STSL 13/14 H:23 | Çaykur Rizespor 1-1 Galatasaray | M.S | 2 Mart - Sayfa 118 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:23 | Çaykur Rizespor 1-1 Galatasaray | M.S | 2 Mart

Son 2 deplasman macinda da ayni tablo var dikkat ederseniz.

1. Takim gol atana kadar cabaliyor ve nihayet golu atip one geciyor.

2. Golu attiktan sonra bir sure daha gol aramaya devam ediyorlar, ama bu arada cok gol kaciriyorlar, ve gitgide daha da savruk oynamaya basliyorlar, hucuma ciktiktan sonra geri kosmamalar basliyor. Ileriye cikarken yapilan top kayiplari artiyor.

3. Kontrataktan gol yiyoruz

4. Kalan dakikalarda takim panik halinde gol atmaya calisiyor, ama elleri ayaklarina dolastigi icin 2 pas yapamiyorlar.

Yani sorun deplasmanda gol atamamak, galip duruma gecememek degil, gectikten sonra ciddiyetsizlesmek, top kayiplarinin, pas hatalarinin, bombos pozisyonda kacan gollerin artmasi, ve defansa geriye donuslerin aksamaya baslamasi. Bu tamamen futbolcularin konsantrasyonuyla ilgili birsey.

Evet forvetlerimiz cok kazma, keske daha iyisi olsa, ama yok ve biz bu kazmalarla evde gol atiyoruz ve kazaniyoruz. Deplasmanda da gol atip one geciyoruz. Ne oluyorsa one gectikten sonra oluyor, takim dagiliyor.

Son 2 deplasman macinda da ayni tablo var dikkat ederseniz.

1. Takim gol atana kadar cabaliyor ve nihayet golu atip one geciyor.

2. Golu attiktan sonra bir sure daha gol aramaya devam ediyorlar, ama bu arada cok gol kaciriyorlar, ve gitgide daha da savruk oynamaya basliyorlar, hucuma ciktiktan sonra geri kosmamalar basliyor. Ileriye cikarken yapilan top kayiplari artiyor.

3. Kontrataktan gol yiyoruz

4. Kalan dakikalarda takim panik halinde gol atmaya calisiyor, ama elleri ayaklarina dolastigi icin 2 pas yapamiyorlar.

Yani sorun deplasmanda gol atamamak, galip duruma gecememek degil, gectikten sonra ciddiyetsizlesmek, top kayiplarinin, pas hatalarinin, bombos pozisyonda kacan gollerin artmasi, ve defansa geriye donuslerin aksamaya baslamasi. Bu tamamen futbolcularin konsantrasyonuyla ilgili birsey.

Evet forvetlerimiz cok kazma, keske daha iyisi olsa, ama yok ve biz bu kazmalarla evde gol atiyoruz ve kazaniyoruz. Deplasmanda da gol atip one geciyoruz. Ne oluyorsa one gectikten sonra oluyor, takim dagiliyor.

Tamamen takım disiplinsizliğinden kaynaklanıyor.Bahsettiğin tespit bu maçlarda açıkça gözlendi.Chelsea maçının yorgunluğu da vardı ama takım konsantre olamamış yeterince.Son lüksümüzdü kayıp puan için.Umarım telafi edebiliriz :(

Boşa oynanan bir 45 dk daha....

İlk yarı Hiç bişey yapmayan yapamayan yetenek fakirleri..

Hocayada bi haller geldi saçmalamaya başladı..

Hakem buz gibi penaltımızı yedi...

Sneijder hala kanat..

Umut kanat sözde

Burak forvet sözde..

2. yarı....

Top oynamaya calısmaya başlayan Galatasaray

Savunmada ufak tefek hatalar..

Korner ve Gol..

Umut Kale ağzından salakca dokunuş

Sneijder sag ayağıyla uzak köseye plase yerine sol ayağıyla salak saçma bi vuruş..

Hoca uyuyor...

Rize Forvet kanat falan sokuyor

Hoca uyuyor..

Tugay esniyor..

Drogba zaten yok kafa izninde..

Rakibin hakemle maçı olmuş puan farkı kazanırsan 4 de devam edicek..

Deplasmanda 3 maç kazanabilmişin..

Burak ve Umut giden top pinpon gibi geri geliyor..

Oyundan düşmüşler..

Hoca uyuyor...

Maçın en kötülerinden umut çıkarken top kaybediyor kontraya çıkarken kontra yiyosun..

Buz gibi penaltı..

1-1

Maçın bitmesine 4-5 dk var

Hoca uyanıp oyuncu değiştiriyor çünkü süreyi eritecek...

Maç bitiyor..

Puan Farkı 6..

