STSL 13/14 H:13 | Fenerbahçe 3-3 Beşiktaş | Maç Sonucu - Sayfa 55 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:13 | Fenerbahçe 3-3 Beşiktaş | Maç Sonucu

adamlar hem suçlu hem güçlü. çıkmışlar bir de hakemi eleştiriyorlar.

hakem ilk yarı mükemmel maç yönetti. iyi falan değil mükemmel.

ama bu yönetim fenerin işine gelmeyince ikinci yarı hakeme oynadılar.

o baskıyı stresi kaldıramadı cüneyt çakır doğal olarak. inanılmaz yüklendiler çünkü üstüne.

sonuç olarak her iki takım adına da yanlış kararlar çıktı ikinci yarı ama bu kararlar daha çok fenerin işine yaradı.

kuyt tolgaya faul yapmadı demiş birkaç arkadaş. o pozisyon çok net faul. kuyt'ın eli kolu tolga'nın yüzünde nasıl faul olmaz.

necip'in atıldığı pozisyonda kart çıkmaz. caner de necip de aynı şekilde çektiler birbirlerini formalarından.

emenike net kırmızı kart. sarı çıktı. anlayamadım.

fener aleyhine bir tek pektemek'ti yanılmıyorsam kornerden gelen topa koluyla müdahalesi oldu. o pozisyona penaltı çalsa kimse birşey diyemez.

arada alves'in bir iki dirseği var tabi olmazsa olmaz. görülemedi

neymiş efendim hakem maçı katletmiş.

ilk yarı süper yönetti hakem. tek bir tartışılacak pozisyon bile yoktu. bıraksaydınız da ikinci yarıyı da aynı şekilde yönetseydi

neden bırakmadınız?

Şikebahçe'nin maçı 4 kırmızı kart ile tamamlası gerekirdi. Meireles kırmızı, Kuyt iptal edilin golde dirsek atıyor 2. sarıdan kırmızı olması lazım, Emenike kırmızı, Bruno Alves Oğuzhan'ın bileğine basmış bu kırmızı olmalıydı yetmiyormuş gibi bir de Ersan'a dirsek atmış.

Şikecilerin aleyhine verilmeyen penaltı bunların yanında hava olarak kalır, bir de Kuyt'ün attığı golde ince bir ofsayt var.

güzel maç oldu yalnız bjk ı 2.yarı oyunda yoktu fenerbahcenın kondısyonu gercekten cok ıyı

Bu maçtan nasıl keyif alabilir bir insan, sürekli doldur boşalt yapan 3 pas yapamayan, çirkeflik yapan, bilimum hakem hatası olan, üretkenlik anlamında kocaman bir sıfır olan iki takımın maçından nasıl keyif alınır. Hiç mi Avrupa liglerinin maçlarını izlemiyorsunuz?

1- Kağıt üzerinde hakem iki tarafada yanlış düdükler calındı densede kronolojik baktıgın aman fenerin lehine oluşan hatalarıydı

2- 2-1 öne geçince ersun 3-2 öne geçince bilic hamle hataları yap ersu kuyt veya emenikeden birin cıkarıp ortsaha takviyesi yapsa mı koparabilirdi bilic devre arası yada 60gbi mottayı sola atibayı sg bekveya ortasahaya koysa daha dirençli olurdu

Trabzon 16 yıldır, biz 14 yıldır , beşiktaş 8 yıldır bu şikecileri kadıköy'de yenemiyormuş herkesde bunu fener'in başarısına yoruyor ya kardeşim bir kişide sorgulamaz mı acaba bu herifler neden yenilmiyo bunca yıldır kadıköy'de diye.Derbilerde kuduz köpekler gibi hakem ve rakip oyunculara öyle yoğun bir saldırı var ki orda futbol hariç herşey oynanıyo rakip takım oyuncuları sahada aleni dayak yiyor.Birtane adam gibi adam çıksın şu kadıköyde ki maçı bir adil yönetsin noluyo bide ozaman görelim Allah aşkına cüneyt bugün beşiktaş'tan birini atmak için fırsat kollamadı mı?

