STSL 12/13 H:9 | Galatasaray 3-0 Kayserispor | Maç Sonucu | 27 Ekim - Sayfa 59 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:9 | Galatasaray 3-0 Kayserispor | Maç Sonucu | 27 Ekim

Cevap: STSL 12/13 H:9 | Galatasaray 3-0 Kayserispor | Maç Sonucu | 27 Ekim

Antu'da kötü oyundan şikayet edenlere cevap olarak bu kadar eksik olan bir kadrodan ne bekliyorsun şeklinde yanıtlar geliyor Meireles, Yobo eksik isimler 2 eksikle oyunları bozulmuş :tiphat:

bizsde ise; Ujfa,Semih,Melo,Elmander,Engin yok ama takır takır oynuyoruz kadro derinliği bu olsa gerek :D Geçen sezonun banko oynayan Sol Bek'i de yedek :)

Ilk yari cok iyi oynadik. Bunda bu sefer sansin da yanimizda olmasi etkendi, Kayserispor´un kötü durumu da etkendi.

Fazla abartmamak lazim bu galibiyeti. Ikinci yariyi begenmedim kesinlikle. Diger maclardan farki yoktu.

Yekta, Selcuk, Burak, Umut, Cris cok iyiydi

Mantıksız bir tartışma olmuş. Güzelce izah edip "eyer" değil "eğer" diyebilirdin, karşındaki de anlayışla karşılardı. Ki yurt dışında yaşayan birinin "eğer" yerine "eyer" kullanması anormal bi durum değil, cahillik hiç değil. Çünkü bu adam Türkçe dersleri görmüyor, Türkçe'nin okunduğu gibi yazılan bi dil olduğunu biliyor ve "eğer" ile "eyer" kelimelerinin telaffuzunda da çok büyük bi fark yok. Mesela gurbetçiler "sevdiğiniz" gibi kelimeleri "sevdiniz" şeklinde yazıyor. Günlük hayatta kullanmadığı, ayda yılda bir kere yazdığı bi dili çok iyi yazamaması normal, bu konuda anlayışlı olmak lazım. Özellikle yurt dışına gidip, doğma büyüme oralı olan ama özünde Türk olan, Türkçe konuşabilen kişilerle karşılaşırsan bunu çok daha rahat anlayabilirsin.

Sen İngilizce dilini düzgün yazabilirsin veya başka bi dili. Ama neden yazabilirsin? Öğrenim gördüğün için. Hem de kaliteli sayılabilecek bi öğrenim gördüğün için. Ama yurt dışındaki Türkler ya Türkçe öğrenimi görmüyorlar ya da çok kaliteli olmuyor Türkçe dersleri. Normal bi durum yani Türkçe eğitimi görmemiş olup Türkçe konuşan/yazan birinin hatalarının olması. :yenieek:

Başta yurtdışında olduğunu bilmiyordum zaten :) Ama işin içine dil girince çok katılaşıyorum, bunu anlamalısınız çünkü çok fazla hata yapılıyor. Fazla tepki vermiş olabilirim, doğrudur.

Bir yerden başlamak lazım değil mi sizce de?

Ilk yari cok iyi oynadik. Bunda bu sefer sansin da yanimizda olmasi etkendi, Kayserispor´un kötü durumu da etkendi.

Fazla abartmamak lazim bu galibiyeti. Ikinci yariyi begenmedim kesinlikle. Diger maclardan farki yoktu.

Yekta, Selcuk, Burak, Umut, Cris cok iyiydi

2. yarı skoru korumak için oyun yavaşlatılıp vakit geçirmeye yönelik oynandı. Bu oyunu öğrenmemiz gerekiyor; bkz. Gençlerbirliği maçı!

Maçı izleyemedim malesef ancak anladığım, erken gol bulabilirsek sorun olmayacak. Ancak ilk golün dakikası uzadıkça maç zora girecek... Bu arada kötü dönemi atlattığımızı umuyorum. Bu dönemi lider bitirmek çok güzel.

Biraz geç de olsa galip gelmemiz çok iyi oldu.Biraz fazla pozisyon veriyoruz bu sorunu da çözersek tadından yenmez.Yekta çok iyi oynadı. Formsuzların yerine böyle oyuncular şart tabi onlarında fırsat bulması gerek. Eboue yerine Sabri ile başlamasını isterdim. Malum Eboue çok formsuz.