Deplasman'da 20 puan çöp

cok sacma bukadar sacma puan mi birakilir.

hayret ediyorum ya, hala inanamiyorum.

5 dakika kalmis insan isirir basar adami düsürür oynatmaz.

ama bizimkililer dünden razi puanlari birakmaya.

alin ne yapam puanalari dercesine.

bukadar aptalca puan birakan takim yok bidaha.

yedigimiz gollerde hep kendi hatalarimizdan.

Boşa oynanan bir 45 dk daha....

İlk yarı Hiç bişey yapmayan yapamayan yetenek fakirleri..

Hocayada bi haller geldi saçmalamaya başladı..

Hakem buz gibi penaltımızı yedi...

Sneijder hala kanat..

Umut kanat sözde

Burak forvet sözde..

2. yarı....

Top oynamaya calısmaya başlayan Galatasaray

Savunmada ufak tefek hatalar..

Korner ve Gol..

Umut Kale ağzından salakca dokunuş

Sneijder sag ayağıyla uzak köseye plase yerine sol ayağıyla salak saçma bi vuruş..

Hoca uyuyor...

Rize Forvet kanat falan sokuyor

Hoca uyuyor..

Tugay esniyor..

Drogba zaten yok kafa izninde..

Rakibin hakemle maçı olmuş puan farkı kazanırsan 4 de devam edicek..

Deplasmanda 3 maç kazanabilmişin..

Burak ve Umut giden top pinpon gibi geri geliyor..

Oyundan düşmüşler..

Hoca uyuyor...

Maçın en kötülerinden umut çıkarken top kaybediyor kontraya çıkarken kontra yiyosun..

Buz gibi penaltı..

1-1

Maçın bitmesine 4-5 dk var

Hoca uyanıp oyuncu değiştiriyor çünkü süreyi eritecek...

Maç bitiyor..

Puan Farkı 6..

Deplasman'da 20 puan çöp

baş suçlu mancini kesinlikle.

Benim esas zoruma giden, hani böyle aşırı baskı yeriz son 5 dakika da bunalırız falan, o arada karambolden yeriz, hadi ona da bir nebze anlayış gösteririm. Ama herifler kalemize gelemiyordu bile ya, orta sahaları helva gibi olmuştu, her top bizde kalıyordu. Böyle bir maçta puan bırakmak kabul edilebilir şey değil. Bu sene bir çok şeye sinir oldum ama hiç birisine bu maç kadar moralim bozulmamıştı.

baş suçlu mancini kesinlikle.

bana öyle geliyorki adam bir sezonluguna gelmiş. Takimin en acil eksigi kaliteli forvetler, ama 9/10 tane forver/kanat olmayan oyuncu aldik. Bu yerlilerin hiç biri Mancini transferi oldugunu sanmiyorum. Sanki o konuyu Tugay ve Utkucan'a birakmiş, ne haliniz varsa görün demiş. Uzun vadeli planlar yapiyor gibi gelmedi bana.

bana öyle geliyorki adam bir sezonluguna gelmiş. Takimin en acil eksigi kaliteli forvetler, ama 9/10 tane forver/kanat olmayan oyuncu aldik. Bu yerlilerin hiç biri Mancini transferi oldugunu sanmiyorum. Sanki o konuyu Tugay ve Utkucan'a birakmiş, ne haliniz varsa görün demiş. Uzun vadeli planlar yapiyor gibi gelmedi bana.

sezon sonu için bi tahminim var ama ...öyle olmaz inşallah.fatih terim uzun ömürlü imzaladı tff ile di mi?

Tribündeydim, yarın TV'den tekrar izleyeceğim ama şimdilik aklımdakileri yazayım;

- Selçuk inanılmaz kötü. Öyle böyle değil yani bayağı kötü.

- Yekta müthişti, acilen Selçuk ile değişimi yapılıp takıma monte edilmeli.

- Burak ile Umut'u toplasan yarım forvet etmez, sadece bir şekilde kopan maçlarda kontra oyun için falan alınabilir. O da şüpheli gerçi.

- Mancini, oyuncu değişikliklerinde ne yapmaya çalıştı anlamadım. Uzatmada oyuncu değiştirmek nasıl bir saçmalıktı öyle.

- Umut ve Wesley çok kritik pozisyonları kaçırdı, atsalar maçın bu hale gelmesi mümkün değildi. Muslera da çok saçma bir penaltı yaptırdı, onun tecrübesindeki bir kaleci daha sakin kalabilmeli.

Takımın iskeleti şu şekilde olmalı:

Muslera

Veysel-Chedjou-Semih-Telles

Melo-Yekta

???-Wesley-???

