STSL 13/14 H:4 | Bursaspor 0-3 Beşiktaş | M.S | 15 Eylül - Sayfa 47 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:4 | Bursaspor 0-3 Beşiktaş | M.S | 15 Eylül

Sonunda bunu goren biri cikti.

Olcay cok ovuluyor, hem (rakip takim) taraftarlari hem medya tarafindan. Caliskan, istekli, ve vasat derecede belirli ozellikleri var, ama bu takimin en zayif halkasi Olcay, Escude degil. Ramon daha yeni geldi, dun ki mac'ta iyi oynadi ama daha ne yapacagi belli degil. Ofansif katkisi ile Olcay'in aciklari o kanatta belki kapatabilir, ama su takimin el fren'i net Olcay.

Olcay rakibini zorlar, ustune gider, basar. Firsatci futbolcu (golcu degil, sadece iyi pozisyon aliyor), bu yuzden rakip takima tehlike olabiliyor. Konstantresi dusuk olan sagbek'lere karsi cok tehlikeli olabilir, ama kapanan takima karsi Olcay kanser eder.

Besiktas'in simdiye kadar oynadigi maclarda Olcay hep ilerdeki pas trafigini bozdu. Icerdeki Tromso maci, Erciyes maci olsun, rakibin kontra ataklari Olcay'in pas hatalarindan gerceklesti. Bunun yani sira top iliskisi vasat. Birebirde zor adam geciyor. Cok top kaybina ugruyor. Egoist bir futbolcu, hep kaleyi dusunuyor ve bu sekilde bircok pozisyon harciyor.

Dun Oguzhan sakatlanmadan once mukemmel bir pas gonderdi defansin arkasina Olcay'a. Olcay'la en yakin stopperin arasinda 10-15 metre bir mesafe var. Olcay topu dogru kontrol edemedi, yeterince hizli kalkamadi bulundugu yerden ve verdigi orta Almeida degil out'a gitti. Boyle bircok enstantane var Olcay'i iceren.

Kerim Frei'a deginmek istiyorum;

Kerim'in belirli ozellikleri var. Ilk metreler veya uzun mesafede olsun, Kerim cok suratli bir futbolcu. Top kontrolu ve dribbling becerisi yuksek seviyede. Dar alanda etkili, pas oyununu oynayabilen bir genc. Hepsini daha gelistirebilir, oyunun icinde daha fazla bulunabilir, ama 19 yasinda bir futbolcu gelisime cok aciktir.

Su konuda cok eminim; Kerim Olcay'in yerine oynamaya basladigi anda su an ki Besiktas level atlar. Cunku Kerim'in bu sisteme uygun belirli ozellikleri var. Olcay'in eksileri Kerim'de yok. Press yapmak, oyunun icinde aktif olmak disiplinle, hoca ile alakali bir durum. Bu acigini zaten kapatir. Ama Besiktas'in oynamaya calistigi hizli, dar alanda etkili ve kontraya cabuk cikma anlayisina cok uygun bir futbolcu. Yukarda'ki belirttigim pozisyonda Olcay'in yerine Kerim olsaydi, eminim o topla ok gibi kaleye firlardi, stopperlerin yaklasmasi imkansiz olurdu.

Futbol'da yapabilecegin en buyuk hata iki takimi karsilastirdiginda tum 11'i sahislardan yola cikarak kiyasliyip, bir takimin digerinden daha ustun oldugunu dusunmektir. Futbolda bir gercek var; bazi oyuncular belirli sistemin icinde cok iyi yerlere gelebilir. Yetenekleri kisitli olsada, bulunduklari sistem'de bazi ozelliklerini cok goz onune cikarmalarina, o sistemin onun aciklarini gidermesinde faydali olur.

Bu oyunculardan biri Veli Kavlak. Yetenekleri cok kisitli. Pas alisverisi cok vasat, oyun zekasi fazla yuksek olmayan bir futbolcu. Ama Bilic'in oynattigi sistemde Veli'nin bu var olmayan ozelliklerini kullanmasina sebep kalmadigi icin, Veli bile bu sistemde "kotu" olarak goze batmiyor, aksine ornek vermek gerekirse, Antep macinin en iyilerinden Veli'ydi. Takimdaki yardimlasma Veli'ye bu "oyun kur, topla cik, kaleye yonel" gibi gorevlere atanmasini engelliyor. Top kapma becerisi, tukenmeyen enerjisi ve alanlari daraltma becerisi onu bu sistem icin ideal bir oyuncu kiliyor. Cunku tam yaninda yine Atiba gibi topu cok iyi kullanabilen bir on libero'da var.

Yani soyle bir gercek var, bir takimi sistem IYI takim yapar. Bazi oyuncularin kisisel becerisi degil.