Bu resmen rezalet. Aziz Yildirim öncesi böyle seriler falan yoktu. Bu adam nezaman defolup giderse iste futbol o gün normale döner bence, Besiktas-Galatasaray-Trabzon gider deplasmanda yenebilir yani, adil bir ortamda. Kendinden nefret ettiren bir seyirci var orada, ne olursa olsun en sakin takimi bile yoldan cikarmasini biliyorlar. Necip'in ikinci sarisi tamamen uydurma.. Emenike ve Alves'in atilmasi gerekirdi.

Son 2 senede bizim de böyle mücadele eden,koşan,son saniyeye kadar bırakmayan,derbilerde rakibinden daha üstün ve azgın olan,10 kişi bile derbide beşiktaş'ı mağlup eden bir takımdık...Rollerin değiştiğini görmek içimi acıtıyor ve başkana karşı olan öfkemi daha da körüklüyor.

Hic öyle düsünmüyorum. Biz hicbir zaman sahada rakibimizi böyle dövmedik, adamlar resmen hakemi %100 etkiliyor. Ilk yari ortami fazla geremediler ama ikinci devre hakem ve rakibin üzerinde etki yarattilar ve bunun meyvesini aldilar. Bizim böyle rezil maclarimiz hic olmadi. Su Sivas'in 8 kisi kaldigi maci söyleyip dururlar, o macta son dakikada iki kirmizi verildi, penalti da dogruydu. Ümit Kurt'un Burak'i yere sermesi de kart gerektiriyordu son adam oldugu icin. Ama böylesini ilk defa görmüyoruz Fener'de.. Emenike ve Alves maci hayatta tamamlayamazdi normal bir hakemle, 3.gol ofsayt, Mustafa Pektemek'in hareketi penalti, Necip'in kirmizi yanlis, Topal bile atilabilirdi.

Fener'in milli oyunculari yine gercek yüzünü gösterdi burada. Savunma arkasina atilan her top neredeyse gol oluyor. Gökhan-Caner'in inanilmaz savunma zaafi, Egemen'in sadece fizik gücüyle oynamasi, Mehmet Topal'in kazma olmasi, Volkan'in her topu iceri almasi. Bir tek Alper biraz top yapti, dikine oynadi ve biraz futbolcuyum mesaji verdi. Besiktas'ta Serdar Kurtulus ve Ersan'a girmek bile istemiyorum. Ben böyle kapasitesiz adamlar görmedim.. Veli-Olcay-Oguzhan cok önemli adamlar Besiktas adina. Özellikle Veli mükemmel bir performans ortaya koydu.

Bu maçtan nasıl keyif alabilir bir insan, sürekli doldur boşalt yapan 3 pas yapamayan, çirkeflik yapan, bilimum hakem hatası olan, üretkenlik anlamında kocaman bir sıfır olan iki takımın maçından nasıl keyif alınır. Hiç mi Avrupa liglerinin maçlarını izlemiyorsunuz?

Yok ızlmıyorum ben zevk aldım bana gore guzel mactı bırdaha beyendıgım macları yazmadan once senden ızın alayım ıstersen

Gavurun bir sozu vardir, a picture is worth a thousand words diye.

alves.png

k%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1.jpg

Pek stad kapasitesi ile alakali bir durum degil,90-2000 yillari arasi oynanan 11 derbide fenerbahcenin 7 galibiyeti ,Galatasarayin 3 ,1 karsilasma berabere bitmis,aldigimiz 3 galibiyetin bir tanesi bilinmeyen bir sevepten dolayi Inönüde oynanmis.Fb29 Gs 17 gol atmis.Ali Samiyendeki maclarda Galatasarayin 5 galibiyeti,fenerin 4,2 kerede berabere bitmis maclar.Galatasaray 14 fb 13 golatmis.Lig maclarindaki ezici üstünluk 1990 daki 5:1 lik fener galibiyeti il baslamis malesef.Pek 2000-2013 performanindan asagi kalir yani yok.

Stadın kapasitesi değil sadece tabii ki ana etken. Aziz Yıldırım'ın politikaları,araya kin ve nefret tohumları serpiştirmesi neticesinde taraftarların zaten doğru dürüst olmayan profilleri tam bir canavarlaşma eğilimine girdi. Türk insanı duygusaldır,çabuk etkilenir. Mesela bayanlar basketbol maçında Aziz Yıldırım, Galatasaray'ın bulunduğu pota altına küfür etmeleri ve etkilemeleri için erkek taraftar gönderdi bunu bilerek. Böyle iğrenç bir insandan bahsediyoruz.

