STSL 13/14 H:6 | Galatasaray 1-1 Çaykur Rizespor | M.S | 28 Eylül - Sayfa 112 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:6 | Galatasaray 1-1 Çaykur Rizespor | M.S | 28 Eylül

Bu maçta girdiğimiz pozisyon sayısı çok övülen, şikesi UEFA'dan tescilli Beşiktaş'ın belki bugüne kadar 5 maçta girdiği sayıya eşittir. 100 defa oynansa bir kere kazanamayacağımız bir maçtı. O da düne denk geldi. Her iki yarıda da rakibi sürklase ettik. Umutsuzluğa hiç gerek yok. Daha çok uzun bir maraton var. Deplasman derbisi kazanmış şekilde yola devam ediyoruz.

Dünyanın en iyi 5 forvetinden biri var elinde geriye gelip top felan alıyor adam, Burak efendide ilerde gol kaçırıyor, hocalardada büyük hata var, oynatarak kaybediyorlar burağı

Rize ve Antalya maçını izlerken 2.devrede maçı çevireceğimizi düşünenlerin oranı kaçtır acaba? ben her iki maçtada 55.dakikalardan sonra bu maç en fazla berabere biter dedim. kazansak sürpriz olurdu benim için. zaten 2 galibiyetimiz var ve bjk ve antepide nasıl zarzor yendik ortada o maçta 10 dakika daha olsa berabere biterdi. şimdi teşhisi ve manzarayı iyi görmek lazım. bu takım iyi oynuyor gibi görünüyor çünkümaça çok iştahlı başlayıp pozisyonlar buluyor ama 2.devre oldumu pil bitiyor. kondüzyonumuz ayıf ve enerjimizi düzgün kullanamıyoruz. ilk okula başlamamış hiperaktif çocuklar gibiyiz. enerjimizi ve gücümüzü kullnmayı bilmiyoruz. ilk yarı hadi neyse ama 2.devre takım doğaçlama oynuyor, kimin nerde oynadığı ne yaptığı belli değil. takım değiliz bu çok net. oyuncularda görev bilinci yok. bu yüzden bu takımın en profesyonel oyuncusu selçuk da artık geberdi. Bakın tekrar söylüyorum iyi oynuyor gözüküyoruz ama iyi bir takım değiliz. HALI SAHA TAKIMI GİBİYİZ. bruma-drogba gibi oyuncuların kişisel becerisiyle pozisyonlar geliyor ama nafile. biz rize ve antalya gibi takımlarla yapacağımız 10 maçtan 6-7 sini kazanamayız. kontrol futbolunu öğrenmemiz lazım. Terim geçen sene son 7-8 hafta kontrol futboluna geçtide bir seri geldi. antalya maçındaki futbolla rmadridden fark yicemizi o gün söylemiştik. şimdi rize maçındaki futbolla juve maçına çıkarsak bu maç tarihimizin en büyük hezimeti olur malesef. rize nin bulduğu boşlukları juve buluruzsa Allah bizi korusun. bu takım defansif bir sistemi yok. her topu alan gol atmaya gidiyor paldır küldür. umarım juve maçında böyle bir sistemle çıkılmaz.

Burak konusu zaten malum. tekrar etmeye gerek yok ama hak edene forma versek (umut) herşeye rağmen antalya ve rizeden 6 puan çıkarırıdık. Burak oynadığı sürece ptt lig takımını bile yenmemiz çok zor.