Bizim taraftarların yarısının Burak Yılmaz'ı "kral" ilan ettiğini görünce, Olcay'ı da övmelerine birşey diyemiyorum açıkcası. Görünen köy klavuz istemez. Biraz futboldan anlayan biri zaten sahada kim el freni-kazma, kim takıma yararlı görebiliyor. Günümüz futbolunun olmazsa olmazları top tekniği, fizik gücü ve zekadır.

bu bjk in macini birdaha izleyim dedim...

bu sene sampionluk favorim bjk demisdim..düzeltme yapiorum.

bu bjk banko sampion maalesef !!!

ben böyle oyunu daha önce türkiyede bir kere görmüsdüm oda bizim 2000 yilindaki takimdi.

üstüne katarakda giderler takim oyunu olarak ama burda cok önemli bir konu var bjk da.

inanilmaz press oyunu oynuyorlar her alanda. korkunc maalesef. türkiyede biz dahil kimse kolay kolay yenemez bunlari.

kos mesafelerini bilmiyordum acikcasi ki yukarda resmide gördüm ama sasirmadim acikcasi. cok yüksek bir rakam bu. ( 116km)

bu sene bu bjkda büyük kaos olmazsa cok büyük supriz olmazsa sampion bjk dir maalesef .

Haftaya burada ol Fatih

Bjk iyi futbol oynamasına rağmen sadece mücadele var biz günümüzde olduğumuz zaman bizi yenecek kimse çıkmaz daha sezon başında çok efor sarfediyor Bjk elbette bunun bir düşüşü olacaktır ve düştükleri an bir daha zor çıkışa geçerler

Ya biz deplasmanda derbi kazanamıyoruz arkadaş, son 15 senede 1 veya 2 galibiyet ya var ya yok, hala kadro kalitesi falan filan diyorsunuz, bununla alakası yok.

Maalesef elalemin eze eze yendiği bazı anadolu deplasmanlarında bile 1 puanı alınca çoğu kişi havalara uçuyor, bizde artık bu kültür olmuş, kurtulamıyoruz bu psikolojiden, istediğimiz kadar iyi kadro olsun, bu takım derbi deplasmanlarında pısırık oynar, es kaza 1 gol atsa, 2.yi aramaz kendi sahasına çekilir, yani yıllar yılı bize bunu kabullendirdiler.

Haftaya da Bjk deplasmanında kazanmaya çıkmayacağımız aşikar, 1 puan için çıkarız ve hani sürpriz bir gol bulursam yenerim mentalitesinden öteye geçmeyiz. Ben takımımı birazcık tanıyorsam bu maç da böyle geçer. Kazanırsak ne ala, ama ben buna pek ihtimal vermiyorum, inşallah da yanılırım. Tekrar söylüyorum bunun kadro kalitesiyle alakası yok.

bjk dün 117 km koşmuş. hepsi 11 binden fazla koşmuş nerdeyse. Tabiki koşu mesafesi herşey demek değildir ama iyi bir takım birde çok koşuyorsa bjk gibi dolu dizgin gidebilir. burda bjk için sorun şu olabilir. her maç bu kadar koşabileceklermi yada şöyle deyim fernandes-almeida her maç 11bin metre koşabilecekmi? bu iki oyuncu yorulursa yada olmazsa bjk çok kolay puan kaybedebilir.

birde kendimize bakalım. drogba ve burak 90 dakika sahadalardı hiç biri 9 bin metreyi geçemedi. Melo zaten her zaman 9-10bin arası koşar ama gerektiği kadar koşar o ayrı. zaten takımda 10bini geçen bir tek eboue var sanırım. r.madrid maçında böyle olmaz tahminimce bizimkilerin hepsi 10bini geçer ama haftaya bjk maçında yine yatarlarsa o maçta bjk lehine farklı bir skor olabilir.

Rijkaard zamaninda ilk 7 hafta oynadigimiz futbolun yarisini oynamiyorlar . O sezon basimiza gelenler malum . Aldiklari yeni sol bek rezil bi adam . Hakemler biraz hakkaniyetli davranirsa sezon sonuna kadar en az 3-4 kirmizi yemesi lazim . Bu mac icin BJK , Bursa'yi dagitti . Fakat Kadro kalitesine bakinca Fenerbahce'den de bizden de cok gerideler . Bizden ve FB'den ustun olduklari tek mevki kanatlar . Rahat olun bu BJK sampiyon felan olamaz . Buarada Bruma'nin oynamadigini varsaydim . Bruma duzenli olarak sol kanadimizda olursa tek ustun olduklari kanat sag kanat olur :)

abi bırakın bu kadro ayaklarını tamam kadroları bizden düşük ama işliyor bizim kadro iyide noluyor tam randımanlı işlemiyor.

fft16_mf3609161.Jpeg

Bizde 10 bini geçen yok, herifler birbiriyle yarışıyor

Bu her maçın koşu verilerini bulabilir miyiz? Yoksa sadece yayın esnasında mı görünüyor?

Bu sene Bjk maclarindan cok zevk aliyorum.. cok iyi oynuyorlar..Takima gelen nerdeyse tum yeni oyuncular, uyumsuzluk yasamadi.

Pazar gunu isimiz cok zor. formda bir Bjk ve 80 bin taraftar...sistemi 2 senedir belli olmayan biz..