Stad kapasitesi artınca baskı da büyük oluyor haliyle. Ha ondan önce de vardı Fenerbahçe üstünlüğü biliyorum ama böyle bir seriyi yakalayamamışlardı. Yani bir anlamda stad katalizör görevi gördü çirkefliklerinde.Biz böyle birşey yakalayamadık misal,stad kapasiytesi büyüdüğünde. Çünkü biz Fenerbahçe taraftarları kadar medeniyetten yoksun değiliz. Fakat hukuksuz bir ülkede de Fenerbahçe'nin yaptığı mantıklı. Galatasaray'ın bu ülkeye fazla geldiği düşüncesindeyim o yüzden hep...

Ayrıca psikolojik olarak bir kere yenildin mi daha sonra düzeltmesi zaman alıyor. Galatasaray'ın yaşadığı biraz da bu. Çünkü o zaman dikkat çekiyorsun ve herkesin gözü üzerinde oluyor. "10 sene oldu,11 sene oldu,12 sene oldu..." gibi bir baskı oluşturuluyor herkes tarafından.Bu defa sende bir yenilmişlik duygusu yaratırken,karşı tarafta özgüven duygusu yaratıyor. Buna terörist ruhlu Galatasaray'ı bir Rum takımından daha da beter gören Fenerbahçe taraftarını, korkak hakemleri katarsan ve iki takım arasında teknik yönden çok da bir fark olmadığı kabul edilirse, normal olarak Fenerbahçe Kadıköy'de %70 favori gibi başlıyor.Ama bizim evimizde bizim lehimize olan favori olma oranı düşüyor. Çünkü ne terörist ruhlu taraftarlarımız var ne de hakemler yönünden bir baskı.

2 sene evvel Play-Off'da Arena'da kaybettiğimiz 2-1'lik maçı hatırlayın fb'ye karşı. Adamlar sahamızın ortasında,maçtan sonra Melo ile ve Galatasaray ile dalga geçtiler ama tribünlerden ses seda çıkmadı. Kadıköy'de öyle bir kritik maçta eğer biz galip gelseydik ne olurdu ? Nitekim şampiyonluğu Kadıköy'de kazandığımızda, adamlar stadlarını ateşe verdi,polis arabalarını devirdiler,stadın ışıklarını kapattılar ve Kadıköy'ü savaş alanına çevirdiler...

Stadın kapasitesi değil sadece tabii ki ana etken. Aziz Yıldırım'ın politikaları,araya kin ve nefret tohumları serpiştirmesi neticesinde taraftarların zaten doğru dürüst olmayan profilleri tam bir canavarlaşma eğilimine girdi. Türk insanı duygusaldır,çabuk etkilenir. Mesela bayanlar basketbol maçında Aziz Yıldırım, Galatasaray'ın bulunduğu pota altına küfür etmeleri ve etkilemeleri için erkek taraftar gönderdi bunu bilerek. Böyle iğrenç bir insandan bahsediyoruz.

Stad kapasitesi artınca baskı da büyük oluyor haliyle. Ha ondan önce de vardı Fenerbahçe üstünlüğü biliyorum ama böyle bir seriyi yakalayamamışlardı. Yani bir anlamda stad katalizör görevi gördü çirkefliklerinde.Biz böyle birşey yakalayamadık misal,stad kapasiytesi büyüdüğünde. Çünkü biz Fenerbahçe taraftarları kadar medeniyetten yoksun değiliz. Fakat hukuksuz bir ülkede de Fenerbahçe'nin yaptığı mantıklı. Galatasaray'ın bu ülkeye fazla geldiği düşüncesindeyim o yüzden hep...