Rize ve Antalya maçını izlerken 2.devrede maçı çevireceğimizi düşünenlerin oranı kaçtır acaba? ben her iki maçtada 55.dakikalardan sonra bu maç en fazla berabere biter dedim. kazansak sürpriz olurdu benim için. zaten 2 galibiyetimiz var ve bjk ve antepide nasıl zarzor yendik ortada o maçta 10 dakika daha olsa berabere biterdi. şimdi teşhisi ve manzarayı iyi görmek lazım. bu takım iyi oynuyor gibi görünüyor çünkümaça çok iştahlı başlayıp pozisyonlar buluyor ama 2.devre oldumu pil bitiyor. kondüzyonumuz ayıf ve enerjimizi düzgün kullanamıyoruz. ilk okula başlamamış hiperaktif çocuklar gibiyiz. enerjimizi ve gücümüzü kullnmayı bilmiyoruz. ilk yarı hadi neyse ama 2.devre takım doğaçlama oynuyor, kimin nerde oynadığı ne yaptığı belli değil. takım değiliz bu çok net. oyuncularda görev bilinci yok. bu yüzden bu takımın en profesyonel oyuncusu selçuk da artık geberdi. Bakın tekrar söylüyorum iyi oynuyor gözüküyoruz ama iyi bir takım değiliz. HALI SAHA TAKIMI GİBİYİZ. bruma-drogba gibi oyuncuların kişisel becerisiyle pozisyonlar geliyor ama nafile. biz rize ve antalya gibi takımlarla yapacağımız 10 maçtan 6-7 sini kazanamayız. kontrol futbolunu öğrenmemiz lazım. Terim geçen sene son 7-8 hafta kontrol futboluna geçtide bir seri geldi. antalya maçındaki futbolla rmadridden fark yicemizi o gün söylemiştik. şimdi rize maçındaki futbolla juve maçına çıkarsak bu maç tarihimizin en büyük hezimeti olur malesef. rize nin bulduğu boşlukları juve buluruzsa Allah bizi korusun. bu takım defansif bir sistemi yok. her topu alan gol atmaya gidiyor paldır küldür. umarım juve maçında böyle bir sistemle çıkılmaz.

Burak konusu zaten malum. tekrar etmeye gerek yok ama hak edene forma versek (umut) herşeye rağmen antalya ve rizeden 6 puan çıkarırıdık. Burak oynadığı sürece ptt lig takımını bile yenmemiz çok zor.

Taktik haricinde oyuncularda da bir gariplik var.

Hakem sacma bir faul veriyor, itiraz eden kimse yok.

Rakip kendi taraftarimiz onunde muslerayi tekmeliyor hicbir arkadasi rakibe tepki gostermiyor.

Hadi onu gectim rakipten biri oyun durdugu sirada brumayi ittirdi, ne tarafyar ne oyunculardan biri tek bir tepki yok.

Aynisi kadikoyde fenere olsa o adam dogduguna pisman olurdu.

Kabul edin arena rakipler icin ciftlik gibi oldu artik.

Bunda en buyuk sorumlulardan biri de daha macin bitmesine 30 dk varken ölüm marsi gibi ugursuz ruhsuz mars soylemeye baslayan, takima destek lazimken uyuyan ultraslandir.

Bu maçta girdiğimiz pozisyon sayısı çok övülen, şikesi UEFA'dan tescilli Beşiktaş'ın belki bugüne kadar 5 maçta girdiği sayıya eşittir. 100 defa oynansa bir kere kazanamayacağımız bir maçtı. O da düne denk geldi. Her iki yarıda da rakibi sürklase ettik. Umutsuzluğa hiç gerek yok. Daha çok uzun bir maraton var. Deplasman derbisi kazanmış şekilde yola devam ediyoruz.

Dun oyle denk geldi, antalya macinda soyle denk geldi, eskisehirde boyle denk geldi, bursa macin höyle denk geldi, madrid macinda 30 dk rakibi yerlerde surundurduk ama mac meger 90 dakikaymis.

Bunlar bahane renktas, senin bir sistemin olmazsa, suursuz sekilde oynarsan, 2. yarilarda disiplinden hep koparsan 100 pozisyona da girsen mac alamazsin boyle.

Formsuz adamda haftalarca israr edersen mac alamazsin.

Butun maclarda hurra babam saldir, bireysel yeteneklerle birsey olursa oluyor, yoksa rakip istedigi zaman ceza sahamiza geliveriyor.

Fener hep uzatmalarda gol atiyor diyoruz, balli diyoruz ama adamlar en azindan ortasahayi saglam tutup rakibin uzerine cokuyorlar, baski kuruyorlar, mac tek kale oynaniyor, son dakikalarda baski ve psikolojinin de etkisiyle karsi taraf hata yapmaya basliyor.

Biz ne yapiyoruz? Ortasaha cikarip forvet sokuyoruz oyuna, doldur bosaltla gol bulmaya calisiyoruz.

Zaten eksik Ortasaha iyice dusuyor, rakip daha da rahat top yapmaya basliyor, tek topla yarisahayi geciyor, top daha fazla rakipte kalmaya basliyor, baski da olmayinca oyuncular oyundan dusuyor, taraftar zaten coktan dusmus oluyor, inanc kayboluyor, son 5-6 dk suursuz bir sekilde geciyor.

