç karşılayamıyoruz. Kanat oyuncularımız (Aydın, Amrabat) ortaya gelen oyuncular değil. Haliyle tüm yük Emre ve Melo'ya kaldı. Emre ofansif orta saha gibi oynadı. Melo'nun tek başına savunma yapmasını beklemek zaten hayalcilik olurdu. Dolayısıyla her pozisyonda geçtiler ortayı.

Bence uygulanabilecek en akılcı çözüm 3'lü orta sahayı denemek olur.

Şu an oynadığımız düzen bize zarar veriyor. Geçen sene de aynı düzen vardı fakat ortadaki oyuncuların hepsi orta saha özellikli oyunculardı ve formdaydılar. Şimdi öyle bir durum yok ve bunu değiştirmeliyiz.

+1905

Hamit, Burak. Geçen seneki takımı geriye goturen 2li. bunu bilir bunu soylerim hermaç açık seçik ortada. Okadar net.

Beyler şimdi anlaşıldımı Burak ın asla ilk 11 oyuncusu olmadığı, her atağın onun ayağına gelmesiyle bittiği..sivas ın forveti gibi aldığını şut çeker ne yana ne ortaya pas atmaktan bi haber .top ona geldiğinde ataklarımız başlamadan bitiyo.İlk puan kaybı manchester iyi oyun kötü manchester ve umut sakatlanır kabus başlar... puan kayıpları arkak arkaya gelir..

.Ordu maçı; forvet burak; tek pozisyonumuz yok(karambolde önünde kalan 2 3 topuda dışarı attı) top ayağına geldiğinde ataklarımız bitti.Ne yana ne kanada ne arkadaşına pas atmayarak aldığını hangi pozisyonda olsada şut çekerek atak matak bırakmadı.

Braga maçı; forvet Burak tek pozisyonumuz var koca maçda..Çünkü her pozisyonda şut çekme alışkanlığı paslaşmayı bilmemesi pres yapmaması çaresiz bıraktı bizi.Tek pozisyonumuzdada bomboş durumdaki aydına pas vermek yerine çaprazdan şut çekti ve pozisyonu bitirdi..

Eskişehir maçı; forvet burak tek pozisyon yok yine bi karambol pozisyonu var ve onuda burak attı.Keşke atmasaydı da oynamasaydıda adam gibi oyun oynayıp pozisyona girebilseydik.Bitakım ergen çevreler çoluk çocuk klavyesi Burak burak dedikçe takımın dengesi bozuldu aptal saptal medya yönlendirmesi net alemi yönlendirme yaparak avrupa ve türkiyede puan kayıplarına sebep oldu.Lütfen anlayın artık bu takımda burak anca skoru yakaladığımız lig maçında sonradan girrer yoksa takımın dengesi bozuluyo..Sorunlar umut elmander ikilisinin birlikte oynamayı bıraktığı manchester maçında başladı ve dünkü maçın ikinci yarısına kadar sürdü..LÜtfen artık bitirin şu burak takıntısını takımın dengesi kalmadı.

HAMİT, BURAK. Bizim takıma uygun oyuncu değiller. İyi kotu demiyorum ama bizim takıma uygun değiller. Onlar olmadığında kesinlikle daha iyiyiz.

Hamit güvenini tamamen kaybetti hele milli takım olayından sonra manchesterda tamam hamit bu dedik ama malesef güvensizlik kemiriyo onu..İkinci yarı oyuna girmeli yerinede baytar oynamalı...

Ozelestiri yapalim, taraftar olarak biz de.

Her iyi gordugumuz oyuncu takim icin iyi olmayabiliyor. Kotu oyuncular demiyorum, Takima uygun oyuncu baska birsey.

Illa su alinsin demek dogru is olmayabiliyor.

Simdi yapabilecegimiz ise yeni oyuncularla bu takimin takim olmasi icin destek vermek ve sabretmek.

Boyle giderse zaten devre arasinda yeni oyuncular gelecek.

Hamit ikili mücadelelere asla girmiyor, Topu bir korkak gibi kontrol ediyor, Kendini riske atmıyor, sakatlanmaktan korkuyor belli ki ama, sakınan göze çöp batar.