Drogba

Duruma göre 4-3-1-2'ye dönülebilir. Hatta evdeki maçlarda Ched yerine Hakan ile başlayıp ekstra bir yabancı daha oynatabiliriz (Eboue?).

Tribündeydim, yarın TV'den tekrar izleyeceğim ama şimdilik aklımdakileri yazayım;

- Selçuk inanılmaz kötü. Öyle böyle değil yani bayağı kötü.

- Yekta müthişti, acilen Selçuk ile değişimi yapılıp takıma monte edilmeli.

- Burak ile Umut'u toplasan yarım forvet etmez, sadece bir şekilde kopan maçlarda kontra oyun için falan alınabilir. O da şüpheli gerçi.

- Mancini, oyuncu değişikliklerinde ne yapmaya çalıştı anlamadım. Uzatmada oyuncu değiştirmek nasıl bir saçmalıktı öyle.

- Umut ve Wesley çok kritik pozisyonları kaçırdı, atsalar maçın bu hale gelmesi mümkün değildi. Muslera da çok saçma bir penaltı yaptırdı, onun tecrübesindeki bir kaleci daha sakin kalabilmeli.

Takımın iskeleti şu şekilde olmalı:

Muslera

Veysel-Chedjou-Semih-Telles

Melo-Yekta

???-Wesley-???

Drogba

Duruma göre 4-3-1-2'ye dönülebilir. Hatta evdeki maçlarda Ched yerine Hakan ile başlayıp ekstra bir yabancı daha oynatabiliriz (Eboue?).

ontivero genç falan demeden oynamalı.emre çolak da sol kanatta idare eder.

O kadar sinirliyim ki şu şerefsizlere uyku tutmuyor ulan adamlar milyon euro alıyo benim kadar umurlarında olduklarını sanmıyorum şimdi horul horul uyuyorlardır ama bana giren çıkan neyse artık beş kuruş kârım olmadığı halde ben üzülüyorum uyuyamıyorum ulan bir kere bile GALATASARAY maçını statta izleyemedim ya o bana koyuyor adamlar GALATASARAY formasıyla oynuyor bir de üzerine trilyonlar alıyorlar ama hala kıymetini bir türlü bilmiyorlar o formayı giyip beleşe oynayacak kadar çok seven insanlar dururken böyle ruhsuzların oynaması bana koyuyor arkadaş ben olsam g.tümü yırtarım adaletsiz dünya!!!!

Bir beraberlik ile bu kadar sinir küpüne dönmeye gerek yok. İçerde Fener'i yen puan farkı hop 3 oldu. Deplasman maçları da hep böyle gitmez. Fenerbahçe gibi, Ünal Aysal'da her hafta basın ağlaması gerçekleştirip, Federasyon ve hakemleri tehdit etmeye başlarsa, deplasman maçlarında üst üste galibiyetler almaya başlarız.

Eleştiri olarak da, Burak/Selçuk ikilisi 1-2 maç kadro dışı bırakılmalıdır diyeceğim ama Selçuk zaten 1 hafta yok iyi bir gelişme. Burak'da oynatılmaz ve tek forvet Drogba ile başlarız.

Şampiyonluk fln gitmedi, 11 hafta var ve puan farkı 3. Fenerbahçe iyi top oynasa haklısınız diyeceğim ama Fenerbahçe hakemler olmasa bir hiç, sadece ilk 15 ve son 15 dakika koşan ve tekme tokat rakibi sindirme odaklı sistemleri olan bir takım.

Hadi geçmiş olsun 2 puan kayıp çok önemli değil, saygıyı koruyalım, inanalım gerisi gelecektir.

Ancak Ünal Aysal'ın artık başrol geçmesi gerekiyor.

Ben de katılıyorum ama futbolculara ayar şart, çok lakayt olmaya başladılar..

O kadar sinirliyim ki şu şerefsizlere uyku tutmuyor ulan adamlar milyon euro alıyo benim kadar umurlarında olduklarını sanmıyorum şimdi horul horul uyuyorlardır ama bana giren çıkan neyse artık beş kuruş kârım olmadığı halde ben üzülüyorum uyuyamıyorum ulan bir kere bile GALATASARAY maçını statta izleyemedim ya o bana koyuyor adamlar GALATASARAY formasıyla oynuyor bir de üzerine trilyonlar alıyorlar ama hala kıymetini bir türlü bilmiyorlar o formayı giyip beleşe oynayacak kadar çok seven insanlar dururken böyle ruhsuzların oynaması bana koyuyor arkadaş ben olsam g.tümü yırtarım adaletsiz dünya!!!!

Hangi ildesin ben sana izleteyim bi maç?

Üst Alt