Bu da Fatih Terim'in eseri.

Boyle kadroya 20 sene oncesinin oyununu oynatiyor 1.5 seneden beri.

Dun oyle denk geldi, antalya macinda soyle denk geldi, eskisehirde boyle denk geldi, bursa macin höyle denk geldi, madrid macinda 30 dk rakibi yerlerde surundurduk ama mac meger 90 dakikaymis.

Bunlar bahane renktas, senin bir sistemin olmazsa, suursuz sekilde oynarsan, 2. yarilarda disiplinden hep koparsan 100 pozisyona da girsen mac alamazsin boyle.

Formsuz adamda haftalarca israr edersen mac alamazsin.

Butun maclarda hurra babam saldir, bireysel yeteneklerle birsey olursa oluyor, yoksa rakip istedigi zaman ceza sahamiza geliveriyor.

Fener hep uzatmalarda gol atiyor diyoruz, balli diyoruz ama adamlar en azindan ortasahayi saglam tutup rakibin uzerine cokuyorlar, baski kuruyorlar, mac tek kale oynaniyor, son dakikalarda baski ve psikolojinin de etkisiyle karsi taraf hata yapmaya basliyor.

Biz ne yapiyoruz? Ortasaha cikarip forvet sokuyoruz oyuna, doldur bosaltla gol bulmaya calisiyoruz.

Zaten eksik Ortasaha iyice dusuyor, rakip daha da rahat top yapmaya basliyor, tek topla yarisahayi geciyor, top daha fazla rakipte kalmaya basliyor, baski da olmayinca oyuncular oyundan dusuyor, taraftar zaten coktan dusmus oluyor, inanc kayboluyor, son 5-6 dk suursuz bir sekilde geciyor.

Bu da Fatih Terim'in eseri.

Boyle kadroya 20 sene oncesinin oyununu oynatiyor 1.5 seneden beri.

Ben diğer maçlar ile bu maçı biraz ayırıyorum. Burada sistemli, bilinçli ve kaliteli bir baskı uyguladık. Rakip de diğer rakiplerden çok farklı değilken.

Bunun dışında yazdıklarında hem fikirim. Fatih Terim'in sistemi 2000li yılların öncesinde kaldı. Böyle bir sistemi oynatmaya çalışmak 2.5 yıldır zaten bir vakit kaybıydı. Kadro kalitesi + Terim motivasyonu sayesinde başarı geldi ama rakipler de çok yıpranmışken. Umarım yeni teknik direktör ile TR için yeterli olan bu kadronun hakkı verilir.

anlamadığım şampiyonluk gitti falan, ne saçma laftır bu ya.

elin şikecisi 10 puan gerideyken şampiyonluğa inanır, takımı motive eder, biz iki puan kaybında 20 puan geride muamelesi yaparız.

başkan iyidir kötüdür, hoca iyidir kötüdür, oyuncu kötü oynar gol kaçırır belki ama bu taraftar oldukça bize daha büyük kötülüğü kimse yapamaz.

Sıkıntı puan kaybı değil. Yeni hocanın gelmesi alışması, takımın toparlanması derken lig kopar gider zaten. Bu sebeple 5. hafta hoca yollamak çılgınlıktır.

Bugün sabah geniş özeti 2 kere izledim İnanılır gibi değil ya bu maçta GS nin en az 5 gol atması gerekiyordu.

Bruma nın 2 golü var hadi çocuk heyecanla ilk defa oynuyor ama

Burak ın kaçırdıklarında kaleci de yok bomboş kale ye tutsa topla girer kaleye 2 tane kaçamaz bu goller ya..

Ben SİSTEM hocası istiyom. Spontene saldırmayan gittiği zaman tık tık çakıp gelen takım !!

10 kere gitmeyelim 5 kere gidelim 4 gol atalım.

Amrabat - Bruma - Drogba üçgenini kursak Drogba her maç en az 2 tane atar.!!

Drogba bitkin mi? Umut - Burak oynar.. Herkesi ezeriz. Ama yok inatla 2 forvet onu da geçtim Burak ısrarı.