Ne yazıkki Terim'in transfer konusunda pek de iyi bir öngörüye sahip olmadığı belli oldu:,

1. Hamit: 1.5 senedir futbol oynamayan, esas yeri sağ iç olan bir oyuncuyu, 4-4-2'nin sağına aldık. Hamit'i senelerdir istediğimiz için beklentimiz çok yüksekti ancak Hamit bu beklentilere cevap vermeyi bırakın, geçen seneki Engin'in performansına bile ulaşamadı. Esas yeri kanat olmayan iyi bir oyuncunun yerine, esas yeri sağ kanat olmayan başka bir oyuncu aldık. Transfer döneminde ilk bakmamız gereken pozisyonlardan biri burası. Kanada Holliet'i alabilirdik, bonservissiz. Hem de çok yetenekli gerçek bir kanat oyuncusu.

2. Amrabat: 4-3-3 için çok iyi bir oyuncu ama 4-4-2 için soru işaretiydi. Şu ana kadar katkısı sınırlı. Halen toparlayıp takıma katkı yapabilir ama zaten idare eden Emre Çolak'ın yerine yine idare eden ve tam pozisyonunun oyuncusu olmayan bir oyuncu almış olduk. 5-6 milyon € gibi bedelleri gözden çıkardıktan sonra buraya gerçek bir kanat oyuncusu almamak hata idi.

3. Melo: Terim'in ve taraftarın ısrarıyla alındı ve 3 aylık tatilden sonra toparlanamadı. Her gittiği takımda aynı problemi yaşıyor. İlk sene iyi, ikinci sene yerlerde. Bu konuda Terim'i suçlamak zor, ama yine de sürekli takımla birlikte olan ve öngörüsü herkesten iyi olması gereken teknik direktörümüzden daha iyi bir seçim beklemek çok da mantıksız değil.

4. Burak: İşin özü, madem önüne top atmayacaksın neden alıyorsun? Burak'ın tek özelliği önüne atılan toplarda, hızlı çıkışlarda, kontrataklarda çok başarılı. Bu kadar. Madem geçen seneki oyun sisteminin aynısını uygulamak istiyorsun, neden bu oyuncuyu transfer ediyorsun diye sorarlar adama. Bu oyun anlayışıyla net yanlış transfer.

5. Yekta: Terim'in oyunculara takma huyundan halen vazgeçmediği açık olarak görünüyor. Melo yerine Yekta'yı pekala oynatabilecekken, Yekta sonradan girdiği maçlarda iyi performans sergilemişken, inatla Melo'da ısrar ediyor. Bir oyuncuyu oynatarak kazanmak istemek güzel de, sezon bitecek arkadaşım! Ondan sonra Melo form tutmuş ben ne yapayım? Geçen sene Sabri işkencesini çektirdi bize 10 maç. Şimdi de Melo. Form tutacaksa antrenmanda tutsun. Yekta'ya haksızlık ediliyor.

Umut dışında gerçek anlamda tutan tek bir transferimiz yok. Geçen seneden çok daha kötü bir defansımız var, Melo başta olmak üzere sebep olarak. CL'de kader maçımıza çıkıyoruz, yenersek de bundan sonraki her maç aynı kritiklikte. Ben olsam

Muslera

Eboue Semih Dany Hakan(Riera)

Aydın Yekta Selçuk Amrabat

Umut Elmander(Burak)

şeklinde çıkarım.

Allah yardımcımız olsun.

Rakip takım orta sahamızı çok rahat geçiyorlar ve kanatlardan çok rahat geliyorlar dolayısıyla Semih ile Dany de çok teke tek yakalanıyorlar.Kötü oynuyor gözükmelerinin en büyük sebebi bu..Özellikle açık alanda teke tek yakalanınca rakip forvetler Semih ile Dany'i kanatlara doğru çekip göbeğimizi boşaltıyor....Teke teklerde de bireysel hata yapıyolar. Pozisyon bilgileri zayıf. Ujfalusi gibi zekasıyla oynayan defansımız yok.

Ne yazıkki Terim'in transfer konusunda pek de iyi bir öngörüye sahip olmadığı belli oldu:,

1. Hamit: 1.5 senedir futbol oynamayan, esas yeri sağ iç olan bir oyuncuyu, 4-4-2'nin sağına aldık. Hamit'i senelerdir istediğimiz için beklentimiz çok yüksekti ancak Hamit bu beklentilere cevap vermeyi bırakın, geçen seneki Engin'in performansına bile ulaşamadı. Esas yeri kanat olmayan iyi bir oyuncunun yerine, esas yeri sağ kanat olmayan başka bir oyuncu aldık. Transfer döneminde ilk bakmamız gereken pozisyonlardan biri burası. Kanada Holliet'i alabilirdik, bonservissiz. Hem de çok yetenekli gerçek bir kanat oyuncusu.