Ayrıca psikolojik olarak bir kere yenildin mi daha sonra düzeltmesi zaman alıyor. Galatasaray'ın yaşadığı biraz da bu. Çünkü o zaman dikkat çekiyorsun ve herkesin gözü üzerinde oluyor. "10 sene oldu,11 sene oldu,12 sene oldu..." gibi bir baskı oluşturuluyor herkes tarafından.Bu defa sende bir yenilmişlik duygusu yaratırken,karşı tarafta özgüven duygusu yaratıyor. Buna terörist ruhlu Galatasaray'ı bir Rum takımından daha da beter gören Fenerbahçe taraftarını, korkak hakemleri katarsan ve iki takım arasında teknik yönden çok da bir fark olmadığı kabul edilirse, normal olarak Fenerbahçe Kadıköy'de %70 favori gibi başlıyor.Ama bizim evimizde bizim lehimize olan favori olma oranı düşüyor. Çünkü ne terörist ruhlu taraftarlarımız var ne de hakemler yönünden bir baskı.

2 sene evvel Play-Off'da Arena'da kaybettiğimiz 2-1'lik maçı hatırlayın fb'ye karşı. Adamlar sahamızın ortasında,maçtan sonra Melo ile ve Galatasaray ile dalga geçtiler ama tribünlerden ses seda çıkmadı. Kadıköy'de öyle bir kritik maçta eğer biz galip gelseydik ne olurdu ? Nitekim şampiyonluğu Kadıköy'de kazandığımızda, adamlar stadlarını ateşe verdi,polis arabalarını devirdiler,stadın ışıklarını kapattılar ve Kadıköy'ü savaş alanına çevirdiler...

Hocam maksadim seni haksiz cikartmak degildi.Fenerbahce´nin kurulus felsefesi Galatasarayi yenmek oldugunu hepimiz biliyoruz,tab Aziz Yildirim denen ruh hastasi sayesinde artik inanilmaz boyutlara ulasti bu Galatasaray kompleksi.

Yanlız ben şimdiden çekinmeye başladım arenadaki maç için bu şikecilerin oyununu görünce... Adamlar beygir eti yemiş gibilerdi.. Umarım bir facia olmaz arenada, berabere felan yırtarız

Trabzon 16 yıldır, biz 14 yıldır , beşiktaş 8 yıldır bu şikecileri kadıköy'de yenemiyormuş herkesde bunu fener'in başarısına yoruyor ya kardeşim bir kişide sorgulamaz mı acaba bu herifler neden yenilmiyo bunca yıldır kadıköy'de diye.Derbilerde kuduz köpekler gibi hakem ve rakip oyunculara öyle yoğun bir saldırı var ki orda futbol hariç herşey oynanıyo rakip takım oyuncuları sahada aleni dayak yiyor.Birtane adam gibi adam çıksın şu kadıköyde ki maçı bir adil yönetsin noluyo bide ozaman görelim Allah aşkına cüneyt bugün beşiktaş'tan birini atmak için fırsat kollamadı mı?

Son 10 yılın İnönü,Avni Aker,Arena ve Ali Sami Yen istatistiklerini de koyabilirmisin?

Son 10 yılın İnönü,Avni Aker,Arena ve Ali Sami Yen istatistiklerini de koyabilirmisin?

Koymaya gerek yok çünkü diğer deplasmanlarda futbolun olağan akışı içinde fenere yenilmişlerde yenmişlerde burda anormal olan bütün büyüklerin oynadıkları kadıköy deplasmanları.Bukadar yıl içinde bütün maçları kazanmayı haketsen bile bir takım hakem hatasındanda mı hakettiği maçı kaybetmez kadıköyde yıllardır buda hiç olmamış.Fener kadıköy derbilerinde aziz geldiğinden beri hakemler tarafından hiç mağdur edilmemiş.

İşin komik yanı Fenerin sadece 1 pozisyon hakkı yendi..O da Pektemekin eline çarpan topta penaltı verilmemesiydi.. Ama adamları görsen 3 golümüz,2 penaltımız verilmedi diyorlar..Yani gollerin 1'inde faul 2'sinde net ofsayt vardı ama kuş beynine göre bunlar gol sayılmalıymış. Beşiktaş'ta Necipin haksız atılması,Emenike ve Alvesin oyundan atılmaması,faul inisiyatiflerinin devamlı Fener lehine kullanılması gibi itiraz edeck bir çuval pozisyon oldu..

Velhasıl bunların hiçbirini kılıf olarak görmüyorum.. İstek-kondisyon-mücadele-disiplin-takım olma olgusu ve daha birçok yönden Fenerbahçe bizden çok daha üstün.. Başarılı olmak için önce isteyeceksin..

Üst Alt