Bu sene Bjk maclarindan cok zevk aliyorum.. cok iyi oynuyorlar..Takima gelen nerdeyse tum yeni oyuncular, uyumsuzluk yasamadi.

Pazar gunu isimiz cok zor. formda bir Bjk ve 80 bin taraftar...sistemi 2 senedir belli olmayan biz..

su yorumdan sonra fatıh hocayı daha cok takdır edıyom sıstem sız 2 yıl sampıyonluk sıstemlı hoca olsa uzay takımı barcayı gecıcez sanırım..

Abartmayı seven ne kadar taraftarımız var böle. Bizim üst üste puan kaybetmemiz artı aldıkları galibiyetlerle iyi bir hava yakaladılar. Bunu ne kadar devam ettirebilirler meçhul alacakları bir mağlubiyet sonrası yaşanacak puan kayıplarından sonra görmek lazım. Çünkü genç oyunculardan kurulu bir takım haftalar geçtikçe ve bizde kazanmaya başladıkça baskıyı üslerinde iyice hissetmeye başlayacaklar, bunu kaldırabilirlermi onu göreceğiz. Bu köprünün altından daha çok sular akar rahat olun.

her hafta kimin hangi tactikle oynayacagimiz belli olmuyor, ben bunu kast etmeye calsitim.

Mesela fatih hoca bazen olmadigi taktirde inat ediyor. mesela forvet hattinda drogba - burak ikilisini kesmemek icin.

buda bazi maclarda bize zarar veriyor. Onu bunu bilmem ama pazar gunu son 2-3 senenin en gzl derbisine sahit olabiliriz.

Haftaya burada ol Fatih

Bjk iyi futbol oynamasına rağmen sadece mücadele var biz günümüzde olduğumuz zaman bizi yenecek kimse çıkmaz daha sezon başında çok efor sarfediyor Bjk elbette bunun bir düşüşü olacaktır ve düştükleri an bir daha zor çıkışa geçerler

ya baska yerde de yazdim yine yazayim kardesim. lig sadece bizimle oynanacak maclar ile sonuclansa tamam diyecem de biz bile zor yeneriz bunlari ama yeneriz tabiki.

anadolu kulüplerin hic biri bunlara kafa tutamaz. ayni dün bursa gibi mat olurlar resmen. türkiyede biz ve fenerden haric belki o gerek pass hizi yok nede kalitesi yok bunlarin pressini kirmak icin. bursa gibi bütüna anadolu takimlar mat olur.

hakikaten bizim forumda 18 yaş altı çok fazla arkadaşımız var diye tahmin ediyorum yoksa kalkıp ben hayatımda böyle futbol görmedim diyeni var 200 senesindeki takımla kıyaslayan var sizlere yavaş diyorum.futbol izlemediğiniz belli ama cahilliğinizi belli etmeyin bari bjk dün akşam kötümü oynadı hayır iyi top oynadılar çok koştular bastılar pozisyon vermediler girdiklerinide attılar ikiye birmi gördük bir kanat organizasyonumu gördük indirmeli bindirmeli akınlarmı seyrettik milimetrik arapaslarımı gördük.ne gördük yahu bizim leş oynayan takımımız bile nerdeyse yeniyordu bu takımı bursa kötü takım basan her takım bursayı yener

bu lafımıda bi köşeye yazın bjk takımı çok enerji harcyor ben hoca olsam asla takımımı 116 km koşturmam türkiyede üç maç üst üste 116 km koşsun bjk takımı revire döner dün oğuzhanla başladık.2 ay gitti yarın almeida öbür gün olcay fernandes diye gider bu 2-0 öndesin daha niye hammal gibi koşuyorsun çevir topu bitir maçı 90+ da pres yapma gerizekalılığı nedir.almedia klübeye oturdu adam nefes alamıyordu.bu saçmalıktır takım 100 km koşsun ama sağlıklı kalsın genç kadro yedekleri olmayan kadro 34 maçlık sezonda çok zorlanır bu yenilmez dediğiniz bjk varya kendi sahasında mal mal takımlara puan saçmazsa bende futboldan anlamıyorum nokta.

bu lafımıda bi köşeye yazın bjk takımı çok enerji harcyor ben hoca olsam asla takımımı 116 km koşturmam türkiyede üç maç üst üste 116 km koşsun bjk takımı revire döner dün oğuzhanla başladık.2 ay gitti yarın almeida öbür gün olcay fernandes diye gider bu 2-0 öndesin daha niye hammal gibi koşuyorsun çevir topu bitir maçı 90+ da pres yapma gerizekalılığı nedir.almedia klübeye oturdu adam nefes alamıyordu.bu saçmalıktır takım 100 km koşsun ama sağlıklı kalsın genç kadro yedekleri olmayan kadro 34 maçlık sezonda çok zorlanır bu yenilmez dediğiniz bjk varya kendi sahasında mal mal takımlara puan saçmazsa bende futboldan anlamıyorum nokta.

Almanyada takimlar ortalama 117 km kosuyor.

Üst Alt