Biraz geç de olsa galip gelmemiz çok iyi oldu.Biraz fazla pozisyon veriyoruz bu sorunu da çözersek tadından yenmez.Yekta çok iyi oynadı. Formsuzların yerine böyle oyuncular şart tabi onlarında fırsat bulması gerek. Eboue yerine Sabri ile başlamasını isterdim. Malum Eboue çok formsuz.

Eboue dün cok iyi oynadi. Kendine getirmistir onu bu mac umarim. Onun etkili olmasi, Hamit´i de olumlu etkiledi dün

Bu galibiyet cok iyi oldu, fark ve rahat galibiyet de bizi kendimize getirir insallah. Seri yakalama zamanimiz geldi, fikstur de buna uygun. Sadece anlamsiz kayiplar yapmamaliyiz.

Eger rakibimiz fbyse onlar da su anki fiksture gore bizim maca kadar 2, 3, 4, 5, 12, 14, 17. siradaki takimlarla oynayacaklar. Buradan en az 8 puan kayip bekliyorum.

2. yarı skoru korumak için oyun yavaşlatılıp vakit geçirmeye yönelik oynandı. Bu oyunu öğrenmemiz gerekiyor; bkz. Gençlerbirliği maçı!

Skoru koruyan bi takim oyunun kontrolunu elinde tutar, rakibe surekli hucum sansi tanimaz. Bu oyunu mumkunse hic ogrenmeyelim. Karsinda ki rakip Kayserispor. Bu ligin en kotu takimlarindan birisi ki suan ki formuyla belki en kotu takimi ve sen boyle bir rakibe karsi skoru korumaya yonelik oynuyorsan, vakit geciriyorsan zaten birakalim bu isi. Bunun adi rezalettir ama neyse ki dediginiz gibi olmadi. Ilk yari fena degildik ama ikinci yari cok kotuyduk net. Oyunun kontrolu bizde degildi, ha bire Kayserispor hucum yapti ki bir kac kez tehlikeli geldiler. 3 pas yapamadik yahu ikinci yari.

Burak'a iyi oynadı diyenler ya futboldan anlamıyordur, ya başka birini izlemiştir ya da akıl tutulması yaşıyordur.

Kayseri'nin şu haline inanmak zor. Senelerce kafa tut, sonra bu hale gel. İnanılır gibi değil.

Bizim için rahat bir maç oldu açıkçası. Kayseri'nin durumu yüzünden tabii bu ama takımın özellikle nadir savunma yapılan anlarda takım gibi davranması getirdi galibiyeti asıl. Atağı da savunmayı da takımca yaptığımız sürece iyi olacağımızı düşünüyorum. Bir de baskı ve stres olmaması için her zaman dediğim gibi golün erken gelmesi lazım.

Ben Yekta'yı beğendim Kayseri maçında. Rakibin orta sahası çok zorlamamış olsa da Selçuk'un savunma yönünü kapatıp ofansif oynamasını sağladığı bir gerçek. Vasat olmasına rağmen 2 asisti olmasının başka açıklaması yok. Cris'in attığı gol takıma adaptasyonu açısından önemliydi, iyi de oldu.

Amrabat'ın niyeti çok iyi fakat sonuca gidemiyor bence. Sol açık olarak rakibi zorlayan bir futbolcu, gel gelelim yaptığı bazı ortalar o kadar gereksiz ki, bal yapmayan arı gibi görünüyor.

Puan kaybı olan maçların ardından 3 puanı 3 golle almak (klişenin Allahı
:D) çok iyi oldu. Ama asıl iyi olan haftalardır kaybedilmeyen liderliğin pekişmesi ve kafanın yeniden Şampiyonlar Ligine odaklanabilmesi bence.

bu maçta kayserimi çok kötü oynadı yoksa bizmi oynatmadık! 4-5 hafta öncede antalya kume düşer diyordu herkes 4-0 yendikten sonra!

Güzel bir galibiyet aldık,35 dakikada işi bitirdi ancak Dany'nin kesilmesi lazım takımdan.Saatli bomba bile değil,pimi çekilmiş el bombası resmen.Ama bu maçla toparlandık iyiye gidiyoruz diyemeyiz Kayseri,Akhisar'la birlikte ligin en kötü takımlarından bence.

Üst Alt