2 forvet yüzünden Takım 2. devreler fiziken bitiyor. 60 dk dan sonra

Are you canary?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Şikebahçeli mi arkadaş bilmem ama bu saçma sapan 2 forvet ile çıkarsak Fener den 3-5 tane yeriz. GS nin kaleye gelen gol atmadan gitmiyor.

Adamların dün 3-4 tane pozisyonu vardı.

Ama Tek forvet Drogbalı sistem de Süper Kupa da FB nin uzatmanın son 10 dk hariç kaleye bile yakaştırmadık.

GS hocası kim olacaksa hurraaa sistemi bitsin.

Ne zamanki burağı yedeğe çeker, umutla başlarız o zaman belki gol atabiliriz.

Birileri artık bizim teknik kadroya anlatsın. Tamam bir oyuncu oynatılarak kazanılır ama bazende olmuyorsa oynatmak ve hala gol kaçırmasını izlemek zarardan başka birşey vermez. Hem takıma hem kendisine.

Hem bu arada umut kenarda demicek mi bu adam kaçırıyor bana şans gelmiyor. Onunda performansı düşecek.

O yüzden bırakın bi kaç hafta otursun kenarda kafasını dinlesin hırslansın sonra nasılsa bir patlama yapar yeniden

Paldır küldür,kontrolsüz,konsantrasyonsuz ve dirençsiz bir takımız.Çok pozisyona girmek iyi oynamak değildir,hele ki kendi evinde senden kalite olarak daha aşağıda bir takıma karşı.Kaldı ki zor deplasmanlartda pozisyon sıkıntısı çekiyoruz. Verdiğimiz pozisyonlar da mevcut.

Hani mahalle maçı oynar gibi oynuyoruz. Takımın derli toplu bir görüntüsü yok. Yeni hocanın önce telaşsız ve kontrollü,ne yaptığını bilen bir yapı oluşturması şart. Oturaklı bir takım görmek istiyorum ben şahsen 20 tane pozisyona girip saçam sapan harcamaktansa, 5-6 pozisyona girip fazla pozisyon vermeden, kazanmayı bilen bir takımı tercih ederim. Ergen futbolu oynuyor gibiyiz...

Bu kadar gol kaçırıp da maç kazanmak mümkün değil zaten. Antalya maçıyla birlikte saçma sapan puan kaybettiğimiz 2. maç. Umarım son olur.

Sıkıntı puan kaybı değil. Yeni hocanın gelmesi alışması, takımın toparlanması derken lig kopar gider zaten. Bu sebeple 5. hafta hoca yollamak çılgınlıktır.

bundan birkaç sezon önce aynı durum olduğunda feldkamp gittiğinde tamam bitti dediler ama biz kayıpsız şampiyon olmuştuk hocasız, olumsuz bişey aranacaksa her zaman bulunur ama ne diye olumsuz olup takımı daha da kötüye itelim ki.

bundan birkaç sezon önce aynı durum olduğunda feldkamp gittiğinde tamam bitti dediler ama biz kayıpsız şampiyon olmuştuk hocasız, olumsuz bişey aranacaksa her zaman bulunur ama ne diye olumsuz olup takımı daha da kötüye itelim ki.

Takım bizim lafımızla mı kötüye gidecek? O oturmuş takımdı, iyi bir ortam vardı oyuncular kenetlenmişti çıktılar oynadılar. Şimdi ise iyi durumda değiliz, çok puan kaybettik, yeni hoca alışana kadar daha da çok kaybederiz. Ama 5. hafta hoca yollayan biri bunları zaten göze almış olmalı.

Yarın milli takımın halide böyle bizim gibi olacak.Sistemsizlik ve kaos futbolu biryere kadar başarılı olur.Geçen sene şampiyonlar liginde çeyrek final oynayan bir takımın 5 ay sonra evinde Real'den 6 yemesi zaten başka nasıl açıklanabilir ki ? Aynı şekilde Euro 2008'de yarı final oynayan takım bir sonraki turnuvanın eleme gruplarında play-offa bile giremeden 3.oldu :) Şimdi Terim milli takımı Dünya Kupasına götürebilir,bir motivasyonla,bir hevesle ama sonrası yine hüsran olacaktır,çünkü uzun vadede motivasyon artık sönme yapar ve yeterli olmaz.Büyük ihtimal Euro 2016 elemelerinde play-offa bile kalamadan görevden ayrılır.

Üst Alt