2. Amrabat: 4-3-3 için çok iyi bir oyuncu ama 4-4-2 için soru işaretiydi. Şu ana kadar katkısı sınırlı. Halen toparlayıp takıma katkı yapabilir ama zaten idare eden Emre Çolak'ın yerine yine idare eden ve tam pozisyonunun oyuncusu olmayan bir oyuncu almış olduk. 5-6 milyon € gibi bedelleri gözden çıkardıktan sonra buraya gerçek bir kanat oyuncusu almamak hata idi.

3. Melo: Terim'in ve taraftarın ısrarıyla alındı ve 3 aylık tatilden sonra toparlanamadı. Her gittiği takımda aynı problemi yaşıyor. İlk sene iyi, ikinci sene yerlerde. Bu konuda Terim'i suçlamak zor, ama yine de sürekli takımla birlikte olan ve öngörüsü herkesten iyi olması gereken teknik direktörümüzden daha iyi bir seçim beklemek çok da mantıksız değil.

4. Burak: İşin özü, madem önüne top atmayacaksın neden alıyorsun? Burak'ın tek özelliği önüne atılan toplarda, hızlı çıkışlarda, kontrataklarda çok başarılı. Bu kadar. Madem geçen seneki oyun sisteminin aynısını uygulamak istiyorsun, neden bu oyuncuyu transfer ediyorsun diye sorarlar adama. Bu oyun anlayışıyla net yanlış transfer.

5. Yekta: Terim'in oyunculara takma huyundan halen vazgeçmediği açık olarak görünüyor. Melo yerine Yekta'yı pekala oynatabilecekken, Yekta sonradan girdiği maçlarda iyi performans sergilemişken, inatla Melo'da ısrar ediyor. Bir oyuncuyu oynatarak kazanmak istemek güzel de, sezon bitecek arkadaşım! Ondan sonra Melo form tutmuş ben ne yapayım? Geçen sene Sabri işkencesini çektirdi bize 10 maç. Şimdi de Melo. Form tutacaksa antrenmanda tutsun. Yekta'ya haksızlık ediliyor.

Umut dışında gerçek anlamda tutan tek bir transferimiz yok. Geçen seneden çok daha kötü bir defansımız var, Melo başta olmak üzere sebep olarak. CL'de kader maçımıza çıkıyoruz, yenersek de bundan sonraki her maç aynı kritiklikte. Ben olsam

Muslera

Eboue Semih Dany Hakan(Riera)

Aydın Yekta Selçuk Amrabat

Umut Elmander(Burak)

şeklinde çıkarım.

Allah yardımcımız olsun.

Kadroyu Ş.ligi için vermişsin sanırım. 10 oyuncuya katılıyorum. biri hariç. Aydın. Ş.liginde Engin olmalı. Engin bu takımın şuan ihtiyacı olan iki oyuncusundan biri. Artık şu lanet 2-4-4'den vazgeçmemiz lazım. Dün akşam oynanan maçın ikinci yarısında özellikle defans kurgusuna baktım. Orta saha çizgisiyle arasında sanırım 10-12 metre vardı. defans arkasında çok boşluk verdik. Fatih hoca çok oynuyor takımla. Eboue'i oyundan alıp aydını sağ kanada hamiti sağ beke koyuyor. Hala hazır olmadığını bile bile yapıyor bunu. Uğur melekenin dün akşam söyledikleri çok yerinde sözler. Aynı zamanda amrabat ve hamit için de söylediğin sözlere sonuna kadar katılıyorum. devşirme kanat oyuncuları değil. orjinal kanat oyuncuları lazım bize. Bu takım şu durumda 4-2-3-1'i daha iyi oynar gibime geliyor. Tabi Sinyor Terim adaletli forma dağıtırsa. ön liberoya melo ve selçuk. ileri üçlüye sağda umut ortada hamit sol da amrabat. ileriyede elmander. Dönüşümü 4-3-3 olur. Aldığın oyuncular bu sistemi yaparlar ancak. dönüşümde amrabat umut elmander forvet. hamit melo selçuk orta saha. hatta çıkarırsın beklerini. orta sahaya. 2-5-3 olur atakta..

525050_461274377257668_2118345504_n.jpg

Dün maçtan..

Üst Alt